Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
lentilka, ruzova ocni weleda je moc fajn, zatim jsem neobjevila na den nic lepsiho petuli, kdybych sla do hauschky, tak ho nemixuju s nicim jinym, protoze bych chtela tu jejich filozofii na stopro otestovat...ale hauschka nema ve vsem stejne ingredience, takze to asi ani neplati ..ja taky vzdycky tihla k jedne rade, protoze mi pravdepodobne podvedome vyhovuje nejaka podstatna ingredience, ktera je obsazena ve vsech produktech jedne rady..proto jsem si na zacatek poridila fluidum..ale cim vic se o to zajimam, tak uz inklinuju k tomu, ze si budu vybirat od ruznych vyrobcu vzdycky podle slozeni daneho vyrobku..takze abych svou myslenku ukoncila :-D ...ridila bych se podle citu a vybrala od urciteho vyrobce to, co mi na danou cast tela vyhovuje a nefixovala bych se na jednu radu/vyrobce...
Odpovědět
Hveru, třídění tetrapaků je bohužel pořád dost problematické a ne každé město si s tím poradí :-( Jsem hrozně ráda, že u nás se třídění takto podporuje a jako jedni z mála máme i kontejnery na kovy. Na make upu Lavera se Ti asi nelíbí, že moc nekryje, že? To je bohužel "bolest" přírodních make upů, holky psaly, že tuším Logona kryje nejvíc (kdyžtak mě někdo uveďte na pravou míru ;-) ). Já mám make up Alverde, které taky nekryje nijak zvlášť, ale na obličeji je moc příjemný a hezky sjednotí. Petuli, asi bych taky vybírala, co konkrétně mi sedne, spíš než celou řadu.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, kryti mi moc nevadi, spis prave to sjednoceni, ta lavera mi prisla takova jako bych si mazala na oblicej rozmichanej pudr ve vode, takovy divny to je... Tedka jsem to zkousela dva dny jakoby promichavat mackanim, treba to pomuze, no meli to ze tri stovek slevneny na stovku, takze zadna ztrata :-) To alverde dela i makeup? Ten jsem tam nevidela, ale koupila sem si lak na vlasy od toho alverde a vubec nedrzi :-( Pisou tam hoooodne protrepat, tak trepu jak blazen a porad nic :-D
Odpovědět
Hveru, aha, s make upem Lavera nemám zkušenost. Je fakt, že to Alverde je taky při roztírání trošku zvláštní (ale k pudru ve vodě bych ho nepřirovnala), ale ve finále dělá pěkný dojem :-) Ano, Alverde dělá i dekorativku (make upy, pudry, korektory, tvářenky, stíny, tužky, rtěnky, lesky, řasenky - možná jsem na něco zapomněla), která je za celkem příjemnou cenu. Ale zrovna v DM, která je nejblíž našemu městu, ji nějak zrušili nebo co :-( Ale jinak ve všech DM jsem ji viděla - ovšem v různém stadiu rozebranosti :-)
Odpovědět
Jo, stojan s dekorativkou bývá obvykle nahoře na regálu s ostatním Alverde.
Odpovědět
Profilova fotka
hveru, makeup lavera mi taky nevyhovuje (i kdyz jinak mam laveru rada) - pani v obchudku mi rovnou rikala, ze na me je moc mastny - tak mela asi pravdu:-) Ma takovou zvlastni konzistenci, chapu co myslis, mne trochu pripomina jejich opalovaci krem tou konzistenci a roztiratelnosti. Jinak kryci a hezky jednotici je, jak psala myslim herminka, ta logona (maji myslim 2 typy - oba docela dobre, ten anti age mi prisel lepsi a vic kryci) a ja jsem nakonec nejvic spokojena se Sante, ten mi pripada minimalne stejne kryci jak logona a neni mastny. Akorat se hur shani, aspon tu v Pze. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tuším ste tu viaceré spomínali že máte parný hrniec...my máme ten vitamine plus a dnes sme sa pokúšali variť ryžu...kúpili sme bio pololúpanú dlhozrnnú ryžu a podľa návodu sme ju dali na 20 minút...bola tvrdá, tak sme ju dali ešte na ďalších vyše 10 minút a stále tvrdá...klasika voda 2:1 dielu ryže do misky na ryžu...neviem kde sme urobili chybu, či sa dlhozrnná ryža varí nejakým iným spôsobom....náhodou niekto mi nevie poradiť? :-) ďakujem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi, ja tam videla ocni stiny ale takovy jakysi sedy a jeste nejaky korektory nebo co to bylo, zatim jsem sla po tom, co mi dochazi :-) takze mrknu pak na ten makeup a taky na pudr. Jinak ta cena je vazne hodne prijemna, vubec jsem to necekala, treba mi bude vyhovovat i ten makeup, uvidime, mam ho spis kvuli ochrane pleti na zimu, ale i tak kdyz uz si ho davam, tak chci aby to vypadalo pekne :-) Ninouche - sante? to jsem videla nekde na netu myslim, me se u ty lavery libilo, ze tam meli testery (a byl to vyprodej :-D ) takze jsem to vyzkousela, uvidim, mela jsem to jednou, tak treba si zvyknu, jeste jsem premyslela nad l´occitane, ale to je drahyyyy :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak vsem preju stastny novy rok :-D kessinka, ja varim celozrnnou ryzi v pomeru 1:3 (1 hrnek ryze a 3 hrnky vody) - ale varim to v normalnim hrnci, ne v parnim.
Odpovědět
Profilova fotka
ďakujem josefka, tak to bude asi tým parákom, ja som síce dala len dva diely vody, ale aj po tých 30 minútach bola tá ryža totálne utopená :-(
Odpovědět
kessinka, ja som varila bioryžu nejakých 50 minút (alebo tak nejako - dllllho - už nepamätám presne) podľa návodu... ale v normálnom hrnci
Odpovědět
To je fakt, rýže natural se vaří hodně dlouho. Včera jsem zahlédla parní hrnec (právě ten Vitamine+) ve výloze a zírala jsem, jak velký je to krám :-o (já vím, proč ho nechci :-D), ale je fakt, že pokud se v něm má vařit třeba pro celou rodinu, nemůže být nějaký pidi.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
no nám nahrádza celú kuchyňu a má vyhradené miesto na pračke :-D ale je fakt veľký... priamo na obale od ryže návod nebol, a keďže sme ju varili prvýkrát (ani klasickú ryžu sme ešte nerobili), tak sme to asi hooodne neodhadli...nabudúce dáme teda 50 minút, snáď sa nám to podarí lepšie :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hveru, sante nema vzorky, to je fakt - ale v pze mi v obchudku trosku dali do pidikelimku:-) Je to trapas, ale ve svem rodnem meste jsem porad nemela cas obejit prirodni obchudky - takze nevim, jestli ho maji nekde v Brne. A nechces zkusit tu Logonu? ta ma konzistenci prijemnou, zda se mi... Jinak ryze prirodni se vari dlouho, u nas urcite vic nez pul hodiny - ale je fakt, ze my varime na propanbutanu =-) :-) a tam jde vse pomaleji. A taky musim upravovat pomer vody a ryze - ted jsem delala poprve jasminovou ryzi a moc se mi nepovedla, protoze voda se nestihla dost vyvarit - a to jsem ji nedala 2,5x tolik, jak psali na sacku...
Odpovědět
klasickou "hnedou: ryzi varim tak 25minut na el. desce..ale ted jsem koupila divokou ryzi a ta se vari 50-80minut, takze u techto ryzi to urcite chce vic..s parnim hrncem zkusenost nemam, pro moje vareni by mi nevyhovoval..
Odpovědět
Profilova fotka
holky jestli nekdo hleda prijemny a spis mastnejsi krem na ruce - Logona Nordic je super:-) Vsakne se rychle, nejsem po ni mastna, ale zda se mi hutnejsi nez Alverde. Akorad bude asi drazsi - ja ji mam jako darek tak nevim:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ninouche - sante a logona je stejna firma, myslim, akorat sante se mi zdalo levnejsi kdyz jsem koukala na netu :-) Jinak hlasim novy uspech s tim makeupem od lavery, dneska jsem ho poradne promackala v tube a protrepala a je o 100% lepsi :-) Takze asi dlouho stal v regalu a oddelily se slozky, coz me pak prislo jako pudr ve vode :-) Jeste to ale neni uplne presne to, co bych chtela, takze az ho vypotrebuju, tak vyzkousim jinej, treba narazim i na tu logonu, uvidime, me totiz hrozne nebavi neco hledat, objednavat a shanet :-N Bio ryzi varim hroooozne dlouho(snad 45min az hodinu) na desce, parni hrnec nemam, ani nebudu porizovat :-)
Odpovědět
dneska jsem si poridila ruzovou kvetinovou vodu primavera..akorat me prekvapilo, ze je v tom opet alkohol..nejaky bio vinny nebo co..rozdil mezi timhle a salusem je poznat ihned ve vuni..primavera je opravdu ruzova a salus je takovy zasmradly..tak uvidime, jak mi bude vyhovovat..kdyztak to vypatlam jako parfem do vlasu..
Odpovědět
Profilova fotka
catf, na tu primaveru jsem taky koukala, libi se me ta matova voda, tu bych si chtela koupit, snad na ni narazim v nejakym obchudku, no a stim alkoholem to neni jako spatny, kdyz je ve vyrobcich trochu alkoholu (teda pokud ti to nedrazdi plet), ale je to takovej jinej alkohol, vyrobenej trochu jinym procesem nez normalni, nekde jsem o tom cetla, kdybys chtela, tak to pohledam. Me treba nevadi, kdyz je tam urcity malinky % alkoholu, prijde mi, ze se to pak jakoby lip vstrebava, ale to je asi pocit :-) Jinak ta lavera makeup -uz jsem se s nim naucila pracovat, je supr, sice vubec nekryje ale uz zacala sjednocovat, takze spokojenost, jeste vyzkousim pak neco dalsiho pro srovnani :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja jsem myslela, ze v kvetinovych vodach musi vzdycky byt troska alkoholu kvuli konzervaci, nebo se mylim? jak jinak by tu konzervaci resili? =-) jinak mate nekdo dobrou zkusenost s nejakymi masaznimi oleji? (uz hotove smesi - myslela jsem, ze bych si neco namichala do zakladu nejakeho nemastneho, napr. hroznoveho, ale ted nemam na zkoumani, experimenty a nakupy moc casu, tak by mi pro zacatek stacilo neco hotoveho...) Koukala jsem na saloos, ale vune me moc nenadchla (devatero kviti a erotica) :-| Diky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
aa, jeste jsem se chtela zeptat na sampon proti lupum! nekdo tu zminoval myslim Urterkram? Ktery to je? Dlouho jsem potize nemela, ale pres Vanoce (asi nezrizenou stravou:-/ ) se mi vlasy hodne zhorsily a dokonce sem tam i nejaky "lup" ]-( a m. na to obcas taky trpi... Ja jsem zacala zkouset tautropfen myci jil, ale zatim nejsem uplne presvedcena... navic vlasy mam po nem sice jakoby pevnejsi, ale zase se min lesknou, a to mi vadi. A m. si to na vlasy odmita dat, je v tomhle naprosto tvrdohlavej, proste on se myt bahnem nebude a hotovo :-S :-)
Odpovědět
Ninouche, cituji svůj příspěvek z nedávna: To o alkoholu ve květových vodách jsem vyčetla ve své nové knize o aromaterapii - píše se tam: "Někdy se i do pravých květových vod přidává alkohol kvůli jejich konzervaci, což ovšem zcela mění jejich povahu a terapeutickou hodnotu." A myslím si, že podle těch návodů, co říkáš, si vyrobíš něco malinko jiného než květovou vodu - ta "pravá" vzniká asi jen destilací. Nobilis (Stázin "oblíbený") zřejmě do květových vod alkohol nepřidává: http://www.nobilis.cz/index.php?lang=...
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche, to nevim, jakej sampon, ja s vlasama nemam vubec problem, takze jsem na ne rovnou dala ten alverde s henou, kdyz uz jsem byla v tom nakupovani ve slevach :-) a supr... Tvyho pritele chapu, ja bych se jilem taky nemyla :-D To bych vazne nezvladla :-D Holky, potrebovala bych poradit, hledam nejakou dobrou knizku o bylinkach a jejich pouziti, mam jenom par starych knizek a v pameti to co me babi ucila a uz dlouho shanim nejakou fakt dobrou knizku, nemate nekdo doporuceni?
Odpovědět
ninouche, ja myslim, ze to je koprivovy, ale mrkni na urtekram.cz..je tam ke kazdemu samponu povidani k te kvetinove vode..u primavery me to prekvapilo, prave proto ze herminka psala, ze s akoholem to neni ono.. ale tezko rict..fakt je, ze nobilis ani florame alkohol v ingrediencich neuvadeji..
Odpovědět
hveru: tak ja mam kapesni atlas lecivych rostlin, ten se hodi na poznávačku, ale jsou tam i recepty. Pak mám knížku "koření" od Ikaru a ta je taky dobrá a pak "bylinář" z levných knih, tam jsou spíš takový srandy co se z toho dá dělat a různý vychytávky. Spokojená jsem až když mám všechny tady ty tři knížky :-) Zkus se kouknout do Levných knih, tam mají těch knížek dost a jsou docela dobrý všechny, vlastne je to varianta knizky "Bylinky" od Andy Clevely. pak nekery ty recepty jsou totalni blbiny, jako vonavy venec pro sykorky fakt nepotrebuju :-D
Odpovědět
aký máte názor na bambucké maslo od Saloosu?
Odpovědět
olise, ja nemam zkusenost...
Odpovědět
Olise, mně přijde dobré - pěkně promastí. Je dobré ho mazat na vlhkou kůži.
Odpovědět
Profilova fotka
hveru, alverde s hennou mam taky rada, ten pouzivam, kdyz mam "bezproblemove obdobi":-) No on muj muz je tvrdohlavej ve vsech kosmetickych novinkach, kdyby odmital jen to "bahno" tak nereknu:-) Ale nahodou na myti obliceje obcas jako maska je to moc prijemny, fakt! olise, bambucky maslo salus mi prijde fajn, jen se mi hur vsakuje (a to i na vlhkou kuzi), takze ho pouzivam jen na opravdu sucha mista (lokty) nebo na noc, jinak bych nechavala mastne stopy. A kamaradce jsem koupila bamb. maslo s vanilkou a to nadherne voni a pry je prijemne na rty misto balzamu. hermi, tvuj prispevek o kvet. vodach mi nejak unikl, tak to je zajimave co pises... asi budu muset zkusit pletovku bez alkoholu, zatim jsem vzdy mela s (salus, weleda, hauschka - vse ma alkohol). Nebo ted asi pletu jabka s hruskama - pletovy vody nejsou totez co kvetovy vody, ze? =-) nemate nekdo zkusenost s temi oleji?
Odpovědět
hermi, musim se priznat, ze az posledni dobou se mazu kokosakem na poradne vlhkou plet (jsem to predtim flakala, jak jsem zimomriva, tak jsem se vetsinou hned po osprchovani utrela)..a.. ..je to znat, i predtim to mazalo dobre, ale ted to je perfektni, citim ho i vecer :))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?