Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, latinsky nazov ruze pouzivanej vo vyrobkoch Alverde je ROSA CANINA... dufam ze som odpisala to co som mala :-N ... je mi jasne, ze nenajdem v prirodnej kozmetike dalsie vyrobky, ktore by boli cenovo blizko k Alverde... s Alverde som zacala kvoli cene, a ked nieco z toho nevyhovuje, idem skusat dalej... pokracovat budem zrejme s ruzovou Weledou... ale od Alverde urcite budem z pletovej rady nadalej pouzivat plet. vodu a mlieko s div. ruzou... su fakt skvele hveru, ano od Alverde mam olej rakytnik + ruza... a pre mna aj pre cele moje okolie je to desny smrad... ale teraz uvazujem nad tym, ci som nekupila nejaky zly, ked som jedina, ktorej sa to zda byt divne... je to taky zatuchnuty smrad... ked som sa tym natrela prvy krat, tak maminka zacala behat po kuchytni a zistovat, co nam tam tak priserne pachne :-D herminka... tiez som od Alverde nasla veci, ktore mi sedia... uz spominana voda a mliecko, krem na ruky, balzam na pery (mala som len ten nechtikovy a urcite si kupim dalsi)
Odpovědět
Profilova fotka
dievcata a co saloos? myslim, ze ste tu spominali, ze ich olejom by ste moc neverili... zrejme to uz v diskusii bolo preberane, ale napriek tomu, ze som jej presla znacnu cast, tak toto som nejako nezachytila... co bambucke maslo od saloos? ake mate skusenosti? chcem si ho kupit a neviem, ci len ciste alebo s dalsimi prisadami... rozmyslam nad tym, ze kupim ciste a budem mixovat s eterakmi
Odpovědět
gwen a to bambucke maslo mas na telo? co takhle spis kokosovy olej napriklad liveon nebo tropical nebo treba topvet nebo nobilis zakladni olej(jojobovy, merunkovy, mandlovy)? do toho muzes taky nakapat eteraky a muzes je mixovat s dalsima olejeme, co maj specificky vlastnosti(psenicny klicek, sipkovy, pupalkovy a jine..je jich spousta) ..ja se saloosem nevim, pani u nas v bio obchudku mi vylozene rekla, ze to je shit..jejich produkt je levny o hodne, kdyz to treba srovnas s nobilisem.. a ja ted mam vyzkouseno, ze primavera(coz je teda i cenove jina trida) ma mnohem lepsi kvetinovou vodu(ruzi, nejdriv jsem si ji koupila od salusu a nebyla jsem z ni moc nadsena) jinak weleda je dobra volba(vytazky z lepsi ruze v ingrediencich), zde oblibena znacka a hlavne juju bude nadsena :-D nebo ..uz jsem to psala hveru, ze si muzes koupit napr od nobilisu nebo hadka zakladni kremovou emulzi a podle chuti si do ni nakapat eterak...
Odpovědět
Profilova fotka
catf na telo mam liveon kokosak... to bambucke maslo som skor mala v umysle pouzivat ako nocny krem, lebo ja fakt potrebujem priserne premastovat ksichtik... teraz som sa divala na weledu a maju aj mandlovu radu... tak teraz neviem co je lepsie na veeelmi presusenu plet inak zatial co ksichtik mam vcelku ok, co sa tyka pupacikov, tak moj dekolt a chrbat su na tom o dost horsie... to zrejme zacnem podla vasich rad riesit tekvicovym olejom damy zo slovenska prosim o radu, ktory e-shop s prirodou je najlepsi... vdaka
Odpovědět
gwen, ja myslim, ze holky zminovaly ze weledi ruzova rada i kosatec jsou snad jeste mastnejsi kremy nez ta mandle vis ze hauschka hlasa, ze na noc by se nemel clovek mazat vubec?..no je to hodne na hrane, zatim tady neni nikdo, kdo by se k tomu odhodlal :-D cim si cistis oblicej? u toho bych totiz zacala..idealni jsou cistici kremy..a zkus dneska vecer tenhle test..tohle radi hauschka..kdyz si ocistis oblicej a budes citit stahujici pocity, tak pockej 20minut a pokozka by se mela sama promastit...pak muzes aplikovat jenom nutny mnozstvi kremu...ja mam tohle vyzkouseny a fakt to funguje jinak ja bych ti mohla doporucit cistici mleko tatropfen fluidum..to je prvni cistici prostredek po kterem si mi plet vubec nestahuje(a to se smiva vodou) ...a nebo je to taky tim, ze prirodni kosmetiku pouzivam uz par mesicu a opravdu mi hodne na vysusenou plet pomohla
Odpovědět
Profilova fotka
no kebyze sa nenatriem vecer vobec, tak sa mi ksicht asi roztrhne :-D na cistenie pouzivam alverde plet. mlieko a vodu s div. ruzou... tieto mi dost sedia, odkedy ich pouzivam je to naozaj o dost lepsie ale mrknem sa aj na ten tautropfen... a skusim aj ten hauschkou testik :-) velka vdaka za rady, catf
Odpovědět
j.black, bohuzel u nas AE nikdo nema, takze se o to nezajimam, tudiz neporadim..ale nekdo tady z holek na to trpi (minnie?) catf, me teda vubec nenapadlo, ze bych se k tomu nemazani na noc mela nekdy odhodlat :-D a to mam dr.hauschku rada, ale tahle jejich teórie :-D ja vim, jak moje plet vypada (a boli) po tom, co se umyju/odlicim, pote (at 5 nebo 50min) se pocit nelepsi (ani to, jak vychle vypada), takze tohle ne e jinak ja prirodni kosmetiku pouzivam uz vic, nez par mesicu (ja to pocitam na roky), presto mam plet (az na to post HA aknozni extempore) porad vysusenou (mozna min, ale stejne) :)
Odpovědět
Ji.black, atopák se mě týká (teď mám naštěstí delší dobu klid), je to běh na dlouhou trať. Určitě bych to teď co nejmíň dráždila - tj. používala bych přípravky s co nejjednodušším složením a bez parfémů - na promazávání oleje (teď v zimě je vhodný sezamový, může být též mandlový smíchaný se slunečnicovým 1:9), čisté bambucké máslo, Lavera má řadu Baby Neutral. Měsíčkové přípravky bych vyřadila úplně (u atopiků se moc používat nemá). Taky se doporučuje ovesná koupel (buď se dá koupit nebo uvařit ovesné vločky ve vodě, procedit a okoupat). Gwen, Saloos bych neoznačila za úplný shit, bambucká másla (měla jsem čisté, lenavdulové a atopikderm) a rostlinné oleje (zejména ty bio) by měly být OK (mají navíc certifikát CPK či CPK bio); éteráky bych vyhledala kvalitnější (Primavera, Nobilis). Catf, já jsem nemazání na noc zkoušela asi 25 let :-D, mazat jsem se začala až před cca necelým rokem.
Odpovědět
Profilova fotka
catf, kdepak - jsou tu taci:-) ja jsem se na noc nemazala nikdy, ani pred hauschkou ;-) jedine zcela vyjimecne, jako treba kdyz jsem spala na chalupe u kamosky v zime, kde je desna zima ale bohuzel se mi zda, ze prave po tom hauschka toniku ted nekdy malilinko zauvazuju, ze bych si nektera mista obliceje (kolem rtu) docela rada necim lehkym namazala :-. :-) ale zatim to nedelam ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lentilka ta sira s alkoholom na vyrazky by mohla zabrat - tieto ingrediencie sa nachadzaju aj v zazracnej Welede - Aknedoron-Dermalotion a vsetkym nam zatial pomohla, tak skus ;-) ninouche, skus pozorovat jedlo a napojenie na akne. Myslim, ze Herminka mala ekzemy a ako vysadila alergen vlocky sa jej to zlepsilo a ja ako som vysadila kofein a jahody, tak akne len sem tam este vykukne (ked si dam kusok cokolady, alebo zhresim malou kavickou za uhorsky rok) - je to zvlastne ale niekedy potraviny od ktorych to necakame robia galibu (ja som bola obrovsky milovnik kavy, pila som aj 5 denne kvoli chuti, mame doma aj drahy presovar a teraz nan pada prach :-( a musela som sa vzdat sampanskeho s jahodami ;-( gwen mandlova sada je perfektna na vysusenu plet, ale co som ja skusala, tak ju nepremasti ale skor hydratuje, tak neviem co potrebujes a ak potrebujes nieco mastne, tak urcite si nekup hydratacny iris/ruza ale tie vyzivne alebo maju aj cold cream ktory je premastujuci. Ak si v BA skoc na Hviezdoslavovo namestie, je to niekde pri VSVU a tam je cetrala Weledy a tam si mozes kupit tie malinke kremiky a vyskusat, ktory ti pasuje najviac a poradit. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mně vyhovuje Yves Rocher, ale já mám pleť smíšenou, ale mají řady i pro suchou pleť.
Odpovědět
Profilova fotka
gwen - mam ten stejnej, rakytnik + ruze, ta vune je zvlastni, to je fakt, ale jako smrad mi to teda neprijde :-D Zkouselas ten alverde lak na vlasy? Me vubec nedrzi :-( Ale jestli ti smrdi ten olej, tak lak radeji nekupuj :-D Jestli chces neco levnejsiho, tak ja mam treba od topvet oleje, maji jak bio tak bezny, pouzivam je fakt hoooodne dlouho a jsou supr a i cena je prijemna... nevim ale jestli je u vas dostanes koupit. catf - na noc vubec? to koukam a proc? Bych sla po koupani spat uplne "sucha" to neeeeee :-D Ji.black - jak rikaji holky mazat a mazat, hlidat jidlo a dulezity je zadny stres a vyzkousej treba melasovy koupele, ty to pry zklidni
Odpovědět
Článek se načítá
Luc1979, Yves Rocher ovšem není přírodní.
Odpovědět
hveru, mrkni na stranky hauschky, tam je ta jejich filozofie pekne a strucne popsana..kdyz to shrnu, tak hauschka hlasa, ze vsichni mame normalni plet..to ze napr ja to citim jako smisenou a citlivou plet je momentalni stav, kterej muzu vratit zpet do normalu diky hauschka kosmetice...takze vsechny typy pleti krome normalni jsou jenom tzv "projevy pleti". No a mazat by se clovek nemel na noc prave proto, ze plet se v noci nejvic regeneruje a vytvari si vlastni maz, takze tim, ze se mazes,tohle negativne ovlivnujes.
Odpovědět
Profilova fotka
caute dievcence, vcera som si kupila ten olej od alverde rakytnik/ ruza, a veru cakala som krajsiu vonu (predtym som mala ten pomarancovy olej a ten vonal prijemne) ale zasa prezit sa to da, nikto ma nenuchal ze to smrdi :-D a k tomu laku na vlasy od alverde, to je zatial najhorsi vyrobok, co som od alverde vyskusala. nedrzi absolutne, skor mi z neho vlasy spadnu, vysusa a teda ani ta vona nie je ktovieco. to penove tuzidlo z tej istej rady sa este celkom da. chcela som najprv skusat alverde vlasove vyrobky a potom prejst na nieco lepsie, ale jedine co v u nas v LV v DMke zozeniem je lavera. tak sa obavam, ci to tuzidlo a lak od lavery nebudu tiez na hovby. Nemate niekto skusenost? Ruzovy balzam od lavery na vlasy, je ale fajn. juju , pozdravujem, ako sa dari? vcera som si chcela kupit weeledu ten ruzovy, co ho tu ospevujete, ale nehrozi, ze by to tu nikede mali 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
catf aha, to zni zajimave.... tu plet s tim jejim mazem co si tvori muzem jeste podporit namazanim 8-) Na ten olej jdu mrknout dneska, vcera jsem nestihala, tak jestli ho tam pani bude mit, tak sem odpoledne dam to slozeni :-) helabela - s tim lakem ktery drzi a je prirodni by me to taky zajimalo, zkousela jsem ten alverde a pred tim nez jsem vubec alverde znala, tak jeste nejakej (nevzpomenu si, byl v bilym pruhlednym plast. obalu) a ten taky nic moc :-/
Odpovědět
Profilova fotka
holky, pouzivate vsechny pletovou vodu? Ja si jenom umeju oblicej nejakym mlekem - tedu uz dlouho mam cistici mleko od ESI a nebo to na akne od Weledy - to pouzivam, kdyz se vecer "osetruju" a pak se i namazu tim kremem od nich .... a nekdy pozuiju lavovku nebo jil, ale nikdy zadnou pletovku. Jake dobre jeste mate vyzkousene (krome Hauschky a Alverde)? Co se tyce tech oleju - nedelaji se vam po nich "cernousci" - ja mam pocit, ze od okamziku, kdy je pouzivam, mam vice ucpanych poru :-( ..... treba predevcirem jsem se namazala dynakem a vcera jsem se musela osetrit a dneska vypadam jako obracena mochomurka :-S Na a posledni dotaz na juju - jakou si mam koupit Weledu na noc - myslis, ze z ruzove rady? Myslis, ze to jde dohromady s moji problematickou pleti?
Odpovědět
Profilova fotka
josefko - ja si bez pletovky neumim zivot predstavit, nesnasim kdyz bych si misto ni davala nejaky pletovy mlika, i na odliceni musim mit neco vodovyho , v zadnym pripade mlika, vodu mam tuhle http://www.bioapetit.cz/kosmetika/pl-... a dobry, jee, koukam ze je od nobilisu, to sem ani nevedela :-) .... Muchomurka :-D :-D :-D ....Cernochy nemam, na oblicej oleje nedavam, jen na telo a tam oka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko: moja skusenost s dynakom je taka ista :-( , pouzivam ho mozno nejaky mesiac (teda teraz uz len zriedkavo), ale mam pocit, ze sa mi strasne rychlo plnia pory, potom sa vkuse, ako si to nazvala "osetrujem" a to uz vyzeram ako cela rodina "muchomuriek", takze mne dynovy olej na zmiernenie akne vobec nepomohol, skor opak takze prosim radte dalej, co na tie vyrazky zabera? ]-(
Odpovědět
Helo, tužidlo Alverde má téměř totožné složení jako Lavera, tipla bych, že u laku to bude podobné :-| Josefko, nezdá se mi, že by se mi po dýňáku ucpávaly póry, spíš naopak, přiadá mi, že dřív jsem na ně trpěla daleko víc.
Odpovědět
a je vubec potreba ten lak pouzivat? ja mam jemne vlasy a laky nepouzivam uz nekolik let, pouze lehka tuzidla..ted mam od logony a od alverde a oboje jsou v pohode josefko, ja pouzivam pletovku tautropfen fluidum..vmasirovava se do pleti..jsou v tom nejake vytazky z morskych ras, co maji pory zmensovat..taky jsem cetla, ze muzes pouzivat misto pletovky kvetinovou vodu(ze je jemnejsi)..ja si po pletovce nastrikam na oci, tvare a nos primaveru ruzovou kvetinovou vodu a na celej oblicej jeste levanduli..ruzova je super na oci hlavne po ranu a po levanduli se mi zda, ze mam min ruznejch pupinku, ze to plet opravdu osetri...odpoledne se pocakam ruzovou tak pro energii a mam pocit, ze to funguje, ze se z toho plet fakt napije
Odpovědět
Profilova fotka
diky moc vsem hveru ty se neodlicujes mlekem jenom tou pletovkou? catf a jakou mas tu levandulovou vodu? Ja zatim videla jenom ruzovou.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, jo, jenom tou vodou, neni to moc oka, ale me se ty mlika vubec nelibej. Jednou za dva dny to rychle udelam tim mlikem a pak honem prejedu tou pletovkou, abych to mliko jako na tom obliceji necitila :-D Me totiz prijde, ze tim mlikem si to jakoby zatiram jeste vic do pleti - to je ale jenom muj pitomej pocit :-D - takze proto ty mlika nemam rada... Kazdej den bych to urco nesnesla :-/ catf - me bez laku vlasy vypadaj divne :-( taky je to hodne o zvyku, nedavam tuzidla, ale zato ten lak, takze by bylo fajn najit nejakej prirodni, co by drzel... Nebo kdyz jdu cvicit, nebo neco hrat, tak lak podrzi takovy ty neposlusny vlasy, ja mam teda uplne rovny a takovy klouzavy, ze se ze vseho hned vysmeknou :-) Ten topvet ruzovej neni, pani mi ho objednava a bude za tyden, takze slozeni jeste nemam :-)
Odpovědět
Herminko, díky moc, ještě se chci zeptat na tu ovesnou koupel - to jako uvaříš vločky a scezenou vodu přiliješ do vody na koupání, nebo ji použiješ neředěnou na omytí? Josefko, máš nějaké tipy na stravu u 17-měsíčního dítěte s atopickým ekzémem? Nedávám mu oříšky, ani žádné kupované sušenky, vyhýbám se cukru. Vařím mu zvlášť, tak ani nic kořeněnéno, minimum soli. Je ještě něco, co bys třeba doporučila?
Odpovědět
Profilova fotka
Jeste bych mela dotaz k moji konske masti, co mam, jeji slozeni je ze zacatku popisu bylinky a pak to konci takto: ..... dimethicone, imidazolidinyl urea, methylchloroisothiazolinone, methyllisothiazolinone, sodium hydroxide, IC 18050. Muzete me prosim nekdo pomoct to rozklicovat? :-)
Odpovědět
josefko, ja mam florame a urcite ji ma i nobilis a primavera i salus josefko, dneska jsem objednala tenhle odstavnovac x-) http://www.eujuicers.com/shop/?loc=od... ma byt lepsi nez ten live enzyme ..je to stejny princip, ale je propracovanejsi.. ten live enzyme je vyprodany, ale bude novy model snad tento mesic tady info od prodejce eujuicers Live Enzyme by mel byt k dispozici behem tohoto mesice – bohužel blizsi informace o novem modelu zatím nemame k dispozici, ale predpokladame, ze se nebude vyrazne lisit od stavajiciho modelu. Neustale to bude pristroj urceny spise pro odstavnovani listove zeleniny a bylin. Compact Juicer je urcite univerzalnejsi nezli Live Enzyme – ma vlastní integrovane sitko, takze se jedna o plnohodnotny odstavnovac (Live Enzyme sitko nema). Pokud tedy hledate univerzálnejsi odstavnovac, bude vhodnejsi Compact Juicer. V pripade, ze budete zpracovávat hlavne listovou zeleninu, byliny a tvrdou korenovou zeleninu pro 1 osobu, muzete zvolit Live Enzyme. V pripade vaseho zajmu Vam radi zasleme zdarma tisteny katalog, kde naleznete srovnani pristroju a kompletního pruvodce vyberem odstavnovace.
Odpovědět
Zkoušela jste už některá nebo alespoň víte co je zač italská přírodní barva na vlasy Sanotint? Koupila jsem v prodejně kosmetiky Country Lifu, takže jsem se spolehla, že to není nic hnusného. Na krabičce bylo, že neobsahuje parabeny, čpavek, ale výtažky z rostlin. Teď jsem ale zjistila, že obsahuje tyto chemické látky: fenylendiaminy, 1-naftol, diaminofenoly, resorcinol, hydrochinon, peroxid vodíku. Jsou ty tzv. karcinogenní látky, o kterých kdysi dávno psala Josefka (teď to nemůžu najít) nebo se to ještě dá? Děkuju moc rady.
Odpovědět
Profilova fotka
catf diky moc za info - vypada fakt dobre ................ hlavne se na nem daji delat i parkya jitrnice :-D :-D :-D ji.black - to je tezke rict takhle na dalku - davas mu mliko a syry? Zkus napsat sem nebo me do IP, co vsechno ji treba me neco napadne ...
Odpovědět
Profilova fotka
k tem lakum - lavera aspon hezky voni:-) ale jestli drzi... no ja ji pouzivam hrozne zridka a na dlouhe vlasy spis kdyz je mam moc rozlitany, takze to nevim. mate nekdo zkusenost se sampony Logona? pry by mely byt dobre, rikala pani v gw... no ale Laveru taky kazdy chvali, mne se moc libi, jak voni, ale jinak s ni moc spokojena nejsu - pripada mi, ze se mi po ni vlasy driv zmasti a taky mam problem se svedenim pokozky hlavy:-( Pry to muze zpusobovat taky perlet, kt. se do samponu dava, aby mely tu bile "trpytivou" barvu a proto jsou lepsi ty pruhledne... Budu rada za nejake reference na tu Logonu:-)
Odpovědět
Catf, taky nepoužívám lak - jrn párkrát za rok na ples. Hveru, ta koňská tedy nic moc :-| dimethicone - silikon, vytváří na povrchu pleti nepropustný film, narušuje vlhkostní režim kůže imidazolidinyl urea - může způsobovat záněty kůže; může se rozližit na formaldehyd, jehož použití v kosmetice je nyní zakázáno sodium hydroxide - hydroxid sodný, dráždí Ji.black, tu ovesnou koupel si chválila kamarádka já jsem ji nezkoušela (a dobře jsem udělala, jsem na vločky alergická), takže přeně nevím. Každopádně bych v tom dítě nemáčela příliš dlouho. Možná může být Tvůj synek alergický i na nějakou "normální" a zdravou potravinu (viz mé vločky), ale Jodefka Ti jistě poví víc ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?