Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jéžiš, preparovat to před přípravou? Tak to mě teda vůbec nenapadlo a nevím, jestli bych to dělala :-N
Odpovědět
Catf, mně nepřipadá, že by v podkovách z lososa bylo moc kostí - ale asi jak v kterém, no. Ale já jsem taky expert na kosti - třeba ve třech jíme filé, nikdo tam žádnou kost nemá a já aspoň 5 takových těch teňoučkých - buď na ně mám štěstí nebo je ostatní nenajdou :-D
Odpovědět
Ešte k tým šampónom... z lacnejších na mastiace sa vlasy umývanie odporúčam citrónovo-marhuľový či aký to je Alverde (jednoducho ten na lesk), vlasy sa menej mastia ako po olivovo-henovom ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jej, tak to ja taky nepreparuju pred pripravou - at si kazdy vypreparuje na taliri :-D
Odpovědět
ahoj :) taky můžu doporučit šampony alverde, a pění stejně jako chemické, navíc celkem pěkně voní
Odpovědět
holky chci se zeptat, plánuju si koupit zde do nebes vychválenou lávovku, můžete mi poradit jaká je nejlepší? vím, že jste to tu už milionkrát rozebíraly, ale já si to nepamatuju a listovat v těch 170 stránkách není žádnej med:) a jestli poradíte spolehlivej zásilkovej obchod, potřebuju to do Vánoc ;-) dííík
Odpovědět
Profilova fotka
Tak dnes si kolegyně dala na oběd podkovu z lososa :-D a měla tam samé kosti :-(
Odpovědět
Profilova fotka
misk: taky chválím Alverde šampony, jen mi všechny voní stejně... Lávovku mám, ještě jsem ji nepoužila, využiju ji jako takovej multifunkční dárek k Vánocům - dám ji mamce na mastící vlasy a pak si ji občas půjčím na obličej, znáte to ;-) Mám koupenou značku Tautropfen, tu holky chválily, tak jsem dala na ně! tak snad bude dobrá!
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak lososa jsem nikdy nejedla, nejradši mám pstruha a ten pangasius mi strašně nechutná! přijde mi takovej blátivej.. ale ryby máme opravdu málo, moje mamka je úplně nesnáší.. ta je nejí vůbec nikdy! no ale vlastně často děláme sardinkovou pomazánku s cibulí, tak aspoň to mívám častěji!
Odpovědět
misk, tautropfen lavovka je skvela na oblicejove masky nebo myti obliceje..na myti vlasu a tela mi to prijde skoda..objednat muzes z www.greenwave.cz cenove lepsi je logona..tady jsem se docetla, ze je dobra na vlasy..ale co jsem celkove procetla o lavovce, tak je lepsi na mastne...v greenwave maji i logonu..na netu nemaji vsechno, tak bude lepsi zavolat http://www.biobeauty.cz/lavaerde-pras... ...lavovka logona http://www.tautropfen.cz/lavova-zem-m... herminko, jaky byl vlastne verdikt k tomu ajuvederskemu samponu? petuli, prochazela jsem stranky zpatky, kdyz jsem neco hledala a nasla jsem, zes psala, ze zkousis barvu na vlasy..jak to nakonec dopadlo?
Odpovědět
ahoj holčiny, dlouho jsem tu nebyla a dooost jste mi utekly =-) misk: já mám od alvy, nemůžu si ji vynachválit, společně s dýňovým olejem dvakrát týdně masku a pleť se krásně vyloupne. Jinak hlásím zlepšení asi tak o 300%, dneska kupříkladu nemám na obličeji jedinej pupínek, pár červených flíčků jako vzpomínka na oškliváky bubáky a jinak čisto! Jsem zvědavá, jestli to vydrží (a jak dlouho), ale je to úžasnej pocit, po těch letech :-) přírodní kosmetice třikrát huráááá :-D :-D :-D
Odpovědět
a nevíte jaký je rozdíl mezi lávovkou od Taupt. a Logony? Ta Logona je mnohem levnější, čím to je?
Odpovědět
Článek se načítá
janeee, taky maj lososiho pstruha nebo tak nejak mu rikaj..ma naruzovely maso a ten chutna jako jemna odruda lososa ;-) lososa mam hodne rada, konecne jsem se ho naucila varit, aby si udrzel stavnatost 8-) ..musi se hrozne rychle na rozpaleny panvi na oleji usmazit z obou stran(tak max 3 minuty z kazdy strany) a minutku povarit v citronovy vode s nejakou bylinkou :-)
Odpovědět
misk tautropfen je jina trida..na nasem trhu je to snad nejvic bio kvalita(demeter), co se da sehnat taky nevim, jestli se ta logona da pouzit na oblicej, to bude mozna vedet herminka ja bych sla do tautropfenu na oblicej a do logony na vlasy..dneska jdu do gw a chci vyzkouset tu bilou lavovku od logony(kremovou verzi), co je urcena na jemny vlasy
Odpovědět
Misk, mám zkušenosti s lávovkou Logona, Tautropfen a Sanoll (řazeno chronologicky :-)) a suverénně nejlepší byl na má vlasy Tautropfen - pokožka a vlasy od halvy byly odmaštěné (ale tak akorát, ne příliš) a pěkně objemné. Po Logoně jsem měla objem ještě větší, ale neodmašťovala dokonale a hůř se vymývala (víc ulpívala na pokožce a vlasech). Sanoll mi zjemňuje už tak jemné vlasy, byla jsem z něj zpočátku celkem zklamaná a znechucená :-( Tak si vyber :-) Za sebe hlasuji jednoznačně pro Tautropfen, byť je nejdražší (kilovka mi vydržela rok, což se celkem dá). Na obličej se dá použít kterákoli. Catf, ajurvédským šampónem jsem si umyla vlasy 2x a měla jsem z nich neskutečné pápěří a teď ho míchám s lávovkou Sanoll - každé zvlášť mi zjemňuje, ale když to smíchám (cca 3 lžičky lávovky + půl lžičky ajur.), mám po tom moc pěkné vlasy.
Odpovědět
Teď to vypadá, že té lávovky vyplácám strašně moc, ale vzhledem k tomu, že ji používám od července loňského roku, stihla jsem už vypotřebovat 200 g Logony, kilo Tau a Sanoll mám teď cca 3 týdny. Catf, jsem zvědavá na Tvé reference na tu kaolinovou lávovku!
Odpovědět
Aha, tak 300 g Logony :-) Biosféra má na logoní 300g lávovku nějakou dlouhodobou slevu, na stránkách Logony je totiž za 205 Kč a u kilovek je rozdíl minimální - Logona za 525,- a Tautropfen za 578,-. Ale samozřejmě je vždycky lepší zkusit nejprve nějaké menší balení. Trochu jsem si nadávala, že jsem koupila kilo Sanollu (ale jeho vzorek už stejně myslím k dostání není), co s tím budu dělat, když mi na vlasy nesedí, a pak se nabídlo elegantní řešení v podobě směsi s ajurvédským šampónem.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, jak presne pouzivas tu lavovku na vlasy? Kolik davas vody? jsi to ale sikulka, zetakhle zkousis michat ruzne veci dohromady :-)
Odpovědět
Josefko, udělám si prostě takové řidší blátíčko, oni píšou "gelová konzistence", to spíš trochu s nadsázkou, ale jakýsi náznak gelovitosti tam je :-) Při mytí hlavy lávovku vmasíruji jen do pokožky, zpočátku jsem ji dávala i do délek, ale není to nutné. Nápad na smíchání ajurvédského šampónu s lávovkou měla holka na jiném fóru, tak jsem to musela vyzkoušet :-D, ale možná bych na to i přišla, ony to jsou skoro stejné prášky, jen malinko se lišící barvou.
Odpovědět
Jo, a lávovku dávám jen jednou (šampón obvykle dvakrát) a zatímco jsi lebedí na vlasech, umyju si tělo (tj. cca 3 minuty?).
Odpovědět
Profilova fotka
baby som rada ze ste spomalili tempo. pri mojom dennom dochadzani 170 km do prace uz nic nestiham. :-( Minuly tyzden som bola u zubarky a ta na mna zdesene pozerala, ze ci som si prestala umyvat zuby lebo mam novych malickych asi 8 kazov!!! :-o takze ked som nad tym uvazovala museli sa mi vytvorit ako som zacala pouzivat bio zubnu pastu a prestala zuvat zuvacky kvoli detoxikacii. Ale asi budem musiet opat zacat s extrafluor pastou, lebo tolko kazov som nikdy nemala :-( :-( :-( dnes som si kupila citronovu Weledu na ruky a je este lepsia ako rakytnikova ;-) Josefka ano manzel je pravy nefalsovany Belgican, ale stale mam podozrenie, ze bude mat nejakeho predka z inakade, lebo povahovo nie je ako vacsina x-)
Odpovědět
juju, to se mi nezda...mam pocit, ze jakakoli zubni pasta sama o sobe nesnizuje tvorbu zubniho kazu..ten fluor ti nijak nepomuze, co jsem slysela..spis zalezi na kartacku (tvaru), technice a delce smrdlani..pak taky jestli nejsou mezizubni ty kazy..dobre je pouzivat i mezizubni kartacek a nit..
Odpovědět
Profilova fotka
catf, my asi taky mivame stesti na nekostnate podkovy:-) ale mozna je to tim, ze bravame ty hodne velke - mame ryby holt radi ;-) Podkovy muzou byt klidne i od hlavy, nejen od ocasni casti - proste se takto naporcuje cela ryba. Jo jo, losos je mnam - je to asi jedina ryba, ktera mi chutna dokonce i varena v pare, protoze vubec nesmrdi... hermi, ty mas na vlasy vzdycky lavovku ve forme prasku, ze? ja jsem uvazovala nad uz "hotovou" od logony, ale nevim, jestli bude odmastovat... s cim je to vubec smichane, kdyz se to prodava uz takhle hotove? pokud vim, tak treba ta "lavovka" nebo co to je od Alvy na oblicej obsahuje nejake oleje... takze to by se na vlasy vubec nehodilo... Mam obavu, aby to dost odmastovalo. Jo a jeste jste tu chvalily nejaky sampon proti lupum - byl to Urterkram? nejaky levandulovy nebo se pletu? nebo nejaky na svedeni pokozky hlavy - co byste mi doporucily? vim, ze alverde ma na citlivou kuzi hlavy brizu a salvej - mate ho vyzkouseny?
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche, ja ešte nie (breza a šalvia), ešte mám cca dve dávky chemického :-p , zatiaľ som ho nechala priateľovi, ale posledný týždeň ma začala svrbieť nejako často pokožka hlavy, predtým vôbec, celkovo sa mi zase po dlhej dobe vyhodil ekzém, na rukách a na tvári, a cítim že aj na nohách sa chystá :-S takže možno to má súvis, tak kašlem na chemický, ešte vydrží, beštia....a skúsim tú brezu a šalviu :-) sama som zvedavá či zaberie...
Odpovědět
m pouziva salvej a brizu alverde a ja mu ji obcas kradu, kdyz mi muj "lepsi" dojde nebo jsem nejak nespokojena(jako s tou laverou ted)...salvej alverde je fajn, neregistruju po nem zadnou zasadni zmenu, podstatne pro me je, ze nemasti vlasy..ma taky certifikat ..coz si nejsem jista, jestli ostatni sampony alverde uz maji ninouche, ja mam doma uz tu bilou logonu lavaerde..je to kremova "lavovka" nebo spis "jilovka"...na mastny vlasy maj tu patchouli tmavou verzi...sla jsem nejdriv do kremu, protoze se mi nechce kazde rano vymyvat prasek, ale jestli se jednou dostanu k myti vlasu lavovkou, tak pujdu do tautropfenu, kdyz to kilove baleni je skoro stejne drahe jako logona a logona se hur vymyva, jak psala herminka v tehle bile logone je voda, kaolin a montmorillonite(druhy jilu), eteraky, nelumbo nucifera extrakt(lotos indicky), limonene(citrusovy olej) urtekram ma proti lupum koprivovy sampon ninouche, jeste k tomu mydlu..dneska jsem koupila v dm levandulove mydlo a citron/grep..obe krasne voni a stoji 19kc(alverde)..tohle kupuju na ruce misto pumpickoveho gelu alverde, ktery na muj vkus moc rychle mizi..
Odpovědět
Ninouche, na citlivou pokožku hlavy by měla být právě i lávovka. Namíchaná mi není moc sympatická, a to zejména z toho důvodu, že jsem si zpočátku míchala lávovku do krabičky třeba na 2 mytí a pak jsem zjistila, že po umytí čerstvou mám vlasy hezčí. SLožení namíchané lávovky: Aqua (Water), Hectorite, Parfum (Fragrance), Glycerin, Alcohol, Melia Azadirachta (Neem Extract), Pogostemon Cablin (Patchouli Oil)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, my uz nejakou dobu jine mydlo nez alverde na ruce nekupujeme ;-) a stridam pravidelne levanduli, grep a obcas olivu (to se buhviproc libi muzi:-) ) ale do sprchy misto gelu (ten jsem taky mela alverde - grep, chtela jsem jeste zkusit mandarinka-vanilka, ale jsou ted u nas hrozne vybrani a nic nemaji - ale spokojena jsem s nim byla) jsem chtela zkusit nejake "lepsi" mydlo... gely mam rada, ale rozciluje me vyhazovat porad tolik plastovych obalu :-| hermi, diky, tak to ja asi casem zkusm lavovku sypkou. A pouzivas pri lavovce jeste kondicioner?
Odpovědět
Profilova fotka
herminko a ty tu lavovku jenom naneses a nechas chvili pusobit a pak smejes, nebo to nejak drbes prstama po hlave? Ja mam cistou lavovku od Alvy, jsem s ni spokojena, ale nemuzu srovnat s zadnou jinou. Juju, me se to s tema zubnima kazama taky nejak nezda, ze by za to mohla zubni pasta - vsechny tyhle pasty obsahuji xylitol, ktery je proti zubnimu kazu ..... a taky jsi zmenila jidelnicek, to by melo zubni kazy take zastavit ....
Odpovědět
ninouche, ja prave na telo pouzivam to "lepsi" mydlo savon du midi..je to holt fakt psychologie :-D ..je fakt, ze docela dlouho mydlo alverde v dm nemeli.. zatim jsem mela na ruce jen alverde ruzi a ta byla prijemna..
Odpovědět
Ninouche, kondicionér jsem používala snad jen kdysi krátce, plihly mi po něm vlasy (s přírodním by to asi bylo lepší), ale hlavně se mi s ním nechce dělat (navíc nám jednu dobu vypínal kotel a domývala jsem se pravidelně ledovou, tak na to nebyl ani čas a prostor). Chce to vyzkoušet, někomu se po lávovce vlasy rozčesávají hůř, někomu stejně jako po šampónu, ale v zásadě není žádná překážka, která by bránila použití kondicionéru. Josefko, moc si s tím nehraju, lávovku do vlasové pokožky vmasíruji a rozptýlíl po celé hlavě, ale že bych to nějak dlouho drbala, to ne. Pak při vyplachování zase přejíždím rukou mezi vlasy, aby se lávovka dobře vymyla (ale i když jsem toto u Logony dělala, v hlavě mi trochu zůstávala :-(). Ad zuby - přírodní pasty používám cca rok a čtvrt a teď v červenci jsem měla po mnoha letech 2 kazy. Když jsem se ptala doktorky, zda je to tím, že používám pasty bez fluóru, říkala, že spíš ne. Říká se, že nejdůležitější je kartáček (doporučuji Curaprox) a hlavně technika - člověk opravdu musí mechanicky očistit veškeré povrchy. Občas se také doporučuje vzít si kartáček BEZ PASTY např. k televizi a čistit a čistit, dokud všechny zuby nejsou krásně hladké a čisté - a nehledět na čas - když myjete nádobí, taky si nenařídíte budík, a když zapípá, nekončíte, i když máte ještě umýt 5 sklenic a dva hrnce.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?