Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
ninouche, ja si micham svoje oleje a davam si do nich eterak a to mi vyhovuje, i kdyz ten kokosak me taky laka
Odpovědět
stazi, dal by se do toho kokosaku vmichat eterak nebo je to moc hutny a neroztaje to dostatecne ani v teple?
Odpovědět
catf, ja myslim, ze urcite..my doma netopime (ale jsme tedy v novostabe), mame ho v koupelne (uz ho nedavam do lednice, pac mame velkou spotrebu, takze se nestaci zkazit :), presto je krasne mekky, das ho do dlane, on se rozpusti a pak ho smichas s eterakem..
Odpovědět
tak to zni dobre, az dopatlam olej, tak ho zkusim s tim eterakem jsem si vzpomnela na to, co se mi stalo vcera...koupila jsem si eterak skoricovy od hadka..do aromalampy a pry je dobrej i do koupele na prohrati..nicmene ja ho nakapala do aromalampy a lahvicku jsem utrela do kapesniku a ze ho vyhodim do kose a ono se to bude i z toho odparovat..pak me napadla spasna myslenka, ze se do nej muzu rovnou vysmrkat,kdyz uz ho budu vyhazovat ..z cehoz jsem se poucila, ze skoricovy eterak primo na kuzi neee Normalne jsem myslela, ze me to sezere..silene me palil nos a vsude,kde eterak na mne ulpel mi kuze uplne horela, tak jsem to rychle umyla vodou a namazala olejem(vsema, co jsem nasla :-D ) a minimalne pul hodiny to trvalo, nez se to vratilo z uplne rudy barvy do normal stavu takze si tu slavnou skorici do koupele ani davat nebudu, abych nedopadla jako rozpusteny a vypusteny :-D
Odpovědět
:-D tak to me pobavilo, catf..jsem te uplne videla :) ja mam tedy velky problem s chilli (at syrovym nebo susenym)..kdyz se omylem dotknu obliceje, tak tam mam taky peknej flek, kterej dlouho drzi a nejvetsi hard core je, kdyz si pak musim nandat cocky :-D to vam je takova bolest :-D
Odpovědět
jo ja mela na ksichte kolem nosu rudy kolo o prumeru snad deset centaku, jeste ze m nebyl doma:-D ..a nastesti jsem si jinam nesahla :-D
Odpovědět
jojo, skorice je hodne silna,s tou se musi opatrne... Mamka doma michala masticku na kasel/prudusky a to do takove normalni misticky od kremu davala jenom par kapek (zaklad byla tehdy asi indulona :) Ale super to funguje, namazat na noc na hrud a prdnout na to igelit, krasne to prohreje, hleny se uvolni, clovek v noc tak nekasle. Kupodivu ani pyzamo pak neni mastne... V podstate se to da pouzit asi na jakoukoliv cast tela ktera potrebuje teplo...
Odpovědět
Profilova fotka
rosina - diky za tipy, ja mam taky nejakou starou prirucku o bylinkach, poznavacka v tom trocha je ale spis je to jako povidani, no a je to takovy no nic moc, ja uz mam treba problem s tim, ze si moc nepamatuju podily ruznych bylinek na ruzny odvary nebo inhalaky, coz je blby :-N A treba na netu to hledat nechci, protoze v tomhle neverim jenom tak nejakymu zdroji :-( Brala bych nejakou takovou vazne ucelenou a poradnou, v levnych knihach jsem byla tady v brne ve dvou a nic moc :-( Tedko jsem na netu koukala na knizku od p. Bodlaka, kteryho mam doporucenyho (dobry jmeno pro tuhle oblast :-D ) a musim ji najit nekde v knihkupectvi, abych se na ni mrkla... Jestli ji najdu, tak dam vedet, jaka je :-) Vcera mi prisel seznam bio koreni a bio vina, nabizeji: bazalku,saturejku,šalvěj,estragon,yzop,majoránku,dobromysl,tymián,petržel,pažitku, směs na maso,kuře,ryby,těstoviny,polévkovou a bylinný peprník. Vína bílá: Pálava, Muškát moravský, Ryzlink rýnský víno růžové: Cabernet Morávia vína červená: Cabernnet Morávia,André Kdybyste nekdo z brna chteli tak se muzem domluvit na objednani, budu si brat urcite koreni a mozna vino, kdyz jeste nekoho sezenu, tam se plati dopravny myslim kolem stovky, tak by se mi to jenom pro sebe moc nevyplatilo :-) ninouche - jj, ten sampon krasne myje, uplne me prekvapil, mam po nem hrozne dlouho ty vlasy takovy cisty, to me fakt prekvapilo :-) Muj pritel je taky takovej opatrnej na ty zmeny, vzdycky si na neco zvykne a pak keca, kdyz je misto toho neco jinyho, pry se treba v koupelne v tech flastickach nevyzna, tak se nauci jit po jednom a ja mu to pak vymenim a on je pry zmatenej :-D
Odpovědět
stazi, s tema cockama se mi to taky stalo! to bylo psycho!! pritom sem si pred tim oplachla ruce a stejne tam to chilli zustalo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf - :-D :-D tak to je neco s tou skorici :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, není nad osobní zkušenost se vším, co? :-D Nedávno jsi zmiňovala, že ti občas praskají rty, četla jsem o tom, že to bývá nedostatek vitamínů B nebo C, nebo nedostatek esenciálních mastných kyselin, takže to chce omezit alkohol ( ;-) ), cukry už jsi omezila, průmyslově zpracované potraviny u tebe taky nehrozí a předpokládám, že nekouříš. Tak možná zkus nějaký doplňky, knížka doporučuje B komplex nebo multivitamín, obsahující nejméně 50 mg od každého B-vitamínu, nejméně 1000 mg vitamínu C denně a alespoň 3 x týdně rybí maso nebo potravinový doplněk s omega 3 mastnými kyselinami. Teď mě napadá, že se josefka zmiňovala, že bude v ČR po Novém roce k dostání rybí olej Eskimo3, podívám se po něm. Hveru, už jsem se objednala k tvojí paní doktorce, potřebuju doporučení od své obvoďačky, tak to mě ještě čeká :-| Jsem zvědavá, co se dovím. To koření, jak píšeš, to je všechno sušený koření? Myslela jsem původně, že to budou rostlinky. Přidala jsi to už do rovnovahy? Podívám se tam, napsala jsem si už nějakou zeleninu, tak bych ti o víkendu poslala seznam, jo? Co se týče šamponů, používám teď šalvějový urtekram a nějak mi vyjde nastejno s rozmarýnovou weledou. Vlasy jsou jemný a voňavý, ale rychle splihnou, což je problém spíš vlasů, než šamponu. M. se teď udělaly jaksi lupy, tak pro nějk zkusíme ten kopřivový. Jinak už konečně došel k názoru, že mu voní jeden sprcháč, co dostal ve vzorku, jenže vzorek vyhodil dřív, než mi o tom řekl a neví, kterej to byl :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - jj, to je suseny koreni, bohuzel :-( Rikala jsem si, ze bych se zkusila s pani domluvit na cerstvych bylinkach, tedka jsem se ji ptala na to, jestli bysme se mohli spis domlouvat na posilani na vahu nez na pytliky (stejne jako v debline), ale ona rikala, ze to nesmej, ze to si nelajzne, myslim ale, ze treba kdyz bych tam zajela osobne a zkusila bych se nejak domluvit, ze by treba ty cerstvy byly... no uvidime, jezdime tama na jare do lednice na vylet, tak se pak muzu zkusit zeptat, ale zatim fakt neslibuju... Na rovnovahu to pridam behem dneska, mrkni na to a vsecko co budes chtit me posli do mailu a ja to objednam :-) vcera jsem psala svuj a sestrin seznam a je toho nejak moc, abych me na to stacil kufr od auta :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
catf ja myslim, ze kokosak se musi libit skoro kazdymu:-) ja ho mam taky rada, ale chtela jsem nejakej olej na "pekne chvile ve dvou" ;-) a to bych radsi v nejakym praktictejsim skupenstvi - ono mi prijde takovy legracni, ze clovek musi pri masazi sve drahe polovicky rypat kokosak z nadobky lzickou (v lozinici si netopime), to mi tak nejak nesedi k te intim atmosfere :-D s tou skorici mi to pripomnelo, ze kdo ma ms bolesti, muze taky pomoct skoricovy caj (jestli jsem to uz nepsala) - prohriva hezky zevnitr.
Odpovědět
Nedávno som si kúpila rataňovú pastu od Weledy a som naozaj spokojná. Mám pocit čistejších a hladších zubov ako pri predchádzajúcej paste. Máte skúsenosti aj s inými weleďáckymi pastami? Aké sú? S levanduľovou vodou som zatiaľ spokojná... ukľudnuje ako môže a mám dojem, že aj tých pupákov je menej a sú také "povrchovejšie". Ako hlavný problém teraz vidím ako si to pupákov nerýpať... lebo potom sa dlho hoja a ja vyzerám ako vojnová veteránka. :-D Asi tri týždne dozadu som bola prechladnutá a pri nose sa mi objavila načervenalá suchá škvrnka, ktorá nie a nie zmiznúť. Sem-tam má v časti pri nose šupinky. Neviete, čo to je a či to mastiť či vysušovať? Ak si s tým dlho nebudem vedieť rady, tak asi budem musieť navštíviť kožnú. :-( Dúfam, že k pupákom nepribudol nejaký ekzém alebo seborea...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, skorice je taky super na vyrovnani hladiny cukru v krvi - kdyz se prida do jidla, tak cukr pak tak nelita, jinak docela dobrej zazitek caft :-D Ja jsem si desne oblibila rozmarynovy sampon od Welledy a vubec po nem nemam pocit splihlych vlasu a krasne mi voni. taky je bezvadna zubni pasta od ESI, dost peni pro ty, kdo maji radi penive pasty. S cim jsem nespokojena, je Logona, nocni krem s aloe, je sice dost mastna, ale prijde mi, ze se mi po nem horsi plet. Krem pod oci od ESI taky nic moc - je sice prijemny a jemny, ale zda se mi, ze nefunguje - priste koupim zase ruzovou Weledu a se i chystam na krem na oblicej od weledy, jen jeste musim vyzkoumat jakou radu :-)
Odpovědět
josefka, ako fungovala ružová očná Weleda oproti tomu ESI?
Odpovědět
Profilova fotka
lentilka, mela jsem pocit, ze jsem mela mekkci a pruznejsi kuzi pod ocima. Zda se mi, ze kdyz se ted usmeju, tak jsou vrasky vyraznejsi nebo hlubsi nebo jak to vysvetlit.
Odpovědět
petuli, ja jsem zminovala praskani rtu v souvislosti s pouzivanim spatneho balsamu na rty...urcite musim na rty neco pouzivat v kazdem rocnim obdobi, ale nestava se mi, ze by mi i presto praskaly..kdyz si je nenamazu spravnym pripravkem nebo delsi dobu pouzivam nespravnej(jako lavera a bohuzel i ten everon), tak je mam suchy a zacnou se mi loupat co se tyce alkoholu, tak na tom pracuju, ale spis kvuli traveni :-)
Odpovědět
catf, to mi ale prijde divny, ze i kdyz si je mazes, at podle tebe nespravnym balzamem, tak praskaji.. protoze je promazavas, ze..kdyby praskaly, protoze bys na ne nic nepouzivala, tak to chapu, ale takhle =-) ja teda uz leta pouzivam stejny ocni krem a koupila jsem si do zasoby dalsi stejny, tak mozna pristi rok to vidim na vyzkouseni noveho, zatim mi to tady hezky rozeberte :-D
Odpovědět
stazi, mne to divne neprijde, proste ten "spatny" prostredek neobsahuje, co moje rty potrebuji..je to o ingrediencich...stejne je to s telovym mlekem nebo pletovym kremem...po nekterem se proste kuze porad vysusuje, ac to promazavas to mi pripomnelo, ze jsem posunula na m organic lip sheen od bnatural(neni v nem ani jedna chem ingredience,ale taky mi nevyhovoval, protoze dostatecne nepromastil) a on z toho ma normalne po celem tele vyrazku - takze pozor!
Odpovědět
Profilova fotka
stazko a jaky krem pouzivas? Ja bych taky chtela nejaky, ktery by byl skvely, ze bych ho nemusela menit :-)
Odpovědět
catf, ja prave mam zkusenost, ze at se namazu cimkoli mastnym (i treba ropackou indulonou), myslim tim na oblicej atd., tak se mi ulevi a neloupu se nic, hlavne musim necim promastovat :-D moji kuzi je asi fuk, co ji chybi :) josefko, jako je prijemny, tak jsem u nej ustrnula |-| jestli je skvely, ti ani nevim :-D myslim tim dr.hauschku ten v tubicce (ne v kelimku)..mozna priste vezmu ten kelimek :-D
Odpovědět
stazi, aha a co by se stalo, kdyby ses nenamazala? jestli se treba nemazes zbytecne :-D ten hauschka je taky ruzovy ocni? myslim, ze mi ho taky nabizeli a ja nakonec vzala tu weledu, ale myslim, ze to bylo tim, ze hauschku meli jen kelimek a to bylo dost podobny tautropfenu, co uz jsem mela(takova voskovita konzistence, ktera se dlouho vpiji)
Odpovědět
:-D :-D prave kdyz se nemazu, tak vysycham je to ten krem: http://www.yinyang.cz/krem-na-oci/ (v kelimku je balzam)
Odpovědět
Profilova fotka
hmmm, tak mozna zkusim ten - kdyz mi nebude vyhovovat, vim, komu ho dat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche, ja mam samozrejme skusenost s Weledovymi olejmi a su paradne, napr. arnikovy, calendula ale aj ine sa daju pouzit na masaz... ;-) josefka skus mandlovu sadu, ak chces menit. Ja som kupila mamicke na Vianoce a teda som jej sem-tam kradla z kremu, lebo som si uz odvykla na suchy slovensky panelakovy vzduch a pokozka protestovala :-| ale bol fajnucky a proti nvraskam je naj ruzovy olej, resp. krem s touto prisadou ;-) lentilka, ja mam rastlinnu pastu a keby penila tak je pre mna nr1 ale aj solna je fajn, aj ked nie chutna :-N
Odpovědět
ninouche, muzes pouzit jakykoli zakladni olej..doporucuje se hlavne mandlovy a z merunkovych jader..protoze jsou lehoucke a rychle se vstrebaji...muzes do toho treba kapnout eterak ruzove drevo..ten je afrodiziakalni.. na me to v tomhle smyslu fakt pusobi, takze muzu doporucit ..navic se hodi i na citlivou pokozku a dodava energii..ja si ho pro tyhle chvile vzdycky kapnu do mysi ;-) muzu dohledat dalsi eteraky, ktere se hodi na tenhle tip masaze, kdybys chtela :-)
Odpovědět
Profilova fotka
je, catf, ty eteraky me zajimaji, to bys byla hodna! jinak na mandlovy olej se chystam urcite, chci ho zkusit i na promazani me hrozne suche kuze na nohach (hlavne kolem kotniku se mi uple supinati, jak je sucha:-/ ) uz se na nej tesim:-) juju tobe taky dik za tipy:-) uvidim co sezenu a vyzkousim...
Odpovědět
mne mandlovy olej vyhovuje jen do vlasu, zbytek tela sice promastil, ale jinak tedy znam lepsi oleje (treba kokosovy :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, "treba" kokosovy?:-D no mne prave kokosak ty nohy dostatecne nepromastil:-( Coz ale me teda napada, ze asi mandlovy taky nebude stacit a chtelo by to neco hutnejsiho...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?