Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
josefko, mně taky při nejsilnější menstruaci (kdy si ho musím vylévat tak ob hodinu) protéká. nevím proč. mám ho dobře zavedený (jestli je dobře rozvinutý, poznáš tak, že ho po zavedení obkroužíš prstem - tím se i celý rozvine, kdyby do té doby nebyl - případně za něj můžeš trochu popotáhnout, on se tím pořádně přichytí stěn). jinak ho skládám klasicky - zmáčknout na placku a přeložit na polovinu, to nejzákladnější složení. zkoušela jsem origami a to se mi rozvine, ještě než kalíšek zavedu :-D v tématu kalíšku s tím protékáním měla problém ještě min. jedna holka.
Odpovědět
Profilova fotka
diky i karkulko - zavadim ho stejne, tak ho zkusim jeste poradne objet - byl trochu promackly, tak mozna nekde nesedel dobre primlasky :-N
Odpovědět
Josefko, jestli byl promáčklý, tak je to špatně. Měl by být úplně rozevřený. Já používám skládání punch-down, protože se mi líp zavádí. Pak ho ještě objedu prstem a pokud cítím, že někde je promáčklý, prstem se trošku roztáhnu a kalíšek se srovná. To je teda popis. :-S
Odpovědět
Josefko, mně se osvědčuje ho po zavedení objet prstem, pak ho jakoby malinko povytlačit a "zašroubovat" dovnitř. Při takovém postupu mi neproteče ani při hodně silné MS.
Odpovědět
Ako dlho vám vydrží očný krém od Weledy? Má aj nejaké účinky proti vráskam alebo tak? Zatiaľ som zaregistrovala, že je neparfémovaný, jemnej konzistencie a že sa ľahko rozotiera. Kedy príde zázrak? :-D
Odpovědět
lentilko, ja uz ho mam tak 3 mesice, pouzivam ho 1x denne a vydrzi dalsi 3, mozna i delsi dobu podstatny pro me je, ze se lehce roztira a dobre se vstreba a nezanecha mastnotu kolem oci(kvuli dekorativce) se zazrakem bych nepocitala, spis bych rekla, ze to proces starnuti malicko zpomali.. na zazraky je tak botox ci jina silenost
Odpovědět
catf :-( :-( :-( :-D nejako tak podvedome čakám, že po nejakom čase mi aspoň malý kúsok zjemní malé vrásočky ;-) ale zatiaľ mám celkom fajn pocit
Odpovědět
Profilova fotka
herminko dekuju. dneska jsem udelala co mi radila radila ikarkulka a trictvrte dne o bylo v pohode a ted malinko protekl, nebo nekde neco uteklo. lentilka, me vydrzel asi 3 mesice (2x denne) a prislo mi, ze mi vrasky zjemnil docela dost. Po nem jsem pouzivala (jeste pouzivam) krem na oci od ESI a rozdil je tedy dost velky. Posledni dobu si ho micham s olejem z divokych ruzi a fakt na tom asi neco bude - zase mam kuzi kolem oci jemnejsi.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, necetla jsem celou vasi diskusi o kalisku, ale napada me - nemuzes mit malou velikost?!? na tech jejich strankach jsem natrefila na informaci, ze kdyz protika, muze to byt, ze potrebujes ten vetsi... Minuly tyden jsem ho kupovala kamaradce, taky resila, jakou velikost, tak az budu mit nejake reference jeste od ni, muzu se podelit...
Odpovědět
ke kalíšku - mám sice tu menší velikost, ale a) v těch velikostech je rozdíl jen několik milimetrů - uznávám, že pro někoho i těch pár milimetrů může být zásadních b) já jsem i na tu menší velikost dost úzká, při vyšetření na mě doktorka běžně používá dětská zrcadla a kalíšek mi stejně při velmi silné ms protéká. takže velikost na to asi nemá vliv (teda v mém případě). já si spíš tak nějak laicky myslím, že při té nejsilnější ms mám velice citlivé poševní stěny a že třeba i z nich bych mohla malinko krvácet. že si je třeba trochu poraním při zavádění kalíšku. ale nikdy mě nic nebolí... a kalíšek většinou ani není plný, že by třeba přetekl.
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche - pak uz nevim, jaky by pro me meli delat -mam ten vetsi :-D :-D :-D ... ne, velikosti to nebude nebo jsem spis myslela, ze je trochu vetsi, ale to mi nejde dohromady logicky. Spis ho neumim poradne aplikovat - ale treba dneska dneska fungoval skoro celej den, jenomke konci utelka asi jenom kapka.
Odpovědět
Holky, kdyz uz jste u tech kalichu, mate nekdo zkusenost s rozhazenym cyklem? Ja to mela vzdycky jak hodinky, 29 dni, a ted se mi to zacalo strasne natahovat, nedriv to bylo 33 (to jsem si rikala, ze to bylo prochladnutim v noci ve stanu), ale minule 49 a ted to vypada ze to bude taky hodne pres 30. Co jsem nejak v te dobe zmenila byla teda strava (hodne jsem omezila soju a zacala zase jist maso) v kombinaci s tou protiplisnovou dietou. Jinak me nic nenapada (krome toho ze jsem zacala pouzivat kalich, cimz to asi nebude :) Ja byla tema plisnema uz asi dost zanesena, tak jedine ze by to byl v podstate takovej detox, ale fakt me to dost prekvapuje... Mate nekdo neco vyzkouseneho cim to srovnat?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Hermi - tak sup skorici do jablicek :-) to je uplne zakladni koreni pro jablka stejne jako tymian a kmin pro brambory ;-) Kessinko - bazalka, tymian, rericha, medunka, rozmaryn, petrzelka (tyhle vyrostou snad vsude, i me na terase :-) ) Petuli - pivovarsky kvasnice jsem kupovala pro psa, kdyz byl stene, daji se sehnat, ale nevim v jaky kvalite ale teda netusila jsem, ze jde vlastne o pangamin :-D ...uz se moc tesim na relax centrum :-) budu stamgast :-) A DIIIIKYYYY moc za tu hauschku, je to vazne supr pudrik, dokonce lepsi nez lavera a to je co rict (ten jsem mela oblibenej :-D ) S prvnim pouzitim toho pudru se mi stalo tohle: V sobotu jsem cela nadsena, ze pudrik otestuju, tak jsem se pekne namazala, namakeupovala a prepudrovala, ze za chvili vyrazim na nakup, no a najednou me zacal palit celej oblicej, jdu k zrcadlu, na obliceji spousta uplne rudych fleku, taxem byla zdesena, hned jsem to odlicila a propadala panice ze na to jsem snad alergicka... Pak me napadl spasnej napad a vyzkousela jsem reakci na loketni jamce a vse v poho, taxem premyslela, co je spatne.... No predtim, nez jsem se zacala zkraslovat,jsem prohanela nase mysi a zapomela jsem si umyt ruce :-D :-D :-D Takze jsem se zas v pohode zkraslila a vsechno v poho :-D Tyjo, ale sok to teda byl :-D stazi - ja mixuju ovoce do koktejlu starym tycovym mixerem, chci si letos koupit neco jako chopper na mleti a sekani + s funkci na mixovani :-) Mozna to koupim rovnou v robotu i s funkci na testo a slehani, uvidime :-) Na seminka ani na mak ti tycak stacit nebude, na to je potreba aby to melo vetsi vykon (na mak mam klasickej mlynek na rucni pohon a je to drbacka - nejdriv slouho meles a pak mega dlouho cistis :-/ )
Odpovědět
Profilova fotka
Kaculienka, ja mám podobný problém, začalo sa mi to asi 9 mesiacov po vysadení HAK , keď sme sa začali snažiť o bábo. Cyklus som mala tak 55-60 dní a nakoniec som musela ísť k lekárovi a MS som dostala až po injekcii. Vyskúšaj piť alchymelkový odvar - 2 x denne. Jedna zdravotná sestra mi poradila aj mix alchymelky, nechtíka a žihlavy 1-1-1 2x denne 2 dcl odvaru. PIť sa to má každý deň s výnimkou dní keď máš MS. Mne to nejako nepomohlo, tak som začala na podporu činnosti vaječníkov piť toto http://www.valosun.cz/sk/produkty/val... Teraz momentálne beriem na úpravu cyklu aj lieky na predpis Duphaston http://www.nobelplus.sk/web/humanne-l... . Dúfam, že pomôže a bábo sa nám podarí čí skôr.
Odpovědět
kaculienka, a nemôže to byť tou diétou? Modelky, ktoré hladujú, prichádzajú o menzes, ženy v koncentrákoch, a verím, že aj príĺiš obmedzená a jednostranná strava môže mať na to vplyv. Jednoducho asi telo nemá dostatok živín.
Odpovědět
Profilova fotka
kaculienka, nezhubla si nejak moc? Jak dlouho uz tu dietu drzis? Napis co je tvuj denni prumerny jidelnicek, klidne do IP nebo sem, jak chces.
Odpovědět
Kaculienko, kontryhel (alchemilka) je výborná bylinka, myslím si, že jím nemůžeš nic zkazit. Ale nevím, jestli bude u vás k sehnání. Jinak moc radit nemůžu, mám spíš opačný problém (mám radost, že se mi cyklus ustálil na 25 dnech, ještě před půlrokem jsem měla 22 - problém ale asi nikde není, zdědila jsem to po mamince).
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, gynex mj. upravuje menstruační cyklus: Gynex má díky komplexu výtažků z rostlin a informací silné detoxikační, antioxidační a regenerační účinky. Celkově vyrovnává výkyvy organismu ať už na psychické, či hormonální úrovni jak u mužů, tak u žen. Ochraňuje vlákna nervových buněk a harmonizuje činnost žláz s vnitřní sekrecí prostřednictvím působení na hypofýzu – žlázu, která řídí činnost všech ostatních. Vysoký obsah přírodních fytohormonů (rostlinné látky hormonální povahy) v Gynexu má výraznou schopnost detoxikovat tělo především od toxických chemických látek, které se ukládají v tukové tkáni, a působí tak na organismus dlouhodobě. Fytohormony dále pomáhají předcházet infekcím, srdečním onemocněním a osteoporóze. Gynex zlepšuje funkci a zajišťuje ochranu kůže a veškerých sliznic, které vystýlají povrchy vnitřních orgánů (plíce, žaludek, střeva, …), čímž posiluje ochrannou bariéru těla při kontaktu s vnějším prostředím a celkově zvyšuje imunitu. Gynex má velmi dobrý vliv na podporu plodnosti u obou pohlaví. http://www.energy.sk/cz/menu.asp?id=329 Já jsem neměla problémy s délkou (prav. 28 - 33 dnů), ale na bolesti mi pomohl už za 10 dnů užívání, necítila jsem nic.
Odpovědět
Profilova fotka
Baby, môžete mi prosím poradiť, je toto mydlo OK ??? http://www.sodasan.cz/produkty/telove...
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, nemáš vůbec zač :-) Jsem ráda, že ti vyhovuje. Pangamin už jsme koupili, jedno balení s lactobacilly a jedno s hořčíkem, já zatím beru ty druhý vždycky večer cca po 10 hodinách od antibiotik. Josefko, já tě ještě budu otravovat s dvěma dotazy, jestli můžu. Jednak co se týče těch lactobacilů, psalas, že je nemá smysl brát během antibiotik, nemůžu během těch 6 - 12 týdnů, co je budu brát, trpět nedostatkem, pokud je antibiotika budou ničit a nebudu se nijak zvlášť dopovat? A druhá věc, ten hořčík teda můžu brát i samotný, jo? Dííííky moc za všechny odpovědi!
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, koukam na ten odkaz na gynex - vypada to moc zajimave, to je jakoby na bazi homeopatik? ja mam ms ne uplne pravidelnou, ale vykyvy jen tak do 5 dni, to se da - ale bolestivou. Doufam teda, ze se to ted trochu spravi "samo", s lepsi stravou a min stresu - ale mozna by se to tim dalo podporit... Ty sis to naordinovala sama, nebos to konzultovala s nejakym odbornikem? josefko, tak to teda velikosti asi nebude, to mas pravdu:-) spis to spatne rozvinuti/prilnuti... Jeste me napadla jedna vec - prvnich par dni, kdyz to mam silnejsi, se mi taky stava to, ze si musim vzit intimku na chvili pote, co jsem si kalisek vylila a znovu zavedla - proste proto, ze v tu chvili, co ho mam venku, trocha krve asi zacne vytekat a zustane na stenach, a kdyz si ho znovu zavedu, tak ta troska casem vytece ven... to se mi nestava, pokud se muzu zaroven umyt... omlouvam se za naturalismus, nevim jak to vysvetlit :-N :-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, laktobacily brat muzes, ale v podstate je ti to k nicemu, protoze antibiotika s nima stejne zatoci - takze jsou to spis takove vyhozene penize. Horcik muzes brat samotny vecer. ninouche, vzdyd je to nase telo, tak se nemusis omlouvat ... no, tohle taky mohlo ten prvni den prispet. No, uvidime pristi mesic :-D Kazdopadne dik
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, máte nějaký tip na přírodní- bio kosmetiku?
Odpovědět
Profilova fotka
Sestricko, jasně že máme tipy, každá používáme něco, co nám vyhovuje a další zkoušíme, hledáme, ale jestli chceš jenom vypsat značky: tautropfen, weleda, dr. hauschka, alva, lavera, logona např.
Odpovědět
Profilova fotka
taky - urtekram, nobilis, alverde, saloos (kterej jsme se shodly ze je shit :-) ) holky, pouzivate nekdo neco od freemana ?
Odpovědět
Profilova fotka
Neznám hveru... =-) To je přírodní / certifikovaná?
Odpovědět
blond, asi bude lepsi, kdyz napises, co konkretne potrebujes a my ti muzem dat tipy, co nam na to vyhovuje ;-)
Odpovědět
Freeman bude spíš "polopřírodní", ne? Jo, a Hveru, samozřejmě, že vím, že skořice je "základní jablečné koření", ale neměla jsem nějak potřebu ho do snídaňových jablek dát - až teď v neděli jsem měla taková chuťově nevýrazná jablka, tak jsem skořici dala a pošmákla jsem si x-) Blond. sestřičko, specifikuj, o jakou kosmetiku Ti jde (na pleť, vlasy, tělo...), poradíme konkrétněji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - ja vubec nevim, kamoska (ta co jsem jednou tady psala, ze je takova ekobio uz od gymplu) tak ho pouziva, jsem to u ni videla, tak jsem si chtela zeptat, co je to vubec zac.... hermi - mnam mnam, se skorici je to jak strudl :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, přišla jsem na to, že na Lidické ve Zdravým životě mají to samý víno za stejnou cenu a v Alfapasáži v Koření u Sindibáda zase veškerý koření vč. toho od Pollau, takže příště si řekni a koupím to já tobě, a vynecháme poštovný ;-) Mrknu na tu zeleninu večer, asi si vezmu jenom pár dýní tentokrát, dám ti vědět.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?