Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Rosi, nevím, jestli si zaregistrovala, že je dobré octem vyčistit pračku při přechodu na eko - nalít ho do ní tak litr a pustit na delší program aspoň na 60°C. My máme celkem velkou spotřebu octa - dávám ho do praní (ale ne do úplně každého), na mytí oken a skel, do vody při utírání prachu namokro, zkusila jsem i na podlahu, ale na ni se mi úplně neosvědčil, na podlahu mi připadá nejvhodnější soda. Kessinko, zdá se mi, že Ecover v DM zavádějí jen u vás v SR (četla jsem už v jiné diskusi tento postřeh od nějaké Slovenky, ale od nás z ČR od nikoho), prošla jsem si teď leták na netu a nenašla o E. ani zmínku. Ale třeba to dojde i k nám - bylo by to fajn, je možné, že by ho DM měla levnější a ještě by člověk dostal bodíky. Píšeme si tu, jak je důležité mazat olej na vlhkou pokožku a teď jsem našla v poradně Nobilisu toto: DOTAZ: Z výrobků NT připravuji pro děti (4 měsíce; 2,5 roku) vlastní tělový olej s heřmánkem modrým a levandulí (3 a 9 kapek na 100 ml). Používáme každý den na celé tělo po večerní koupeli. Nebo je vhodnější určitou dobu aplikaci vynechat, příp. uvedené oleje nahradit jinými? Aplikují se oleje na suchou nebo mokrou pokožku? Nemohou vysušovat? Děkuji za odpověď. ODPOVĚĎ: V případě, že používáte jako základ Mandlový či Meruňkový olej (lisované za studena), můžete tělový olej používat jak to bude nutné a možné. Mandle a Meruňka je pro dětskou pokožku nejlepší variantou pravidelného ošetřování pokožky. Určitě je používejte na suchou pokožku, s mokrou by mohl být problém (oleje se nesloučí s vodou, musel by tam být emulgátor, aby ke spojení došlo). Do směsí můžete použít i éterický olej Mandarinku, je dětem velice příjemná, harmonizuje jejich psychiku. Zvláštní, jsem přesvědčena o tom, že kdybych si dala dýňák na suchý obličej, svědí mě to a ráno je ze mě šupináč :-| Navíc mi připadá, že na pokožce se to malé množství oleje a vody jakoby smíchá.
Odpovědět
herminko, tak to je fakt zvlastni..vsude, kde jsem co cetla o olejich, tak se tam vzdycky psalo, ze olej s vodou vytvori takovou lehce bilou emulzi - takhle si ho aplikuju ja, kdyz uschnu driv nez stacim olej nanest....i josefka to tady nekolikrat zduraznovala, co se tyce nutnosti vlhke pokozky pri nanaseni oleje.. ..ja nedavno premyslela nad tim, jak se olej aplikuje vlastne pri masazich..jestli si ho maser taky smicha s vodou..to by asi vedela petuli =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte! Díky za pochvalu střihu :-) Catf, m. právě byl hrozně rád, že se nechám ostříhata a poté, že jsem to udělala, líbí se mu, když je vidět krk ;-) :-D To spíš pro rodinu to byl trochu šok, ale už u mě jsou zvyklí na ledacos. No, pro masážích se olej s vodou nemíchá. Tohle mě napadlo v souvislosti s masáží obličeje, že by bylo dobrý, kdybych před použitím oleje použila květinovou vodu a až potom olej. Ale normálně se používá olej nasucho, při masážích čehokoli. Na některé masáže je třeba oleje míň, na které víc, a je fakt, že jsem si na ani na sobě, ani na lidech nevšimla ani neslyšela, že by nastal problém s vysušenou pokožkou, i když sama ho tak po sprše taky používám. Ale zřejmě to nebude takový problém, když se člověk na masáž vydává jednou za čas a ne každodenně.
Odpovědět
Ahojte!Tak tu zase po delsi dobe jsem a ctu si Vas jako diva :-D ... Mam opet nove poznatky...Po zhruba mesicnim brani pupalkoveho oleje...Moje m.byla jako bych ji ani nemela,zadne bolesti,kratka,neznatelna...Jsem tim tak potesena!Tak machruju a jsem zvedava na pristi mesic...Ha! 8-) ... Nakoupila jsem si olejicky,nyni aktualni tema...Jojobovy a Wheat germ...A super vysledek...I dermosku mi zklidnuji...A pisi na nich na navlhcenou plet,nebot se pak pri dotyku skrze to dostavaji do hlubsich vrstev epitelu...ci jak =-) ...No me se zda ze na navlhcene pleti se lepe vstrebavaji...zatimco na suche zustanou na pokozce a tvori mastny efekt... Herminko take jsem tu sehnala Andeliku v tobolkach...od firmy Now...Tak potesena vysledkem pupalky ji zacnu brat...uvidim Stejne tak Uno de gato...Primo od jedne firmy ktera dovazi bylinky z Amazonie...Kapky...tedy ocekavam zazraky :-D Jinac krystal prestal fungovat i manz.,takze prisel na radu Hauschka...Ja nevim,proc ty krystaly prestavaji po urcite dobe fungovat :-| ....
Odpovědět
Ju a uz jsem se ptala,ale zajimalo by me jake jsou dobre kremy na opalovani s vyssim faktorem??Vim ze ma Weleda,Lavera,Hauschka....Lavera se mi pozdava nejvic v pomeru cena,faktor,kvalita...Ma skoro stejne slozeni jako Hauschka,ale je levnejsi a praktictejsi...ma pumpicku na rozprasovani...Jenze mi o Lavere rikali,ze jsou po ni vyrazky....Stejne tak i kremy po opalovani A jeste otazka...Existuje nejaky panthenol...krem ci pena,ktere jsou bio????Jako po opalovani,ci na spaleniny,atd.Vime ze Muller ma panthenol,ale jsou tam parabeny.... A sliz versus ecover???A ecover versus Frosch???? Diky,diky,diky ;-)
Odpovědět
chloe, na spaleniny jsou dobry eteraky s olejem..podivej se na netu, urcite tam budou tipy a recepty sliz vs ecover..sliz je levnejsi :-D s pranim zkusenost nemam, vim, ze ho pouziva stazi ta pupalka by fakt mela byt dobra, to jsem taky slysela..kde ty oleje kupujes? ja si ted koupila nejaky specialni caj na pravidelnou ms, tak jsem zvedava, jestli to bude fungovat petuli, tak v tomhle ohledu to mas bezva ..no v zivote nepochopim, proc si muj m mysli, ze ja bych mohla se svejma vlasama mit dlouhy haro a ze mu to delam asi naschval, kdyz se nechavam furt strihat :-D
Odpovědět
Chloe, u mě tedy sliz vítězí nad Ecoverem, pere líp. Žebříček bych udělala (sama za sebe a své zkušenosti) asi takovýto (od nejlepšího): sliz, Ulrich (tyto dva asi srovnatelně), Sonett, Ecover. Podobný by byl i cenový žebříček (na 1 praní), ale Ecover se Sonettem by asi byly prohozené. Frosch jsem nezkoušela.
Odpovědět
tak jsem vytáhla marseilské mýdlo, které jsem koupila na biosfere a chystám se udělat další dávku slizu. Podrobněji jsem se dívala na složení, a i když je na něm v češtině psané, že je bez konzervantů a další chemických přísad, tak obsahuje Tetrasodium EDTA ]-( Je to tady tohle, tak pozor na něj http://www.biosfera.cz/esi-marseillsk...
Odpovědět
hermi, dik za tip :-) uz jsme pracku projeli octem :-) hani: to marseillsky mydlo mi dycky prislo podezrely - kvuli cene :-) protoze ve Fr. se "pravy" marseillsky mydla prodavaji mnohem levneji ;-) cca za 2 E jsme to tam kupovali. petuli tva nova fotka vypada jak jedna scena z filmu Sirotcinec :-D jsme se na to s pritelem koukali a byl to strasnej horor! :-D
Odpovědět
hani, taky nekdy nechapu popisky u veci..u nas je prirodni kramek, kde prodavaj krasny olivovy mydla..takovy malicky barevny kostky..hned me zaujaly...kouknu na slozeni a vidim edta..vubec nechapu, proc to tam prodavaji..docela me to nakrklo a mam pocit, ze ta zenska v krame na to ani lidi neupozornuje.. ..ja objevila ve schlosseru jedno jadrovy mydlo, ktere bylo prirodni, jinak to vsechno edta obsahuje a pak maji prirodni olivove na http://www.yinyang.cz/savon-du-midi/o... a herminka sem nedavno davala odkaz na jedno jeste levnejsi..
Odpovědět
Já jsem u nás v obchodech marseilský vůbec nesehnala (vždycky na mě hleděli, že to nikdy neslyšely ]-( ) a dělala jsem velký nákup na biosféře, tak jsem vzala tamto. To, na který dává odkaz catf tam v nabídce sice mají, ale ještě jsem ho neviděla na skladě. Ale byla jsem nedávno v Praze, tak ho mám už koupený i doma. Vím, že tu i hermi dávala odkaz na levnější, to vyzkouším příště.
Odpovědět
ja jsem nedavno byla v Hrušce (potraviny apod. je to myslim po cely CR) a tam meli marseillsky z Fr cca za dvacku, az tam pujdu kouknu schvalne na slozeni ;-) jinak tem moc navonenym a predrazenym proste neverim. Sliz je skvelej na kachlicky, zustanou mi po nem takovy jemne nalesteny :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Rosi :-D :-D :-D Tos mě pobavila! A já jsem měla tak idylický dětství... :-D Schválně jsem čekala, jestli mi ji admin smaže, když nebyla až tak aktuální, ale nic se nestalo. Doufám, že tě moje současná už nebude děsit ;-) :-D
Odpovědět
Rosi, cooo? Dnes jsem v Hrušce byla a vůbec mi nenapadlo dívat se po mýdlech :-o Musím to prověřit!
Odpovědět
petuli: soucasna je moc pekna :-))) takova letni pohodova :-))) herminka: to mejdlo tam maji jak je oddeleni ruznejch cisticich prostredku, ale za kvalitu nerucim, jen ze vypadalo stejne jaky ty fr. kostky a bylo tam napsany made in France ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
uz som tu dlho nebola a vidim ze ste pisali o prietrh x-) mam taku otazocku, manzel si na zimnej dovolenke vo Francuzsku zlomil komplet ruku napoly a museli ho na Silvestra operovat a sraubovat mu kosti dokopy a ihned mi vycital, ze to bude tym, ze sme drzali detoxikacnu kuru a on prestal denne pit kravske mlieko. Myslite si ze to mohlo byt tym? :-| Citala som ze ked je dostatocny prijem zelenej listovej zeleniny a sojovych vyrobkov a ovcich a kozich syrov a jogurtov by to malo byt ok, co v nasom pripade bolo ale aj tak... :-(
Odpovědět
no nevim juju, vedecky to vysvetlit neumim ale prijde mi, ze by to nemelo mit vliv... Ja teda kravske mleko nepiju uz tak deset let a asi na vic jak rok jsem uplne vysadila mlecne produkty a nic se nedelo :) Coz ted nic neznamena, ale fakt si myslim, ze za takovou chvili (tri mesice jste to drzeli?) by to nemelo mit efekt...
Odpovědět
juju, to urcite nemuze byt tim, nedostatek vapniku by se na kostech projevil az mnohem po delsi dobe ;-)
Odpovědět
juju, to mi je luto :-( . Drzim palce manzelovi k skoremu uzdraveniu.
Odpovědět
Tak jsem jeste zkousela ten Josefcin chleba a je naprosto vyborny. Uz jsem asi zjistila, v cem byla predtim chyba (nevyskocil a nedopekl se uvnitr) - zrejme v troube. Rikala jsem o tom domaci a ta mi ho dala do svoji trouby a vynikajici, fakt doporucuju. Dokonce to chutnalo fakt jak chleba, uz mam tech sucharu plny zuby... Jinak protiplisnova dieta se zda mi docela svedci, turu jsme prezila v pohode a docela cile i bez cukru. A co jsem jeste zaregistrovala krome ubytku vahy je to, ze mi prestaly krvacet dasne. Na to jsem taky trpela leta.
Odpovědět
Profilova fotka
kaculienka: z coho ti krvacali dasna?
Odpovědět
sonicka nevim, zubar mi to nikdy nejak nevysvetlil, ze je mam pry citlive ale rekla bych, ze tam byl zanet, ktery mohla klidne zpusobit ci podporovat candida... Ale netusim co je na te domence pravdy, ale kazdopadne to preslo ted po letech kdyz jsem zacala s candidou bojovat...
Odpovědět
petuli, bylas to ty kdo zminoval ze mel levandulovou svatebni kytici? Jestli jo, nemas prosim nejake foto? A kdes ji shanela? Na netu se mi nejak nepodarilo najit zadne obrazky....
Odpovědět
kacu: to krvaceni dasni je pry zpusobeny celkove snizenou imunitou, v puse je hodne bakterii a pokud clovek nema dobrou imunitu, tak pry to pak krvaci :-) ale taky si tim jista nejsem, kolik je na to m pravdy :-) levandulovou kytku chci taky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne pomohla pri krvacani dasien zmena kefky na tu uplne najmaksiu a zmena techniky - zhora dole a masirovat dasna... prvy tyzden to krvacalo hrozne, ale teraz je uz vsetko OK... a odporuca sa odstranit zubny povlak, lebo ten moze byt "zalezeny" az pod dasnom a v nom sa mnozia mikroorganizmy. A na medzizubne priestory pouzivat specialne kefky alebo nit ;-)
Odpovědět
mne jeste pomaha, kdyz si cas od casu vycistim zuby tea tree oilem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Juju, manželův úraz - to je smůla, nejlepší odpověď ti dá snad josefka, ale mně se moc nezdá, že by z 3měsíční eliminace kravských produktů vznikl problém s kostmi, podle mě je to moc krátká doba a hlavně jste to dostatečně nahrazovali... Kacul, ip Co myslíte - mám v úmyslu koupit si zřejmě asi rakytníkovou řadu tautropfen, dost mi podle vzorků vyhovuje (mléko, denní a noční krém, gel), bavily jsme se dnes s prodavačkou a doporučuje to spíš míchat, než mít jednu řadu. Hauschkova filozofie je pokud vím naopak stavěná na to, mít kompletní řadu a používat vše, tak mě to překvapuje. Nemyslím tedy jiné výrobky než tautropfen, ale např. jejich řadu pro citlivou pleť fluidum, něco z rakytníkové a třeba růžový olej. Co se vám zdá lepší?
Odpovědět
petuli, ja síce odborník nie som, ale asi ide o to, čo ti sadne najviac... ja by som si asi tiež povyberala výrobky, čo mi vyhovujú najviac bez ohľadu na kozmetickú radu catf, ešte stále používaš tú očnú Weledu? ako si spokojná po "dlhšom" čase?
Odpovědět
Profilova fotka
ja si myslím že najlepšie je používať to čo ti sadne najlepšie, a je jedno z ktorej to je rady...ja mám skúsenosť že keď mi raz pasuje jedna vec, pasujú mi aj ostatné z tej rady...takže ja väčšinou nemiešam....ale nevidím nič zlé ani na miešaní, ani na nemiešaní ;-) pokiaľ ti to sedí, nie je čo riešiť :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Herminko, jo ja myslela ty oranzovy, ty jsem tady u nas ale vubec nevidela :-( Asi budu muset poridit ten kos na trideni, na terase to po svatcich vypada jak na smetisti :-D S tim olejem, davam taky jenomna mokrou,neumim si to vubec na suchou predstavit :-/ Divny, ze to tam pisou, ze? Petuli, tyyyyjo, slusi ;-) Ukazes mi taky tu levandulovou kytici? Prosim prosim :-) Jinak objevila jsem vyprodej Lavery a Weledy v DM, taxem koupila makeup a zkousim misto toho vichy, akorat se me teda moc dobrej nezda :-( Budu zkouset dal... TAky jsem na radu zapatrala v regalech po alverde - nasla sem a mam uzasnej mandlovej olej (rakytnik+ruze), sampon s hennou a odlicovaci cosi - to se mi vuuuubec nelibi, jinak supr, takze diky za tipy ;-) Jo a kamoska potvrdila ze l oreal jsou pekni smejdi a fakt testujou i kdyz tvrdi ze ne, takze proste misto toho vichy najdu neco jinyho :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?