Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Urtekram má taky rozmarýn, právě jsem se při posledním nákupu chtěla rozhodnout mezi šalvějí a rozmarýnem, ale rozmarýnový zrovna neměli, tak jsem si koupila tu šalvěj. Je to možný, já je teď oba střídám, resp. mytí weledím občas prostřídám šalvějovým, tak 4:1 asi :-) Vlasy mám po včerejším zastřihnutí zase kratší, těším se, až mi barva odroste, jde to takhle docela rychle x-) Deklarace složení rozmarýnové weledy: Voda, pěnotvorné látky: sulfonylester kyseliny jantarové**, betain**, extrakt z přesličky rolní, lauryl glukosid**, laurylsulfát sodný**; mořská sůl, parfém (směs přírodních éterických olejů), limonen*, linalool*, citral*, přírodní rozmarýnová silice, lecitin, sluenčnicový olej, glyceridy mastných kyselin, kyselina askorbová. * součást přírodních éterických olejů ** synteticky vyráběné pěnotvorné látky, za něž neexistuje přírodní náhrada
Odpovědět
petuli, zda se mi, ze urtekram sampony jsou co se tyce slozeni setrnejsi ..pravda je, ze peni minimalne..vzhledem k tomu, ze si myju vlasy denne, tak bude asi urtekram vhodnejsi.. ..pouzivas nejake tuzidlo?...abych pravdu rekla, ja jsem vzdycky pouzivala profi sampony, tuzidla, vosky a laky, abych ty vlasy nejak zpevnila a uprava mi ze zacatku trvala silene dlouho a ted mam akorat ten urtekram sampon a kondicioner(oboje je takovy bezva jednoduchy prirodni a jemny), logoni tuzidlo(vodicka ve spreji)..a vlasy mam lepsi nez kdykoli predtim a to na nich kazdy rano stravim max 10minut(trosku jsem na chvili u urtekramu zavahala, ale rekla jsem si, ze tomu dam vic casu a ted je to bezvadny)..dokonce uz mam docela odrosty(2,5 mesice po poslednim barveni) a normalne bych uz byla na nervy, protoze se mi desne ty odrosty mastily ..a po urtekramu nic..ten barevnej prechod neni po umyti vubec videt..jsem docela nadsena x-) ..urcite si poridim i rozmarynovy urtekram na zkousku
Odpovědět
pac urtekram je takova puristictejsi znacka :)) jsou vic fanaticky nez weleda :-D
Odpovědět
ze bych byla prirodni fanatik 8-) :-D ..no az si poridim kalich, tak urcite dojde minimalne k zatmeni slunce :-D
Odpovědět
:-D ty ne, to oni :-D kalich..no, vidis, to bych do tebe nikdy nerekla, to je teda obrovskej skok x-)
Odpovědět
ja vim, ze oni, ale kdyz s nima sympatizuju, tak jsem taky, ne?..alespon trosku, trosicku.. :-D jo kalich ..to bude u nas veselo, az to pritahnu domu..uz mam na to separatni varnej hrnek
Odpovědět
ale no joooo, jsi uplna fanaticka :-D aha, hrnek..takze k vam na kafe/caj, ja muzu :)) jak veselo, ho bude pouzivat i m? :-D
Odpovědět
u nas je vysoce sterilni prostredi..az na milion kocicich chlupu a otisku tlap :-D(by clovek neveril, kde vsude se takova tlapa muze vyskytnout :-D ) veselo bude, protoze jsem vas pomluvila pred m, jaky jste exoti, ze pouzivate kalich..a co to je za vopicarnu..fakt nechutna blbost a lalala..no a ted ho budu muset nejak preladit :-D
Odpovědět
:-D tak to je prdel ..lidi se menej proste..tim zacni :-D a jemu to prijde nechutny, nebo ti pouze prikyvoval/souhlasil, pac ho to nezajimalo, nebo aby mel od tebe pokoj? a me jsi jiste oznacila za tu, ktera pouziva konvici, co? pro zvetseni udivu a souhlasu :-D
Odpovědět
kdyz jsem mu ukazala, jak je kalich nechutnej :-D ..na netu..tak mi uveril bez muceni...no jemu vubec prijde, ze "tam" neco tak podivne vypadajiciho vubec nepatri:-D a ja mu to vysvetlim po financni strance ;-) a taky do toho zatahnu zivotni prostredi ..mam to promysleny8-) :-D a to si pis, ze ty ses ten nejvetsi konvicovej exot :-D
Odpovědět
:-D polovici to prislo zajimave (funkcne a ekologicky, i kdyz poprve kdyz jsem mu to licila, tak byl asi prekvapeny..kdo tedy ne :)) jinak jakoby tampon ci vlozka byla chutna, ze :)) ale zaroven, kdyz to minule videl, se nazivo povalovat (jsem ho zapomnela odklidit do pytlicku), tak se vydesil :-D nic nerikal, ja si toho vsimla a rikam, jee promin, jsem kalich nestacila schovat (preci jen je za tu dobu znacne opotrebovany, tudiz esteticka hodnota nula, tedy nula je normalni stav noveho kalichu, tohle slo jeste do minusu)..a on: ale nee, ja se jen lekl, proc si kupujes tu vec na prsa :-D (asi myslel na naky klouboucky na odsavani/kojeni, bo vim ja co)
Odpovědět
:-D :-D s tema chlapama je sranda, jeste ze je mame :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Urtekram teď možná je purističtější značka, ale ještě tak před 2 lety prý do šampónů dával nějaký ne úplně přírodní detergent :-) (ale pak změnili složení a je to teď OK). Nedávno jsem v obchůdku dostala vzorky, tak jsem vyzkoušela růžový a aloe a ten aloe mi asi připadal trochu lepší. Catf, a ta vodička od Logony tedy trochu tuží? Já si totiž nemůžu pomoct, ale po přírodních tužidlech nemám tak pěkné vlasy jak po chemii :-( Anebo po pivu, ale to nemám pokaždé čas použít. V tuto chvíli ale asi taky bude hrát roli to, že nejsem 5 měsíců stříhaná :-D, to si ty vlasy vždycky už dělají, co chtějí. Jste mě diskusí o kalichu pobavily :-D Manžel byl překvapen, že se mi tam něco tak velkého vůbec vleze :-D (a to mám menší velikost mooncupu). Ale jinak nějak pobouřen nebyl :-D
Odpovědět
herminko, ta logona mi fakt funguje..josefka ji ma taky a myslim, ze rikala, ze je to tak ok...vicemene ja mela vzdycky k temhle "vodickam" neduveru, protoze mi prislo, ze do mych vlasu potrebuju neco hutnejsiho..penu nebo nejakou emulzi(to jsem vzdycky mela od tigi, ktery maj vynikajici produkty)..ovsem po prechodu na prirodu byl s tigi utrum a ta logona se mi libila, protoze tvrdi, ze chrani vlas pri fenovani a ja si fenuju vlasy denne..vlasy mam hodne jemny, ale mam je sestrihany dobrou kadernici(coz je taky podstatny)..nicmene kdyz to porovnam s chemii, tak je vysledek stejnej ne-li lepsi..najednou mam pocit, ze tim, ze je to jen lehka voda ve spreji, se ty vlasy zbytecne nezatizej a taky je v tom rozdil, kdyz si nedam do vlasu vubec nic, takze ta logona ma urcite tuzici ucinky
Odpovědět
jeje, hermi, asi jsem mela podotknout, ze na me tak pusobi a ze me takto poucil polovice, ne ze bych to nejak sledovala a merila vsechna slozeni vsech produktu ruznych znacek (nevim, z ceho on vychazel, jeslti taky z empiricky meritelneho vlastniho pocitu :-D ale to snad ne :))..urterkam pouzivam vic nez dva roky..a ze bych mela pravdu az ted? tedy u samponu? :-D
Odpovědět
catf, nechces ten gel na vlasy od lavery? zkouselas ho?
Odpovědět
stazi, jeste mam ten jeden celej od tebe, akorat vlastne nevim, jestli ho vyuziju..protoze jaksi nemam na te svoji hrive co stylingovat :-D
Odpovědět
a sakra :-D uz mlcim.. ja pouzivam jen sampon a kondicioner/masku, plus ten olejicek do vlasu po umyti, takze nektere prispevky o stylingu atd preskakuju :-N
Odpovědět
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, nějak nebyl čas. Tak vás budu chvíli dočítat. Chtěla jsem si vytisknout seznam Eček, myslím, že tu kdosi dával odkaz, byl to seznam s poznámkama, které éčko je dobrý, a který špatný. Nemáte na to někdo odkaz? Nemáte zkušenost s éterákama Hanna Maria? Zahlídla jsem je v pár obchodech http://www.parfumer.cz/damske-parfemy... A poslední dotaz, myslím, že tu někdo dávala tip na knížku Hormonální podvod na ženách. Nečetly jste? Mám za sebou pár stránek a jsem celkem v šoku. Nevím, jestli se ta substituční léčba v ČR stále používá, ale ani bych se nedivila, kdyby ano.
Odpovědět
hani, zde jsou dva seznamy,ktere pouzivam ja, protoze nekdy je uveden ciselny kod a jindy cele jmeno http://ecka.xf.cz/etab.html http://www.potravinova-alergie.info/c...
Odpovědět
Catf, tyhle jsem taky našla, ale to nejsou ony. U toho byly i obrázky, jestli je to z rostlin, nebo ze zvířat a podobně. :-) Škoda, že jsem si to neuložila. Ty chodíš do šití? Kam? Já chodila na Štěpánské. Jsem teĎ na straně 193. Někdo tam psal, že mu lak alverde nevoní. Já ho používám a mně voní. Voní to jako citron.
Odpovědět
ja chodim na cernokosteleckou do strasnic do linada ..a ta stepanska byla dobra? kolik vas tam v kurzu bylo? ja ted hledam jeste nejaky kurz pro strihace, nemas tip? :-) hani, to bude asi tohle obrazkovy http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek
Odpovědět
Profilova fotka
debata nad kalichem me taky pobavila ..... ja nemuzu tady sehnat nejakej malej hrnek na vyvarovani (fakt, nekecam), takze tenhle mesic to stazcina metoda jeste jisti a pristi mesic letim do Cech, tak si tam poridim hrnek na vyvarovani. :-D Jinak ten sprej od Logony mam a je super, akorat ho musim po urcite dobe prostridat s necim jinym, pak mi prijde, ze se mi zacnou mastit vlasy. Hlasim se k dalsim priznivcum Weledy - ruzova pletova voda a nocni krem jsou BEZVA. Hani, myslis lecbu hormonama v prechodu??? Ta se pouziva porad.
Odpovědět
Profilova fotka
anastazie • Dnes ve 00:39 :-D :-D :-D :-D :-D To meho manzela kalich velmi zaujal, nejak mu to prislo uplne v pohode, az me tim prekvapil :-N
Odpovědět
jo tak moje dnesni debata s m o kalichu byla nasledujici: ja: zlato, rozhodla jsem se, ze si taky poridim kalich, protoze i par ostatnich holek z diskuze ho zkusilo a jsou spokojeny, tak jsem taky zvedava, jak to funguje on: are you serious? ja: proc? on: it´s disgusting! :-D a pak nasledovala moje prezentace na tema cen vlozek a zivotniho prostredi(radne jsem to zdramatizovala ala tlejici krev v nasich odpadkovych kosich :-p ) a nakonec, ze prej doufa, ze to nenajde v hrnci na sporaku :-o :-D
Odpovědět
:-D :-D catf, ubezpec ho, ze samozrejme neminis pouzivat vasi varnou konvici (ta predstava ho zkonsternuje natolik, ze mu hrnec na sporaku bude pripadat jako slabota :)) a pak po koupi kalichu, mu muzes predcitat z letaku MC, kde ti dekuji, ze neznecistujes more tampony-jsem si pak predstavovala, jak si hezky plavu a rukama rozhrnuju to nadeleni :-D (taky je dobry se zminit, jak dlouho se ta vlozka/tampon v prirode rozklada :)
Odpovědět
yennicku, tak to je spis vyjimka x-) muze tahle vymozenost povetsinou zdesi :-D
Odpovědět
stazi, jsem si temer jista, ze po varne konvici by nasledoval rozvod :-D ja mu i rekla, ze se taky tvaril jako bubak na nase vegetariansky dny a bezlepkovy vareni a zjistil, ze si to uziva..tak s kalichem to bude to samy :-D
Odpovědět
jo, mne to pripomina mini prezervativ
Odpovědět
:-D catf, a neni on nakej outlocitnej? :-D ukaz mu to jeste uplne novy, at vi jak to vypada, pac pak uz bude pozde to odprezentovat, ze to neni tak hrozny :)) (ztmavne :-D)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?