Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
janee, mam stejny nazor jako ty :-)
Odpovědět
rosi, quinoa je moc dobra..delam ji jako pred tim kuskus...s cibulkou, cesnekem, listy spenatu, cherry rajcaty..nebo nastrouhanou mrkvi apod.. z ciny v dnesni dobe uz ani dziny..jim je jedno, ze otravujou(jedama) vlastni lidi natoz nekoho ticise kilometru daleko 8-(
Odpovědět
holky prazacky, kde se da v praze sehnat v obchode urtekram? nasla jsem ho nekde na vinohradech(obchod vitek), ale chystam se do centra a chtela bych si koupit sampon...
Odpovědět
Janee, mám taky stejný názor ;-) Ale problém je v tom, že třeba slunečnicová semínka není možné sehnat jiná než z Číny (výjimečně tam bývá psaná Argentina, ale to je prý jen překladiště), ať už bio nebo nebio. Asi si ji příští rok nasadím, nebo co :-) V jiných případech bych to Josefko, a co si myslíš o rybách? Mám na mysli, co se týká těžkých kovů a podobně. Obvykle jíme tresku, lososa, tuňáka, někdy sardinky. Pangasia jsem měla jen jedinkrát, přečetla jsem si tento článek a přešla mě na něj do budoucna úplně chuť: http://cejka.blog.sme.sk/c/160752/Nej...
Odpovědět
Catf ja ho kupuji uprostred Vaclavaku,v podchodu na metro A/B Mustek(jak je Debenhams obchodak)...je tam bioobchod a maji tam dobry vyber.. Trebas jsem si koupila rozmarynovy od Weledy,ale ten od Urtekramu se mi zdal lepsi... Ju a Krystal od Urteramu mi absolutne nefungujeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!Smrdim si jak tyden nemyta!
Odpovědět
Chloe a jaký Urtekram, taky rozmarýnový?
Odpovědět
Herminka,ja mela 3 sampony od Urtekramu...Vlastne 4...Aloe,Tea tree,Rozmaryn a Bez parfemu a vseho,neutralni...Rozmarynovy byl nej a zatim nej sampon co mi vyhovuje herminko a co pstruzi?Vsak pstruh nesnese spinavou vodu....
Odpovědět
Myslím jako šampón, ne krystal (nad krystalem furt váhám...).
Odpovědět
CHloe, jojo pstruzi jsou výborní, ale drazí :-(, proto to řešíme tím filé. Tchán nám kdysi donesl pstruhy (od někoho je dostal) a dal nám je do lednice. Já ji nic netušíc otevřu a tam na mě čučí 4 ryby, byl to docela šok :-D
Odpovědět
Ja jsem z krystalu zklamana...mela jsem velke ocekavani,ale muj pot ho asi zdolal :-D .... Z deodorantu...tedy veci do podpazi aby clovek nesmrdel mi nejvic fungoval hauschka z ruze,asi se k nemu vratim. jsem byla v bioobchode a prodavacka vnutila manzelovi krystal proti poceni,jsem ji rikala ze mi nefunguje a ona ze ho spatne aplikuju,ze pry se ma jen mokrym prstikem prejet po krystalu a aplikovat,ne ho strkat pod vodu aby se navlhcil....No neverila jsem,zkusila,ale vysledek zadny,smrdim dal 8-(
Odpovědět
No pstruzi jsou fajn x-) ...Ja je mam rada...asi nejradsi ze vsech ryb...Na morskych mi vadi ty tezke kovy...A i tu v Izraeli ani ryby nekupuju...pac to lovi okolo pristavu a je mi jasne jak zdrave to pak musi byt...Jsou i ryby z velkych hloubek,ale ty jsou velmi drahe...
Odpovědět
Já mám krystal Balea (je to jiná sloučenina než Urtekram, ale stejná jako třeba Sante) a taky není 100%, proto se mi nechce investovat do dalšího. Ale chci, aby si o vyzkoušel manžel, na něj třeba zabírat bude :-) Já mám zatím nejlepší zkušenosti s kokosovovanilkovou Laverou, na biosféře jsem si ji zase objednala a na zkoušku i růži. Urtekram mi udělal radost, že začal poskytovat vzorky šampónů - od hodné paní v prodejně, kde jsem štamgastem :-D jsem dostala aloe, neparfemovaný a růžový, zatím jsem zkusila to aloe a vlasy jsem měla pěkné. Chloe, a nepokazil se Ti někdy šampón od urtekramu? Občas se s tím v diskusích setkávám.
Odpovědět
Článek se načítá
no ja si myju vlasy casto ...ne jako Stazi :-D ....tedy me se sampon nema sanci pokazit...I manzel si ho chvalil...
Odpovědět
laveru deo jsem jeste nezkousela...Ja mam k lavere nejak neduveru,ani nevim proc...Ale muzu zkusit...Hauschka deo se mi zda dost drahy
Odpovědět
chloe diky, zrovna dneska na vaclavak jdu :-) , ja mam zalusk na urtekram salvej a kdyz nebudou mit, tak rozmaryn.. holky zkuste ten krystal sante..fakt zabira ;-) ja ho aplikuju hned, jak vylezu ze sprchy...ja se totiz sprchuju rano, tak o to je to asi jednodussi..
Odpovědět
Urtekram ma dost velky vyber samponu...to se mi libi...kazdy si najde co mu vyhovuje...I kondicionery... Stejne si rikam co uz jsme z biokosmetiky nazkouseli...manzel ted menil komercni penu na holeni za bio...no neuspesne,ma po nich vyrazky...uz zkusil dve ted ma weledu a tvare cervene samy pupinek...Asi se bude muset vratit ke klasicke chemii...
Odpovědět
Deodoranty Hauschka jsou fakt dosti drahé. Ona ani ta Lavera není nejlevnější (stojí okolo 200,-), ale rozhodla jsem se do ní investovat, nechci smrdět :-D Taky se mi na Urtekramu líbí, že má veliký výběr - ale pak se nemůžu rozhodnout, co bych vlastně chtěla :-D S manželem mě to mrzí, bohužel i na přírodu jsou alergie :-(
Odpovědět
Profilova fotka
no, ja ryby jim, ale zase ne nijak prehnane -1x max 2x tydne. Jiim vicemene morske ryby - lososa nebo tresku a obcas tunaka v konzerve. Lepsi je jist ryby, ktere jsou male a neziji dlouho - myslim, ze tunak v konzerve bude z pekne odrostleho tunaka .... myslim ze sardinky a tresky jsou male ryby s kratkymi zivutky a nejsou tak moc kontaminovane. Kdyz mam moznost, dam si pstruha, ale tady sladkovodni ryby nejsou. O Pangasiusovi jsem slysela poprve vcera od tchyne, nikdy jsem ho nemela a popravde v okamziku, kdy bych se dozvedela, ze pochazi z asijskych vod, tak bych ho nedala do pusy. Docela nahoda, ze zrovna pred tim, nez se Janee zeptala jsem cetla o detekci melaminu v potravinach :-). Je fakt, ze cokoliv Cinskeho nedam do pusy - neduveruju ani cinskym bio potravinam. Jinak jakztakz zaviram oci nad vyrobkama z Filipin a Thajska, ale pokud muzu, vyhnu se i jim. Me krystal funguje na 100%, nemuzu si ho vynachvalit - osvedcil se v lete a ted v zime bych mohla i nektera trika vzit dvarat - to jsem s chemickymi nikdy nemohla .... ne ze bych to delala, ale fakt na me zabira.
Odpovědět
Josefko no prave...ja take bastim tunaka v konzerve...a je mi jasne,ze tak velka ryba,navic jine ryby zerouci, tech kovu musi mit za zivot fajne nastradano 8-( ..
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, a jak to resis treba s ryzovymi nudlemi? ty totiz podle me existuji jen thajske, cinske...? teda v Biotopu jsem objevila nejake bio ryzove nudle (ale zapomnela jsem se podivat na puvod), jenomze balicek stoji snad 80 korun, to se proste neda :-(
Odpovědět
ninouche mame stejny problem...a ze u nas se tech nudli sni pozehnane
Odpovědět
Profilova fotka
no prave... tak to resim tema thajskyma, ale radost z toho nemam... :-( taky mame spotrebu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche, moc je nejime a kdyz uz je mame, tak thajske :-). Nevim, nejak jsem k nim neprilnula (ale duvod neznam :-)) - asi proto, ze jsou drahe a sni se jich hodne. Radsi varim ryzi :-)
Odpovědět
catf, urtekram kupuju tam jak psala chloe, myslim, ze se obchod jmenuje mata ad deodorant hauschka - to byl jediny po kterym jsem pekelne smrdela :-D ten nikdy urtekram deo crystal a lavere deo spray a ted mam sante crystal - to jedine mi pusobi..dokonce se mi zda, ze snad sante kupodivu nejvic (po urtekramu a lavere jsem se po dlouhe dobe malinko citila, ted vubec) ad ryzove nudle (celkove jidlo z thajska mame radi, takze chodime do shopu, kde se daji nakoupit autenticke potraviny primo otamtud :), ale komu vadi th., tak treba marks&spencer prodava ryzove nudle ad pangasius, taky ho nejime- nechutna nam a presne - cetla jsem par hroznych veci o jejich chovu, tak to mne taky nepridalo :) chloe, je pravda, ze jsem tolik samponu, ac v prirodni kosmetice jedu dlouho, nevyzkousela :) pac ta spotreba neni moc velka :-D
Odpovědět
Anastazie to akoze sa ti moc vlasy nemastia alebo ich mas na jezka ostrihane? Sorry za zvedavost :-) Ja mam opacny problem - mne sa mastia dost a mam ich huste a tazke, zmyvam sa kazdy druhy den. Tie prirodne sampony asi moc nepenia, ze? Ktory je taky dobry na rychlo sa mastiace vlasy, resp. na caste pouzitie? Teda ani moc drahy aby nebol a od Dr. Hauschka nie, lebo ho tu v SR nedostat ;-)
Odpovědět
Lindulak, jsem celkem spokojená s Alverde henna+oliva (je fajn pro začátek, není drahý), naopak mi nesedly šampóny Lavera (zjemňovaly mi vlasy). Urtekram je taky prý dobrý.
Odpovědět
lindulak, mam je dlouhe, huste a tezke taky, jen se mi nemasti (spis jsou vysusene a po myti do nich kvuli tomu davam dost oleje)..a musim rict, ze se mi i libi, kdyz maji par dni po umyti, nez kdyz jsou cerstve umyte (to se mi nelibi vubec :)
Odpovědět
Diky ;-) Myslim, ze na zaciatok skusim tu Alverde - to dostat aj v DM. To ti teda Anastazie zavidim, ze si nemusis casto zmyvat, ja si kvoli tomu nenechavam dlhe vlasy aj ked ich mam pekne, lebo je to otrava to caste umyvanie :-p A este mam jednu otazku - aka firma robi ten dynovy pletovy olej? To je tekvicovy po slovensky, nie? Ja som videla len na jedenie tekvicovy...
Odpovědět
lindulak, co treba lavovka - ta je na mastne vlasy..http://www.biobeauty.cz/shop/themes/kategorie/detail.php?artikelid=178884&source=2 nebo sampon s hlohem urtekram http://www.edenshop.cz/urtekram/urtek... ja jsem prave cetla, ze salvej reguluje kozni maz, takze si chci koupit urtekram se salveji stazi, chloe..tak jsem tam dneska sla a kramek je do 15.12. v rekonstrukci :-| ..tak budu muset zajet na vinohrady.. jako alternativa ryzovych nudli jsou dobry soba nudle..pohankove nebo z quinoy(vypadaj jak tenky tmavy spagety)..v countrylifu je prodavaj..ty jsou vynikajici se sezamovym olejem a sojovkou, rybi omackou(nebo ustricovou) a morskou rasou, salatovou okurkou a mrkvi nebo bilou redkvi..takhle je delaj v noodle.. jsou z japonsky kuchyne a jsou moc dobry x-) ..jako rychlej obed nebo na chut jsou idealni
Odpovědět
lindulak, alverde ma taky salvej-briza a ten jsem vyzkousela a zdal se mi taky v pohode ¨ herminko, s tou laverou mas pravdu..ja se snazim dodelat mango na barvene vlasy..nemuzu ji pouzivat dyl nez 3 tydny po barveni, protoze pak mi je silenym zpusobem masti8-( kdyz se mi nebude pro ten urtekram chtit jet, tak si koupim tu bilou lavovku od logony, ta se mi podle popisu zdala taky fajn..na moje jemne vlasy..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?