Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem nechemickou sojovku objevila az celkem nedavno - netusila jsem, ze se da takova vyrobit :-D - a jsem z ni nadsena. predtim jsem kupovala takovou tu nejlepsi z tech smejdu :-D Stazko po 5ti letech studia na potravinarske fakulte a 7 let prace v potravinarstvi by bylo blby, kdybych si nebyla jista tim, co jim .... :-D ..... ty ecka, co jsem pred tim vypisovala jsem sypala z hlavy :-D :-D :-D :-D ja vam zavidim, ze muzete kokosovy mliko - mam doma dve, ktere obsahuji jenom kokosov mleko a vodu (zadna ecka :-D) a asi je nemuzu :-( .... asi jim dam jeste jednu sanci. hver, jak varis banany v kokosovym mliku?
Odpovědět
josefko, zkus si to uvarit s tim masem a ryzi..thajska kari pasta stahne tu kokosovou chut...ty mas totiz furt v hlave zafixovany, jak ti po tom bylo minule blbe, ze jo? na sojovce musi byt napsano, ze je fermentovana, aby to byla ta spravna a za top se bere sojovka, kde neni pridana psenice...dobra je kikkoman(tu vychvaluje stazi), kde psenice je, ja pouzivam tamari(100%soja), ktera je hodne intenzivni chutove a musi se na ni zvyknout(kor kdyz nekdo prechazi od vitany :-p )..do jidla ji staci dat jenom malicko ja si dala ted do mysi cypris a musela jsem to dat pryc, je to desnej smrad..pry to ma pomahat na posileni sebevedomi, ale spis bych si z toho za chvilku ublinkla :-p
Odpovědět
Profilova fotka
nene, po jidle s kokosovym olejem mam vzdycky nafoukly bricho .... tedy jsem do nedavna mela :-), jeste jednou neco uvarim a pak ho kdyztak totalne odriznu z kuchyne. sojovku mam tamari a desne mi chutna :-)
Odpovědět
josefko, vsak ja jsem ani v nejmensim tve znalosti nezmensovala, ba nopak ;-) (nicmene na druhou stranu mi neda podotknout, ze jsou i ruzne nazory, kde se i odbornici lisi a ted - vyberte si :-D a to treba ani zdaleka nemyslim raw, i kdyz tam taky, treba staci i ty rozdilne nazory na mliko, nebo maso atd proste spousta veci se meni i informace a nazory..:)) catf, asi mas sebevedomi dost :-D kokos je proste nejlepsi x-)
Odpovědět
no nerikejte ze je tady rodi dalsi buddhista... Stazka to tu siri jak lavinu :)) Ja jsem teda nasadila dost pomaly tempo a nevim kdy se k tem poklopum :) dohrabu... Ale je fakt, ze ja si zase potrebuju neco nacist abych vic chapala co delam, a cim vic ctu tim vic mam na to chut... Pristi tyden je tu Ole, tak na to jsem zvedava... Jinak jeste k lotusu - me to nejak prestalo, ale pritel ma z toho ted porad ucpanej nos, se divim, ze mi za to ani moc nenadava :) Tak jsem si vzpomnela, ze mame taky od Hadka Donosol, tak jsem mu to kapla do nosu a docela mu to povolilo a protahlo ho to. Pouzivali jsme to i obcas kdyz nas bolela hlava, je to prijemna vune, takova lesni, a hezky to uvolni...
Odpovědět
kacu :) ja tady a na konikovi zas nekdo jinej, vykonnejsi (a lapila i me) :-D skoda, ze se nam ty ovecky nezapocitavaj :) jinak do spanelska na karmapu taky jedu s nekym odsud :-D nespechej, mne to taky trvalo, nez jsem si vsechno precetla, popremyslela, dala dohromady a pochopila to (proste to je presne to, co jsem vzdycky takhle citila :) a nez jsem udelala utociste..je, tys na novym zelandu tedy? ale ty nosni tyce fungujou, nos mam porad pruchodnej (ale je fakt, ze jsem az takovou rymu nemela) :)
Odpovědět
ze by Gedren? Ta to tam siri taky kudy chodi (teda pise :) Jedes na Karmapu jo? No ja mam ted dovoleny vic nez pritel, ale pocitam ze se to casem zmeni a nevim kde vezmu dovolenou na tyhle akce kdyz my vsechnu vypotrebujeme na cestovani :) Jo,na zelandu, ty jses teda patrac :)
Odpovědět
no jasne, gedren.. mame tam v jednom tematu takovou malou sanghu :)) kdyz nebude cas, tak nebude, tak holt clovek pojede jednou za rok na nakej spich s olem/karmapou v jeho zemi, no :-D patrac bejt moc velkej nemusim, staci se kouknout na o. travel plan :) uz to tady nebudu zahlcovat (kdyztak IP) jen abych dodala neco k tematu, tak se musim pochlubit, ze jsem celej den jela na raw (kdyz je clovek doma a nemocnej, tak to je lehky :)
Odpovědět
Profilova fotka
stazko, ja nemam pocit, ze zlehcujes moje vedomosti (stejne zadny nemam 8-)) .... to je jasny, ze co clovek to nazor, ale stejne si kazdy mysli, ze ten jeho je nej ... ne?? :-D :-D Jinak verte nebo ne, my tady mame uz druhy den snehovou kalamitu, doprava je uplne mimo (tady totiz nejsou jiny nez letni pneumatiky) .... dneska jsem musela nechat auto v pracia sla jsem pesky a v puli cesty se snih zmenil na dest ... jestli bude v noci mrznout, tak to jsemzvedava na to rano :-D
Odpovědět
josefko :-D :-D ze si s tim popichovanim nedam pokoj, co? :-D ja stejne nic jinyho,nez ovozel, nemela doma :)) snih x-) ja ti verim (kamaradce vcera zrusili let do anglie, skrzeva neprizen pocasi)..ale ten dest teda :-p staci si dat pytlik na zadek a pojedes az do brace :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no to mozna jo, bydlime na kopci, tak by to mozna i jelo :-D :-D :-D co to je ovozel??????
Odpovědět
ovozel=ovoce a zelenina :-D k tomu jsem mela jeste naky ruzny semena, med, oliv.olej a caje :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
aha :-D ... a jedla jsi hodne citronu a cesneku??? Ty jsou na nachlazeni nejlepsi a jeste zazvor
Odpovědět
no vidis, na cesnek jsem zapomnela :-o (jsem si chtela udela pomazanku cesnek-avokado a ono je jeste nezraly..) zazvor mam oschlej, chudinku, ale jdu ho jeste zalejt vodou, lepsi nez nic, diky :) vodu s citronem piju normalne :) ja teda jko nejsem nachlazena (malinko ucpanej nos jsem mela, spis ta teplota ]-( )
Odpovědět
Profilova fotka
a nejsi tehu?
Odpovědět
:-o no to je jeste horsi nez teplota :-D to muzu bejt? mam tady jeden test, tak ze bych ho ocurla? ty me desis :-D :-D
Odpovědět
:-D :-D :-D stazi, ted ti musela stoupnout teplota o minimalne sto stupnu :-D :-D
Odpovědět
smankote, to mas z toho, ze chodis na kone, tam chytne clovek dite jedna dve :-D
Odpovědět
nee, dobry, jsem ho uz udelala :-D :-D a naladovala do sebe cesnek :) na kone chodim skrzeva to, abych zjistila, proc chteji mit zeny dite :-D :-D zatim jsem tam, krom buddhismu, nic nechytila :-D :-D a to bylo velmi cenne, takze tam chodim pipkovat dal (s nekteryma se uz znam osobne :-D).. a jeste tam je zajimavy tema syrova strava :))
Odpovědět
no ale miminama se to tam hemzi, naky k tobe vleze skrz monitor ani nevis jak!! Ja tam radej jeste nelezu!
Odpovědět
stazi a co ses tam teda dozvedela?
Odpovědět
catf, kdyztak ip, tady to furt zahlcuju prispevkama, ktery jsou mimo :)
Odpovědět
Stazi neboj, buddhismus a syrova strava je taky svym zpusobem "ine bio" :)
Odpovědět
:-D a vida :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, martina05 vari banany v koko mliku, ja to nezkousela, ale udelala bych to tak, ze bych je tam hodila, trochu prohrala a namixovala na koktejl (jeste bych pridala asi skorici nebo neco vonavyho :-) ) ale to me jenom tak napadlo :-) catf - ja mam kikomana stejne jako stazka, ta tamari se chutove od kikomana hodne lisi? kaculienka - jeste nechval dne pred vecerem :-D , byla jsem na jedny prednasce, takze uvidime :-) Kazdpadne je to hodne zajimavy ;-) stazi tak ip :-)
Odpovědět
hveru, je v tom docela velky rozdil, ta tamari je vic sojova a slanejsi
Odpovědět
Profilova fotka
catf - slanejsi? tak tos me moc nepotesila, ja skoro vubec nesolim :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Kaculi, nestraš s tím lotosem, včera jsem ho zahlídla v obchodě a hned koupila, protože m. má rýmu snad pořád, co se známe (doufám, že to není alergie :-D ). Včera si uvařil čaj a to kolečko pak schroupal, ochutnala jsem a zdá se mi to docela dobrý. A jak si tak zjišťoval, co jsem mu to vlastně naordinovala, tak se na 2 hodiny zasekl na biozahradě u rostlinek... Tak doufám, že mu to spíš pomůže, než zacpe :-D Josefko, nejste zachumelení? ;-) Tady zase leje a těch pár vloček, co v Brně o víkendu napadlo, už je dávno v tahu 8-( Používáte tělový mlíka od Alvy? Koupila jsem si na testnutí limetka/kokos (když já ten kokos můžu x-) ), no ovšem ale nic moc. Jednak je hodně řídký a pak divně voní... :-p Zlatej kokosák ;-)
Odpovědět
Ja jsem vcera stravila skoro hodinu v DM a hledala vonavy prirodni telovy mliko a nejak jsem nepochodila :-S ale aspon sem si koupila tuzku na oci alverde zelenou mekkou :-)
Odpovědět
petuli, maximalne se to "zacpe" tim jak se to zacne uvolnovat, takze by se to pak zase melo uvolnit...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?