Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Baby, môžete mi prosím poradiť, je toto mydlo OK ??? http://www.sodasan.cz/produkty/telove... Nestretli ste sa niekde s týmito výrobkami?? Fungujú??? Tie čističe by som vyskúšala, momentálne mám ecover tak by som si možno dala zmenu, ale neviem či sú bio. certifikát som tam nenašla... =-) =-)
Odpovědět
Marti, na tom mýdle neshledávám nic špatného ;-) Sodasan by měla být OK značka, ale nikdy jsem od něj nic nezkoušela.
Odpovědět
Holky diky moc za info a drzim palce at se to vsem srovna :)... porozhlednu se co tu maji, neco s tim kontryhelem by asi nebylo spatne... Ten gynex vyrabi vlastne kdo? Jo ted koukam ze je to asi ceske, tak to zatim nic. Jinak k te diete - ted to je myslim 12-ty tyden a zacala jsem trochu ubirat, takze to prestavam drzet tak striktne (i kdyz bile mouce a drozdi se porad vyhybam a vetsine cukru taky). No rano mivam nejakou variaci na kasi se seminkama, ryzovym ci sojovym mlekem nebo jogurtem a kouskem ovoce. K obedu salat nebo nejakou pomazanku, humus bud s roti nebo jinym povolenym chlebem nebo s kuskum ci ryzi kdyz zbyde z vecere a vecer varime tak nejak ruzne bud jenom ze zeleniny, nebo pridame tofu, nebo jednou tydne maso a jeste vetsinou jednou tydne rybu, k tomu ryzi, celozrne testoviny nebo kuskus, obcas brambor, pohanku. Mezitim kdyz mam hlad nebo chut tak vetsinou orisky nebo ryzove krekry nebo jeste jeden kus ovoce.
Odpovědět
jo a zhubla jsem tak tri ctyri kila, a podvyzivene jeste rozhodne nevypadam :)
Odpovědět
Profilova fotka
kaculienko, tak to nevypada tak, ze ys vyslovene trpela hlady, co? Zkus si u vas koupit Agnus Castus (urcite najdes od firmy Vogel) a zkus ho tri mesice uzivat. Me ted doporucila jenda konzultantka, vyrovnava hormony, podporuje ovulaci. Lneny olej a lnena seminka jsou taky dobra.
Odpovědět
ne, hlady rozhodne netrpim, z to jsem totiz nervozni, nekdy doslova zeru jak protrzena (bohuzel)... Diky, zkusim se po tom podivat...
Odpovědět
hmm, tak to vypada ze to tu nemaji... Vogel je tu akorat chleba... Vyplyvlo mi to akorat dva linky z UK...
Odpovědět
tak jsem z te rostliny nasla takovouhle tinkturu http://www.healthy.co.nz/view-product... Co myslis Josefko? Je to vytazek v alkoholu jestli to dobre chapu, ma se pit 3x denne jeden ml, ma jich to 100, tak to abych pripadne poridila tri lahvicky...
Odpovědět
Profilova fotka
Konkrétně bych potřebovala nějaký pleťový krém na normální pleť, občas se mi vyklube nějaký pupínek, ale nic tragickýho ;-) S čím máte dobré zkušenosti a můžete doporučit? Díky
Odpovědět
z kremu mi vyhovuje ruzovej od weledy :-) plet mam taky takovou normalni s obcasnym pupinkem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Blondie a jinak používáš jakou kosmetiku?
Odpovědět
Sestri, bohužel neporadím, krémy na obličej nepoužívám a nemám normální pleť :-D Doporučuji vaší pozornosti knížku Zdravý dům a byt - je v ní psáno o různých věcech v domácnosti - co se z nich uvolňuje atd. Ale upozorňuji, že je to celkem depresivní čtení. Asi ji už neseženete v obchodě, spíš bude k půjčení v knihovnách. http://www.neoluxor.cz/knihy/popularn... Josefko, vypovídá něco to, že se mi dělá akné jen na jedné tváři (ale už naštěstí jen v malé míře)? Důvod asi bude spíš ten, že mně po ní hladívá manžel, ale co kdyby to mělo i jinou příčinu? :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Petuli - vazne? tak to je supr, ta cena za tu dopravku byla vazne vysoka... Zatim jsem zasobena korenim na dlouhou dobu :-D Martina - od sodasanu jsem mela jen tablety do mycky myslim... mydlo zadny :-( Hermi - koukala jsem na podobnou v knihkupectvi a nevim nevim, jestli to mam cist :-( Vetsinu domacich cisticu mam sice od ecoveru, ale jasne ze se najde neco, co neni oka... taky v dnesni dobe se nejde vyhnout treba plastum, jsou vsude a co se z nich uvolnuje za silenosti, o tom jsem videla jeden dokument a mela jsem chut hodit notebook z okna :-( skoda, ze jsem ten dokument nenatocila, byl zajimavej ... sestricko - ja mam na zimu krem nobela od nobilisu, nadherne voni.
Odpovědět
Profilova fotka
Já teď taky hveru, nakoupila jsem včera mj. mletý bobkový list, čerňuchu - řecký kmín, majoránku, drcený kmín, a v sobotu jsem kupovala další koření, to, co bylo starý jsme vyhodili a teď ho máme různorodou zásobu na nějakej čas určitě. :-) Na té Lidické mají vůbec dobrej výběr všecho možnýho, mají tam i knížky, který jsem u Kanz. neviděla, zeleninu, spousty čajů a druhů všeho možnýho od různých firem a skoro kompletní sortiment weledy, lavery, mají i vlastní pekárnu a hned vedle je restaurace, takže návštěva stojí za to ;-) Hermi, já taky asi momentálně nemám na to, číst takovou knížku, stačí mi momentálně, co se postupně dovídám o jídle :-D Ty jsi ji přečetla?
Odpovědět
Profilova fotka
Petuli, teď aktuálně žádný krém na obličej nemám, vždy jsem je střídala a skroro vždy to byl nějaký krém od Avonu, třeba z řady Planet Spa a pod. Ale chtěla bych přesedlat na jiné alternativy než Avon :-p
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - maji nejaky webovky? Zajimalo by me, jestli je to ta v prujezdu nebo ta druha, ze bych se tam nekterej den stavila :-) at se neomezuju jenom na ten bioapetit a dobromilu :-) Tedka se doma probiram tema bylinkama a predstav si, moje babi na zahradce porad jeste pestuje ruzny bylinky (levanduli, salvej, majoranku, rozmaryn, medunku, matu, tymian....) a ja myslela, ze uz to nepestuje :-) takze jsem se s ni domluvila, ze na jare u ni sklizim :-D :-D Taky jsem je pry problem v lese s malinama a ostruzinama, pry velky sucha tam jsou a loni z toho nic moc nebylo, na jare me da vedet, jak to tam poroste, tak jdu sbirat :-D Jo a na bylinky chodim nekdy sem: http://www.jukl.cz/ do ty prodejny v Policce.
Odpovědět
Profilova fotka
Možná by nebylo špatný, jestli máš v okolí kamenný obchod s přírodní kosmetikou, si nejdřív vzít pár vzorků. Já používám rakytníkový krém od tautropfenu na noc a na den střídám meruňkový olej od primavery s denním rakytníkovým krémem, pleť mám smíšenou a citlivou. Na oči si dávám na noc růžový balzám, taky tautropfen, a na den se chystám na strašně moc opěvovanou růžovou oční weledu :-) Všechny krémy jsou ve vyšší cenové hladině (a vůbec úplně odlišné úrovni) než Avon, tak možná ať naslepo neinvestuješ, zkus nejdřív nějaké vzorky.
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, je to tohle http://www.zzbrno.cz/ na pravý straně směrem z města k Lužánkám, kousek od divadla. Jé, já chci taky k babi na návštěvu x-) x-) Co Bodlákova knížka, už ji máš v malíčku? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sestricko, kousek od kutne hory je kolin, tam je obchod Slunecnice na Legerova 148 (prodavaj tam laveru), tak se tam zkus mrknout ;-) Jo a ty ceny jsou vyssi jen u nekterych, hodne se toho da nakoupit v akci za dobrou cenu ;-) ja jsem vymetac akci ;-) muj krem traba stoji cca 200kc a vydrzi hooodne dlouho :-)
Odpovědět
petuli, taky prodavaj olej z cernuchy, pokud si pamatuju, mel byt dobrej i na prevenci ruznejch alergii..musim se na to znova podivat, chtela jsem ho poridit pro m blond, a je potreba, aby ses pri normalni plet vubec mazala? podivej se napr na rakytnikovou radu tautropfen nebo light ruzovy krem od hauschky na oci ..ocni krem ruzovy weleda nebo hauschka kdybys chtela neco levnejsiho, tak treba nobilis mozna, ze by ti stacilo postrikat oblicej napr. ruzovou kvetovou vodu..nobillis, florame, primavera
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - koukam na ty stranky a tam jsem jeste asi nebyla, oni tam delaj svatebni dorty!!!!!!! Hej, vecer budu delat natlak na pritele :-D Mrkni, to zni uzasne: http://www.zzbrno.cz/zzb_dorty_cukrov... Bodlaka jeste v maliku nemam, ale uz je plnej takovych tech lepicich bocnich zalozek :-D Jeste jsem k tomu rozecetla knizku o gulagu a to je teda hrozny... Takze Bodlakem se uklidnuju :-D Klido te vezmu na malini a ostruzini s sebou, nebo na podzim na houby ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - tyyyyyjo a toho vyberu lavery, no ja koukam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - melou mouku :-) objevila jsem ameriku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, nevis prosim te, jestli na te Lidicke maji i weledu? nejak nemuzu sehnat ten ruzovy ocni krem :-( Koukala jsem po nem min. tyden v Brne, ale na Lidickou jsem uz nemela cas zajit... pristi tyden se tam ale snad dostanu. Zjistila jsem, ze weledu stahuji z prodeje i treba na Ceske vedle bizuterie (smerem do mesta po prave strane) - pry ji lidi nekupuji =-) a v dm kdyz ji maji, tak omezeny sortiment...
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru :-D x-) A ráda se někdy přidám, když ti to nebude vadit :-) , však víš x-) Ninouche, weledu tam určitě mají, mají tam plnou skříň výrobků, ale jestli mají momentálně i ten růžový krém, to nevím. Zkus si tam brnknout, než tam půjdeš. Oni weledu stahují i v kosmetice v od Omega, taky jsem se divila, ale prý u nich nejde moc na odbyt, nevím... =-) Catf, dívala jsem se, že ten olej mají i ve vom fass http://www.vomfass.cz/produkty/oleje/... Tak dej pak vědět :-)
Odpovědět
Profilova fotka
welediho snad nemam doma nic... jo tuzku na oci asi :-) mozna vic lidem vyhovuje lavera.... Koukala jsem na weledi zubni gel, ja mam porad tu zubni pastu od urte ale nejak mi vadi, ze je na kridovym zakladu, takze jsem chtela zmenu, jeste jsem se nerozhodla jestli tu weledi nebo laveru ale asi zvitezi ta lavera.... Nemate nekdo nekterou z nich?
Odpovědět
petuli, prave ve vom fass jsem ho poprve videla a pak si o tom cetla na netu..m ma blby alergie, kdyz zacina rust listi na jare a na podzim, kdyz vsechno odkveta, no a o kvetoucich loukach v lete ani nemluvim.. stejne se do vf chystam, protoze si chci koupit sipkovy olej na telo x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tys psala, ze mas nejaky sprej na vlasy pri fenovani, myslim logona, je to tak? chtela jsem se te zeptat na reference:-) Od minuleho tydne jsem po letech nakratko, takze to bude potrebovat trochu vic pece nez "stahnout do culiku" :-D Zatim mam nejake profi tuzidlo ve spreji od weledy, ale chtela bych neco prirodniho... Jinak mam ted novy sampon od Logony s jalovcovym olejem na citlivou pokozku a sklon k lupum a zda se mi zatim dobry... urcite mi vyhovuje vic nez ta lavera na jemne vlasy. a jeste jeden dotaz k vlasum - mate nekdo zkusenost s jinymi prirodnimi, nebo klidne i jen "poloprirodnimi" barvami na vlasy, ktere ale zakryji sediny? maminka se nechala presvedcit, ze chemicke palette apod. zkusi nahradit necim jinym, ale bohuzel - logona (ta praskova) ji na ty sede vlasy nechytla a na ostatni jen trochu. Nebo ze by to bylo tim, ze ma svoje vlasy pomerne tmave (hnede) a tudiz potrebuje treba cernou? ale cerna byt nechce... Nekdo tu kdysi psal o barvach Herbatint, ty se asi ale nedaji sehnat v Cesku, co? Poradte:-)
Odpovědět
ninouche, s logonou jsem spokojena..pokud vim, tak maji tuzidlo(co pouzivam ja) a pak nejaky vitaminovy sprej na ochranu vlasu(to je snad novinka) az logonu dodelam, tak si ji urcite poridim znovu..vlasy nelepi, nezatezuje a je ucinna akorat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ninouche, tak doufám, že nám ukážeš fotku :-) Co se týče barev, mám vyzkoušenou jenom logonu color creme http://www.biosfera.cz/logona-color-c... Na chem. obarvený vlasy chytne dobře, ale na odrosty téměř vůbec, takže bohužel neporadím... Hveru, pasty jsme měli od logony (nic moc), od hauschky (melia mint, tu mám nejradši), od weledy (sole, moc slaná na mě :-D ), ayucare neemovou (ta chutnala nejvíc m.), od urtekramu (ta křída mi taky trochu vadí). Laveru jsem nezkoušela.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?