Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Jeste ze jsem si manzela uz lapila :-D ...Ruzova mi neslusi :-p
Odpovědět
sama tomu nechcu verit ale po dvoudennim uzivani echinaceny od justu mi prestaly kaslovy zachvaty, ktery jsem mela uz mesic a je mi mnohem lip, nejsu tak chcipla a prestala jsem smrkat a chrchlat. Tak budto je to placebo nebo to fakt funguje :-)
Odpovědět
ja jsem se jednou na rande objevila v pink ruzovem svetriku a pritel byl tak zhnusenej, ze me donutil ho dat segre :-S :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko a co mam jest ako nahradu za mlieko a soju? =-) Chcem si udrzat dostatocny prisun vapnika. Ozaj, dnes som bola na infuziach a lekarka mi povedala, ze mi uplne znizia imunitu (to je vlastne ich ciel), tak nie je kontraproduktivne teraz do seba pchat echinaceu a cesnak a lapacho caj, ktore imunitu zvysuju, alebo to posobi inak? :-N niekto sa pytal na lavera tuzku na oci = ja mam a je fajn inak ESI je talianska ale nemaju ziaden bio certifikat, tak neviem, co preto lebo su lenivy alebo nemaju uplne vsetko koser. S tou kozmetikou, tak je tu je vela francuzkych a holandskych, ale maju stale to iste a limitovany vyber. Weleda by mala byt svajciarska ;-)
Odpovědět
doufam ze tady neni nikdo, kdo mel pinkruzovou svatbu :-D :-D :-D
Odpovědět
chloe, smarja, ja bych teda takovydleho vetsinovyho chlapa nechtela ani nahodou :-D
Odpovědět
juju: jako ze ti soja znicila imunitu???
Odpovědět
jo, jeste sem dnes prisla na to, ze vzor hnedovlasych klonu je pravdepodobne tereza kerndlova :-D
Odpovědět
Kazdy ma sve slabustky :-D :-D
Odpovědět
sem taky byla vcera u doktorky a ona mi poslouchala vsechno mozny fonendoskopem a pak mi povida: "slecno, vy ted mate nejake stresy nebo jste nervni typ?" tak sem rekla, ze jo, ona pry to poznala z nejake aytmie, a pak mi rekla, ze az otehotnim a priberu 30 kilo, tak se to samo spravi :-))) tak ja se loucim a jdu jeste studovat :-x
Odpovědět
Profilova fotka
holky vase diskuse o trendy klonech je skvela, smeju se tu nahlas a pes se divi (jsme sami doma:-) ) :-D na spicate boty, ruzove svetriky a solarkove odbarvene blondyny jsem alergicka a muj muz taktez, ten by se asi nelapil :-D Jo a jeste jsem si vsimla, kolik holek nosi ty superuzky zuzujici se rifle, ve kt. maji vetsinou tlusta stehna=nejaka stehna i vychrtle modelky, ale kdyz si to oblece boubelka, co ma metr sedesat... nechapu :-N :-D
Odpovědět
:-) jinak musim podotknout, ze me by polovice nenutila (ani nedonutila) se vzdat nekterych mych odevnich kousku..moc dobre vim, co se mu na mne nelibi, ale nosim to stejne (docela casto :), pac mne se to libi moc :)) ad laveri tuzka: je dobra..ale vetsinou ji pouziam na oboci :)
Odpovědět
Článek se načítá
bez ruzovek by nebyla prece zadna sranda, hlavne kdyz si sednou na bar a maj tanga az za usima :-D kdo dneska nosi spicaty boty dobrovolne je blazen :-D
Odpovědět
ale uz jsem videla i zelenavky - proste si predstavte ruzovku ve svetle zelene ci tyrkysove odrude... i kdyz to je moje nej barva, todle je hnus :-))) anastazie: vzhledem k tomu, ze ten svetr stal 10 Kc a ani ja sem se v nem uplne necitila, jsem se ho nakonec rada zbavila :-)))) ale oblibenejch hader bych se nazbavila ani za nic :-)))
Odpovědět
Profilova fotka
taaaak - a ted se asi pujdu zahrabat 8-( .... ruzovou miluju (proto, ze mi slusi 8-)), manzel sice obcas jeste neco zabrbla pod fousy, ale vicemene si uz zvykl nebo to vzdal .... ale ja jsem tvrdohlava :-D :-D :-D. Svatbu jsem sice ruzovobilou nemela, ale jenom proto, ze manzel odmitl ruzovou kosili :-D :-D :-D. Uzky dziny taky nosim a jsem nadsena, ze si to konecne muzu dovolit (tak pred peti lety, kdyz to prislo do mody mi svagrova rekla: "to my, co si to dovolit nemuzeme ....", tak si ted uzivam, ze si to dovolit muzu ....davam ale pozor, aby mi nelezly tanga a speky :-D :-D .... a taky nenosim spicaty kozacky, ale zato mam pekny rokersky :-D Takze jsem zjistila, ze jsem stadoidni jako Brno 8-) ..... ale s modou moc nejdu, nosim si to, v cem se citim dobre 8-) Jinak tady v Irsku musi byt asi nejaka jina odruda H&M- zrovna nedavno jsem tam vlezla, ze tedy kdyz to vsichni tak chvali ... a asi za pet minut jsem uplne zhrozena vypadla - kvalita fakt hrozna, vzala jsem do ruky asi pet trik a vsechny byly krivy, fakt hadr na hadr, ze clovek ani nepoznal, co tam maj :-( Juju, ja moc nevim, pokud to dostavas primarne na snizeni imunity, tak bys ji asi ted moc podporovat nemela .... schvalne se poptam holek ze skoly, co si mysli. Jinak jeste existuje ryzove a ovesne mleko, tak je muzes zkusit .... i to sojove muzes obcas dat. Ja jsem rozhodne soju nevypustila z jidelnicku, ale jim ji fakt nepravidelne.
Odpovědět
rosina: tip na kasel - cele rodine zarucene pomaha sirup Stodal od Boironu, je to teda homeopatikum, dokonce i dobre chutna... Pomaha dokonce i silnym kurakum na odhleneni :)
Odpovědět
Catf, souhlasím, že letošní trendy jsou příšerné :-o a myslela jsem si (dle toho, cos tu psala), že do takových obchodů nechodíš. Když tam ještě prodávali "normální" oblečení, občas jsem tam něco koupila (neoblékám se podle trendů, ale podle toho, co mi sluší a líbí se), teď se oblékám v malých obchůdcích u nás. "Tanga za ušima" :-D:-D Ad pleť a vysazení HA - mně by tak úplně nevadilo, kdybych měla nepěknou pleť stejně dlouho, jako jsem HA brala, znamenalo by to totiž, že jsem už skoro na konci :-) Ad andělika - jedna holka ji právě začala brát po vysazení HA, že je velice dobrá na různé hormonální problémy, tak mš zajímalo, jestli o ní něco ví Josefka (ale myslím, že jsi psala, že hormony máte příští rok, že?). Ad růžovky - u nás se asi nevyskytují :-o, nebo se špatně dívám :-D Ad kašel - mně pomohla k vykašlávání cibulová šťáva - kostičky cibule jsem promíchala s medem a pila šťávičku, která se vytvořila.
Odpovědět
kaculienka: diky za tip! josefka: moji svagrove ruzova taky hrozne slusi, vypada v tom jak andilek! Je modrooka blondynka, takovej hodne jemnej typ.
Odpovědět
catf :-D hermi, no ony se totiz kumuluji hlavne v obchodnich centrech, barech a vsude tam, kde je mozno nekoho lapit..i kdyz mozna ze takhle chodi i vynaset kos :)) josefko, to je jen vseobecne pojmenovani, pac se vetsinou vykytuji v tehle barevne kombinaci a vubec to nesouvisi s tim, ze ruzovou mam tady rada (mch.je jich spousty odstinu, ruzovky ale vetsinou ujizdi na jednom-tom nejsladsim) a jednou za rok si ji taky vezmu (to neni nic proti tehle barve vseobecne, ale slusi mi vic jina, mch. i polovice ji nosi :) to same s uzkymi dziny, ja jine nenosim uz par let a jeste je dlouho nosit budu (mam jich pravdu hodne), protoze mi slusi a cistim se v nich dobre, nehlede na aktualni trend :) asi jsi nevidela zadnou poradnou ruzovku, jinak bys nemohla napsat to, co jsi o sobe napsala :-D na kasel funguje dobre ta cibule s medem/cukrem..ale je to hnus
Odpovědět
Profilova fotka
rosina, asi som sa zle vyjadrila, alebo si zle pochopila, soja mi neznizila imunitu, ale infuzie ;-) Jeej, poviem Vam, ze mne tu tie ruuuzovky chybaju. Belgicko je narod skaredych ludi. :-N najkrajsie su tu asi Arabky, ale tiez som vcera nad tym dumala, ze akonahle z hlavy daju dole satku, tak sa pretranfsormuju do nasich pipiek, ale v tmavom vydani - taky protiklad, nerozmumiem tej ich kulture :-. Josefko, tiez som tak nad tym rozmyslala, ze asi celkovu imunitu podporovat je blbost, ale co by som mohla, je lokalne podporovat imunitu, cize ak je lapacho dobry na creva, tak to by sa dalo a pod. Vies Josefko poradit, ake bylinky / ine veci iba lokalne posobia na imunitu? K tej soji - nuz nejem kazdy obed tofu, ale kazde rano sojovy jogurt a pocas dna, ked varim a ide do varenia mlieko, ci smotana, tak tam supnem sojove mlieko, alebo sojovu smotanu - myslis, ze je to vela? =-)
Odpovědět
josefko, si budes muset ty vylejzajici tanga, špeky a špičaty boty pořidit, ať si pořádná ružovka, takhle by tě do party asi nevzaly :-D :-D navíc jde o růžovou v odstínu barbie :-N Uzky dziny nosim taky jedine, pac v sirokych vypadam jak blbecek juju: no ja jsem blbe cetla :-)))) slevencina mi obcas dela problem :-N
Odpovědět
cibule s medem se mi nechce patlat, bo nemam krajec cibule a růčo jsem shnilá :-))) ale echinacena je zázrak, dneska nekašlu vubec, vetsinou jsem k tem zazracnym vecem skepticka, ale todle fakt zabralo, po dlouhy dobe jsem se poradne vyspala, nechtela jsem jist totiz dlouhodobe kodein
Odpovědět
Profilova fotka
asi jsem se spatne vyjadrila - taky nemam nic proti uzkym riflim - sama je nosim, i kdyz mam hodne rada i dole rozsirene, ty jsem nosila vzdy, i kdyz nebyly "in":-) Jenze jsem myslela ty, ktere vypadaji spis jak elastaky :-N
Odpovědět
josefko, ty nikdy nemuzes bejt ruzovka, protoze nemas odbarveny vlasy a nejses vysolarkovana :-D uzky rifle jsou fajn, par jsem si jich nakonec taky poridila, jelikoz mi pekne sedly, ale mely taky dost mista na zadek :-D... tyhle dziny nechapu na silnejsich zenskejch, kterejm z toho leze zadnice, i kdyz stojej :-D nebo na kratkonohejch(klidne hubenejch), co si k tomu jeste vezmou uplne placaty baleriny.. moje nejoblibenejsi jsou ovsem uplne rovny nohavice nejlepe s pukama x-)
Odpovědět
Profilova fotka
aj tak si myslim, ze keby ktora kolvek z nas na seba dala pipkovsku uniformu :-D , tak by sme do "ruzovej bandy" nezapadli, lebo ide o typ bab a my sa pravdepodobne od nich dost lisime ;-) inak nosia sa este vobec spicaky? :-o ja si len pamatam ze som mala problem si na svadbu kupit nieco nespicate, aj ked spicaky sa uz velmi nenosili ale mali len dvojsecne zbrane (spic a vysoky opatok) ale nakoniec som nasla nadherne jednoduche crievicky x-) baby mam vianocnu otazku. Ktory stromcek je ekologickejsi? Zivy alebo umely, ktory budete mat cely zivot? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jste me uklidnily - uf ..... asi jsem tedy pravou ruzovku nevidela, tady se ruzova nejak moc nenosi -mam problem sehnat i ruzovy tricko :-D juju - ja bych podporovala streva, aby dobre fungovala .... tzn dodrzovala bych tu prvni fazi od Harper, jedla bych malo cukru a bile mouky, hodne zeleniny hlavne brokolici, kvetak, cesnek, cibuli, asparagus, ryby, kurata .... taky bych jedla ovoce. Obcas si dej probioticky jogurt -udelej si treba koktejl:mango, banan, boruvky jogurt a rozdrcena seminka (1 lzice) atd ..... kdyz ti budou fungovat streva, tak je to zaklad k tomu, aby ti dobre fungovalo cele telo a z tohodle zasahu ze rychle vzpamatovalo.
Odpovědět
juju, ja som za umely :-) alebo si zivy ozdobit na zahrade a nechat ho tam, po Vianociach odzdobit
Odpovědět
Juju, u nás doma jsem za ekologa já, nicméně pokud se jedná o vánoční stromek, tak se do toho vkládá manžel a tvrdí, že víc eko je živý. Na umělý je potřeba materiál, energie atd., zatímco živé stromky většinou pocházejí z prořezávání (to tvrdí i náš kamarád, který dělá revírníka v lese), takže by je dali pryč tako jako tak, a pokud člověk bydlí v domku, ještě si pak stromkem přitopí :-D (samozřejmě se musí ještě chvíli skladovat v kotelně, aby byl náležitě suchý a nebylo na něm zelené jehličí). Nevím, jak je to s ekologičností stromků z plantáží, které se kvůli tomu speciálně zřizují. Abych se přiznala, moc na stromky a jinou vánoční výzdobu nejsem, kdyby bylo na mně, měli bychom jenom ozdobené větve ve váze, dokud nemáme děti. Musím pochválit řasenku Alverde - pěkně a přirozeně zvýrazní (není to takové to "řasy o milión procet hustší nebo delší", to nepotřebuji), přežije i lehký deštík a dobře se odličuje.
Odpovědět
hermi, a neopadava? Vydrzi cely den?
Odpovědět
Rosi, echinacii věř, mně taky pomáhá. Psaly jste tu cibuli na vykašlávání. Ale co když vykašlávám? Už od úterka mám silný kašel, mám pocit, že se mi trhají plíce. Ale teplotu nemám, rýmu taky ne, v krku mě nebolí, jen ten kašel. Echinaceu beru, ale na tohle nezabírá. nebo zabírá a bez ní by to bylo ještě horší. Dobrá debata o módě :-D Taky ty barbíny nemusím. Nevím, jestli je fakt někde klonují. Já moc trendově oblečená nechodím. Mám svoje oblíbené střihy a barvy a co je zrovna in moc neřeším. Asi před 12 lety jsem si dala udělat barevnou typologii, řídím se tím v módě i kosmetice. Do Terranovy jsem chodila ještě na VŠ, tak před 7 lety. Mám z tama asi 3 trička a všechny jsou pořád pěkné. Připadá mi, jako by úplně změnili styl a teď už bych si tam nevybrala. Mezi moje oblíbené patří Orsey, CA a někdy i HM, ale hlavně proto, že v těchto obchodech občas seženu něco ve velikosti 32/34, což je u jiných velký problém. S tou ekologii stromečků nevím. Ty živý se prý stejně musí prořezávat a je to odpad. Na umělý se zase spotřebuje nějaký plast. Ale my máme umělý, je to hlavně pohodlnější. Dnes jsem byla kupovat větve na adventní věnec a stromky stojí 500 - 1000 kč. V tom je ten umělý určitě výhodnější.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?