Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
ninouche, ja pro sebe pouzivam sojovy vanilkovy mliko nebo mandlovy..jeste se chystam vyzkouset ryzovy..jinak do kafe je sojovy i mandlovy dobry :-) juju, mrkvova polevka...pulku cibule, 1 strouzek cesneku(na platky), platek celeru, malou petrzel, 3 mrkve..vsechno nakrajeny na mensi kousky, aby se to nemuselo dlouho varit.. plus kousek nastrouhanyho zazvoru.. osmazis na masle nebo sadle(to delam ja), aby to trosku chytlo barvu a pak zalijes vodou a varis az do zmeknuti zeleniny..ke konci pridas cerstvej koriandr..a nakonec rozmixujes (my mame radi hladky polivky)..samozrejme dochutit peprem, soli pripadne chilli paprickou x-) podle toho jak chces polevku hustou pridas nakonec jeste vodu a dochutis podle potreby..
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja kafe skoro vubec nepiju, a kdyz uz, tak vylozene "na chut" a to pak zhresim se vsim vsudy, vcetne opravdicke smetany nebo mlika;-) To mandlovy mliko je ale dost drahy, ne? na vareni by mi ho bylo lito... Myslela jsem spis, jestli pouzivate mliko uz hotovy (tekuty, v krabici), nebo to suseny v prasku, jsou ruzny druhy (sojovy, ryzovy, pohankovy...) stazi, to u nas je to zase muj muz kdo nechape, jak muze nekoho bavit vareni... kdyz mi zezacatku na vsechny laskyplne dotazy "a co chces, abych uvarila k obedu?" odpovidal "spagety", zdalo se mi to divny, a z nej pak vylezlo, ze to delal proto, abych nemusela varit nic slozityho:-D
Odpovědět
ninouche, urcite mliko v krabici..mne suseny nejak neprirostlo k srdci...mandlovy je pekne drahy, kolem 80kc..kdyz je pouzivam na vareni treba sladky kase, tak si to predvarim ve vode(je to rychlejsi, protoze mliko se lehce pripali, takze se musi varit na malo a pomalu) a ke konci povarim s mlekem pro chut.. vicemene 1 litrova krabice vydrzi tyden, potom se zkazi... ja piju kafe kazdy rano a cast pouziju na ty kase, ale stejne hodne casto nespotrebuju vsechno..docela me to stve, problem je v tom, ze i kdybych koupila mensi baleni(vetsinou ho stejne nemaji), tak to vyjde nakonec nastejno nebo draz :-| takze kdyz o tom premyslim, mozna suseny mliko zkusim, akorat do toho kafe ho potrebuju smichat nejdriv s vodou, aby se mi skrz nas kavovar naparilo a udelalo penu, tak nevim, jestli to bude vubec fungovat..to je totiz pro me podstatny..ranni kava je pro nas takovej ritual :-)
Odpovědět
Josefko, no jak se mi projevuje prekyseleny zaludek, proste citim takovou kyselost ci co.. (mozna je to to same co paleni zahy?)... vetsinou se to obevi nekdy pres den, obcas to vydrzi i druhy den. Ted je to momentalne lepsi... Malo bilkovin a hodne karbohydratu - moje znalosti co kam patri jsou teda dost mizerne :) Bilkoviny si predstavuju jako maso, mleko a tusim i soja. Bile maso jsem schopna snist tak jednou, dvakrat za 14dni, castejc to proste nejsem schopna pozrit. K tomu jednou tydne rybu. Soju nechci jist moc casto, navic se v te diete ani moc nema, tak treba jednou tydne tempeh. Z mleka se mi dela blbe, stejne nevim nakolik je zdrave, obcas (jednou za dva tri dni si dam trochu bileho jogurtu). Karbohydraty a cukry se mi motaj, jsou hodne v ovoci a zelenine? Nebo v cem jeste? Zase zeleninu mam jist hodne behem te protiplisnove ne? Uf, to je drina... :)
Odpovědět
koukam, ze jeste lusteniny obsahuji bilkoviny, tak ze by tudy vedla cesta?
Odpovědět
Profilova fotka
catf dakujem, recept prisiel neskoro ;-) , ale zhruba som si ho pamatala a este "vylepsila" trochou indie (kardamon, suseny koriander, cumin a skorica) tu korenovy petrzlen nemaju a zeler vacsinou ten listovy, takze namiesto oboch isiel len listovy zeler a polievka je super. mnam x-) inak mi s manzelom milujeme varit a cez vikend sa hadame, kto bude varit, ale s tym ze obaja chceme. :-D varenie je podla mna jednoduche, len treba byt kreativny 8-) catf, napis ako ti posobi ten urtekram sampon a balzam, ja som si este ten pravy nenasla a vcera som si kupila klasicku pastu :-( vyskusam, ci tie kazy neustupia a ked nie, tak potom pasta nebude na vine
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, děkuju :-) Catf, ninouche, zrovna jsem o sušených mlécích četla, že je při jejich výrobě nutné používat fosforečnan draselný. Ten se přidává do spousty dalších výrobků a neměl by se používat každodenně. Může zapříčinit nedostatek vápníku.
Odpovědět
petuli, tak tim je to vyresene :-D stejne me suseny mliko nikdy moc neslo pod nos
Odpovědět
teda mne :-o
Odpovědět
pro vsechny varice a hlavne nevarice cili stazi :-D jsem pridala do alba fotku nasi dnesni vecere, aby bylo jasno, co se da vytvorit za 15 minut pripravy a 15 minut vareni ;-) tohle jsou jahly s mrkvi, cuketou, brokolici, bramborem a hovezim steakem, okoreneny morskou soli, peprem a chilli paprickou..(fotka je z mobilu, tak to neni uplne ono, cely to je ve skutecnosti vyrazne barevny..proste enoneno 8-) )
Odpovědět
Profilova fotka
my ted vecerime domaci celozrnny chleb s cizrnovou pomazankou :-) - uvarenou cizrnu jsem rozmixovala s cesnekem, tahini, olivovym olejem, susenyma rajcatama, soli a cayenne peprem a susenou pazitkou a nakonec jsem tam nakrajela cerstva cherry rajcatka a je to taky mnamka - hlavne krasne vyvazene :-D :-D :-D - kaculienko, napad na bilkovinu, cizrna ji ma docela hodne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chloequest - jak jsi psala, ze ti padaji vlasy - nepoznas se v necem takovem: unava, spatny spanek, citlivost na chlad, zhorsena plet, chut na sladky, na kafe, na slany veci, maly apetit, zacpa, bolest hlavy, silna MS, ztuhly klouby .... ?????
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
chloequest, jeste jsem zapomnela na dlouhodoby stres - v praci, doma, trauma, operace, stehovani, zkousky ... cokoliv
Odpovědět
Josefka vlasy mi padaji stale,az se sama divim,ze mi na hlave jeste neco zbyva :-S .No v 99% se v tvem popisu poznavam...co to znamena?
Odpovědět
Mam se pripravit na nejhorsi??? 8-(
Odpovědět
Zkousela jsem ten Josefcin chleba, ale nejak se mi uplne nevyvedl. Mouku jsem dala napul ovesnou a cizrnovou, spaldovou jsem tu jeste nenasla. Ale prislo mi to nejaky ridky, tak jsem jeste musela mouku pridat, ale porad jsem to asi nechala rikdy, nevim, nejak se mi to uvnitr nepodarilo dopect. Jak moc to ma vlastne vyskocit? Uz jsem zkousela takovych chlebu vic vzdycky z toho mam takovou placku, nevim jestli tam nedavam malo prasku do peciva...
Odpovědět
ja se v tom Josefcine popisu taky celkem poznavam :) a tusim cim to bude :)
Odpovědět
josefko, to je nejakej vylepsenej hummus, ne? zni to fakt dobre :-)
Odpovědět
Profilova fotka
chloequest, muze to byt a) nizka produkce hormonu stitne zlazy a b) unava nadledvinek produkujicich stresovy hormony. Co to presne je by se dalo poznat bud z testu nebo po osobni konzultaci s nejakym vyzivovym poradcem. Kaculienko, ty bys na NZ urcite nekoho nasla :-) Lekar muze udelat testy na stitnou zlazu, ale pokud ji zjisti (je to dost bezne), tak predepise hormon .... nebo zkuste takovy maly testik samy - 2,3,a 4 den MS si rano merte teplotu rtutovym teplomerem v podpazdi po dobu 10 min. Musi to byt hned po probuzeni, vsechny tri dny ve stejnou dobu a nesmite se moc hybat, takze si teplomer sklepejte v noci a dejte si ho vedle na nocni stolek, at nemusite vstavat. Myslim, ze pod 36,4 muze indikovat pomalou stitnou zlazu a nad 36.8 rychlou , ale jeste ty teploty upresnim. Oboji se projevuje padanim vlasu, pokud je vysoka chut na sladky a kafe a slany, tak to spis budou ty nadledvinky. U pomale stitne zlazy se pribira a nejde to shodit. Neni to tragoska, da se to upravit i jidlem a nejakyma vitaminama ... ale je dobre s tim neco zacit delat, pokud je to tenhle duvod. Jinak to muze prerust ve velky problemek. kaculienko, ja jsem do chleba dala dve lzicky prasku na peceni a mleko jsem pridavala postupne - nakonec z toho bylo 400 ml (psala jsem to kousek niz). Vybehl mi hodne - taky to muze byt moukou.
Odpovědět
Profilova fotka
catf - jo a fakt to chutnalo dost dobre - humus mi totiz moc nechutna. Jeste jsem tam dala lzici vinnyho octa, aby to dostalo riz. Nejak jsem mu prisla na chut a cpu ho vsude - hlavne do kuskusu a quinoi
Odpovědět
taky mam radsi tyhle obiloviny trosku nakysly..ja pouzivam citron, ale o vinnym octu uz jsem taky premyslela, kor kdyz citron neni po ruce :-)
Odpovědět
juju, ten salvejovy urtekram muzu urcite doporucit..vlasy jsou po nem nadychany(lehoucky) a leskly..musim rict, ze je o poznani lepsi nez alverde(ten je takovy nijaky, zadna zmena ani k lepsimu a ni k horsimu)..i ten balsam bez parfemu je fajn, nijak nezatezuje...davam si ho akorat na konecky, kde mi jeste odrusta blondatej melir.. vicemene, kdyz mam cerstvou barvu, tak pouzivam mangovou laveru a lavera basis kondicioner..ale po cca mesici uz citim, ze je to na vlasy moc, ze uz se z nich castecne ta barva vymyla a lavera je na ne moc tezka a masti(no stejne se uz tesim, az ji dodelam a uz si ji nekoupim) kdo jste schanel sampon na mastny vlasy, tak urtekram ma sampon s hlohem...
Odpovědět
Josefko zajimavy, ja uvidim asi co se mnou udela ta protiplisnova dieta... Ted uz by toho na me bylo moc :) Navic hodne tech priznaku je dost stejnych jako u candidy, tak treba se neco srovna. Stres uz ted nemam, ale mela jsem ho v minulych letech, tak doufam, ze se zacnu vzpamatovavat. Navic jsem uplne koukala o vikendu, byli jsme na ture a ja se vzdycky strasne hrabu vzadu, s cimz jsem teda opet zacala, ale postupne se to nejak zlomilo a na konci dne jsem se citila docela svezi, coz mi vubec neni jasny jak jsem to dokazala, to se mi jeste nestalo. A to jsme dali 1000 m nahoru, kus po hrebeni kde jsme se placali na jednom useku asi 2h protoze byl trochu exponovany a pak zas 1000m dolu, cela akce trvala 12h. Druhej den me samozrejme bolely nohy, ale jeste jsem stihla udelat hromadu veci doma, pritel na me koukal jak zjara :) Prijde mi to trochu brzo aby se to po dvou tydnech diety nejak projevilo, ale stejne mi to udelalo radost :))) Ale tu teplotu si zkusim namerit...
Odpovědět
No Josefko,teda nepotesila jsi me...ja mam stres porad a nevim,neumim se ho zbavit,stale cestuju,menim navyky,jsem unavena,hroti se to pak doma i v praci... Sampony Urtekram jsou super!Zatim u me nemaji konkurenci
Odpovědět
catf :) no jo, vypada to a zni (az na to maso) moc dobre x-) ale on tohleto misto me vyborne a rychle zvlada polovice :)) pred chvili mi udelal brokolici na tahi curry x-) to mi ke spokojenosti staci :)) mch. jsme zjistili, ze nase zasoby z vinoteky se tenci, musim navstivit konecne ten vas obchudek, nebo se zruinujeme :-D josefko, ja se v tom taky poznavam, asi jako hodne lidi :-D sic mam vlasu na spoustu hlav :)) a teplotu mivam zvysenou..to ale je spis necim jinym, nez stitnou zlazou, jak jsme zjistili..
Odpovědět
Profilova fotka
stazko, to jestli mas vysokou teplotu tak treba i muzes mit lehce navysenou stitnou zlazu a u te vlasy nepadaji a clovek ma spis rychlejsi metabolismus a hubne nebo netloustne, i kdyz hodne ji ... pohlavni hormony take ovlivnuji teplotu - ony se ty hormony tak nejak navzajem ovlivnuji. Taky pri dnesnim zivotnim stylu to neni az tak moc tezky k takovymu zaveru dojit. Chloequest - ja nevim, nikdy jsem te nevidela ale unava nadledvinek muze byt pricinou tech tvych padajicich vlasu. Mozna by stalo za to zamyslet se nad tim, jak ten stres zmirnit - ja vim, ze je tezke zmirnit v praci, ale co zkusit nejakou jogu nebo taichi nebo pravidelne masaze, pravidelny pohyb, aromaterapie atd atd....
Odpovědět
no, ja myslim, ze uz vim, cim to je..jsme na to s imunologem asi prisli ;-) jestli te to zajima, tak IP :)
Odpovědět
bre ranko damy, nechcem vyrusovat, len mam otazku, ci neviete niektora kde kupit frote zupan z biobavlny. nieco som nasla na nete, ale zatial sa mi neozvali spatne mailom. budem rada ak date nejaky typ - aj na kamenny obchod, velmi mi to pomoze. dakujem, zelam pekny den :-)
Odpovědět
Josefko, to měření teploty při MS a určení funkce štítné žlázy je zajímavé! Jen mě trochu zaráží, že se má měřit v podpaží, měření tam se považuje za nepřesné. Mě vůbec fascinuje měření BT - jak teplota krásně reaguje na změny hladin hormonů a za neocenitelné považuji, že si dokážu "předpovědět" MS. Adulieno, vím jen o biosféře: http://www.biosfera.cz/search.asp?EXP...
Odpovědět
Profilova fotka
Aduli, já mám objednaný župan z www.tutina.cz, paní se mi ozvala hned. To měření provádím teď 25. den a 17. jsem měla teplotu 38,9 °C, povětšinou je těsně pod 37 °C. Něco jsem si o tom už četla, akorát ten jednodenní výkyv mě trochu překvapil, protože jsem nijak nemocná v té době nebyla. Dá se tím josefko taky něco odvodit? Měřím si to teprve první měsíc, tak nemám s čím to srovnávat.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?