Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
hveru, jojobovy olej by mel mit nazlatlou barvu(kdyby byl bezbarvy, tak by nebyl za studena lisovany)..sipkovy olej zlutou az zlutooranzovou, takze ta kombinace bude proste zlatava kaculienka, psalas, ze mas nedostatek zeleza?..ja se ted docetla, ze sipek obsahuje hodne zeleza a mel by se pit v caji, pokud mas nedostatek...doufam, ze to josefka potvrdi :-)
Odpovědět
díky, koukala jsem na to a vypadá dobře. ani není moc drahej. tak ještě jeden dotaz - nevíte, kde se to dá koupit v praze (nejlépe kolem vinohrad, karláku, hlaváku...) :-) kdybych si to objednávala z netu, tak dám pomalu jednou tolik za poštovný :-S
Odpovědět
catf, pomatujes si to dobre, diky
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - stavim se dneska na postu, jestli uz to tam nahodou neni a kdyztak bych ti pisla smsku, oni si to obcas na poste chvili podrzi, nez vubec hodi ten listek do schranky. Na ty lidicky v tom ZZ jsem snad jeste nebyla, mela jsem rada naturku na moravaku anebo na lidicke ten obchudek za tim prujezdem, tam jsem chodila kdyz jsem jeste pracovala v centru. Na to slozeni jsem taky koukala a prave to me nahlodalo, ze bych to mohla (i pres tu cenu) vyzkouset i na koupeni naslepo, a kdyz marek rekl, ze me ten pudr koupi k svatku, tak neni co resit :-D Takze mi ho rovnou vezmi, ju ? catf - jo presne, zlatava, to je ono :-) ja jsem nevedela, jestli to tak ma byt, taxe radsi ptam :-D josefko - prosimte, nedavno ses divila, proc pouzivam palmovej olej, co je s nim? Me to porad vrta hlavou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,ja pouzivam kosmetiku od Miss Cosmetic,je taky prirodni ;-) a jsem s ni moc spokojena a proti lupum pomaha jeden jejich pripravek Aloe Vera :-) ;-)
Odpovědět
Mám pro vás jedno varování. Nedávno mi známá říkala, že si kupuje čaj s džusem a v DM jsem objevila čaj s malinovou šťávou Loyd Tea. Myslela jsem si, že je to něco podobnýho a koupila jsem ho. Až doma jsem kontrolovala složení a našla jsem tam aspartam a cyklamát. Tak jsem to hledala a aspartam je teda hodně špatný a ten cyklamát je podle dvou zdrojů v ČR zakázaný. Petronela, už jsem někde viděla napsaný, že jde o přírodní kosmetiku, ale na jejich stránkách o tom není ani zmínka, nenašla jsem popis složení, nebo že by měla nějaký certifikát. Takže moc si tím nejsem jistá. Můžeš poslat popis složení nějakého jejich výrobku?
Odpovědět
ikarkulka: z přírodních šamponů mi zabral od Lavery chrpový (mají ho i v DMku), prý je také dobrý nový šampon Capillus od Cannadermu speciálně na lupy, chystám se ho také vyzkoušet
Odpovědět
ikarkulka, ten online prodejce ma i kamenny obchod Vzorková prodejna: Bio Market Vitek Vinohradská 53 Praha 2, 120 00 Po-Pá 7.45 - 19.00 So 9.00 - 13.00 mne se miss cosmetic zda podivny uz nazvem :-N
Odpovědět
no ja byla zvedava a mrkla jsem na miss cosmetic stranky a neni tam nikde slozeni, ani zminka o prirode ani certifikat....a zavolala jsem si tam.. pry tam zrovna neni ta spravna osoba, ktera by mi k tomu mohla neco rict..nechala jsem si nadiktoval slozeni parfemu, co meli pro ruce a rozhodne v tom zadna priroda nebyla petronela, tu informaci, ze je tohle prirodni mas prosimte odkud?
Odpovědět
Profilova fotka
je to psane na www.medicalproduct.cz ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
slozeni vyrobku TRF...maltodextrin,prirodni kofein, extrakt ze zeleneho caje,z tanggeriny,zazvoru,cerneho pepre a karamel
Odpovědět
Kamarád přichází o práci a lanařili ho z Miss cosmetic, donesl nějaké ty jejich materály pro dealery a tam psali, že kosmetiak je čistě přírodní, ekologická a blablabla. Tak jsem tam hledala crtifikát a nenašla - kdyby ho měli, tak se pochlubí. Složení tam nikde nebylo, ale myslím, že je to celkem jasné. Ti výrobci mě štvou, že si klidně napíšou "přírodní" a přitom jejich výrobky viděly přírodu maximálně z kamionu ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
petronelaaa, ale to neni kosmetika ale nejake produkty doplnkove vyzivy, ne? O kosmetice tam neni ani slovo, ze by mela byt prirodni
Odpovědět
Profilova fotka
jj,toto jsem nasla,tak jsem to v rychlosti sem napsala.mo me rikala,ze dostanou brzo certifikat.... :-N
Odpovědět
Jo, taky si říkám, jak se na to dívám, že ty doplňky přírodní tedy asi budou, omlouvám se. Kosmetika mi na pohled připadala podobná jako Oriflame, složení asi bude taky podobné :-D
Odpovědět
petronela, a ten pripravek aloe vera, co jsi psala..to jsou pilule nebo neco jako balsam ci sampon?
Odpovědět
Profilova fotka
ikarkulka - lupy jsou z 90% zpusobene nejakym druhem plisne a bezne sampony na to nezabiraji (vetsinou). Moje mamka na ne trpi taky vyzkousela vsechno mozny - od neprirodnich i prirodnich a nakonec ji pomohl sampon, ktery jsem ji privezla. Prodava se v obchodech s prirodni kosmetikou, ale jsou tam tusim dve neprirodni ingredience, prave na ty lupy. Jinak zakladem je Tea Tree Oil. Jestli ti to neni proti mysli, tak si zkus namichat olej (treba mandlovy zaklad, to je jedno) s levanduli a tea tree olejem (1kapka aroma olejicku na 10 ml zakladniho oleje) a dej si to do vlasu pres noc, nebo hodinu pred umystim vlasu. Tea tree ma proti plisnove ucinky. Pritiplisnovy je i kokosovy olej, ale ten si nejak nedovedu predstavit, ze by se daval do vlasu :-) nebo lapacho caj - ale oplachovat hlavu lapachem by asi byla draha sranda. Neni to vyzkouseny, je to jen recept na zaklade teorie - az mamce dojde ten sampon, tak ji tohle naordinuju taky :-))). catf - diky, byla jsem lina koukat na net ;-))) hveru - no, ptala jsem se proto, ze palmovy olej ma tendenci zvysovat cholesterol v krvi a taky, ze kvuli palmovemu oleji se kaci pralesy - ale to se snad netyka tech bio.
Odpovědět
Profilova fotka
petronella, co vsechno od Miss Cosmetics mas?
Odpovědět
josefko, ja jsem si byla skoro jista,ze v sobotu otevreno maji, ale radsi jsem si to overila :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dik catf :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko - ja kupuju carotino a to nevim jestli je bio (asi spis ne =-) ) cholesterol mam oka, toho "dobryho"cholesterolu pry mam hodne, takze toho se zatim nejak nebojim, hele ale ty pralesy, to by mi vadilo.... :-( Me rikali u inf. stanku carotina na bioveletrhu loni v praze, ze pry maji neco jako my mame skolky na smrky a tak, tak na tohle jsou special taky skolky jako na ty palmy, takze s kacenim pralesa to nema nic spolecnyho.
Odpovědět
Profilova fotka
jj, to prave snad nekteri vyrobci takhle maji, udajne snad povetsinou ti, kteri maji bio certifikat ..... jestli ti to rikali primo lidi z Carotina, tak to asi bude pravda.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, snad je to tak, rikaly to ty pani, co byly u toho infostanku, ale vis co, rikat si muze kazdej co chce, zejo... ja ho snad zas nespotrebuju tolik :-N
Odpovědět
díky holky, sice teď nevim, co mám vyzkoušet jako první, ale neva. ;-) josefko, když jsem jako malá jezdila na prázdniny do itálie, tak jsem se vždycky vrátila z hlavou plnou lupů. je tam jiná vzdušná vlhkost, takže proto. chodila jsem s tím k doktorce a ta mi právě předepsala nějakou mastičku, kterou jsem si musela mazat do vlasů. takže jak píšeš s tou plísní, teď si vybavuju, že to tak opravdu je, že to je ta příčina. abych to shrnula - kopřivový od urtekramu, chrpový od lavery, nebo tea tree oil jako zábal. skvělý x-)
Odpovědět
Dievčatá, dávam do pozornosti knihu od Marcela Černocha: Diagnostika v praxi (Tajná řeč nemoci) - 2. doplnené vydanie (vyd. Poznání)... keď sa mi vyhodí na nejakom mieste vyrážka, tak nie je ok nejaký orgán, takisto je rozobraté z celostného hľadiska, prečo práve ten orgán nie je ok... neviem, či som sa úplne presne vyjadrila :-D Myslím, že ak máte sklony k alternatívnym pohľadom, mohla by sa vám táto kniha s ilustračnými fotografiami páčiť ;-)
Odpovědět
Lapacho a kokosový olej by mohly na lupy zabrat i při vnitřním užívání, ne? ;-) A možná octová nebo citronová voda na oplachy (poslední po umytí - vlasy se pak budou i lesknout) by nemusela být špatná.
Odpovědět
a nebudou po opláchnutí octovou vodou vlasy smrdět? myslim, že prvně zkusím jeden z těch šamponů a až kdyby to nezabralo (což si nemyslim), tak bych přešla na alternativu ;-)
Odpovědět
josefko, ja ti nevim, jestli ho jeste uziju :-D ale radsi jo, jeste porad to ani zdaleka neni tak, jak byvalo (na druhou stranu ta hruza je uz taky pryc :)) tak mi vezmes ten jen to velky mliko (to maly jeste porad mam a prijde mi, ze lip funguje to druhy), prosim? co kdyby..:-D pouzivate nekdo durance en france? prodavaji to v CL, ale nemuzu najit zadny certifikat a nic o nich nevim..zkousela jsem krem na ruce a byl skvelej (jen budu asi muset poradne prozkoumat slozeni..)
Odpovědět
Ikarkul, kdysi jsem na vlasy zkoušela jablečný ocet a nesmrděla jsem. Ono to s vlasama bude podobné jako s prádlem - po uschnutí vysmrádnou ;-) Roztomilé ekoklípky por pobavení: http://www.animalssavetheplanet.com/m...
Odpovědět
jablečňák doma mám a večer si budu mýt vlasy, zítra nikam nejdu, tak to můžu zkusit :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?