Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Lindulak, dýňový olej můžeš koupit od Salusu, Nobilisu, Countrylifu a pak ho mazat na obličej, jíst (na lžičce jako "lék" nebo třeba v salátu), vtírat do vlasů, čistit si jím zuby, vtírat do nehtových lůžek - jeden olej a možností spousta ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lindulak, taky mam zkusenost s samponem Alverde henna+oliva a zdal se mi dobry (vlasy mam spis jemne a masti se mi docela, myju je kazde 2, max. 3 dny), lepsi nez od Lavery pomerancovy na jemne vlasy. Ten sice krasne voni a vlasy se po nem hodne lesknou (potrvrdila mi to i pani prodavacka), ale bohuzel se mi po nem vic masti... stazi - bezva, marks&spencer mam rada, pro ryzove nudle tam zajdu. Proti thajsku apriori nic nemam, jen... aale, ja nevim, asi jsem predpojata, ze se to uz blizi te cine :-D A tam jsem ted fakt obezretna, nejak moc neverim tomu, ze potraviny z ciny neobsahuji kdejaky jiny hnus, na kt. se na rozdil od melaminu akorat jeste neprislo... vite o tom, ze v countrylifu na melantrichove maji i nejakou "kosmetickou" cast? dnes jsem tam nakupovala jidlo, nemela jsem cas a jen jsem to zahlidla, ale ve vyloze urcite byl hauschka a nejaka pekna mydla:-) Musim se tam brzo vypravit - navic v gw nemeli vubec vyber tech Savon du Midi, docela me zklamali - sla jsem pro levanduli a tu nemeli ani tam, ani ve viva natura :-( s tema rybama je to teda sila - pangasius neni zrovna nase nejoblibenejsi, ale jist se da a hlavne je cenove velmi priznivy...no tak po precteni toho clanku uz ho asi kupovat nebudu:-( Nastesti mame dost casto ryby od tatinka, ktere sam ulovi ;-) a nad ty neni!
Odpovědět
Švagr taky loví ryby, je to jeho největší koníček, ale jako správný "sportovní" rybář je pouští - asi mu budu muset říct, ať se občas překoná a něco donese :-D Ninouche, jojo, Countrylife má i prodejničku s kosmetikou :-)
Odpovědět
v melantrisce v tom prichodu byl vzdycky kramek s prirodni kosmetikou - presne naproti vstupu do fastfoodu countrylife :) catf, ty jsou taky dobry :)) akorat jsme dovecereli ryzi s tofu a rasou - jeste klicky k tomu a je to jedno z mych nejoblibenejsich jidel
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, no ono "dost casto" myslim jako treba 1x za mesic:-) a v zime samozrejme mame utrum :-D Ale bohuzel nema listek na pstruhove vody, takze to je vetsinou kapr ci karas, zcela vyjimecne a pro nas svatecne i stika:-) stazi, taky jsme meli mnam veceri - ryzi na cibulce se safranem a saturajkou, pac dneska mame dietni den (vcera byla preziraci rodinna oslava :-D )
Odpovědět
ja mela k veceri kastany na vaclavaku, jsou hrozny syty..tyhle peceny fakt zboznuju x-) x-) ..k obedu jsem mela ryzovy nudle z noodle, tak na veceri uz moc hladu nezbylo :-D v lednici mam nalozeny kure v thajsky paste, tak si k tomu zitra koupim plechovku kokosovyho mlika...to bude mnamka :-) ninouche, ja mam savon du midi grep pomeranc a je to basen se s tim myt..a nemeli mydla florame? ty vypadaji a voni podobne..zatim jsem je ale nezkousela http://www.greenwave.cz/znacka/floram...
Odpovědět
ja bych ryby mohla furt..nejradsi mam morskyho vlka a platyze a lososa, hrozne davno jsem mela lososovityho pstruha a byl taky dobrej..v portugalsku je sardinka narodnim jidlem a delaj ji tam na drevenym uhli a podavaj s jednoduchym salatem a obycejnym chlebem a je to vynikajici..bohuzel m ryby neji, takze si pro sebe obcas udelam lososa..ten mi jeste prijde takovej jednoduse zvladnutelnej, kdyz to je filet..ostatni si davam v max. restauraci..vetsinou, kdyz je na menu ryba, tak si ji dam... docela me to mrzi, ze je doma nedelame, ovsem varit dve jidla vecer uz nehrozi..staci, kdyz mam v lednici lososa a m kolem toho chodi a mrmla si pod fousy, jak je to hnusny, smradlavy a blablabla ]-( :-D tunaka a lososa z konzervy v salatu taky muzu x-) co ovsem nesnesu je steak z tunaka, to nemuzu ani pozrit, jak mi to smrdi rybinou..fuj :-p
Odpovědět
Profilova fotka
steak z tunaka mi taky moc nejede - kdyz jsem si ho dala poprve na Malte, tak mi ho prinesli syroveho - tak jsem na to koukala a pak jsem se jich ptala, jestli mi jako nezapomneli tu rybu udelat ..... oni na me zase zpetne koukali, ze jsem divna a chci ho opecenyho :-)
Odpovědět
Profilova fotka
herminka, máš pravdu....ja každý deň dzobkám po troškách slnečnicové semiačka od alnatury, a dnes ráno som ich teda skontrolovala...na základe toho čo si písala...tak síce je tam napísané niečo v zmysle krajina pôvodu Nemecku, na tom štítku, ale priamo na obale, nie zrovna najviditeľnejšie je písané aj niečo s čínou...takže sú z číny :-( asi to začnem poctivejšie kontrolovať...pred pár mesiaci som videla jeden dokument o číne, a teda stačilo mi..keď som si predstavila že v takom prostredí vyrástli moje slnečnicové semiačka, tak ma na ne hneď prešla chuť :-x
Odpovědět
Ninouche, myslím, že i 1x za měsíc je naše kvalitní ryba dobrá, nám švagr nepřinese fakt ani ploutvičku :-| , uvidíme, jestli se mi ho povede ukecat :-D Kessinko, jojo, taky teď kupuji semínka od Alnatury, a je tam Čína. Bavila jsem se o tom s jednou prodavačkou ve zdravé výživě a ta mi potvrdila, že snad jiné než čínské nejsou, achjo :-( Dokument o Číně jsem neviděla, ale celkem si to dovedu představit, ale slunečnic se vzdát nechci, opravdu nevím, co bych snídala ;-( Je to jasné, příští rok sadím slunečnice :-)
Odpovědět
Ještě jednu zajímavou věc mi ta prodavačka řekla - prý pokud výrobce či distributor výrobek v biokvalitě nemá, může ho nahradit nebio a není jeho povinností to na obalu uvést :-o To mě docela ranilo, nevím ale, jestli to je skutečně pravda. Jinak slunečnice bych byla samozřejmě ochotna kupovat nebio, kdyby byly z nějaké "civilizovanější" a bližší země nebo ideálně české. Štve mě to, v ČR i SR je spousta slunečnicových polí, ale všechno jde asi na olej nebo siláž nebo co já vím ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ja určite chcem sadiť slnečnice na záhradku, ale plánovala som ich len na okrasu...máme totiž len malinkú záhradku na oddych (celých 20m2, ale sme šťastní že vôbec nejakú máme, predsa len, máloktorá garsónka má vlastnú súkromnú záhradku :-D), vôbec si neviem predstaviť ako sa z nich dajú vydolovať semiačka =-) v tomto som predsa len mestské dieťa |-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
aj ja by som radšej kupovala nebio ak by boli od nás...tiež keď chodievam semtam v lete domov k rodičom vlakom, tak toľko slnečnicových polí máme, a také veľké (popri jednom sme normálne išli rýchlikom v plnej rýchlosti asi 5 minút, bez prerušenia, to bola nádhera na pohľad :-))...pri najbližšom nákupe mienim prehľadať všetky obchody a dúfam teda, že nájdem nejaké ktoré nie sú z číny :-)
Odpovědět
Kessinko, my jsme jako malí z květů slunečnic semínka dolovali, vzpomínám si na to jako na fajn zábavu :-D Ale člověk si musí pospíšit, aby mu to nevyzobali ptáci :-)
Odpovědět
Tak přeji úspěšné hledání! Já jsem u nás obchůdky prošla a pořád jen Čína, Čína, Čína ]-( Jednou jsem měla semínka z Argentiny, ale ta prodavačka mi říkala, že jsou stejně z Číny a Argentina je jen překladiště. Nevěřím všemu, co mi kdo nakuká, lae toto vypadá celkem pravděpodobně.
Odpovědět
Prý taky někdy označují jako zem původu tu, kde se dané zboží balí (proto je na Alnatuře i ten Deutschland).
Odpovědět
Herminka cistit si olejom zuby? Tak to som este nepocula =-) A to je naco dobre? A veru aj tie moje slnec. semiacka su z Ciny :-p A tie oleje sa davaju na vlhku plet, ze? Na tvar by mi to este nevadilo, no na teĺo nemam rada, ked ostanem vlhka... To potom cakate kym uschnete?
Odpovědět
Lindulak,"Výrobci uvádějí, že mají blahodárné účinky na dásně a celkově na stav dutiny ústní. Zabraňují vzniku zubního plaku, zubního kamene, kazu, parodontitidy i zánětu dásní." Dýňový olej se doporučuje při velké kazivosti zubů. Abych se přiznala, na vyzkoušení čištění zubů olejem se chystám už rok a pořád jsem se ještě nedokopala. Prý je dobré použít olej, který má příjemnou chuť (třeba kokosový) a případně přidat éteráky, které jednak pečují o ústní dutinu a zuby a nechávají příjemný pocit v puse (třeba hřebíček, máta, šalvěj, citron, levandule...). Na mazání těla jsem děsný lempl a oleje bych asi nechtěla používat z téhož důvodu jako Ty. Oleje je třeba dát na vlhkou peť, protože samotné by mohly kůži vysušit (ač to zní paradoxně) - mám to na sobě ověřeno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, s tím pangasiusem jste mě vůbec nepotěšily :-( . To je jediná ryba, kterou mi muž sní, protože nemá kosti. Jak má ryba kosti, tak to nechce. Kapra sní jenom na vánoce, jinak ne. Kdybych chtěla dělat jinou rybu nějakou kostnatou :-D , tak mi ji nebude jíst. Teda bude, ale bude se v ní rýpat 3 hodiny, než každé sousto povalí milionkrát v puse, jestli tam náhodou není nějaká pidikostička 8-( .
Odpovědět
Profilova fotka
blka, tak zkus kupovat takove ty "podkovy", pokud jsou vetsi z nejake velke ryby (treba losos), tech kosti je tam opravdu minimum - a jsou tam hlavne ty dlouhe, ktere se dobre daji vyndat. Jinak z ceskych ryb myslim mivaji min kosti ty drave - stika, pstruh - ale taky musi byt vetsi, coz je asi trosku problem;-) hermi - jo jo, taky si pamatuju, jak jsme s brachou vylupovali slunecnicova seminka doma... fajn zabava na leto na zahradu, no ale naloupat si takovy balicek da asi docela praci :-) Jeste k tem rybam - tatka taky obcas vyhrozuje, ze je bude poustet =-) ale nastesti mame doma vsichni ryby radi, takze zatim (kdyz obcas chyti neco, co nema pod miru) je nosi domu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja jsem nakonec nedobrovolne koupila Savon du midi Lipa (tak dlouho jsem se rozhodovala a cichala k nemu, az mi spadlo na zem a nastiplo se x-) takze jako darek nelze pouzit), ze zacatku jsem nebyla nadsena, ale ta vune nakonec neni spatna. Jako darek mam prave ten grep, ale mozna si ho priste koupim pro sebe, ten voni opravdu krasne! Ty mydla Florame tam mozna meli, kdyz si zpetne uvedomim, ale pani mi je vubec nenabidla =-) ale byla nejaka zmatena, nauctovala mi o jedno mydlo navic a pak to zaboha nemohla odecist :-D
Odpovědět
Ninouche, taky si říkám, že si s těmi semínky pěkně máknu - ale kvalita snad bude stát za to :-) Vešla jsem teď náhodou do drogerie Schlecker a měli tam semínka z USA. Dá se tomu věřit? =-)
Odpovědět
holky, ja jsem vzdycky tvrdila, ze bio a nebio vyjde nastejno, pokud to neni primo bio z CR... Bio kupuju jen pokud danou potravinu nemaji nebio (specialni "zrni", ktery nikde jinde nesezenete) Jediny čemu ještě věřím, jsou konzervovaný rajčata z Itálie a "nevypulírovaná" zelenina od trhovnců. (ne vietnamskejch :-))) Herminko, kdyz je pry na obale napsane USA, tak je to casto taky jen, stejně jako někdy Německo, překladiště. Nedělám si iluze, že většina není z Číny... Jeste tak me inspiruje myslenka faire trade, proto taky to bio kupuju, no, doufam, ze casem nevystrizlivim :-S :-o Navic si stejne nedokazu predstavit, jak v zamorenym vzduchu vypestovat "bio", a jestě v Číně, to je fakt nemožny ]-(
Odpovědět
toho pangasia bych tak nehrotila, když to člověk nejí furt, tak to nemůže být větší hrůza než ostatní ryby, kdybych měla věřit všem článkům o jídle, tak bych nemohla jíst fakt vůbec nic......
Odpovědět
holky - poradte mi prosim nakej prirodni sampon, nemam nervy procitat diskuzi pozpatku, vlasy mam desne suchy, husty, dlouhy, trochu se mi trepijou a delaji se mi dredy.
Odpovědět
My sme mali pred časom slnečnicové semienka úplne obyčajné z tesca, myslím, že firma sa volala Ensa a tam bolo napísané, že krajina povodu je Slovenská republika. Neviem, či to znamená, že ich priviezli z Číny a na Slovensku len zabalili alebo nie, každopádne verím (dúfam), že sú origoš zo Slovenska 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zase na obranu Ciny - Cina je obrovska, takze tam urcite budou casti, ktere nejsou zamorene - ale tezko verit, ze to opravdu pestuji tam. Ja stejne porad doufam, ze mezi bio vyrobkama se najde vic tech, ktere jsou lepsi nez nebio - mmch si nedelam zadne iluze o ceskych vyrobkach - o tom, ze by nase nebio vyrobky byly nejak zvlast malo pesticidni. Je fakt, ze kdyz si mam vybrat mezi bio z Ciny a nebio z Evropy, tak zvolim nebio z Evropy, protoze Cinanum proste neverim - resp. cinskym vyrobcum, abych byla presnejsi. Myslim si, ze spolehaji na to, ze jsou nedotktutelni a nekontrolovatelni. Ja si osobne myslim, ze ten pangasius bude hrosi nez ostatni ryby - asijske toky jsou jedny s nejvice znecistenych vod (daleko vic nez more) a ja bych rekla, ze toho sajrajtu bude v te rybe zatracene hodne.
Odpovědět
kdyz se bavime o cine, tak mne stacilo sledovat jejich pripravy pro olympijadu..kdyz uz mluvime o te vode..museli cistit drasticky svoje zasvinene pobrezi, aby do toho vubec lidi mohli..myslim, ze tohle bylo zrovna na desetiboj nebo neco podobneho..takze cemukoli z ciny se budu branit zuby nehty.. co se tyce usa, tak co ja vim od m, tak usa si pestuje svoje vlastni "potraviny"..jsou sobestacni..samozrejme otazka je, jaky obchod museji s cinou podnikat vzhledem k nejakym dohodam..nicmene, dolar je tak nizko prave proto, aby se podporil vyvoz, takze snad ta seminka jsou opravdu z usa..pak je otazka, jaka kriteria jsou v usa pro bio veci..nicmene bio business je tam ted v rozkvetu a je to obrovsky zajem, coz je pozitivni nejlepsi kousek ryby bez kosti je filet..v te zminovane podkove je prave kosti nejvic(proto je levnejsi)..treba lososi podkova je silena..na kazdem ctverecnim milimetru je kost jako hrom..mam pocit, ze ty podkovy jsou vetsinou konec ryby(ocas), ale nejsem si jista ninouche, ja jsem zjistila, ze je lepsi se nejdriv jaksi vzdelat na netu a pak jit do obchodu, protoze opravdu hodne casto se mi zda, ze prodavacky snad vubec nevedi, co v obchode maji, a clovek si pak nekoupi pro sebe tu nejlepsi alternativu.. jinak mne se libilo jeste mydlo lemongrass(je to dobry po ranu na probuzeni)
Odpovědět
Profilova fotka
Catf: tak můj muž ti dokáže najít kůstečky i ve filetu :-N 8-(
Odpovědět
blka, to je potreba pred varenim odstranit pinzetou..urcite ve filetu se najdou, ale napr losos ma velke kosti, ktere jsou dobre viditelne(mozna i diky barve masa)..ja vzdycky odstranim kuzi a vsechny kosti..jeste se mi nestalo, ze by tam nejaka zbyla ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?