Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Ninouche, kterou lávovku od Alvy myslíš, když píšeš, že obsahuje oleje? Alva má řadu rassoul (pořád si nejsem jistá, jestli je to lávovka, nebo jíl) a v té řadě má prášek, ale i namíchané krémy a masky v tubě. Není to to, co myslíš ty? Já mám od Alvy ten prášek, před tím jsem měla tautropfen a příjde mi to stejný. Ale používám jen na obličej, ne na vlasy. Mýdlo alverde taky máme. Pořídila jsem grep a je cítit i v koupelně. Ale jestli jsem se dobře dívala, nemá BDIH. Nedávno se tu někdo ptal na výrazné éteráky do pračky. Já teď používám zelený čaj od saloosu, protože jsem zjistila, že mám doma 2 lahvičky a zrovna tenhle není přírodní. Nádherně tím voní celá pračka i koupelna, ale jak prádlo uschne, není to z něj cítit. Jako další výrazný éterák mi příjde ylang-ylang.
Odpovědět
Hani, vida, budu muset grepové mýdlo Alverde doma prověřit, měla jsem za to, že BDIH má. Nicméně jako jedno z mála těchto mýdel neobsahuje propylenglykol (ale přiznám se, že vybírám podle vůně, takže kupuji i ty propylenglykolové a krom grepu brávám ještě levanduli, růži a někdy olivu). Máš pravdu, že po otevření docela dlouho voní v koupelně. I jsem si říkala, že bych ho kus nastrouhala pro vůni do slizu (o prací schopnosti si moc iluze nedělám), i když je fakt, že ani nějaké ovoňování prádla nevyžaduji, stačí mi ta čistá vůně po mýdle a raději něco šplíchnu na sebe.
Odpovědět
Profilova fotka
Zase mám chvilku u kafe co číst :-), když jsem se sem pár dní nedostala. Catf, moje barvení vlasů práškovou logonou - zlatá blond dopadlo tak, že mi na odrosty (momentálně asi 4 cm, co měsíc to 1 cm délky) nechytla vůbec (měla jsem ji asi 1 h 45 min). Na obarvené vlasy chytla, na koncích lehce do zelena, ale to se za dvě tři mytí srovnalo, akorát už se vymyla úplně. Za 2 týdny jdu ke kadeřnici upravit střih a poté si dám krémovou logonu měděná blond a uvidíme, jak zareaguji na tu :-) Hermi, ty jsi dělala naposledy sliz tuším z nějakého toho olivového mýdla a neztuhl ti, pere ale bez problémů? Za nedlohou budu muset vyrábět druhou dávku (vážně úžasně nízký náklady na praní x-) ), tak přemýšlím, který mýdlo koupím. Za sebe taky můžu doporučit lávovku tautropfen, ale s jinou nemám zkušenosti a myji si jí jenom pleť, nebo ji používám do pleťové masky. Na moje jemný vlasy se nehodila, měla jsem je i po umytí jakoby mastné a druhý den jsem je myla znovu.
Odpovědět
Profilova fotka
Hani, od Alvy mam ten Rhassoul cistici krem (a pisou, ze obsahuje etericke oleje).Ja prave taky nevim, jestli ten rhassoul zaradit spis k lavovce, nebo k jilu. =-) Ale mozna to bude spis ten jil, v brozurce maji toto: "Ciste prirodni jilovy minerál". S temi zubnimi kazy je to divny, opravdu by nemelo az tak zalezet na paste... sestrenka studuje zubarnu a taky mi rikala, ze je dulezite hlavne to mechanicke cisteni a dobry kartacek (curaprox je super:-) )...
Odpovědět
alverde mydla certifikat nemaji..herminko, co je to ten propylenglykol? grep ho nema, levandule ano zde je verdikt k bile logone(kremu)..myti s ni je moc prijemny, uplne me to ve vane presvedcilo, ze uz nechci penivej sampon, vlasy po tom nejsou vysuseny, je to skoro jak kdyby v tom byl kondicioner..jdou skvele rozcesat a vypadaj, ze nabyly..ovsem fenovani je absolutne nemozne, takhle zelektrizovany vlasy jsem snad nikdy nemela, jsem z toho dost zklamana :-| Zitra tomu dam jeste jednu sanci(pred fenovanim zkusim tuzidlo alverde, jestli v tom bude nejaky rozdil, dneska jsem si dala logonu tuzidlo)..vlasy se daji po fenovani upravit rukama do potrebny podoby, jsou takovy tvrdy hlavne u korinku, takze to na me pusobi vic mastne(na pohled vypadaji vlasy umyte)..mam pocit, ze bude super na pouzani hned po tom, co si necham vlasy nabarvit, ale na vlasy cca mesic po barve uz se asi nehodi(alespon ne na moje)..takze doporucuju vyzkouset, nez koupite..ted ji testuje muj manzel, tak uvidime, co z toho bude(kdyz jsem mu rekla, ze je v tom jil, tak se divil, proc si ma myt vlasy bahnem, protoze bahno=rovna se prece spinavy, ne? :-D ) petuli, to jsi me docela prekvapila s tou lavovkou, no ja jeste po logone zkusim tautropfen prasek a jestli ani tohle nebude ok, tak si dojedu koupit ten salvejovej urtekram..ten ma vlasy ozivit a mne prave prijde, ze ten mesic po barve uz nejsou moje vlasy takovy "zivy" :-N
Odpovědět
holky, jak ten kartacek curaprox vlastne vypada? to slysim poprve..mne zubarka rika pouzivat mekky rovny kartacek(takze mam znacku gum, co prodavaj v tech specialnich obchodech)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, curaprox prave je mekky (maji myslim mekky, super mekky a ultra mekky:-) ) a ma tu cistici hlavu malou, takze se dostanes (skoro) vsude... ale hlavni vtip je v tom, ze ma ty stetinky hrozne huste, takze nevadi, kdyz je uplne mekky. Pro cloveka, ktery si predtim cistil zuby necim obyc jako treba spokar:-D uplna basen! Mivaji ho v lekarnach. Jen muj muz je nema rad, protoze ten si cisti zuby zpusobem "co nejvic vycistit=co nejvic tlacit na kartacek", takze zasadne chce tvrdy a i ten hrozne rychle znici :-S :-)
Odpovědět
Petuli, s tou Logonou je to zvláštní, čekala bych, že Ti na odrosty chytne =-) SLiz jsem dělala z tohoto olivového mýdla: http://www.edenshop.cz/agno/agno-oliv... Zpočátku byl úplně tekutý, ale tak po týdnu (nebo nevím, jak přesně dlouhé době) ztuhl. Pere velice dobře a prádlo mi voní příjemněji než po tomto mýdle: http://www.biooo.cz/inshop/kosmetika/... (toto je takové "obyč" marseillské, po marseillském od Savon du Midi vonělo líp, za dráž, ale prací schopnost stejná). Catf, to je fakt, některé holky si stěžovaly ne elektrizování po lávovce (běžné, ne této bílé). A co zkusit kondicionér? Já jsem dlouho manželovi raději neříkala, že si myju hlavu bahnem :-D Curaprox prodávají někteří zubaři, jinak nevím, kde se dá sehnat - snad v lékárně nebo Profimedu. Vypadá takto: http://www.biosfera.cz/search.asp?EXP... (ale moje zubařka je má za 55,- :-)).
Odpovědět
Ninouche, taky jsem používala Spokar tak za 12 Kč, tak mi zpočátku Curaprox připadal drahý, ale nechala jsem se na něj zubařkou přemluvit a už nepoužívám a nechci nic jiného. Mimo jiné mi říkala, že má jemné štětinky, proto nemusím používat zubní nit, ale udělaly se mi časem 2 mezizubní kazy, takže jsem se k niti pokorně vrátila. Manžel ho taky zpočátku hrozně rychle zničil (byl zvklý na střední kartáčky), ale už si zvykl :-)
Odpovědět
Profilova fotka
S tou barvou, já si myslím, že by bylo vhodnější nechat ji delší dobu, i slečna prodavačka mi doporučovala několik hodin, ale protože mám chemicky obarvené vlasy, bála jsem se toho, tak jsem se držela návodu. A udělala jsem dobře, protože ty necelý dvě hodiny stačily na lehký green efect na konečcích, takže je pravděpodobný, že třeba po čtyřech hodinách bych měla zlaté blond odrosty, ale zelený zbytek :-N Proto chci zkusit ještě tu krémovou trošku tmavší logonu, jestli by mi vlasy více nesjednotila a chci je nechat odrůstat a zastříhávat. Už je mám ale poměrně dost dlouhý a zatím se mi nechce je zkracovat radikálně, ale rozhodnu se až podle barvy. Hermi, díky za odkazy na ty mýdla. Tekutost by mi ani nevadila, je mi celkem jedno, jestli na praní dávku "odkrojím", nebo odliju, hlavně že dobře pere :-)
Odpovědět
Profilova fotka
curaprox mají v každé lékárně, nemusíte ho shánět! Jsem s ním taky spokojená! nemám ani jeden kaz, plombu, ale myslím, že to je spíš dědičné.. zato mě čekají rovnátka :-( , tak na to jsou asi speciální kartáčky, doufám, že budou dobré...
Odpovědět
petuli, ja mam na sliz prirodni jadrove mydlo ze schleckeru(drive asi droxi?) a pere dobre, akorat ted zkusim dat vic mydla do herminky receptu na 5l..200ml namisto 150ml a uvidim, co to udela..taky mam to savon du midi olivove a rikala jsem si, ze ho zkusim, akorat mi to prijde skoda na normalni pradlo, pouzivam ho na svetry apod.
Odpovědět
Článek se načítá
Citat vsetko sice nestiham ale vidim, ze je rec aj o curaproxkach... Super kefky - asi nalepsia volba na zuby ;-) My pouzivame cela rodina a aj mala ma detsku. A ninouche - presne ako moj manzel - ten rozcapi kefku na prvykrat a prave preto som mu nanutila curaprox, aby si tu sklovinu aspon nenicil tak ako s tvrdou kefkou, kedze ma taku "superu techniku" v umyvani zubov :-p Ja to nechapem, co robi v tych ustach :-D
Odpovědět
Petuli: barveni vlasu praskovou Logonou asi neni to prave orechove...Ja jsem zkousela odstin Sahara,tedy tmavsi nez ten zlaty blond,ci jak se jmenuje ten nesvetlejsi...No a zadny zazrak,odrosty neobarvila,vlasy pravda dostaly medovy nadech,ale nebyla jsem spokojena.Nechala jsem to tam take tak hodku az hodku a pul... Premyslim zkusit tu kremovou verzi co pouziva Stazi... Catf:Logona bila lavova zem,na vlasy v zadnem pripade...Mam je tezke,mastne,nejdou upravit...Pouzivam jen na tvar,nebo na telo.
Odpovědět
jinak tempo mate vskutku vrazedne 8-(
Odpovědět
Catf, Ty měříš mýdlo do slizu na ml? Chloe, možná by to chtělo nechat barvu dýl - nepoužívám Logonu, ale klasickou hennu od Urtekramu nebo egyptskou a nechávám minimálně 6 hodin.
Odpovědět
my jsme loni na plese vyhrali megabaleni curaproxu a jsou fakt skvely :-) co to je sliz?? =-) =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, propylenglykol je zvlhčující složka kosmetických přípravků, způsobuje podráždění citlivé pleti. Chloe, ty máš odrosty a před tím jakou barvu? Už mám právě koupenou tu měděnou blond a ta je taky krémová, jak psala stázi, jsem docela zvědavá, jaká bude a jak chytne. Rosi, sliz (nebo jestli chceš, tak gel na praní ;-) ) se vyrábí z mýdla a sody na praní + horké vody, nastrouhá se to, rozmíchá se to, přisype se to, ztuhne to, pere to, čistí to, myje to :-) Někde na prvních stranách tu herminka dávala recept.
Odpovědět
Rosi, povídání o slizu jsi asi prošvihla :-) Je to doma vyrobený gel na praní (i ostatní úklid domácnosti) - z pracího mýdla, vody a sody na praní.
Odpovědět
aha a je to tady nekde popsany nebo najdu navod na netu? vypada to silne ekologicky .-)))
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi, mrkni třeba sem http://www.vasedeti.cz/clanky.php?cla.... Na netu je toho víc
Odpovědět
Petuli ja jsem si driv barvila Lorealem v kadernictvi...jsem origos spinava blond....davala jsem si melir nebo blond,postupem casu jsem presla na barvy bez amoniaku a zkousela jit do zrzava,trosku...Od jara nebarvim...Odrosty mam tmave...Zkousela jsem praskovou Saharu...Na odrosty chytlo zanedbatelne na zbytek vlasu do medova... Barvu ted nejak neresim,stejne mi padaj,tak je radsi nechavam na pokoji...
Odpovědět
Muzete mi poradit nejake dobre a uzitecne oleje?Pouzivam dynovy,avokado,pupalku...na masaze levanduli....Jsou jeste nejake ktere "musim" mit?Neco na pokozku?Nechci kupovat zbytecnosti... herminko zjistila jsi neco o te angelice?Prodava se jako caj nebo i jako kapky,vytazek?
Odpovědět
Chloe, a není to tak, že Ti barva nechytla, protože jsi zvolila příliš světlou? Henna by Ti mohla pomoct i proti padání ;-)
Odpovědět
petuli: dikec! x-)
Odpovědět
herminko kdyz me tmava,napr.tmave hneda,mahagon,apod neslusi...ja jsem typ na svetlejsi vlasy...
Odpovědět
rosi, recept od herminky je na str. 55 herminko, ja asi mela na mysli gramy..stejne jsem planovala na str 55 nejdriv mrknout a osvezit si pamet :-D chci tam dat o neco vic mydla, aby to trosku vic penilo manzelovi se bila logona zamlouva, asi mu to prijde exoticke, ze to nepeni..navic ma hrozne suchy vlasy, takze mi to prijde pro nej lepsi..uvidime, jestli mu to bude vyhovovat dlouhodobe..ja to zitra jeste taky zkusim na sobe..je fakt, ze za celej den se moje vlasy ani nehly, nezmastily se vic apod..mozna tomu dam jeste sanci :-N
Odpovědět
Catf, nejsem si úplně jistá, ale sliz asi moc pěnit nemá - proto se tam dává soda, bez ní by Ti prý přepěnila a zničila se pračka. Přišel mi růžový deodorant od Lavery - trochu sladší vůně, ale není špatná. Snad se osvědčí stejně jako kokos :-)
Odpovědět
ja vim herminko, akorat normalni gel do pracky taky peni a tohle vubec ani trochu, tak to chci zmenit :-D
Odpovědět
Catf, ale abys to nepřehnala ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?