Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Díky holky za rady. Hveru, jsem přímo z Kolína a mám v plánu do Slunečnice zajít- možná dneska, tak mě zajímalí vaše zkušenosti :-) dřív než tam půjdu
Odpovědět
Profilova fotka
Caff, včera jsem zrovna byla u kosmetičky a říkala, že bych tu pleť měla více hydratovat, k tomu se mi občas vyloupne nějaký pupínek, takže moje pleť bude spíše taková normální- smíšená, nebo nevím..... :-p
Odpovědět
herminko, na tu knizku sem pred casem koukala a pak ju radeji odlozila, abych neprudila okoli :-o catf, ta logona ti to i zesvetli?
Odpovědět
blondata sestricka - a co hydratovat to spis nakou prirodni pletovou maskou parkrat tydne? ja to tak delam pres leto, to se moc mazat ani nemusim, ted v zime se mazu, pac se loupu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
na tu wala vita pastu (myslis tu, zejo?) jsem se na jejich strankach taky koukala, a tu laveru jsem videla v obchode, ta se mi libila kvuli mate, ta tvoje je taky matova, ze? Zatim dojizdim posledni urte (mam zase z akce vic baleni :-D ) a pak bude zmena, ja si nemyslim, ze krida je na zuby oka... sestricko - zajdi tam, vsechno omrkni, vyzkousej co pujde na testerech a uvidis, co se ti bude libit ;-) Ja treba nerada objednavam neco co nevidim (ze petuli, jak sem se sprajcovala s tim pudrem :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
To jo, zajdu a něco mi padne do oka :-)
Odpovědět
Hveru, jojo, taky jsem tu knížku zatím jen prolistovala a zvažuji, jestli ji číst, ale protože rekonstruujeme barák, bude lepší, když si ji prostuduji a použijeme co nejvhodnější materiály. Myslím, že vní nejde ani tak o čističe, ale právě spíš o věci, které nás obklopují (nábytek, koberce atd.), skoro ze všeho se něco uvolňuje ]-( Ale taky se to asi musí brát z rezervou, v ideálním případě bychom asi museli žít v jeskyni nebo hliněné chýši :-D O tom Juklovi jsem nikdy neslyšela, ale prý o něm má být článek v příští Meduňce, jsem na něj zvědavá. Měli jsme od Lavery tyto dvě pasty a s oběma jsme byli spokojení - ta modrá je malinko slaná (vadilo to kámošce, co u nás byla na návštěvě, nám to neva; ta zelená mi připadá dost podobná komerčním pastám): http://www.biosfera.cz/lavera-matova-... http://www.biosfera.cz/lavera-zubni-p... Petuli, není černucha římský kmín? =-) Jééé, vy máte v Brně služby, mletí mouky, dorty... Závidím! Ninouche, s chytáním henny na šediny je problém :-( a černou hennu bych nedoporučovala vůbec, moc rychle se vymývá a na šedých vlasech by mohla vypadat modře (je to indigo). Myslím, že Stázi používá nějakou krémovou barvu (asi tu Logonu, jak psala Petuli).
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, fotku musim napred nakou vyrobit a asi leda se skraboskou pres ksicht :-D Ale az nakou budu mit, dam sem:-) S ucesem su spokojena (dokonce i m. se libi, prestoze me furt presvedcoval, ze dlouhy vlasy sou nej), ale ten zbytek hlavy teda... hruza ]-( :-) catf a ta logona se prosim jmenovala jak? na biosfere jsem ji neobjevila, tak budu patrat dal...
Odpovědět
Profilova fotka
Mě tahle zima nějak dává zabrat, nikdy jsem neměla tak suchou pokožku celkově jako letos. Jsem to podcenila a teď se to pokoušim zachránit, no.... :-p ;-)
Odpovědět
hveru, já mám ráda ratanhovou od weledy - taková růžovočervená. je na citlivý zuby a dásně, což já občas mívám. taky ty dásně krásně stahuje, což je dobrý, když má třeba někdo paradontozu. má příjemnou chuť. jo ale teď koukám, že obsahuje složku z přírodní plavené křídy... to ti vadí, viď? :-|
Odpovědět
ninouche http://www.vsebio.cz/logona-fenove-tu... blond, tak co treba ten tautropfen rakytnik..ten prave hlavne hydratuje(maji takovy gel) a nebo hauschka light ruzovy - ten ma byt dobry na zimu kvuli vytazkum z ruze ;-) zkouseli jste nekdo zubni pastu mata od logony?
Odpovědět
jinak já mám hodně ráda herbline, doporučila mi jí kosmetička a opravdu mi dost pomohla (měla jsem hodně rozšířené póry, mastnou a problematickou pleť, teď se mi udělá sem tam pupínek před ms, jinak naprosto v pohodě). a cenově je myslím v pohodě. nevšimla jsem si, že by jí tu někdo zmiňoval, možná ji ani neznáte...
Odpovědět
Článek se načítá
Od Logony jsme měli tuto pastu a byla fajn: http://www.biobeauty.cz/mineralni-zub...
Odpovědět
Profilova fotka
hermi - jj, ten dokument co jsem videla byl prave taky o tech latkach , co se uvolnujou, pak je vdechujes, mas je na kuzi atd... mela jsem z toho docela sok, no, nas byt nerekonstruujem, ani nestavime dum, takze se timhle nezabyvam (=vec kterou nezmenim) ale zato jsem se zamerila na cistice atd... (to zmenit muzu ;-) ) Ta knizka rozhodne muze byt zajimava, ale myslim, ze treba ja bych na ni nemela patricny odstup a vsechno bych pak moc resila :-D znam se :-D Diky za zhodnoceni laverich past ;-) karkul - jj, to mi trocha vadi, ta krida, v tom urte je to hodne citit, jak moc je to citit v ty welede?
Odpovědět
Profilova fotka
catf - diky:-) hermi, s tou hennou jsem to nevedela, ze cerna na sediny ne-e, a ted jsem to objevila i na biobeauty. Diky za info, musim mamku stopnout, chtela si prave koupit tu cernou, aby ji to chytlo =-) Ty barvy logona ale jsou taky na bazi henny, ne? ve slozeni ji maji... jedine ze by ty kremove jeste obsahovaly neco, diky cemu lip chytaji...?
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, u dekorativky je to přece jenom potíž, ale zase vzhledem k tomu, že byl jeden odstín, no hlavně že to dobře dopadlo :-D Černucha je hermi řecký kmín (takový drobný černý tečky). Římský kmín je něco jiného (podobný kmínu, větší a světlejší s odlišnou chutí). Catf, pastu od logony jsme měli právě tuším mátovou (obal byl světle zelený), ale nechutnala nám - jednak hodně pěnila a jednak mi zatím nejvíc připomínala normální pasty.
Odpovědět
hveru, jelikož jsem to zjistila až teď, tak jsem ji necítila vůbec :-D bohužel ji teď nemám, takže to nemůžu jít ochutnat :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ninouche, ty krémové barvy obsahují hennu, listy cassie, krušiny olšové úzkolisté, ořešáku, růžovýho ibišku, rebarbury, kávovníku, kurkumy, řepy (co jsem si vypsala ze Zlaté blond, kromě jiného).
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - jj presne :-D Ta logona penila? Ja miluju penivy pasty, urte vubec nepeni, to bych vyzkousela :-) Treba se v patek dostanu do zz a mrknu jestli ji maji :-) karkul - aha, tak to citit asi nebude :-) u ty my to je vazne hned poznat :-)
Odpovědět
Ikarkul, třeba u nás Herbline není k dostání a připadá mi i dost drahá :-N Má vlastně BDIH?
Odpovědět
aj mna by zaujimalo, ci je herbline 100% prirodna kozmetika. BDIH urcite nema, ktovie, ci sa v Indii riadia tymito normami. na obaloch je napisane len netestovane na zvieratach a 100%vegetal kingdom. u nas na SVK (Bratislava) ju je dostat a nie je draha v porovnani s ostytnymi. kupujem pravidelne uhorkove pletove tonikum a nema chybu. akurat sa mi v zlozeni nepaci nejake farbivo (oznacene iba ako colour) a este jedna zlozka. skusala som aj sampony, pletove mlieko. len mam obavu, ze 100% to nebude, no 8-( ale tak pre mna je to slusny kompromis.
Odpovědět
hermi, ciatko, BDIH to určitě nemá, nikde jsem to nenašla. nemají snad ani vlastní stránky, ale co jsem o nich kdy našla, tak nejčastěji se objevuje toto: Jak účinkuje? Základní filozofií výrobků Herbline tělo se aktivuje tak, aby si pomohlo samo léčba a náprava vychází z těla samého výsledky jsou velmi dobré s dlouhodobým efektem při správné aplikaci vám výrobky HerbLine svými skutečnými účinky jasně dokazují naprostou převahu oproti jiným tzv. přírodním produktům a výsledky se dostaví během několika dní, ne-li dokonce hodin Čím se liší? Jen opravdové umění, talent, vědomosti a znalost tajných receptur použitých při výrobě HerbLine kosmetiky, vyzdvihne účinnost preparátů a zajistí dokonalý výsledek. Aby rostliny a byliny byly co nejúčinnější, je třeba znát správné roční období a vhodnou dobu pro jejich sběr. Je velmi důležité vědět, zda je třeba sbírat kůru, kořen, semena či listy. To proto, že určité byliny mají své zvláštnosti, a proto je nelze v určité formě používat v kombinaci s jinými bylinnými či minerálními výtažky. Proto u běžných tzv. přírodních kosmetik mohou vznikat alergické reakce, nebo může být výsledek nulový, pokud jsou byliny nevhodně zkombinovány, nebo jejich účinek rušen chemickými složkami. Avšak pokud je receptura dobře zvolena, má kombinace několika výtažků synergistický účinek a zvyšuje tím celkovou účinnost preparátu. Kosmetika HerbLine se může právem řadit mezi pravé bylinné kosmetiky. Obsahuje pouze přírodní ingredience z nichž převážná většina je rostlinného původu. Nabídka výrobků HerbLine byla vytvořena rozsáhlým vývojem a experimentováním s léčivými bylinami, jejich výtažky a oleji přesně podle ajurvédských receptur. Výrobce přísně dbá, aby bylo pro základ báze a ingredience použito pouze přírodních látek nebo jejich derivátů. Po dlouhodobém experimentování dosáhli u výrobků HerbLine toho, že léčebné účinky bylinných ingrediencí nejsou žádným způsobem potlačeny a výsledný efekt je skutečně takový, jak byliny samy vykazují. Co v této čistě přírodní kosmetice určitě nenajdete chemickou parfemaci parabeny (konzervační látky) anolín hormony liposomy chemické detergenty a stabilizátory (u šamponů, kondicionérů) není testována na zvířatech Charakteristika tvůrce HerbLine Anil Khanna je ředitel společnosti, která již 21 let vyrábí bylinnou kosmetiku HerbLine. Svoji vlastní firmu Combii Organochem založil v roce 1975 ve spojení s Combii Chem z Velké Británie, což je laboratoř, která se specializuje na výrobu co nejméně toxických látek vhodných pro člověka. 23 let věnoval výzkumu a aplikaci botanických a minerálních materiálů na lidské tělo. Také pracoval na výzkumu a vývoji procesu extrakce přírodního alkaloidu Solasoninu z planých bobulí Solanum Khasianum, které rostou v podhůří Himalájí. V současné době vlastní výzkumnou farmu v regionu Almora v nižších oblastech Himalájí, která slouží pro extrahování olejů a bylinných extraktů na výrobu kosmetiky. Tento region leží ve výšce 2.400 metrů nad mořem. Jeho vynikající práce byla také v roce1999 oceněna v Madridu na celosvětovém kosmetickém kongresu, kde produkty HerbLine získaly vysoké ohodnocení (cenu), platinovou hvězdu za neobyčejnou kvalitu a inovaci. Proč název HerbLine? Kosmetika HerbLine v překladu zní jako "BYLINNÁ ŘADA", proto také tyto produkty úzce na sebe navazují (to znamená, že se převážně aplikují v kompletních nebo základních řadách.) Kosmetika HerbLine nemá nic společného s produkty Herbalife. já ji kupuju u kosmetičky, která mi to přenechává za nákupku, takže mě se opravdu drahá nezdá. srovnala bych jí s weledou cenově. ta moje kosmetička dost frčí ve zdravý výživě, často někam jezdí s country lifem, na nějaký semináře, ona se v tomhle oboru hodně vzdělává (nejen přírodní kosmetika, ale i zdravé stravování, prostě zdravý životní styl celkově). a tuhle kosmetiku mi doporučila právě proto, že je "přírodní". já od nich mám zelenou pleťovou vodu embellica, margosa a brahmi čistící gel na obličej zelený neem a brahmi pleťový krém zelený a růžový a zelenou pleťovou masku a opravdu mi to na tu pleť pomohlo, teď si nemůžu až na občasný pupínek stěžovat.
Odpovědět
hveru, prírodné som vyskúšala 4 pasty - od Lavery Basis Sensitive a ešte tú mätovú (zelenú), boli najlacnejšie, aké som z prírodnej kozmetiky dostala kúpiť, Basis sa mi viac páčila... až kým som neobjavila rataňovú Weledu, tá očistí zuby oveľa lepšie a mám z nej super pocit, pri dlhodobom používaní sľubuje odstrániť zubný kameň a chuť má ok ešte som skúšala od Logony takú ružovú s rozmarínom, ale veľmi ma nenadchla
Odpovědět
tak to vypadá, že ta ratanhová weleda bude asi nejoblíbenější ;-) tu basis od lavery jsme taky kdysi zkoušeli, nebyla špatná, ale weledová je prostě lepší.
Odpovědět
ikarkulka... o dosť ;-) podľa mňa :-D
Odpovědět
to rozhodně, ale kdo jí nezkoušel, tak tou laverou taky nebude zklamanej ;-)
Odpovědět
karkulko, tak zkus opsat treba slozeni kremu, z toho se hned ukaze, jestli je to opravdu prirodni.. tak ta matova logona me laka nebo ta ratanova weleda nebo ta hauschka..jeste dodelavam elmex(alespon neobsahuje sls) a pak uz koupim prirodu m se vyziva ve vsech tech ruznych belicich aquafresh apod..ty maji silene slozeni, mne se po nich uplne loupaly rty a vnitrek pusy, jazyk..proste vsechno :-p :-p ...takze potrebuju nejakou co nejbliz normalni paste, abych m dokazala bezbolestne preorientovat :-D
Odpovědět
catf, tak třeba z tý pleťový vody: purified water, embellica officinalis decoction, margosa extract, centelia asiatica extract, alum water, isopropanol, fragrance, phenoxyethanol, colour nebo z gelu: purified water, neem and brahmi decoctions, tea tree oil, camphor fragrance, sod. chloride, sod. benzoate Cl 19140, 42090, 15985
Odpovědět
a ještě z krému teda (špatně se mi to luští, už to mám dost ohmataný) purified water, palm wax, aloe vera gel, glycerrhiza, glabra, lactic acid, burnt zinc, fragrance, sod. benzoate, acnibio
Odpovědět
Petuli, aha, to jsem spletla, myslela jsem, že je řecké seno a římský kmín a on i ten kmín je řecký :-D Díky za rozšíření obzorů ;-) Catf, ta Logona je sprej nebo to má ten zpěňovací ventil jako Alverde? Hveru, dle mého pasty od Lavery pění celkem normálně :-) (taky musím mít pěnivou pastu - vlasy i tělo si umyju bez problémů něčím nepěnivým - lávovka, olej, ale u té pasty je to nějaká závistlost či co :-D - proto mi nevyhovoval Urtekram, křídu jsem z něj necítila, ale nepěnění mi vadilo). Ještě jsou dobré pasty Sumudu a Supirivicky od indické Siddhalepy (má označení 100% natural herbs), Sumudu je dobrá na dásně, má béžovou barvu a chuť lehce hřebíčkovou nebo lékořicovou. Supirivicky je hnědá (:-D), pepřově chutnající a lehce bělící. Obě pění dost (řekla bych, že víc než Lavera).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?