Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Dievčatá, skúsili ste od Weledy nejaké čistiace mlieko/krém? Aké bolo? Len získavam info. :-D :-D :-D
Odpovědět
karkulko, ja mrkla na net a isopropanol, phenoxyethanol, a sodium benzoate jsou z toho asi nejhorsi latky..iritanty, karcinogenni, mutuji dna ..tohle je ale hodne obecnej asesment z netu..v kazdem se urcite v certifikovane kosmetice nevyskytuji ...samozrejme nazvy jako fragrance a colour pravdepodobne znaci opet nejakou syntetiku doufam, ze nekdo dalsi pripadne napise neco pozitivnejsiho.. ja pro rychly info hledam tady http://www.cosmeticdatabase.com nebo na wickipedii
Odpovědět
Profilova fotka
Lenti, používám čistící mandlové mléko od w. a jsem s ním spokojená, je jemné a krásně lehce voní po mandlích x-) Musela jsem vyběhnout do té vánice (taky u vás máte kalamitu?) a stíny i řasenka od hauschky sice nevydržely (otiskávají se), ale aspoň nestíkají :-D Jinak celá vypadám, jako bych vylezla ze sprchy, tak se mi zdá, že je to ještě dobrý ;-)
Odpovědět
i v praze mame peknej slejvak a vitr, ja radsi sedim pekne v teple, ale chci jeste vyrazit pro orisky a datle na ty josefciny vita kulicky
Odpovědět
to je škoda. věděla jsem, že nejsou certifikovaný, ale myslela jsem, že je to s tím složením lepší ]-( já se v tom vůbec neorientuju a vlastně jsem se o to nikdy moc nezajímala, protože já používám převážně ty klasický a nejvíc zmiňovaný (logona, lavera, weleda, teď v poslední době i alverde). ale tahle kosmetika mi pomohla, takže jsem ji používala. no tak to aspoň vím :-) stejně už to dodělávám, takže bude potřeba pořídit něco jinýho. díky catf.
Odpovědět
herminko, logona je sprej..vodicka karkulko, jak jsem pochytila z netu za ty mesice, co se o to zajimam, tak vicemene jde o to, ze tyhle synteticke nebo umele vyrobene latky jsou v neprirodni kosmetice povolovany v urcitych mnozstvich(ruzne zeme se mezi sebou lisi) a v tom povolenem mnozstvi by "mely byt" neskodne..problem je treba ale taky nedostatek informaci/nedostatek testu..u vetsiny techle latek jsou uvadene prevazne testy na zviratech, co to zpusobuje bud pri mini, mirnych nebo vysokych davkach..jsou to ruzne ekzemy, rakovina, mutovani dna, poskozeni nervoveho systemu apod..jakym zpusobem ty povolene davky opravdu ovlivnuji cloveka je otazkou, v kazdem pripade nejlepsi reseni je neco takoveho na sebe vubec nedavat, ze ..:-D napriklad o sls jsem cetla jednu zajimavou diskuzi, kdy vyrobce johnsson(myslim, ze to byl tento) se na adresu sls vyjadril ve smyslu, ze to kuzi neskodi, protoze clovek nanasi napr. mydlo obsahujici sls na svoji kuzi na dobu nekolika vterin..coz mne prislo hodne zajimavy, ze to je duvod, proc to neskodi :-N
Odpovědět
co je sls? myslíš johnson and johnson? (http://www.topnews.in/files/johnson_j...) v bývalé práci jsme pro ně překládali různé materiály, mimo jiné i testy nějakých přípravků na hmyz. museli jsme vždycky všichni podepsat smlouvu o mlčenlivosti. takže už asi jen tím, že to tady zmiňuju, tu smlouvu porušuju. ale risknu to. :-) taky různý materiály pro colgate. ale to už nebyly testy, spíše propagační materiály, ale k tomu třeba i dokumentaci typu "tohle není pravda, ale napište to tak, aby to tak neznělo". takže tak.
Odpovědět
Catf, to tvrzení o mýdle pár vteřin na pokožce mě dostalo - asi v Johnsonu neznají přísloví o tom oslovi, co ho stokrát nic umořilo :-| Karkul, u Herbline bych určitě ocenila, že neobsahuje parabeny, asi ani ropné součásti, jinak si myslím totéž, co Catf.
Odpovědět
vy teda jedete, tady vecerim a nestiham :-) kazdopadne jsem se v ekolistech docetla o oresich na prani a mam chut to vyzkouset :-) az me prestane bavit sliz :-)) jsem okoukla muj "prirodni" zahrivaci masazni gel a jsou tam parabeny a dalsi bordely http://www.daryprirody.cz/kuze-vlasy-... kazdopadne ted ujizdim na kafi, ale mam z DM aspon z plantaze bez detske prace, nakonec ani nebylo drazsi nez kvalitnejsi jacobs.
Odpovědět
sls je sodium laureth sulfate - nejpouzivanejsi detergent ve vsech klasickych mycich pripravcich(dokonce i v zubnich pastach)..dobry je, ze se pouziva i na industrialni myti(samozrejme v jiny koncentraci) jo byl to J a J...k tem propagacnim materialum..marketing dela dobrych 90% z ceny klasickeho pripravku, co si clovek koupi, takze je nasnade, jaky levny synteticky nahrazky do toho musej vrazit, kdyz jim to propaguje Naomi ci jina krasavice :-D
Odpovědět
http://orechy-na-prani.cz/orechy-miro... a zajimavy antikonzumni clanek, kdyz mame tu financni krizi :-D http://kucik.blog.idnes.cz/c/69689/Ne...
Odpovědět
catf, ta cesta po mexiku musela bejt teda :-) tady nechutna snehova kalamita a ty si tam das fotku z plaze :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Karkul, ja jsem herbline hodne pouzivala, tu radu na mastnou plet a taky sampon a kondicioner, moc mi vsechno vyhovovalo. Na mou plet mi jeste nic z prirodni kosmetiky nezabralo, pomohl mi ten herbline a ted mam lush a uplne super, ale prirodniho proste nic. Jinak herbline se loni prejmenovalo na Tarani
Odpovědět
rosi, to je pro naladu :-) , jeste bych sem mohla soupnout dominikanskou, tam byla ta plaz teda jeste krasnejsi x-) mam takovou super fotku..to vyblejsk m, nemoh se udrzet :-D ..jsou tam dve baby v tangach :-D
Odpovědět
Rosi, nechci Tě od ořechů odrazovat, ale spíš jen pro zamyšlení - ořechy prý moc dobře neperou (často se píše, že prý jen jako čistá voda - ale jsou i lidé s pozitivní zkušeností) a dovážejí se z velké dálky. Catf, jasně, nahoď foto ;-) Musím říct, že mě takové destinace nelákají, ale fotkyprohlížím ráda ;-)
Odpovědět
rosi, o těch ořechách jsem slyšela v podstatě co herminka. kamarádka si koupila nějaké malé balení, že to vyzkouší, a byla dost zklamaná. v podstatě to mohla použít jen třeba na prádlo, ve kterém byla např. v hospodě, takže bylo zakouřené, trochu zpocené atd. yenn, tak aspoň je pozitivní, že je ta kosmetika účinná ;-) třeba ta zelená maska, kterou dělají, ta mi vždycky vyloženě udělala dobře. byla lehce abrazivní. catf, foto klidně dodej, já se taky ráda podívám. :-)
Odpovědět
teď ve zprávách byla reportáž z brna, jaká je tam kalamita, mhd nejezdí, auta krokem... u nás nic, ráno pršelo a přes den foukal dost silný vítr, tak jsem čekala, co z toho bude a ono nic. teď se to uklidnilo.
Odpovědět
tak uz jsem tam pridala krasky v tangach plus par dalsich, abyste se pri ty kalamite mohly kochat slunickem ..kraskam bylo obema minimalne pres 50, ta hubenejsi ted nevypada tak hrozne, no v realu to bylo horsi :-D
Odpovědět
catf to leknínový jezírko je úžasný. x-) ty tangadámy už méně :-D loni na koupáku byl pár, oba taky tak přes padesát, ona byla silnější, neměla podprsenku, jen tanga a takovej ten placatej povislej zadek :-S on měl na hlavě plešku a ty zbývající vlasy (asi tak 3) spletený do tenkýho mastnýho cůpku. a taky tanga :-N :-D
Odpovědět
caute odporucujem vybornu kozmetiku sothys.pariz na plet ak niekto ma problemy
Odpovědět
dnes registrovaný pán a zkušenosti s kosmetikou? :-D sothys ale určitě není čistě přírodní...
Odpovědět
rosi, presne jak psaly holky, do tech orechu bych se nijak nehnala... ja je zkousela a fakt mi neprisly ze by nejak praly...
Odpovědět
catf, uz sem se lekla, ze jedna z tech krasek seš ty :-D no, tak ořechy teda nic moc :-D uz jsem slysela, ze stejnym postupem je mozno pouzit i preslicku a tu si muze kazdej narvat u potoka, že :-D
Odpovědět
rosi, ja bych s holym zadkem nevylezla z baraku, to neni muj styl :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem byla u nás ve Slunečnici a nabrala si nějaký vzorky krémíků, tak jsem zvědavá co mi sedne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hermi - jo, zavislost na pene, tos vystihla dobre :-D Ja mam urte tak ze zvyku, ze od nich kupuju vic veci, tak i ty pasty, ta krida mi prijde jakoze je to hruby na ty zuby, neni to nic moc pro me, takze zmena je zivot :-) asi koupim tu laveru a uvidim, ty indicky pasty, uff, to jsou chute, peprova pasta =-) :-N a lekorice ble ble :-) catf - jj, johnson je celkove pekne debilni firma :-/ me tenhle vyrok co pises vubec neprekvapil, nekoupila bych od nich ani tkanicky do bot, kdyby nejaky vyrabeli :-| :-S a nechapu, jak to muze kamoska patlat na dite ]-( ]-( ikarkulko - fuuuuuj, uz nic takovyho nepis ja mam az moc dobrou predstavivost :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf - nadherny fotky z DR, premyslime o svatebce (jestli na ni zbyde) na mauric, DR nebo Bali, da se v DR pujcit auto a delat nejaky vylety?
Odpovědět
hveru, urcite se da..muj kolega takhle po dr cestoval..akorat je potreba si uvedomit, ze krasne vypadaj jenom ty turisticky resorty a za branou resortu je ponekud jina realita..my s m chceme na dovce klid, takze se placnem na plaz a tam tyden lezime :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf - no prave, to jsem se chtela zeptat, jestli je to spis destinace na resort + plaz (jako egypt nebo tunisko) anebo na cestovani a vylety + doplnkove plaz (jako madeira, korsika, kanary...). My spis cestovat+ hodne vyletu a na chvili plaz nebo bazen treba vecer :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jee, ale to jsme mimo tematu, takze..... coze v ty DR maj bio ? :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?