Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
tak som hned nabehla do obchodu a kúpila som si bio levanduľovú vodu od Nobilisu. Tak sa teda teším na rozdiely. catf, ja som bola zvedavá, že ktoré firmy vyrábajú "bio" vody - tj že majú len čistý kvetový výťažok a nič viac (okrem vody)... ale nateraz to mám vyriešené :-) teda s tou radou od tautropfenu si spokojná? ale predpokladám, že máš o niečo suchšiu ( i keď zmiešanú) pleť ako ja. Ešte ma zaujal hydratačný nektár Aquatau, ten by mohol byť úplne nemastný.
Odpovědět
lentilka, ja jsem spokojena..vlastne jsem si poridila tu radu fluidum, protoze se mi pro zacatek zdala nejlepsi - tim ze je urcena na citlivou plet a obsahuje minimum ruznych vytazku..mam dost citlivou plet, tak jsem nechtela zkouset nic komplikovaneho, abych na to nemela nahodou alergii.. nejcitlivejsi plet mam kolem nosu a ust..na tom hned poznam, ze mi neco nesedi nebo ze je krem na me malo mastny..pamatuju si, ze jako dite jsem mela na tomhle miste jedno leto sileny ekzem,na kterej jsem si tenkrat patlala nejakou fialovou tinkturu:-p :-p tvare mam normalni,ale musim si davat pozor na teplotni rozdily kvuli zilkam(na to je prave skvela ta ruzova voda, kterou si taky chci poridit od nobilisu nebo primavery podle toho, co driv sezenu..cenove se tolik nelisi) a na licnich kostech zase sussi, bradu mam mastnejsi a celo se mi masti opravdu dost..kapky mastnoty jsou na nem viditelny a to me nejvic obtezuje.. takze na to celo zkousim ruzny kombinace a ta levandulova voda se mi ted zda fajn..samozrejme musi clovek nechat te prirode vic casu a taky zpytuju svedomi co se tyce stravy apod., protoze fakt porad nevim, kde je zakopanej pes..rekla bych, ze se mi celo zacalo takhle mastit az okolo 28 let..a vubec nevim proc :-|
Odpovědět
lentilka, jeste jsem zapomnela dodat, ze po fluidum mam v planu vyzkouset tu rakytnikovou radu - a prave ten rakytnikovy gel, ktery by mohl mit lehci konzistenci(ale nejdriv si vyzkousim nejaky tester) a nebo hauschku a jejich ruzovy light krem...
Odpovědět
catf, tak to máš od každej pleti kúsok, aby si to mala pestré ;-) hauschku a ružový light krém som skúšala na ruke, na mňa trošku mastný inak podľa mňa je nepokryté pole zmiešanej/aknóznej/mastnej a zároveň citlivej pleti... nejako stále predpokladajú, že citlivá pleť bude suchá a mastnú treba len vysúšať :-o
Odpovědět
Včera som objavila stránku o kozmetike kosmetika.cz, mnohé z tém fóra sa venujú aj prírodnej kozmetike. Akurát som si potrvdila, že každá sme unikát a inak reagujeme na prípravky aj keď máme podobný typ pleti ;-)
Odpovědět
Včera večer som si dala tú levanduľu a ráno som sa vytešovala, že mám menej červenú tvár... takú ukľudnenú... až kým nevstal manžel a neopýtal sa: "Čo máš zase toľko vyrážok?" :-D :-D Inak tie vyrážky som mala aj predtým a v horšom stave, ale nevadí. ;-) Ešte ma zaujíma, ako si čistíte očné okolie. Lebo ja, ak nie som namaľovaná, tak len čistou vodou. Aj tak sa tam podľa mňa dostane hocičo, čím si umývam tvár.
Odpovědět
holky, muže se někdo předávkovat řasou nori? přítel toho sní každej den A4 ! Jinak, Herminko, slizu zdar :-))) Konečně je vyroben :-)))
Odpovědět
rosi, v apetitu jsem cetla, ze optimalni davka rasy je velikost postovni znamky 1x tydne a urcite se to nema prehanet...otazka je, jestli mezi tema rasama je rozdil, protoze uz si nepamatuju, o jaky rase byla rec
Odpovědět
lentilka, ja si teda myju cely oblicej vcetne okolo oci cisticim mlekem z te fluidum rady...make up si z oci sundavam avokadovym a nebo mandlovym olejem.. musim se podelit o jeden poznatek...do nedavna jsem si na telo mazala smes oleju z pupalky, psenicneho klicku a avokada...vcera jsem vyzkousela mandlovy(od hadka) smichany s pupalkou a psenicnym klickem a rozdil je opravdu velky...mandlovy olej se uplne jinak vstrebava a kuze je po nem mnohem min sucha...je to zvlastni..pritom pupalkovy olej je hodne mastny a hutny, ale sam o sobe ani v kombinaci s dalsima mastnyma olejema(jako avokado) nestaci...neco na tom bude, ze jako zaklad by se mel pouzit olej, ktery je pokozce nejbliz..jako jojobovy nebo mandlovy..
Odpovědět
catf: noo, tak to už teda přehnal tak milionnásobně :-D tak pak poreferuju jestli mu to zacne prorustat ušima nebo ne :-D
Odpovědět
rosi, ja se kouknu, jestli ten clanek nekde najdu..ono to je spojeny s tim, ze rasa ma antioxidacni ucinky, takze proto se to nesmi moc prehanet...
Odpovědět
Antioxidacni - to je dobra vec, ne? Cim vic, tim lip...?
Odpovědět
Článek se načítá
catf, čosi na tom mandľovom olej bude :-) Spomínam si na mandľový krém od Weledy... večer som bola síce mastná, ale ráno som mala nádherne hebkú pleť. Až mi ju bolo ľúto umývať. :-D
Odpovědět
rosi, on je asi problem v tom, ze detoxikace musi probihat pozvolna, aby jatra stihala..to uz tady psala jednou josefka..jine vysvetleni me nenapada
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, myslíš, že je rakytník lehčí, než fluidum? Mně to tak nepřichází, ale možná záleží i na tom, jak to pleť přijímá. Každopádně teď už pár dní používám rakytníkový denní a noční krémy a gel (pořád ze vzorků, po každé návštěvě obchodu se mi rozroste zásoba), a zdá se mi, že mi vyhovuje, tak přemýšlím nad touhle řadou. Mmch. jsem přidala nové fotky, ta poslední nabarvená je z m. mobilu, tak v nic moc kvalitě. Rosi, o dávkování řas jsem našla tohle: Mořské řasy obsahují hodně přírodního jódu. Upozorňujeme, že v souladu s EFSA /2006/ požití více než 600mg /mikrogramů/ -přibližně 1,5 čajové lžičky - na jednu osobu může jednorázově poškodit zdraví /hyper funkce štítné žlázy/ a proto se musí dodržovat pokyny na přípravu jídla. Denně lze konzumovat nejvýše 1 porci polévky nebo salátu, ne více! Lenti, na mou pleť kolem očí by nebyla voda to pravý, vysušuje, takže i pokud nejsem namalovaná, omývám to pleťovou vodou a hned potom dávám růžový balzám. Vodou z kohoutku se vůbec snažím obličej omývat spíš méně.
Odpovědět
petuli, vlasy fakt dobry(co rikal m, nebyl z toho v soku?, ten muj furt mrmla, kdyz se nechavam ostrihat :-p ) a ta barva se mi moc libi..ja si snad jednou troufnu a tu logonu taky zkusim..zajimalo by me, jestli by tahle blond chytla na moje odrosty(sedomysi blond, ale u hlavy mam vlasy vylozene tmavy) Asi si pozvu stazi, ktera s tim ma uz zkusenost, opijem se a nabarvim se :-D :-D musim se taky nechat vyblejsknout, i kdyz mne tak rychle rostou vlasy, ze za tyden od ostrihani uz jsou uplne jiny, jakoby mnohem delsi petuli, kdyz jsem mela poprve zajem o ten tautropfen, tak z rakytnikove rady meli jenom jeden druh kremu..a pak nasledne doplnili vsechny ostatni..asi bych sla do rakytniku, kdyby ho meli tenkrat vsechen...sice je tautropfen drahej, ale rekla bych, ze vydrzi pul roku(cistici mleko mozna kratsi dobu, ale premyslim, ze ho nahradim lavovkou alespon na ranni myti) jinak jsem si koupila nedavno krem na ruce lavera neutral a ac je hodne hutnej, tak se dobre vsakne..do zimniho obdobi idealni a rychle neubyva 8-)
Odpovědět
Petuli, účes máš moc pěkný, nechala sis to střihnout o hodně, že? ;-) Hveru, kartony od mléka záleží, jak je které město třídí - někde se vyhazují do papíru, jinde (třeba u nás) na ně mají speciální oranžové kontejnery nebo pytle. Nemyslím papíry do kopírky, ale ty obaly od nich (jak jsou baleny vždy cca po 500 ks) - bráváme je od různých firem, někdy na nich bývá napsáno C/PAP, jindy to tam sice psané není, ale je na pohled zřejmé, že je potažen nějakou fólií. Rosi, doufám, že sliz poslouží ;-)
Odpovědět
petuli: no, tak to uprimne doufam, ze to pritel prezije, sezral toho fakt desne moc :-D vlasy mas suprovy! Uplna moderni kocena :-) ja mam pačesy furt stejna a nosim to furt jak na sve fotografii, pritele uz z toho chyta slak :-D herminka: ze slizu jsem nadsena! akorat pritel rikal, ze sem si vypestovala Vetrelce a nemuze se dockat, az se zacnou mnozit :-D zrovna vedle pripravuje koktejly na party tak se sem muzu aspon kouknout ;-)
Odpovědět
herminka: joo a ten tvuj tip - posypat vanu belidlem - je taky skvelej, tak bilou koupelnu jsem nemela uz roky, mame presne asi to co vy, poskrabany smalt, zasedly a poradne vycistit to neslo nicim.
Odpovědět
Rosi, jo, mám stejnou zkušenost, na vanu je bělidlo zázrak - dřív jsem se s tím drhla a výsledek nic moc a teď ji mám bělounkou za pár minut. Včera jsme slavili Silvestra u známých, u kterých jsme nebyli už asi 3 roky a v koupelně jsem si u nich všimla Alverde, Weledy, dýňáku... Udělalo mi to radost, osobně neznám nikoho podobně "postiženého". Pak mě mrzelo, že jsem se nepodívala na zem, zda někde nemají sliz :-D
Odpovědět
herminka: ja už mám taky čímdál víc "postiženejch" kamarádek :-)) Holt, je to nakažlivý :-D Zrovna jsem dokončila praní ve slizu a naředěným jsem odstranila zbytky po silvestrovký oslavě a je fakt super! Myje to krásně, nesmrdí to chemicky a nemám po tom zničený ruce (nesnáším totiž rukavice). Dala jsem tam marseillský mýdlo z Francie a krystalickou sodu (cca 3/4 kelímku) konzistence skvělá.
Odpovědět
Hm, já jsem asi špatný "lanařič" na přírodní kosmetiku (ony řeknou, že jim ropa a podobná svinstva nevadí a že jim stávající kosmetika vyhovuje) - ale aspoň 2 kolegyně jsem přesvědčila na sliz :-D
Odpovědět
herminko, jsem na tom podobne, akorat segru a jednu kamaradku jsem presvedcila na kosmetiku..zatim testuji alverde...ze slizu je kazdej paf, ale aby sam vyrobil, tak to nehrozi...dalsi kamaradce jsem dala weledu na miminko, tak snad v tom pojede dal, byla totiz uz spokojena s weledou na strije, co si nanasela na bricho a pry super..i kdyz jsem ji rikala, ze sliz by byl na pradlo nejlepsi, tak si snad poridila lovelu..nevim, jestli to pisu spravne, je to pry na kojenecky veci, no prirodni to urcite neni ja slizem myju i dlazbu v koupelne a umyla jsem s tim kuch. linku, prave protoze to nepeni, tak se to pak mnohem lip stira..do wc jsem to taky zkousela, ale prijde mi, ze tam to nijak extra nefunguje.. co se tyce prani ve slizu, tak ta mydlova vune v kombinaci s jablecnym octem a levanduli mi hrozne vyhovuje..pripadam si, jako bych prala pradlo v nakym potoce v levandulovym haji :-D ted mi na posledni pracku dosel jablecnej, tak sem tam soupla bilej vinnej, no uvidime, co to udela 8-) :-D
Odpovědět
catf: a ocet davas kam a proc? to jsem jaxi v predchozi diskuzi nechytla :-x levandulovej olej asi par kapek misto avivaze, ze? To si vybavuju, ze jsem tady uz cetla :-) Asi rozdam vzorky slizu znamym a rodine, vyroba me strasne bavila, tak uvidim, jak na to okoli zareaguje :-D
Odpovědět
rosi, davam prave ocet misto avivaze, protoze zmekcuje pradlo(a taky desinfikuje) a par kapek levandule do toho...smicham 4 lzice(mam takove polevkove, ale dost ploche) s vodou a 5 kapkama eteraku levandule a dam to do "suplicku" na avivaz
Odpovědět
catf: aha! tak to udelam pri pristim prani :-)
Odpovědět
rosi, pouzivam jablecny 5% :-)
Odpovědět
Catf, to je zvláštní, já jsem naopak se slizem na WC velice spokojená, připadá mi lepší než Ecover :-. Rosi, pokud máš doma obyč ocet, klidně zkus ten - používá ho většina lidí, jen fajnšmekři jako Catf volí něco jiného :-D
Odpovědět
herminka: taky jsem sliz zkousela i na zachod a Ok ;-) na ecover jsem vzdycky jen koukala ve zdrave vyzive, ale strasne dlouho mi trvalo, nez jsem dobrala chemii a pak rovnou udelala sliz, takze nemuzu porovnat :-) octa obycejnyho mam zasoby a nevim, kdy je spotrebuju tak strcit ho k prani je ideal :-D
Odpovědět
Profilova fotka
keď už sa bavíte o tom ecovere, akurát som zistila v novom letáku z dm-ky, že už predávajú aj ecover :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?