Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vcera sem se dozvedela vysledky na alergie, takze sem jeste nabehla do obchodu a koupila ruzny mouky a kase bez lepku abych je pres svatky vyzkousela, takze pak nahlasim jak se co povedlo :-) holky, hezky vanoce a jeste jednou dikec za vsechny ty rady, hlavne ty snidanove ;-)
Odpovědět
sem dneska z plezíru koupila nori řasu a vybalila to doma a přítel to viděl poprvé v životě a nadšeně to zchroupal, prej je to jak ryba a špenát :-D
Odpovědět
petuli, tak to je bezva s tim everonem, voni opravdu moc pekne, to jo..mne uz se zacinaly zase loupat rty, takze jsem musela zmenit, bude to urcite zhorseny i zimou..ovsem ta farfala tycinka je taky moc dobra na chut :-D uces bych i dala, kdyz me fotograf "spravne" vyfoti ;-) asi mi to sekne, protoze me chlap v marku pustil pred sebe do fronty :-D mimochodem, byla jsem v soku, jaky je v makru vyber zeleniny a ryb..fakt se desne zlepsili hveru, to jsem na to zvedava..takze mas alergii na lepek? a na co dalsiho, to me totiz zajima.. ja dneska v dm koupila 12ks tech ryzovosezamovych tycinek jak jsem vcera vyhrozovala, jsou fakt super a taky mydlo granatovy jabko a sipek alverde..musela jsem grep vymenit za levanduli,hrozne mi to vysusovalo ruce(oni ty citrusy jsou zakerny..) dneska budem varit "rybi" polevku..je to teda verze bez ryb(mame krevety, musle a krabi nohy)..aby do zitra pekne ulezela a na dezert matovou jogurtovou zmrzlinu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky taky vam vsem preju moc krasny a pohodovy svatky :-) zavidim vam vase odhodlani do novych (a jiste smrncovnich!) ucesu :-) - ja se ke strihani nikdy nemuzu odhodlat, i kdyz mym, ted jaksi prilis jemnym a unavenym, vlasum by to jedine prospelo... jenze pak mi m. rekne, ze se mu na mne libi dlouhe, a ja se zas necham presvedcit a ze strihani neni nic:-) jinak jen musim rict, ze me bohuel zklamal "novy design" alverde - levandulove mydlo konkretne je ted cele pruhovne a vypada k nerozeznani od chemickych :-| Ne, ze by na vzhledu mydla az tak zalezelo, ale mne se libila ta genialni jednoduchost :-) Ale myslim, ze jezisek donese nejaka savon du midi, takze to se budu mit ;-)
Odpovědět
Holky, taky hezky svatky... Ty jo, je uz Stedry den, venku hicak a ja sedim v praci... Ale po o :) jdu domu.. Salat mame vyborny uz od vcerejska, tak na ten se tesim. Smazeny kapr nebude, ale nejaka rybicka snad jo... Tak se pekne zrelaxujte a uzijte si rodinu (koukam, ze na me nejak pada splin)...
Odpovědět
Profilova fotka
Krasne Vianoce aj odo mna, zavidim Vam ze budete mat sneh... :-( a drzte palce, tento rok varim prvy krat tradicnu slovensku veceru, aj ked v Belgicku je niekedy umenie najst spravne ingrediencie ktovie, ci aj mne jezisko donesie nejake bio, ale moj nesmiruje tu na webe, ale hadam si domysli :-D
Odpovědět
Taky vam vsem preju stastny a vesely a hlavne pohodu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, ja vubec nestiham a nezvladam a moc se omlouvam vsem, kterym jsem neco slibila (hlavne juju a kaculienka) a nesplnila to. Jsem ted rada, ze prezivam a moc me to mrzi :-( Preju vam krasne Vanoce a v novem roce hodne stesti a zdravi a lasky a uspechu a vubec - at je nejenom bio ale vubec krasny a spokojeny :-)
Odpovědět
Josefko v pohode, hlavne si uzij svatky a odpocin si...
Odpovědět
Profilova fotka
šťastné a veselé vianoce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte baby, všetkým žeklám krásne Vianoce, dúfam že si užívate pohodičku a tešíte sa z darčekov v kruhu rodiny ............... Ja som od Ježiška dostala aj bio produkty, telové mliečko weleda s aloe vera, telový olej od alverde ružový , Dr. Hauschku pleťové tonikum a čistiaci krém. Tiež sme dostali parný hrniec od našich , ten tefal vitamin plus a už sa teším ako ho vyskúšam ......... nemáte nejaké dobré recepty do paráku ????? Inak skúšala som ten naparovací kúpel a čistiacu masku od Hauschku a spokojnosť bola veľká .............
Odpovědět
martina: tobě také hezké svátky :-) co se týče kosmetiky, tak jsem teď začala zkoušet Karla Hádka a zatím spokojenost naprostá. V posledních dnech jsem objevila závislácký stránky strawberrynet.com, lookfantastic.com a sasa.com , tak zkusím něco odtama, hlavně Hauschka tam vychází hodně dobře a přímo na stránkách L'occitaine mají také výrobky za super ceny. Myslím, že do pleti se vyplatí investovat.
Odpovědět
Článek se načítá
Ahojte. Prajem všetkým krásne sviatky :-) Ako stojíte s pleťou? Ja momentálne kúštik lepšie, ale hneď zajtra to môže byť zase horšie, takže chválenie nechám na neskôr ;-) Máte skúsenosti s kvetinovými (bylinkovými) vodami? Ako vám pomohli/nepomohli?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj Lenti, ja som mala kvetinové vody tieto http://www.salus-mh.cz/sortiment.php?... a bolo to také že ani nepomohli a ani neublížili. skôr som to brala ako osvieženie pleti /napr. v lete namiesto termálnej vody/. Iné som zatiaľ neskúšala . vyhovuje mi Hauschka to pleťové tonikum special, takže zatiaľ meniť nechcem. S pleťou som na tom lepšie ... horšie to je s kilami, po týchto sviatkoch asi priberiem min. 5 kg. radšej nestúpam na váhu aby som neskolabovala. Ale hlavne že mi chutí a že je pohoda :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
martina, od salusu mam ruzi, kterou pouzivam na makeup na "zafixovani" a pres den na osvezeni od florame mam levanduli..pouzivam ji na mastnejsi partie pod krem(na celo a bradu) a na ruzne pupinky a m ji pouziva namisto vody po holeni..on je moc spokojen a ja jsem zatim nezaregistrovala pozvolne ucinky..nicmene voni krasne u florame mi nevyhovuje pumpicka, je hrozne silna, takze si to striknu do ruky a pak aplikuju poklepanim prstama...salus rozprasovac je fajn, ale zas si nejsem jista kvalitou..napr ruze od tautropfenu je uplne nekde jinde..to je poznat hned po aplikaci jak bezvadne plet osvezi, takze az vypatlam salus(mozna pujde i na vlasy, abych se ho rychle zbavila :-D ), zkusim tautropfen taky nobilis ma kvetinove vody,ale zatim jsem nezkousela
Odpovědět
aj ja som kúsok pribrala, ale vinu zhadzujem na pangamin a B-komplex forte :-D potom sa cítim lepšie :-D ale už som si kúpila švihadlo, chcela by som pravidelne športovať :-D začala som používať harmančekovú vodu od Sanoflore... výsledok ešte neviem, ale zistila som, že ich čistiaca kvetinová pena mi sadla (ak ju nekombinujem s vysúšacím fluidom), pleť sa mi pomaličky lepší... a tak ju ešte teda kombinujem s tým harmančekom na zlepšenie účinku ;-) Dnes mi nenaskočili žiadne veľké pupáky, tak som spokojná a dúfam, že to dlho vydrží a zvyšok sa pekne pohojí :-)
Odpovědět
catf: nevis nahodou jak je to celkove s kvalitou salusu?? mně se zdá podezřelá ta nízká cena, ale možná je to jen má obsese :-)))
Odpovědět
rosi,ja slysela v kramku u nas, ze salus je fakt "shit", ze to maji vyzkousene v praxi a odmitaji ho prodavat..no samozrejme otazka je, kde je pravda :-N ..ja kdyz tenkrat schanela kvetinovou vodu, tak jsem nemohla ruzi sehnat krome te salusove a pak o mnoho drazsi tautropfen..takze jsem si nakonec rekla, ze salus zkusim..problem je ovsem v tom, ze uplne stopro neverim, ze dobry je, takze to se urcite promitne i do jeho "ucinku" na me :-D co se tyce te ceny, tak nemam pochyb, ze se to do nejake miry promitne i do kvality, na druhou stranu je to certifikovana kosmetika a to taky neco znamena..tautropfen a primavera jsou vic jak dvojnasobne drahe..
Odpovědět
Já bych neřekla, že Salus je vyloženě shit - jeho olejům (myslím těm "čistým") věřím, těm bio v každém případě a stejně tak čistému bambuckému máslu. Éteráky asi dvakrát kvalitní nebudou (a zejména pak pozor na ty syntetické) a u květových vod je problém s přídavkem alkoholu, ten prý mění jejich vlastnosti, což je škoda, ale zase jsou jím konzervované. Lenti, taky mám zkušenost s květovými vodami od Saloosu, asi nejvíc mi sedla meduňka. A chci zkusit rozmarýnovou od Nobilisu - zejména na vlasy (chci ji zkusit dát trošku do lávovky apod.). Pleť mám teď celkem slušnou, přičítám to tomu, že můžu víc spát :-D (ale dnes a zítra jsem v práci, takže opět brzké vstávání...).
Odpovědět
Profilova fotka
saloos je shit? =-) jakto? :-( catf - ja sem na to taky byla dost zvedava :-D Kupodivu dobryyyy :-) Kasi sem zatim zkousela jenom jahlovou a kukuricnou (obe s rozinkama a javorakem) a fakt ze dobry :-) Alergie na lepek to zatim neni, testy vysly zatim jenom jako hranicni, takze mudr rikala, ze kdyz si obcas dam neco z normal mouky, tak oka, ale nemam to prehanet a jist to kazdy den, jinak to do alergie prejde :-( Rizky sem si obalila v kuku mouce a v kuku strouhance, je fakt ze rozdil tam nebyl, i kdyz sem se fakt bala, jak to bude chutnat, kdyz sem to obalovala :-D Jinak zatim jsou to ty alergie na ty tri mouky, vsechny orechy, kasein a ryby, dalsi se dozvim po dalsich testech (snad uz mudra nic nenajde) holky, mam dotaz, je ten kasein v jakymkoli mlice a mlecnych vyrobcich nebo jen v kravskych? Sem nasla, do jakych potravin se pridava (ani sem o tom nevedela) ale nenasla sem, jestli treba v kozich nebo ovcich produktech je taky...
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, přečti si tenhle článek, třeba tam najdeš nějaké zajímavé informace pro tebe http://www.bezlepkovadieta.cz/?url=vy... Řeším alergie taky, po 4 dnech u rodičů, kdy jsem si moc nehlídala, co sním (resp. bílá mouka v cukroví, cukr, alkohol), tak se mi můj problém s periorální dermatitidou opět tvrdě připomenul, tak si říkám, že už to snad není možný a studuju, co se dá. Kde jsi prosím tě byla na těch testech? To ti doporučila tvoje praktická mudr? Protože tu já mám na nic, tak bych uvítala doporučení na dobrou lékařku. Lenti, já používám růžovou vodu tautropfen a levandulovou od saloosu. Růžová nádherně voní, používám ji během dne na osvěžení pleti, když jsem v místnosti se suchým vzduchem. Levandulová mi po levanduli příliš nevoní, stříkám si ji sem tam na vlasy, ale mám pocit, že vysužuje, takže ji moc nepoužívám. Jo, mám vlasy nabarvené tou měděnou blond a je to super odstín. Nesjednotila mi odrostlou část s nabarvenou, ale ten schodek je mnohem méně markantní, než byl původně. Na obarvenou blond chytla hezky, udělaly se pramínky podle toho, jaké byly odstíny na chemické barvě, takže teď mám vlasy tmavší, vypadají zdravěji a přirozeněji a ten odstín se mi moc líbí.
Odpovědět
Profilova fotka
tak veľmi som sa vytešovala že som priateľovi kúpila deodorant od lavery, ovoniavala ho, až mi padol na zem, rozbil sa a celý sa vylial ]-( priateľ dostane akurát tak prázdnu škatuľku, som to ja ale šikovná ;-( 8-( po tom čo sa nám podarilo hneď 25teho jeden darček mierne rozbiť a druhý stratiť ...za týždeň slušný výkon :-S pozitívna správa: voňal pekne a rozvoňal celú stanicu (kde sa rozbil) x-)
Odpovědět
Čo hovoríte na krémy, ktoré sťahujú pleť? Asi to pre ňu nebude najlepšie, že? Zatiaľ mi bolo všetko príliš mastné (ťažké) alebo to príliš vysušovalo. Mám jeden prípravok na zmiešanú až mastnú pleť, ale veľmi mi pleť sťahuje, naozaj že dosť (ten pocit pnutia odíde až po niekoľkých hodinách). Tak neviem, či to mám vydržať, s tým, že je to "vyrovnávacia emulzia", alebo nechať to tak, prípadne použiť v lete do štyridsiatok :-) Ešte tak trochu pokukujem po niečom od Tautropfenu, ale pravda je, že na poličkách mám dosť prípravkov nie najlacnejšej prírodnej kozmetiky... :-|
Odpovědět
kessinka: tak to by me teda nastvalo, ale uklidnim te, ze ja jsem minulej tyden rozbila dve skleneny poklicky a ztratila penezenku :-D lenti, ty stahujici kremy mi neprijdou nic moc, prijde mi divny plet jakkoli neprirozene mucit... spis treba zmatnujici zkusit, nevim
Odpovědět
s tim shitem salusem, zas mi vrta hlavou, co by kdo mohl podelat na cistym vylisovanym oleji :-D
Odpovědět
rosi, ja pleť nemučím účelne... kúpila som to ako balíček, ktorý by mal byť na moju zmiešanú pleť... je pravda,že aj zmatňuje, lenže ja mám okrem zmiešanej a mierne aknóznej pleti, ešte aj citlivú pleť :-| Úprimne, trochu ma hnevá, že to bol dosť drahý prípravok... Napr. dala som si ho ráno, no nevydržala som a pred 2 hodinami som sa natrela ešte iným - ľahkým (i keď neprírodným) krémikom, ale stále mám pocit suchej pleti :-N
Odpovědět
Profilova fotka
no ja by som sťahovacie krémy nevedela rozdýchať, ja mám dosť sťahovania keď sa nenakrémujem hneď po umytí 8-( rosi, tá peňaženka by ma veru naštvala podstatne viac :-S keď si predstavím všetko to vybavovanie a cestovanie kvôli novým dokladom, uff :-x dúfam že to prekliatie s mojím rozbíjaním vecí sa skončí, dnes som si bola po vodičák a zajtra poobede ma čaká prvá oficiálna jazda (bohužiaľ musíme byť neekologický a semtam chodiť do obchodu autom, pretože v našom "meste" nie sú ani jedny jediné normálne potraviny, čo je úplne na porazenie, tak chodíme do susedného mesta) :-N
Odpovědět
lentilko, co takhle pouzivat ten "stahujici" jen na ty nejmastnejsi partie a na ostatni neco hutnejsiho? uz jsem hodnekrat cetla, ze smisena plet vyzaduje vic pripravku, tak treba by to nejak pomohlo.. rosi, pekne nove foto mas, coz? no ses tam kocka ;-) s tim salusem to je fakt info od pani, co u nas ma kramek s prirodni kosmetikou a zdravou vyzivou a ja se tam ptala prave po salusu kvetinove vode a hned na me(kupodivu i s manzelem) koukali jak na vraha, ze je to prej fakt "shit" :-D U tech oleju predpokladam nic zkazit nejde, ale hlavne ma ta kosmetika certifikat, tak snad nejaka kriteria splnuji.. herminko, ja mam pocit, ze alkohol je snad v kazde kvetinove vode(kolem 2%) nebo ne? i kdyz jsem cetla ruzne navody, jak si ji vyrobit, tak doporucovali napr vodku hveru, tak dobry, ze vis, v cem vezi problem..s tema orechama ti mam podezreni uz hrozne dlouho, protoze, kdyz si je dam odpoledne jako svacu, tak je mi po nich desne tezko..budu muset jist minimalni mnozstvi.. neni kasein mlecna bilkovina? tak to je pak ve vsem... pokud si pamatuju, tak josefka to tady uz davno vysvetlovala..laktoza je jen v kravskem a mlecna bilkovina(kasein) ve vsem..ale radsi at to jeste nekdo potvrdi, kdybych si to pamatovala blbe..
Odpovědět
Petuli, ukážeš nám nějaké foto s novým účesem? Jsem zvědavá :-D Catf, to si právě myslím taky - že na olejích není co zkazit, a pokud jsou certifikované, měly by být OK. I když je fakt, že asi bude rozdíl i mezi kvalitou certifikované kosmetiky - viz třeba Alverde vs. Tautropfen. A ještě se může stát, že firma může smíchat olej lisovaný zastudena s rafinovaným - o tom psala kdysi holka na jiném fóru, že se jí po pleťových olejích od Hadka (kdysi dřív, jak ještě ta firma nebyl rozštěpená) strašlivě ucpávaly póry, kosmetička jí nadávala, ať to nepoužívá, pak začala používat jiné LZS oleje a bylo po problému a při návratu k Hadkovi se opět objevil. Takže možné je všechno, ale v dnešní době certifikace snad už míň. To o alkoholu ve květových vodách jsem vyčetla ve své nové knize o aromaterapii - píše se tam: "Někdy se i do pravých květových vod přidává alkohol kvůli jejich konzervaci, což ovšem zcela mění jejich povahu a terapeutickou hodnotu." A myslím si, že podle těch návodů, co říkáš, si vyrobíš něco malinko jiného než květovou vodu - ta "pravá" vzniká asi jen destilací. Nobilis (Stázin "oblíbený":-D) zřejmě do květových vod alkohol nepřidává: http://www.nobilis.cz/index.php?lang=...
Odpovědět
catf: dik, fotil pritel :-) holky, ja sem chciplá, byli jsme na bezkach a nemuzu se hnout :-D tak brou :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?