Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - lubrikant jako ocni krem :-D :-D :-D to me dostalo, fakt :-D Jestli je nemate kam davat, tak mi ho vezmi, my s nima uz neco provedeme :-D A na mydlicko se moc tesim, zase levandule, juppiii :-) Aromamys porad nic? To je blby :-/ Hele, ja se tady fakt dobre bavim, na tyhle diskuzi, nejdriv ta aromamys a pak ten lubrikant na oko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mata, doma mame hlohovy a mali sme aj kamilkovy. Ja medzi nimi nevidim nejaky rozdiel. Mala som balsam aloe a levandula a asi levandula je lepsia (mozno preto, ze mi lepsie vonala) - vsetky sampony od Urtekramu su velmi lahke ano, prunes su slivky ;-)
Odpovědět
prunes jsou svestky (aj), ale myslim, ze suseny, ne? a prune francousky je svestka josefko, jako nechci rypat, ale muzes mi jeste vysvetlit, proc je tedy 330 zarazena mezi nevhodnymi latkami, proc neni aspon mezi neskodnymi ci prijatelnymi? =-) asi naka prumyslova extrakce :-D
Odpovědět
a jejej, zase hrubice :-D librikanty uz nemam komu davat :-D to je ale darek, vubec nic takovyho treba my doma neuzijem :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
stazi - ani jako ocni krem? :-D ..... mam porad dost :-D ....
Odpovědět
Petuli, tos mě pobavila - lubrikant jako oční krém :-D Kopíruji pár názorů na éteráky od Salusu - co odstavec, to osoba: Co se týká éterických olejů, tak kvalitu by poznal jen skutečný znalec anebo by se na ní přišlo při chemickém rozboru éteráčku. Já věřím na trhu jen dvěma značkám - Primaveře a Florame, protože přesně uvádějí odkud olej pochází, jak byl získaný, botanický název i čeleď, z jaké části rostliny a také jednotlivé oleje neustále prověřují - na lahvičce je vždy kód a dle toho kódu se dá u vyrobce zjistit rozbor. Jeden a tentýž název oleje může mít různý chemický rozbor tedy účinek - slabší nebo větší. Z českých bych volila spíš Nobilis než Salus, také se mi zdá podezřelý. Salusu taky moc nevěřím, ale používám jejich eo (eukalyptus,...) při desinfekci WC a tak různě při úklidu, prostě mi přijde škoda ty drahé éteráky na to používat... Na kosmetické účely a provonění bytu nejvíc používám eo od Nobilisu, ty mi přijdou kvalitní a ještě cenově dostupné. Primavera je bezkonkurenční, ale mnohem dražší. Z českých mám ještě něco od Eoné, ale Nobilis se mi zdá lepší. Na tělo bych salusí éterák nedala. Do odpařovače některé kupuji. Ty, kterých mám větší spotřebu - cena je holt cena. Právě dnes se povedlo našemu dítku jeden otevřený převrhnout (byla v něm ta odpařovací tyčka od Florame), naštěstí to byl právě salusí. Na tělo kupuji nobilísí. O tom, že salus má i syntetické, doufám, víš - ty s hnědým oválkem na vinětě, přírodní jsou jen ty se zeleným. Salus EO taky nepoužívám, doma mám tak půl na půl EO od Nobilis a Eoné. Salus bych si asi nedala ani do aromalampy, maximálně na ten záchod. Čisté rostlinné oleje od nich špatné nejsou - měla jsem ricinový, BM pouívám ráda, ale EO nevyhledávám.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem se taky pobavila :-D A stázko, my je taky nepoužíváme, většinou jsme je dostali přibalený ke sprcháči lavera, takže to taky tak posouváme dále ;-) Zase možná, kdoví časem, třeba se tím začnu patlat celá a zjistím, že je to lepší než kokosák :-D :-D
Odpovědět
kdyz mne to asi tak vtipny neprijde, ja si oko (vnitrne) lubrikuju furt :-D :-D (umele slzy) ja jeden lubrikant dala brachovi (no, asi pul roku zrovna nema pirtelkyni) :-D no ja tusila, ze salus ne :-D to byla naka intuice, nikdy jsem ho, ani pres vnucovani, nekoupila x-) uz tim, ze neco maji chemicke a neco ne, to je takovej malinko podraz (pac kdyz ti to nikdo v obchode nerekne a nemas po ruce brozurku, tak vis prd, co kupujes..) ale EO uz jsme nekupovali leta, nejak uz je nepouzivame..
Odpovědět
smarja, to nebyl vtip :-D ted to ctu znovu, to s tim ocnim kremem radila prodavacka :-D :-D :-D no tak to joooooo :-D :-D
Odpovědět
A čo je na tom? Asi to má jemné nealergizujúce zloženie, keď je to určené na intímne miesta... tam si podľa mňa musia dať dosť záležať, keďže to ide vlastne na sliznicu. ;-)
Odpovědět
minimalne to, ze je mi rozhodne jedno, jestli mam vrasky na (v) prdeli ..narozdil od oci, ze :-D :-D :-D
Odpovědět
a tedy i jinde, ale vyraz prdel tady pouzit muzu, p..uz radsi vyteckuju :-D :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
stazko, mas takovou tu velkou knizku Ecek od herminky? jestli ne, tak pockej, az mi to m prevede z pdf do wordu, abych mohla kopirovat - nechce se mi to psat 8-( .... jo a asi jsem od tebe chytla teplotu :-D :-D :-D
Odpovědět
stazi :-D :-D :-D
Odpovědět
josefko, knizku nemam (ja to beru jako zbytecnost), mam to stejny rozdeleni ecek jako catf (tzn., ze 330 je zarazena takhle, jestli ale je zase dlasi tabulka a ani v tomhle se odbornici nemuzou shodnout, tak na E prdim-jako kdybych to doted nedelala :-D, stejne kupujeme jidlo bez nich a je mi jedno, ktery je pry "nezavadny" a ktery neni)..takze to sem kopirovat,ani psat nemusis, uplne jsem na ne zanevrela :-D :-D jako na salus :-D a mam dobry tip na srazeni teploty, ale ty me s nim vyhodis (uz mam v noci jen 37 narozdil od 37,6 :)) a to jsem dva dny pracovala, nelezela, nepraskovala...proste nic..jen nejim vareny :-D :-D ;-) ale vecer se mi to narusi v restauraci, pac v clear head maj zarezervovana vsechna mista, tak musime do noodlu a tam nic raw nemaj :(
Odpovědět
k te kyseline jsem nasla, ze skodi pri pozivani vetsiho mnozstvi, takze zase zopaknu, co uz jsem psala..clovek se taky musi zamyslet nad tim, kolik tech ecek do sebe v ruznych potravinach dostane..kyselina citronova je jako konzervant skoro uplne ve vsem
Odpovědět
catf, s tou sojovkou - jeste se nam neprejedla :) davame ji tam trosku, takovy dochuceni..a ja bych mohla jist porad par jidel dokola, mne se jen tak nic nepreji :)) ale polovici jo..ale zrovna ryzi bere spis jako ostatni chleba? ten se ti taky nepreji (a ty sojovky je tam mininalne) ja k tomu opet dodavam, ze se stravuju hodnekrat mimo domov, takze spolykam tolik ecek, ze ani radsi netusim :) tak kdyz uz si neco kupujeme, davame na to opravdu pozor
Odpovědět
Profilova fotka
jeziiis, tak ja to teda napisu 8-), protoze nesnasim falesny nebo neuplny informace :-) kyselina citronova je levna a bezpecna latka, siroce uzivana v potravinarstvi. Nezadouci ucinky se projevili u pokusnych zvirat, ktere byli dlouhodobe krmeny stravou obsahujici 5% kyseliny citronove denne (z celkoveho prijmu potravy). Ucinek se projevil snizenim hmotnosti zvirete a snizenim prijmu potravy (se taky nedivim :-D), ukazalo se take, ze vysoke davky kyseliny citronove mohou nicit sklovinu a pri nedostatku vit D muze vazat vapnik, ktery se vylucuje jako citronan vapenaty. To, ze se nekde objevuje jako latka zpusobujici rakovinu se pravdepodobne zaklada na tomto: Telo potrebuje kyselinu cytronovou, aby mohlo vytvorit energi. Kyselina citronova vstupuje do reakce zv. Krebsuv cyklus a Krebs snad znamena v nemcine rakovina (nemecky neumim, takze nemcinarky, potvrdte nebo vyvratte :-) ) jak jsem psala, jidlo bez ecek je super a nejlepsi verze, ale nekdy to bez nich nejde a pak je potreba rozlisovat, ktere je dobre a ktere spatne. catf, nedovedu si predstavit, co a v jakem mnozstvi bys musela snist, abys do sebe dostala i jenom 3% denniho prijmu kyseliny citronove - pravdepodobne vsechno, kde je citronovka jako konzervant plus jeste 5 citronu navrch :-D Jinak ja tady nepropaguju ecka :-D, ale snazim se vysvetlit, ze ne vsechna jsou spatna, protoze je v tomhle mezi lidma dost nepravdivych nebo neuplnych informaci .... nejake jsou kontroverzni, to je jasny, ale jsou i takove (viz kys citronova a rakovina), ktere jsou totalne mimo.
Odpovědět
hele, ja bezim na tu veceri, ja jen chtela pripadne vysvetleni jak to, ze ta 330 je nekterymi odborniky razena do tech mene vhodnych ecek - ne, ze by patrila do tech, co pusobi vyrazne nepriznive (a tam to urcite krebsovym cyklem nebude :-D, to preci nejsou tak blbi amatersti prekladaci, ne :) mne vadi spis to, ze kadzy podava jine info, jak ma jako laik zjistit, ze zrovna z te ktere knihy, budou pravdiva :(
Odpovědět
josefko, ja nevim, kolik jsou 3% meho denniho prijmu..ten pomer se odvozuje z ceho, z vahy? my citron doma pouzivame hojne a denne cerstvej pri vareni...ale tak jako tak, nevidim duvod kupovat veci, ktere jsou jakkoli konzervovane - to je asi podstatna pointa veci.... nehlede na to, ze neznam proces, jakym se kyselina citronova ziskava z citronu(jestli neni nahodou podobny vyrobe dzusu :-p )...
Odpovědět
Stázi, kdyby sis přece jen chtěla počíst, je ta knížka tady: http://www.bionebio.cz/pub/Ecka.pdf A odpovím Ti tady: na AP šmíruju, jejich (vaše) diskuse mi připadá přínosná ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
stazko a co je to za odborniky???? Nekdy to totiz ani nejsou odbornici, co expeduji ven takovehle informace, vsadim boty, ze to o te rakovine vers kys citronova byl zase nejaky lavinovy spam. Jinak konzumaci nadmerneho mnozstvi temer cehokoliv si muzes privodit nejake negativni ucinky - kdyz po dobu jednoho roku denne snis 10 jablek, tak si privodis dnu, kdyz denne snis 10 pomerancu, tak si klidne vyvolas vredy a zarucene prujem, kdyz denne vypijes 5litru zelenyho caje, tak se totalne odmineralizujes, kdyz budes denne jist hlavku cervenyho zeli, tak prijdes o vit B1 nebo B2 (ted si presne nepamtuju ktery), takze asi tak :-) ... to mnozstvi zamerne prehanim, protoze to je asi ta davka kyseliny citronove, u ktere se zjistily negativni ucinky :-) catf, musela by sis zvazit, co vsechno za den snis a pak si z toho spocitat 3% .... a do potravin se pridava malicko kyseliny citronove, ramcove tak 0,x% a stejne si myslim, ze se bavime ja o voze a vy koze :-D :-D :-D ..... o tom neni pochyb, ze kdyz mas na vyber neco s konzervantem a neco bez, tak sahnes pro to bez, ale kdyz ma jeden vyrobek benzoan sodny a druhy kyselinu citronovou a bez konzervantu neexistuje, tak co vezmes???? herminko, vy mate nejakyho trapice???
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja zmenim tema :-) stazko, kdyz jsi na to raw, tak klicis seminka???? Ja prisla na chut humusu z naklicene cizrny (ten z uvarene mi nechutna), tak do sebe laduju raw cizrnu se spoustou cesneku :-D. jinak mam uz mlicko, tak se pak domluvime, kde a kdy se sejdeme. Videla bych to na patek 13. nebo pondeli 16.odpoledne (to by mi mozna vyhovovalo vic, tolik bych nechvatala).
Odpovědět
Profilova fotka
telove mlieko alverde oliva + aloe vera ma vazne zvlastnu vonu, ale da sa na nu zvyknut (narozdiel od ruzoveho oleja alverde)... mne to vonia ako fernet citrus :-D stazi, ake umele slzy pouzivas??? mas nejake prirodne? inak ked sme uz pri tych ociach, neviete mi poradit co robit so sustavne cervenymi ocami?? mam v jednom kuse popraskane zilky a jedine co mi pomoze (zial len na chvilocku) je visine :-S niekde som vycitala, ze je na to dobre brat ascorutin, ale ten mi nezabral a uz vazne neviem...
Odpovědět
josefko, mas pravdu, ze se bavime o ruzny zveri :-D a dejte uz pokoj s raw :-D ..ja si ted nedavno procitala bio diskuzi a vareni a je tam spousta vedomosti od josefky na tema, jak je vareny tohle a tamhleto lepsi pro vstrebavani toho a toho..takze tak :-p
Odpovědět
Profilova fotka
nojotojo :-D .... ja treba dneska mela uuuzasnou polivku z rajcat, cervene cocky a celeru a mrkve a cibule, cesneku, porku, bazalky, tymianu, oregana a nakonec zeli sparene ve vode a nakrajene na kousky a pridane do polivky po rozmixovani ..... zkusim to dat na vareni :-) Jinak naklicena seminka a lusteniny jsou jedno z nejzdravejsich pokrmu - lehce stravitelne, plne enzymu a spousta vitaminu a mineralu .... rika se tomu life food a patri mezi superfood a rekla bych, ze vitariani se tim celkem zivi :-D :-D Treba salaty z klicku jsou vyborny a zmineny humus jakbysmet :-D ..... nebo treba mungu beans pridane to polevky tesne pred konzumaci - uplna lahoda ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf... prosiiim, mohla by si sem dat link na tu diskusiu o bio vareni?? dakujem
Odpovědět
josefko, ano, obcas klicim (pbcas to zasmradne :-D nejak to casove nezvladam), ale nejradeji uz kupuju klicky u vietnamcu, ty miluju ze vseho nejvic :)) jinak na vitariana neaspiruju, drzela jsem to 100% kvuli teplote, jinak normalne to, bohuzel, nezvadam :)) ..jinak polivka se da udelat i raw.. jo abych nezapomnela, jeden zdroj, ze ktereho cerpam, je tady: http://www.potravinova-alergie.info/c... dalsi nemuzu najit, ale byla tam tabulka, uplne stejna :) (mam v zalozkach nejak nepredhledno) catf, kdyz oni ti jini lidi tvrdi zas neco jineho (ze syrove je vzdy lepsi nez tamhleto a tamhleto varene :-D), jsme opet u toho :)) jinak kdyby to nekoho zajimalo, tady je vita "kucharka" http://vitakucharka.blog.cz/0901 na obcasne zpestreni ci pokus o zvyseni podilu ovozel ve strave dobra, ne? :) gwen, pouzivam kapisky refresh (pry ma identicke slozeni jako prirozene slzy), obsahuje: na, cl, k, mg, ca, puritet -coz je konzervacni latka a sodium carboxymethyl cellulose (CMC) - coz je zvlhcujici latka..takze prirodni nejsou, ale to kontaktni cocky moc prirodni (ve smyslu prospesne oku), taky nejsou :)) takze oboje (cocky i kapicky) - zadna slava, ale funguji..prirodni zadne nemam, ani netusim, zda existuji 13mam cely den zabity..16 po paty hodine by to slo..
Odpovědět
Profilova fotka
catf, zkus tohle napsat na vitarianske forum a oni Te z toho raz dva vyvedou ;-) ;-) ;-) ono neni nic lepsiho nez so to zazit, veskere presvedcovani je marne, pokud tomu clovek nechce verit a nevyzkousi to....ja nevim ze by nektery vitarian rekl, ze se citil na varenem lip :-)
Odpovědět
Keď tu riešite tel. mlieka alverde... skúsila som 4, ani jedna vôňa mi nevadí, najviac sa mi páčilo pomarančové (ktoré už nejaký čas nie je v BA dostať) a na druhom mieste je to olivové... lepkavosť mi nevadí, však to vsiakne, a až tak cimprlich nie som :-D . Čo mi nevyhovovalo, bolo také s ružou na obrázku, na mňa príliš málo mastné, taktiež mínus pre to s bielym? čajom a jasmínom... nejako divne ma to štipká na oholenej pokožke, takže e-eee.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?