Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
hveru, nebuď cimprdlín :-D holky, mám zas dotaz. :-N nevim přesně, jestli ho napsat sem nebo do vaření, ale vzhledem k tomu, že se to týká ms a že josefka kalíšek probírala tady, tak to píšu taky sem. nemáte něco zaručenýho, vyzkoušenýho na bolestivou ms? jakože fakt hodně bolestivou - celý podbřišek, v kříži, ledviny, stehna, všechno mě bolí, v ten nejkritičtější den kolikrát ani nejdu do práce, protože se třeba ani pořádně nenarovnám, motá se mi hlava, je mi na zvracení... celá si připadám, jak kdybych v sobě měla hektolitry vody. tak kdybyste mi doporučily nějaký bylinky, čaje nebo třeba homeopatika. je to celkem akutní :-D
Odpovědět
Profilova fotka
karkul, nech se zbouchnout :-N Na rok budes mit klid :-D
Odpovědět
Profilova fotka
yenn :-D :-D dobra rada nad zlato :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nemáte zkušenosti se sirupem z Rakytníku?
Odpovědět
Profilova fotka
karkul, zarucenyho krome ibalginu? :-p :-D No, mne na bolesti trochu pomaha caj ze skorice (ve ctvrtlitru vody varit cca 5 minut 2-3 lzicky mlete skorice, pak precedit pres jemny sitko - udela to takovej sliz, ble - a pit horky), ale musim to zkombinovat s tim, ze su v klidu a v teple... a na takovy ty sileny krece, co me prepadnou tak jednou za pul roku, to teda nezabere... co se tyce homeopatik, kamaradka (farmaceutka:-) ) ma pry dobrou zkusenost s timto: Magnesia Muriatica CH15. Ja jsem to nezkousela - ale myslim, ze u homeo je dulezity presne urcit, jakej typ ms bolesti mas - i v TČM pokud vim rozlisuji ruzne typy bolesti z ruznych pricin (odtam mam i ten skoric. caj a to je na bolesti pri tzv. blokade, kdy je ti zima, krvaceni neni az tak silny, ale bolesti zacnou uz pred ms... z hlavy si nepamatuju presne, ale muzu to zkusit najit a hodit ti odkaz:-) )
Odpovědět
Ikarkul, Yennina rada asi bude nejspolehlivější :-D Mívám podobné stavy (ale narovnat se můžu) a něco mi většinou zabere poprvé (buď při první MS, co to aplikuji, nebo při prvním cyklu braní, a pak už ne) a celkem dobrou zkušenost jsem udělala s kontryhelovým čajem - při pravidelném pití (dá se koupit myslím i jako tinktura) a pupalkovým olejem. Není to tak, že by mi to zázračně zabralo a já bylo OK, ale je mi aspoň o trochu líp :-)
Odpovědět
yenn, velice ti děkuju. ovšem obávám se, že křížové bolesti při porodu by mi bohatě vynahradily těch devět měsíců bez mých ms bolestí :-D takže děkuji, zatím odkládám do přihrádky na vyzkoušení ;-) ninouche, přesně tak - kromě ibalginu :-p po tom totiž musím často sáhnout. sice mi pomůže od bolestí, ale nateklá si připadám i tak. jsem jak chodící konev (pokud teda můžu chodit) 8-( asi si zavolám přímo do boironu na tu jejich linku, je fakt, že mi tam vždycky poradili. ta magnesia muriatica by asi nebyla pro mě. zima mi je, ale bolesti před ms moc nemívám (nebo si jich nevšimnu) a krvácení mám opravdu hodně silný. tak uvidíme. hermi, myslela jsem, že kontryhel pijou těhule =-) :-D jen jestli na mě s yenn něco nekujete :-D ten pupalkový olej se užívá jako meducína? např. po lžičkách?
Odpovědět
Karkul, Yenn možná kuje, ale já ne ;-) Ani Ti nevím, proč jsem ho začala pít (piju ho s přestávkami asi rok a půl), ale asi kvůli těm bolestem a že je to taková celkově ženě prospívající bylinka. Pupalkový olej buď na lžičku (je celkem hnusný) nebo se dá koupit v tobolkách. Zkoušela jsi na vlasy ten ocet?
Odpovědět
Ono to teď vypadá, že se ptám na ten ocet v souvislosti s MS bolestma, ale víš, jak to myslím, žejo? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, prosimte az se tady mihnes, chtela jsem se zeptat, jaky vitaminy je potreba brat pred planovanim mimina - kys. listovou rikaj vsude a jeste co? a jak dlouho predem? Staci mesic nebo vic?
Odpovědět
Hveru, zkoušela jsem hledat, jak dlouho brát tu listovku, nenašla jsem (ale nehledala jsem moc důkladně), ovšem objevila jsem její obsah v potravinách - je to vždy na 100 g potraviny: * chřest 100-155 * kapusta růžičková 30-182 * hrášek 20-159 * brokolice 111 * sója 54-240 * fazole 187 * pšeničné klíčky 331-520 * čočka 168 * pomeranč 5-42 * vlašské ořechy 66-77 * salát hlávkový 20-75 * droždí čerstvé 1250 * avokádo 30 * hroznové víno 6-43 * květák 30-125 Mají tam ale dobré rozptyly :-o
Odpovědět
baby mozem sa nieco opytat? Mam telovy olej od saloos - hroznovy a pouzivam ho na tvar miesto kremu - nanasam na vlhku kozu. Mozem to pouzit aj na odlicenie oci? Teda ze madlovy olej sa vraj na to pouziva, no neviem ako - na vlhky tampon zeby?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
hermi, diky moc, koukala jsem na podobnej seznam na mojedite.cz , a ty rozptyly me taky zarazily :-| , asi to je stejny jak s bylinkama. Kazdopadne by me asi dalo dost velkou praci snist 800mg kazdej den, kdyz bych to vzala tak, ze se budu ridit tema nizsima hodnotama :-( Leda ze bych jedla porad kvasnice :-D
Odpovědět
Lindulak, ano, kápla bych olej na vlhký tamponek a čistila. Uvdiíš, zda To lej na oči bude sedět, mě z něj pálí a otékají, tak ho používat nemůžu :-( Hveru, okopčila jsem Ti to sem spíš jako inspiraci do jídelníčku - na posílení či doplnění účinku chemické listovky, nebo tak něco ;-) Ani jsem nevěděla, jaká je DDD pro listovku, tak si to teď počítám, že bys musela sníst třeba 4 kila hrášku :-D
Odpovědět
lindulak, ja si normalne namocim odlicovaci tampon a kapnu mandlovy olej, krasne jde vsechen ocni make up dolu herminko, tebe pali oci z cisteho mandloveho oleje?
Odpovědět
Profilova fotka
hermi - jasny a diky za to ;-) 4 kila hrasku by mely urcite i vedlejsi neprijemny efekty :-D :-D :-D lindulak - me olej na odliceni nefungoval a pocit jsem po nem mela horsi nez po odlicovacim mliku :-| Josefko, jeste jeden dotazek :-) koukala jsem v lekarne na nejaky vitaminy, zaujal me tenhle: http://rodina-deti.doktorka.cz/femibi... jenze myslim, ze by to chtelo jeste neco... Mela bych asi s vitaminama zacit driv nez bezne se to dela, kvuli gen. porucham v rodine, tak to pomalu resim uz ted...
Odpovědět
Catf, z mandlového ne, z ricinového. Pak jsem ještě kdysi zpočátku v záchvatu nadšení koupila Tvůj oblíbený Salus :-D (hydrofilní obličejový olej) a to byla učiněná katastrofa, fuj. Ale na otékání jsem citlivá, když dám na noc okolo očí něco mastného, jsem ráno jak číňan :-( Hveru, hrášek mám ráda, ale 4 kila denně... :-D A že jsem tak smělá, děti chcete hned po svatbě?
Odpovědět
blondata sestricko (ty jo, to je ale nick :-D) ja kupuju rakytnikovou stavu od weledy (hlavne kvuli podpore imunity) jinak ted dynovy olej byl dobrej tip, diky..pouzivam ho kazdy vecer, je ted muj nejoblibenejsi :) uz mam vysusovani dost (a po pul roce se mi zacina ta plet vracet k normalu..jeste dalsi pulrok a mam ji zpatky :) v tom obdobi pul roku po HA, kdyz ma clovek problemy, je asi uplne jedno, co na sebe patla, nebo ji, pac vypada jak rybizovy ker i pres veskerou peci o sebe sama :-p :-D)
Odpovědět
jinak vic nazpatek (nez je pred touhle stranou) nestiham docitat, tak doufam, ze jsem neprisla o nakej zazracnej prostredek :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hermi - jasny, deti nosi po svatbe cap, proto se berem :-D taky mam rada hrasek, v rozumne mire :-D zato kukurici jim i v nerozumne mire, obzvlast v lete :-D
Odpovědět
Hveru, sakryš, asi jsem se blbě vdala, bude to pomalu 2 roky od svatby a čáp furt nikde :-D
Odpovědět
aha, tak už vim, co bylo jedním z těch témat, který jsem chtěla nadhodit ve žracím tématu :-D (stázo, ty to teď nečti): setkala jsem se často s názorem, že než se vůbec pár začne snažit o dítě, měli by oba projít detoxem, pročistit si organismus. s tím souhlasim. taky existuje spousta potravin i bylinek, které by žena v těhotenství neměla jíst. ale existují taky nějaký potraviny, bylinky, vitaminy, který by žena (nebo i muž) měli naopak jíst před/během těhotenství?
Odpovědět
jo hermi, ten ocet jsem zkoušela (jablečný teda), celkem mi to pomohlo. ale ještě to není úplně ok, asi si koupím i ten šampon, jen jsem pořád ještě marod a po netu se mi to nevyplatí objednávat.
Odpovědět
hermi, asi taky bydlíte v zapadákově, jako my :-D (ale mně to zatim moc nevadí ;-))
Odpovědět
mam prestavku :) proc to jako nesmim cist, karkuline? :-p :-D
Odpovědět
protože je mi jasný, co by sis hned myslela :-p :-D
Odpovědět
aha, jsi oplodnena :-D nebo se spis na to chystas :-D to napisu hned, ne? :-D :-D
Odpovědět
proč uvádět nepravdivé informace a mást publikum? :-D to já kvůli kamarádce, i když vim, jak trapně to vypadá ;-) :-D
Odpovědět
tak a uz jsem to praskla, takze muzu jit s klidnym svedomim dal makat :))
Odpovědět
Profilova fotka
tady se to rozjizdi :-D ... a meni se tu nicky staza a karkulin :-D :-D :-D ... karkulin je obzvlast povedenej :-D karkulko, 3 mesice pred planovanym pocetim bys mela zacit jist kyselinu listovou a mela bys ji brat prvni tri mesice tehotenstvi. Pak bys mela mit jistotu, ze mas dostatek zeleza a jeste neco, co mi ted vypadlo. Jinak jsem cetla par vyzkumu, ze dostatek omega 3 v tehotenstvi zpusobi, ze deticky jsou chytrejsi :-) Jenze nevim, jak to udelat bezpecne, protoze ryby jsou kontaminovane tezkymi kovy a nektere rybi oleje taky, takze bud musis mit jistotu, ze mas fakt hodne kvalitni rybi olej a nebo jist hodne vlasskych orechu a lneny olej a snizit prijem ostatnich oleju (slunecnicovy, olivovy, masa, masla ....) aby se pomer omega 3 a omega 6 vyrovnal. Orechy ale zase muzou mit plisen a lnena seminka nejsou idealni pro ty, co maji pomalejsi stitnou zlazu :-D. Takze si vyber :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?