Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
O.K. kaculi, budem na to připraveni :-) Chtěla jsem ještě sdělit, že užívám 10 dní gynex, dneska přišla ms a nebýt kalendáře, tak ani nevím, že přišla. Neměla jsem vůbec žádný bolesti ani nepříjemný pocity, což se mi nestalo už hodně, hodně dlouho, a náhodám moc nevěřím, tak to přičítám právě tomuhle přípravku ;-)
Odpovědět
hveru, v te moji je morska sul a je ji tam o 25% mene ..ja mam ale nejakou bio verzi(byla docela draha) tady je povidani k tem rozdilum: Sójová omáčka Johnsen Shoyu Je tmavě hnědá tekutina, vyrobená ze sójových bobů, které byly vystaveny fermentačnímu procesu. Tradičně se vyrábí kvašením rozdrcených napařených sójových bobů, rozdrcené pražené pšenice, vody a soli, za přítomnosti fermentační kultury. Fermentace je přírodní proces, při kterém dochází ke štěpení tuků, cukrů a bílkovin a zároveň vzniká velké množství vitamínu B12. Po ukončení fermentace se pod silným tlakem lisuje v bavlněných pytlích. Po oddělení sojového tuku se získává čistá sójová omáčka vynikající přírodní chuti, která je základní přísadou do asijských pokrmů. Kvalitní japonská omáčka je na rozdíl od čínské řidší a přírodnější. Je to koření se silným harmonizačním účinkem. Sójová omáčka Tamari Je jedním z druhů kvalitních sójových omáček, který vzniká při výrobě misa. Ve srovnání se sójovu omáčkou shoyu má tmavší barvu a také chuť podstatně výraznější. Obsahuje i více minerálů a stopových prvků. Je slanější než shoyu. Jelikož výtěžnost při výrobě tamari je mnohem nižší než u shoyu, je jeho cena o něco vyšší. Tamari obsahuje živé enzymy a stimuluje vylučování trávících šťáv. Obsahuje vysoce kvalitní aminokyseliny a mikroorganismy důležité pro dobré trávení. Neutralizuje extrémy kyselin i zásad. Tamari posiluje kontrakce srdečního svalu.
Odpovědět
Profilova fotka
catf - o 25% mene nez kde? Kolik si za ni dala? Koukam na jednu, a neni vubec draha, je to tahle: http://www.mojedomacnost.cz/prozdravi... ja davam za flasticku kolem stovky :-|
Odpovědět
hveru, ja to chapu jako o 25% min nez v klasicke tamari..ja mam od firmy Lima(vypada to na nemce), 250ml za 132kc, bio a bezlepkova
Odpovědět
petuli, jak jsi spokojena s tou prirodni barvou? a jaky odstin ze sis to dala? ..cim dal vic o tom premyslim a ted mam uz docela velkej odrost, ze bych to zkusila a v nejhorsim se pak objednam ke kadernici :-D
Odpovědět
jo, jeste k tem barvam..natirate si jenom odrosty nebou vzdycky celou hlavu? mne se specificky u domacich barev prave nelibilo to, ze se na koneccich sbirala barva, takze byly o nekolik odstinu tmavsi(tohle jsem teda pochytila pohledem na kolegyne v praci)..v salonu mi dobarvuji akorat odrosty
Odpovědět
Profilova fotka
catf - to je fajn cena, cekala jsem vyssi :-) Ta od toho countrylifu taky nevypada spatne, uvidime co sezenu az me dojde kikoman :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jinak ja se vubec nebarvim, takze nevim :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte , cahcela by som sa spýtať k čomu a akým spôsobom podávate, resp. používate riasy NORI??? Dnes som si ich prvýkrát kúpila a chcem ich skúsiť....
Odpovědět
martina: budto jen tak po kouskach chroupat nebo je trochu nasucho oprazime na panvi a chroupem nebo z nich motame sushi :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja som si kúpila aj také celé pláty a aj Nori vločky, to mi pripadá ako ten plát, ale podrvený na veľkosť ako ovsené vločky. Predavačka mi hovorila, že tie vločky sa dajú dať do polievky, nátierky atď.
Odpovědět
ty vlocky davam do polivky misto petrzelkky :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Catf, já tam mám měděnou blond od logony, ale odrosty jsou přece jenom pořád vidět. Dávala jsem si ji vždy na celou délku, ono mi to na ty odrosty nějak moc nechytá, nevím proč. Ale láká mě teď nějaká tmavě hnědá x-) x-) Řasy jsem ještě neměla, odhodlávám se k nim :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, můžou mít ty moje antibiotika (beru je 6. den) souvislost s tím, že mi už 3. den cuká pod levým okem? =-) :-D Napadá mě nedostatek vit. B, ale nevím, jestli ho vzhledem k nim teď brát... Jo, zjišťovala jsem u distributorů rybího tuku Eskimo3 na Slovensku, jestli neví, kdo ho distribuuje v ČR, že by tu měl od ledna být, a odepsali, že vlastně oni. A že ho na Slovensku stahují, protože není zájem =-)
Odpovědět
petuli a nemas nejakej stres nebo nedostatek spanku?
Odpovědět
petuli, cukani pod okem mam kdyz mi chybi horcik, segra mi to vysvetlovala, ze je tam jakysi zvlastni sval, ktery takhle na nedostatek horciku reaguje. Vem si horcik a becko, to ti usnadni jeho vstrebani (horciku) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, stres mám trošku, ale už se to lepší, a spím celkem v pohodě. Já právě nevím, jestli ty doplňky teď brát, kvůli těm antibiotikům bych neměla brát minerály, aby nesnižovaly efektivnost těch blbých prášků. Josefko, když už beru je jednou denně, můžu v druhé polovině brát tenhle doplněk, jak píše rosi? Díky holky!
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, vem si to v opacne casti dne - jestli beres antibiotika rano, tak vecer si vem doplnek. Horcik by mohl pomoct a je dobre ho brat vecer - uklidnuje nervy a svaly, takze relax pred spanim :-) petuli, stahuje Eskimo3 z trhu :-( ... ani se mi nepochlubil - uz asi 3 mesice z nej mamim tekuty rybi olej, ale ma jenom 3 mesice proslej a nabizel mi ho s obrovskou slevou a ja porad nechapala, proc neobjedna novej .... tak proto :-(. To je velka skoda :-(. V CR je zatim Eskimo pro deti (to je smes omega 3 a omega 6) a ostatni nevi, kdy bude, protoze nema distributora :-( :-( - je to vazne skoda, jeste se tedy potam kamaradu a objednam alespon tobolky.
Odpovědět
josefko, v cem je horcik obsazenej prirozene? dekuju :-) mne cuka nad okem, jednou nad pravym pak na levym..vim, ze to mam ze stresu a z nedostatku spanku..a pred spanim by mi uvolneni nervu a svalu urcite pomohlo
Odpovědět
Profilova fotka
catf: High content: Kelp Seaweeds Dulse Wholegrain: Buckwheat Millet Rye Tofu Vegetables: Nuts: Almonds Cashews Brazil nuts Peanuts Pecan Cocnut meat Walnuts Hazelnuts Other sources: Dried figs Apricots Dates Avocado Parsley Punes Potato with skinbroccoli Beetroot Cauliflower Celery Garlic
Odpovědět
jee, to je super :-)
Odpovědět
ad sojovky - nam proste vyhovuje ten puvodni recept (takze mame uz toho zmineneho kikkomana), ta chut mezi nimi je znat.. telove melko od alvy jsem emli, ale nepamatuju si jake..vyhovovali nam vsechny 3 ruzne (vcetne panskeho :) polovice ma alvu nejradsi (hlavne kvuli vuni pry :) mne vyhovuje nejvic kokosak, ja potom vonet nemusim a zadne mliko me nehydratuje tak dobre, jako olej.. catf, natiram si celou hlavu..ale ja mam tu barvu hodne podobnou, davam si ji jednou za pul roku maximalne..v podstate kdybych si ji tam nedavala, tak to ani nikdo nepozna (jde spis o zvyk) ad nori, jime k chlebu, davame do misa, trhame do ryze, nebo jime samotne (nemusime moc vlocky, nejsou skoro vubec v jidle citit) posledni dobou mi taky cuka oko :-D tedy horni vicko, to se me vytrvale drzi a obcas i ruka :) neresim to, spim dost, stresy nemam a vitaminy (horcik z jidla, becko taky ale hlavne beru pangamin) mi nechybi.. spis me stve ta teplota (dneska uz je nizsi - a jsem druhej den na row :))
Odpovědět
no jo, samry preklepy a chyby, ale vy ten obsah pochopite i navzdory te forme, doufam :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
zrovna dneska jsem si zacala davala info dohromady do sanonu, abych je mela po ruce, kdyz je budu potrebovat a zrovna jsem delala horcik a vapnik, coz me napada, ze musim vlozit info o vapniku pro hveru :-) Children: 1-10y: 800mg Content higher than in milk (per 100g or mls) Vegetable/fruit: Seaweed Dulse Kelp Kale Turnip greens Parsley Watercress Dried figs Nuts/seeds: Almonds Brazil nuts Sunflower seeds Tofu Yogurt Cheese Lower content then milk but high: Broccoli Sesame seeds Buckwheat Olives Wholemeal Other: Walnuts Pecans Peanuts Pumpkin seeds Lettuce Cabbage Celery Sweet potato Brown rice Orange Green beans Dried apricots Dried prunes Raisins Blackcurrent
Odpovědět
Profilova fotka
jestli to cukani oka neni z toho beremka tady :-D :-D :-D
Odpovědět
no joo, a ruka taky vlastne :-D :-D
Odpovědět
v kazdym pripade bych toho vic naspala, kdybych vas neznala :-D
Odpovědět
:-D :-D a to je taky fakt
Odpovědět
Josefko, mně kamarád (pobývající momentálně poblíž Birminghamu) říkal, že ta kalamita spočívá v cca 5 cm sněhu :-D Rosi, a mléko Alverde grep+bambus se Ti nelíbilo? Já jsem dnes brouzdala po dvou zlínských DM a sháněla mimo jiné krém na ruce, ale neměli ;-( Petuli, když se manželovi nos ještě víc ucpe, ať si tam vrazí vatovou tyčku podle Stázi :-D (pardon za vtip). Kam všude dáváte tu sójovku? Mně připadá, že se hodí jen k masu, to vařím málokdy a sójovku do něj nedám pokaždé, a tak ještě doplácávám Vitanu, co si manžel koupil zasvobodna :-( Marti, nori vločky dávám skoro do všeho - tam kde mají šanci se trochu smočit. Já jsem naopak ráda, že moc není cítit - kvůli manželovi :-D, mně řasy chutnají, ale on k nim pořád nemá důvěru. Catf, používám hennu (práškovou, kterou si míchám na "bláto") a dávám ji na celé vlasy, ona se přece jen trochu vymývá, tak by to vypadalo divně. Řekla bych, že vlasy mají jednolitou barvu, ale henna prý při častějším používání tmavne (mně to moc není vidět, mám dost tmavé vlasy samy o sobě). Josefko když jsi načala to braní hořčíku večer - jak dlouho (zhruba) před spaním je vhodné brát potravinové doplňky? Mám totiž obavu, že když si člověk něco vezme pozdě, játra pracují i v noci a je to škoda. A díky za soupis potravin s hořčíkem, snažím se jím teď po těch migrénách manžela dopovat.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, je to tak - 5 cm tajiciho snehu :-D .... jenze to neni ten problem, problem jsou letni pneumatiky a nezkuseni ridici 8-( - jine nez nase letni se tu nedelaji a musim priznat, ze opravdu klouzou :-N. Ja se ucila ridit na ledovych okreskach na Vysocine, takze se povazuju za tu znalejsi ridicku, presto jsem predevcirem nezabrzdila a vjela kluzem do hlavni silnice. Nastesti jsem jela pomalu, takze jsem akorat zatocila do sveho smeru a auto zadny nejelo (vsichni se bali), takze nestesti se nedelo x-). Nejvtipnejsi jsou takovi ti, co maji ty offroady (pohon na vsechny 4 kola, auto jako krava) a po dalnici (kde ani neni snich) jede rychlosti 20km/hod, oblicejem primlasklej na sklo ]-( ]-( - to bych se zvencla. My bydlime v kopci a vsichni sousede museli nechat auto pod kopcem, protoze tu snehovou brecku na tech gumach nevyjeli :-D :-D :-D Jatra ti pracujou i pres noc, ale jinak tak hodku pred spanim staci, a kdyz jdes spat do 11 tak pracujou efektivneji :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?