Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
s nedostatkom zeleza mam problem aj ja :-( ale co uz ked mi maso nechuti, ale viem, ze niekedy je problem s jeho vstrebanim a nezalezi na tom, co clovek je lebo aj tak sa nevstrebe a je potrebne ho podavat vnutrozilovo s tou kombinaciou chemickej a prirodnej kozmetiky som sa pytala preto, ze mam dilemu sa vratit ku chem.vyrobkom, ktore mi viacej vyhovuju. v mojom pripade: make up, riasenka, parfem a zubna pasta a asi mozno aj balzam na vlasy (este ale vykusam od drHausku) a farba na vlasy (nechce sa mi farbit doma a najma si neviem kupit ten spravny odiet, aj ked Herbatint je skvely) - pamatam sa vsak, ze Josefka pisala ze farby, dekorativka a parfem su z chemickej kozmetiky to najhorsie a plus pasta na zuby, ktorej sa niekedy nechtiac najem - to je asi to najhorsie co som si vybrala... :-S petuli, manzelovi sa ruka hoji ale ho to stale boli, lebo mu to vo FR zoperovali nejako divne cez ramenny klb a tam ho to teraz boli :-( inak musim opakovane vychvalit puder od drHausku a mandlovy krem od Weledy viete nieco o seboroickom ekzeme - co ho sposobuje a ako ho liecit? mne ho kozna diagnostikovala, ale dala mi na to len samoska masticky ale ja chcem liecit priconu, nie vecne potlacat priznaky a k teme materstva, ja uz mam co chvila 29 a viem, ze nie som z tych, co lahko otehotneju (takze na babatko si budeme musiet trochu pockat) a stale sa do toho nehrnieme. raz ma ovladnu pocity, ze uz chcem mat velmi dieta a otravujem s tym manzela a raz ma prepadnu obavy, ci chcem mat dieta a vychovavat ho v spolocnosti, kde materializmus, ateizmus a drogy su hlavnymi vysadami :-S .... asi musim este dozriet na tuto myslienku ale viem, ze biologicke hodiny by nemali byt tym jedinym meritkom, lebo radsej dieta neskor ako priskoro - u kazdeho je to vsak individualne a kazdy k rozhodnutiu dospeje v inom case... a ak by bolo prilis (biologicky) neskoro, tak na svete je tolko sirot, ktore si urcite zasluzia lasku rodicov, takze cakame co buducnost prinesie :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sorry, som sa rozpisala - dlho som tu nebola ;-)
Odpovědět
hermi, to je pěkný x-)
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, tie klipy sú úplne úžasné, zdvihli mi náladu o 200% (zrovna som totiž rozbila naše svadobné poháre, a to sme ešte ani tú svadbu nemali, ach), ďakujem :-) x-) x-) x-)
Odpovědět
Ikarkul, že? Já jsem to musela zhlédnout všechno :-D Jo, a na hlavu bych si asi jiný než jablečný ocet nedala. Kvasný lihový jen do pračky a na okna ;-)
Odpovědět
no napadl mě ještě vinný :-D ten normální ocet doma ani nemám. taky jsem to projela všechno, nejvíc mě pobavil ten kelímek při lovu v buši :-D
Odpovědět
herminko, je to super :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ach jo, me to tady nejde otevrit, musim pockat domu :-( lapacho a kokosak na plisen zevnitr funguji, ale nevim jak na plisen ve vlasech?? - kazdopadne tim neni co zkazit, takze za pokus to taky stoji :-) juju - k te zubni paste - asi ti budu muset dat za pravdu, ze ty prirodni nejsou tak silne. Manzelovi nasli tri kazy a me dva (ale pod staryma plombama, takze to asi nemuzu tak moc pocitat) a to si zuby cistime oba fakt dlouho a hodne a sladkeho jime nejmene, co jsme kdy jedli .....:-( uz jsem koupila normalni pastu a vecer pouzivame tu a rano prirodni :-( .... takze taky navrat k chemii. jeste budu muset prostudovat, ktere mineraly jsou dulezite pro zuby (urcite vapnik, fluor, k vapniku je dulezity vit D a pak myslim brom) ... jestli treba nahodou nemame nejakeho nedostatek, fakt mi to nejde na rozum????
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, to mam mrzi, ale zalezi od odolnosti zubov, manzel nadalej pouziva prirodnu pastu a ja chemicku a jemu nenasli ziadne kazy, ale on mal zatial pocas svojho zivota len jednen kaz a ja pozehnane a musim sa pochvalit, jezisko konecne dorucil darcek z SK - nizkootackovy odstavovac, myslim, ze catf a josefka ho spominali a je paradny - malo odpadu a chutne stavy - mate niekto tipy na chutne kombinacie? my sme zatial vyskusali jablko, ananas a matu :-p mnam (1 cervene, 1 zelene jablko, pol ananasu, 1 vetvicka maty, nechala som tam aj duzinu, zriedila asi 2 dcl vody a mali sme 1 liter dzusu) myslim, ze super zdrave a aj lacne v porovnani s bio ale aj nebio kvalitnejsimi dzusmi 8-)
Odpovědět
jUJU v Plzni ( a i jinde) je Ugo bar. delaji tam juice z cerstveho ovoce a jogurtu jukni na www.ogo.cz, maji tam i prehled napoju a co obsahuji pomery si pak budete muset vychytat sami, podle vasi chuti ale jako zacatek si myslim dobre tipy a ty juice s jogurtem jsou i dost hutne, syte ;-)
Odpovědět
juju a co sis poridila za typ..ten live enzyme od lexenu?
Odpovědět
Profilova fotka
juju - catf basni o novem odstavnovaci na tematu Varite zdrave .... :-D. jenom ti poradim to same co ji - snazte se naucit si odstavovat spis zeleninku nez ovoce. Ovocne dzusy nejsou az tak moc "zdrave" z toho pohledu, ze obsahuji hone cukru, ktery jednak rozkolisava hladinu cukru v krvi a jednak je dost pro zanetlivy .... samozrejme vitaminky tam budes mit kocentrovane, o tom neni pochyb :-) Zkus to pomalu - nejdriv davej cast ovoce a cast zeleniny a postupne zvysuj podil zeleniny - stava ze zeli je treba vyborna a pridavej brokolici, zelene salatove listy, celer ... proste co te zrovna napadna ... cerstvy zazvor je super. s tema zubama - nikdy se nam kazy tolik nedelali - tak nevim .... neco je spatne, tak resim, co se deje :-( ... mozna jenom takhle reaguou nase tela na stres????
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
petuli, tak jsem koukala na ty antibiotika a oboji patri pod stejnou skupinu - doxycylinum. Mnoho mineralu muze snizit absorbovatelnost a efektivnost techto antibiotik. Napr. vapnik, horcik, zelezo, zinek .... aby se to nestalo, tak bys ty antibiotika mela uzivat min dve hodiny pred nebo po tom, co snis nejake mlecne vyrobky (kvuli vapniku) a potravni doplnky bohate na mineraly. Jinak tyhle antibiotika maji tendenci nicit vit K (ktery se nam tvori ve streve) a tak bys mohla zvysit prijem tmavoliste zelene zeleniny - brokolice, spenat, salat, rericha .. a az skoncis tu kuru, tak by mozna stalo za to, dat si nasup probiotik, ktere jsou kombinovane a obsahuji: Bifidobacterium longum, Lactobacillus acidophillus, Lactobacillus casei, Saccharomyces boulardii a saccharomyces cervisiea - to jsou bakterie 9ty posledni dve jsou kvasinky), ktere mame bezne ve streve a jsou citlive vuci temhle antibiotikum .... tak jestli budes mit problemy s nadymanim nebo budes vic behat nebo spatne travit, tak ti to zredukovalo tyhle bakterie. Nema smysl je brat behem te kury, protoze bys je poslala rovnou do zahuby ;-).
Odpovědět
Profilova fotka
Juju, ta dermatitida má asi taky původ ve stravě, doktorka ti k tomu nic neřekla? Že můžeš mít nějaký alergen, který to spouští... Já jsem kvůli své periorální byla včera na testech a víc budu vědět za měsíc, třeba se ti do té doby podaří něco vysledovat. Knížka doporučuje zvýšit podíl omega 3 mastných kyselin (rybí, lněný olej) a potravinové doplňky s flavonoidy, např. s výtažkem z vinných hroznů (50 mg při jídle). Dneska jsem očichala a vyzkoušela kapičku jasmínovýho absolutu od primavery a je to nádherná vůně, připomíná mi rozkvetlý narcisy brzo ráno na jaře x-) x-) Už se těším, až bude ten difuzér a v něm jasmín... A přes biosféru jsem koupila Durance http://www.biosfera.cz/durance-svicka... Je výborná, hezky voní, je zapálená od dnešních cca 11 dopoledne a doteď shořel tak centimetr. Škoda, že neměli tu levanduli x-) Ale juju, koupila jsem levandulovej masážní olej od weledy, tak se moc těším na večerní masáž šíje ;-) x-) Sakra, ten odšťavňovač mě táák láká :-) Catf, pochopila jsi prosím tě, jaký je rozdíl mezi Omega 8003 a 4? Já jiný, než cenový rozdíl, neregistruju...
Odpovědět
ad zuby, jsem myslela, ze jsme se uz shodly (teda spis je vseobecne zname), ze na paste nezalezi, jde hlavne o ten mechanicky pohyb preci :) pak samozrejme genetika, nekdo si je skoro necisti a nema zadny kazy a naopak..taky stravovani.. josefko, asi sis nevsimla, jsme ti na minule strance odpovidala ohledne weledy a asi zapadl mum dotaz na durance en provance ;-) petuli, koukam, ze mas od nich svicku, tak bys mohla vedet neco vic :))
Odpovědět
Profilova fotka
stazko, jojo, uz jsem to cetla - vodicku privezu, pak se domluvime, kde se sejdem - asi zase noodle bar, co? ad zuby - ja vim, sama jsem to tady propagovala - ale ted si nejak nejsem jista, protoze ja fakt na mechanickym pohybu nesetrim - v prumeru si cistim zuby 10 minut :-| 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
no jezisko nam doniesol tento: http://www.pelia.sk/tov-tlakovy-odsta... od Lexenu ale nazov je asi iny (healthy juicer), vsak kuknite... princezna dakujem za tip, pozriem recepty, ono vacsinou tvori zaklad pomaranc, jablko a ostatne pomenej a najdrahsie ovocie tvori najmansiu cast - myslim, ze s pomerom nebude az taky problem. Josefka a ako si myslela s tym zanetlivy? ze akoze vyvolavaju zapaly? =-) =-) =-) a mozes mi prosim k tomu napisat viacej? som sa vylakala... a s manzelom milujeme zazvor, takze to budu asi nase ranjaky najblizsou dobu ;-) Petuli tu mi lekarka nenavrhla ziadne riesenie, len dala masticku, preto som sa pytala :-.
Odpovědět
petuli, na tom netu jsou typy Omega3/5..u ktereho pisou, ze byl nahrazen Omega4 a pak maji Omega6, ktery je o 2tis drazsi a podle popisu se mi zda, ze duvod je to, ze je ma chromove telo(O4 je bila) stazi, ja mam durance en provance vonne tycinky a vonej nadherne, bohuzel nic jinyho jsem od nich zatim neobjevila
Odpovědět
josefko, dik :) no, tak pak na tebe plati asi ta druha moznost, ze - genetika..ja si fakt myslim, ze je jedno, cim ty zuby pizlas.. (taky je dulezita spravnost cisteni-pohyby, nezapominat na mezizubni prostory - kartacky/nite, plus takovy ty malinkaty kartacky na jeden zub a postupne je vsechny projet atd..ale to ty urcite vis..) hlavne, ze tady radim a zubare jsem byla vic nez pred rokem :-D =-) catf, ja prave zkousela ten krem na ruce a je vybornej, jenze se o nich toho neda moc najit..ale zas kdyz to prodavaji v CL..az bude vic casu, tak pohledam..
Odpovědět
stazi, muj tata si zuby smidla pet sekund a ma jeden kaz(v sedesati letech), dokonce kdyz mu jeden zub prasknul, tak mu zase srost..takze ja sazim na tu genetiku :-D holky, ja jsem dneska celej den nasrana, nevite, co na to pomaha? cejtim v sobe vztek(az z toho mam uplny vnitrni chveni) a potrebuju se odreagovat..sushi, sake, ani nasledne vino nepomohly :-D
Odpovědět
catf- praktikovat buddhismus :-D :-D anebo se opit do bezvedomi, pac pak uz ti bude vsechno jedno :-D co se stalo? klidne do IP, kdybys nechtela sem :)
Odpovědět
Inak m. mal teraz čerstvo problém so zúbkom, až ho miestami celá strana tváre bolela... a pomohla rataňová pasta od Weledy ;-) . Bol teraz aj u zubárky a dôvod na 99 percent bol, že má plombu nejako príliš blízko nervu.
Odpovědět
Profilova fotka
Stázi, já mám akorát tu svíčku zase, ta je kvalitní, ale jejich kosmetiku neznám, ani nevím, že nějakou mají. Teď jsem to ale hledala http://www.durance.fr/catalog/?langua... Rozklikla jsem si namátkou jeden výrobek a píší, že z více než 95 % se jedná o přírodní suroviny, je to bez parabenů, netestované na zvířatech, ale to certifikát asi mít nebude, ten jsem nenašla. Josefko, dík moc za radu k těm antibiotikům. Je fakt, že asi zabírají, jím je druhý den a už to vypadá, že se to zastavilo, aspoň to není horší, tak snad se toho aspoň zbavím. Catf, já jsem zase dneska úplný kuře melancholik, asi počasím...
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, jaký ty máš ty vonný tyčinky? Vanilka, nebo?
Odpovědět
taky jsem tam nenasla zadne info o certifikatu, ovsem ten talir na vonne tycinky je famozni, ten musim mit!!! petuli, ze me uz to pomalu vyprchalo, ale teda byla to doba :-D ..a jak se projevuje to melancholicke kure?
Odpovědět
Profilova fotka
Nebo to možná chtělo dát si hodinku taeba nebo kickboxu ;-) Melancholik je ze mě, když nevím, z čeho mi je smutno, do ničeho se mi nechce a když už něco udělám, tak se mi to nelíbí, nic mě nenadchne... Ale dneska je to jenom lehčí forma. Každopádně na tohle by víno nepomohlo, spíš naopak. Dlužno dodat, že častěji spíš energií srším :-)
Odpovědět
lenti zkus na to tea tree - mne to jednou zachranilo osmicku pred trhanim a od bolesti to fakt pomuze!
Odpovědět
catf, na nasrani mi pomuze dycky neco rozbit :-D nebo poradne necim prásknout 8-) nemáš PMS? U mě se to tak dycky projevuje, zvlášť když mám podváhové období, to je pak fakt mazec :-D
Odpovědět
petuli, tydle stavy vino jeste zhorsuje, ja to mam tak taky, ze mi to zesili tu naladu, se kterou zacinam pit :-D
Odpovědět
rosi, to zrovna mam, to je fakt, coz dost vysvetluje, proc jsem se tak jednoduse vytocila..diky pani psycholozko, to mi vubec nedoslo :-D ..normalne jsem totiz dost v klidu..to se totiz jednalo o obchodni vec..doma hned vyletim jak certik z krabicky, ale v praci jsem trpelivost sama petuli, ja mela tyhle stavy melancholie, kdyz jsem brala antikoncepci..bylo to divny a doprovazeny takovym zvlastnim pocitem v podbrisku, nastesti uz jsem se techhle sragor davno zbavila :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?