Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
jo to vím, chdáčci malí, ještě ani nechápali proč to musí dělat, až my zas "tradici" obnovujem, máte některá děti? že byste jim to dávaly taky na lžičce? :-o
Odpovědět
Ahojte!Tak jsem tu zase po delsi dobe...Josefko dekuji za IP na Picassu... Dnes jsem delala vetsi bio nakup...Tak ma radost co vse jsem objevila... Nu a konecne jsem si koupila ten spravny Dermalotion,ala Aknedoron a tu se jmenuje Dermadoron...Manzel mi predtim koupil Dermadoron,ale jsou dva druhy a jen jeden je ten se sirou...Uvidime! Nu a pak jsem narazila na super rybi a pupalkovy olej...Uz jsou moje...A chutnaji fajn...Jenze si tak rikam,ze uz nevim kdy vsechny ty vitaminy a vyzivove doplnky jist,pac toho jim uz vic nez normalni stravy 8-( ... Josefko nechces mi to nejak nadavkovat? Vychazejme z toho,ze jim Zinek,Laktobacily,panthenol(ale ten jen docasne),magnesium,b-komplex,spirullinu,cecko(ale to ne furt)...K tomu homeopatika,aleo vera gel,lneny olej,pupalkovy,rybi a jeste ostropestrec...No uznej,jak se to da vse sesouladit?Co s cim a kdy?Vsak si uz prijdu jako nenormalni....Muze se to davkovat nejak prohazene,ob-den?Jak telo vstrebava tyto vsechny veci?musi mit kazdodenni prisun???
Odpovědět
Misk ja mam dieta, no dava sa dnes taky Vigantol, to je vit. D - dve kvapky do mliecka, takze to asi necitit - nechutnala som :-) Baby ako sa pouzivaju taketo pletove oleje http://ekodalej.sk/iobchod/catalog/pr... ? Lebo je to malicke... To sa len nejako prikvapne do kremy alebo len tak ciste priamo na tvar namiesto kremu? A maju tam aj Karite - bambucke maslo od Saloos. Chcem to kupit rocnej dcerke na tvaricku do zimy ako cold krem - pisu na tejto stranke ze je to vhodne. Kto ma este deti? Mozeme aj o detskej bio kozmetike popisat ;-)
Odpovědět
Asi před 5 (a více) lety jsem v "light trendu" frčela celkem dost, pak jsem zjistila, že to není to pravé. Ale nikdy (ani předtím) jsem nebyla schopna vypít smetanu, ušlehaná šlehačka mi připadala hrozně tučná a už minimálně 10 let si nemažu nic na chleba, nějak mi to tam vadí. S masem to mám podobně, taky vypreparovávám každou flaksičku :-D Ale maso jím fakt výjimečně, včera jsem si ho dala asi po 3 měsících. Misk, kdybych měla dítě a chtěla mu podávat olej, dám mu ho určitě do jídla, vzpomínky na rybí tuk jsou příliš palčivé :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Juju: Dřív jsem se sem nedostala. Kvásek se vyrábí z celozrnné žitné mouky a vody v určitých poměrech. 4 dny to necháš projít procesem kvašení a pak ho můžeš používat do chleba. Musí se ale pořád dokrmovat tou moukou a vodou. Čím déle ho dokrmuješ, tím je silnější a pak z něj můžeš udělat i chleba bez použití droždí. Mělo by to být pro tělo lépe stravitelné, než droždí. Při pečení můžeš použít i normální droždí místo sušeného. 1 lžička sušeného droždí = 1/4 kostky čerstvého droždí. Nevím, jaké máte droždí na Slovensku, ale u nás ma kostka hmotnost 42g.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, dej si pozor na prijem tuku - tuk z masa nebo z masla nebo ze slehacky neni zivotu potrebny, ale pozorna ty dobre tuky - telo je potrebuje, aby fungovalo. chloequest, muzu se te zeptat proc kazdy ten pripravek beres? Co od nich ocekavas? Jak dlouho beres laktobacily a pomahaji ti? Pokud je beres dele nez dva mesice, tak bych je vysadila, ale tyden pred tim bych do jidelnicku zaradila vic cibule, cesneku, porku, asparagus a kysane zeli a tak - to je vyziva pro tyhle bakterie a bez toho do sebe muzes cpat laktobacily horm dolem, ale kdyz nemaji stravu, tak stejne neprezijou. Pak bych je vysadila a jen bych ob den nebo ob dva ala prirodni neochuceny probioticky jogurt. Jinak laktobacily bch jedla 30 min pred snidani - hned rano pro probuzeni, kdy je pH zaludku nejnizsi, aby jich prezilo co nejvic. Pred snidani bych dala zinek a B-komplex (po trech mesicich to muzes oboji vysadit). panthenol bych nejedla, protoze je obsazena B-komplexu a horcik se dava pred spanim. Na co ho jis? Rybi olej jez pri snidani a pupalkovy az odpoledne. Lneny si davej do salatu, pokud ale jis rybi, tak lneny nepotrebujes jist - jeden nebo druhy. Aloe Vera muzes kdykoliv behem dne a spirulinu muzes primichat do jakehokolv koktejlu a neni potreba ji jist denne - proste kdyz si vzpomenes. Vit C behem dne, ne moc na noc a pokud jis hodne ovoce a zeleninu, nekouris a nebyvas moc nemocna, tak ho taky nijak zvlast nemusis. Ostropestrec neim na co je.
Odpovědět
Ostropestřec je na játra.
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, lactobacily se maji jist rano nalacno? to je hruza, a nam zase rekla doktorka, at je polykame (mame je v tabletach) primo BEHEM jidla ]-( =-) a ta cibule a cesnek - muzou byt i tepelne upravene (pecene, osmazene)? nebo funguji jen v syrovem stavu?
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche, muzou byt i tepelne opracovane. s tema laktobacilama - to ti rekla ta doktorka z Ustavu celostni mediciny?
Odpovědět
Josefko ja to vse jim,pac mam pocit,ze pri mem stravovani,stresu,vypeti a ostat.zdravotnim problemum to me telo potrebuje...To nerikam ze se nesnazim o vyvazene stravovani.... Treba vit.B neustale...okamzite citim,kdyz ho nemam... Ty laktobacily beru jen kratce,s manzelem jsem se nejdriv delila o 30ti kapsulove a ted jsem koupila 60ku.Tedy zatim nedokazu posoudit,jaky maji ucinek...Ale snazim se je zivit a rozmnozovat :-D ....Navic jsem asi pred mesicem dostala nejakou salmonelu,strevni mikroflora byla pote u me zrejme neexistujici... Ten panthenol jak jsem psala mam na vlasy,je to narazovka,kterou vysadim az to doberu... Nu a ostropestrec je bylina...sylibum marianum...pomaha cisteni jater a obnove jaternich bunek...davam si ho do rapikovyho caje...Doporucil mi ho jeden lecitel... A homeopatika beru na dermosku... S tim davkovanim,mam take zmatek,pac kazdy rika neco jineho....
Odpovědět
Profilova fotka
chloequest, jestli mas stres, tak vit B, horcik a zinek jsou dobra volba K tomu davkovani: vit B rano, protoze je strasne dulezity pro energii, pokud si ho vezmes vecer, nebudes moct spat. Muze se jist s jidlem, ale jestli rano snidas nejake vlocky, tak je lepsi ho jist pred tim, protoze by ho ta vlaknina jinak stahla s sebou ven .... mam overeno na vlastni kuzi ;-) horcik zase uklidnuje, takze je lepsi ho vzit pred spanim zinek se muze brat s jidlem a protoze je potrebny pro energii a spoustu zivotne dulezitych reakci, tak je lepsi ho brat rano. Potrebuje, aby v zaludku byla pritomna kyselina, takze nejlepe tesne pred nebo se snidani. Pred bych ho brala pokud je snidane hodne vlaknita (stejne jako v pripade b kopmlexu) laktobacily jsou citlive na kysele prostredi (ve strevech je zasadite prostredi, ale v zaludku je naopak hodne kysele), nez projdou zaludkem, tak jich hodne poumira, tak je dulezite je brat v dobe, kdy je kyselost zaludku nejmensi a zaludek uplne prazdny, aby se tam co nejmene zdrzely - tyhle dve podminky jsou splnene tesne po probuzeni. ten panthenol dablujes, jak uz jsem psala, podle me je zbytecny, pokud beres becko - stejne se ti nevstreba vic, nez telo potrebuje - takze je rozumne ho dobrat a pak uz ho nebrat. homeopatika se maji jist 15 min pred nebo po jidle - takze kdykoliv behem dne. s tim ostropestrcem - pokud beres spirulinu, tak take pomahas cistit jatra, takze bych brala jedno nebo druhe - muze se stat, ze jatra nebudou stihat .... mohla by se ti zhorsit dermatitida nebo plet obecne nebo vypadavat vlasy atd .... je dulezite, abys nebrala dohromady rybi a pupalkovy olej. Oba maji jine dulezite mastne kyseliny (rybi olej ma omega 3 a pupalkovy ma omega 6 - potrebuji ale stejny enzymna zpracovani a omega 6 je trochu prubojnejsi, takze telo by omegu 3 nezpracovalo - takze bys ten rybi olej brala na nic. Tak snad ti tohle trochu pomohlo :-)
Odpovědět
lindulák: jí používám ty olejíčky místo krému na večer a někdy i ráno, hlavně, když venku mrzne. kapátkem si nadávkuju asi 3 kapky a vetřu do vlhké pokožky obličeje a krku. pěkně se vstřebá, nemám po něm mastný pocit, chvilku počkám a pak si na něj někdy dám makeup, prostě jak normálně při zacházení s krémem. jeden 20ml mi vydrží asi dva měsíce. to bambucký máslo je výborný a příjemný, používám jej na obličej třeba na hory, myslím, že pro děti by mohlo být je supr. teď mě napadlo, že bych o něm mohla říct tetám, ať tím mažou sestřenku a bratránky ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
josefka is back x-) chcem sa opytat, co pomaha na udrzanie a podporu dobrej imunity. Pravidelne jem echinacea homeo kvapky ale rada by som mozno este nieco navyse, lebo od buduceho tyzdna budem brat lieky, ktore su velmi zle na imuntu a ludia casto ochoreju s nimi na TBC :-( tak sa chcem nejako prirodzene vyzbrojit. lindulak skus ruzovu sadu od weledy, ta je menje mastna ako kosatcova sada. Ja som mala hrozne akne a teraz je to parada chloquest a kde byvas? aj tu sa to vola dermalotion (nie dermadoron) ale maju len so sirou. Som zvedava ci ti pomoze lebo zatial su tu same pozitivne ohlasy nan. ;-) ten dynovy/tekvicovy olej sa musi pit? nestaci si ho potierat na tvar alebo lokalne na akne, pripadne robit z neho masku?
Odpovědět
Josefko diky! Oni na tom rybim oleji pisi ze pred spanim???A tys rikala pupalkovy odpoledne...v jakem casovem odstupu by to tedy bylo nejlepsi??? Jake prestavky by mely byt v brani tech vitaminu,kdyz jsi psala brat tak 3 mesice???kdy pak zase zacit? Kdybych byla tehotna,ktere z tech veci se brat muzou a nemuzou? Juju...vcera jsem poprve zkusila Dermadoron...ala Aknedoron..ala Dermalotion :-N ....Nu a myslim,ze je to dobre...Trosku mi to stahlo dermatitidu...asi ta sira co je v tom...Ja predtim mela jen ten Dermadoron bez siry,ale byl nanic,jsem byla zklamana...az jsem nahodou zjistila,ze ten pravy ma mit siru... Zrovna ted v Izraeli...
Odpovědět
Juju, imunitu podporuje čaj lapacho (je malinko náročnější na přípravu, nestačí ho jen zalít vodou, ale musí se 5 minut vařit a pak 15 luhovat) a myslím, že i ty laktobacily (Josefka jistě poví víc). Asi je ideální, když dýňový olej aplikuješ zevně i vnitřně. Ale pokud Ti polykání oleje přijde eklhaft, neznásliňuj se ;-) Já se taky nedonutím ho jíst denně a připadá mi, že vnější použití je účinnější (výsledky je brzo vidět).
Odpovědět
Profilova fotka
juju - jake leky budes brat a jake leky beres - musela bych se podivat jake kontraindikace to muze mit nez zacnes neco brat. Nevedela jsem, ze lapacho je dobry na imunitu, vida kazdy den neco noveho :-) Jinak je take dobry na kvasinky ve strevech. Vit C je super na imunitu, vit A (mrkev, pomerance), vit E (oleje) a vit D (slunicko nebo tabletky - bohuzel), zinek a selen a laktobacily taky, jak psala herminka. cloequest, muzes brat pupalkovy rano a rybi pozde odpoledne, uplne pred spanim bych nebrala zadny olej. Z vlastni zkusenosti bych to doporucila rybi olej rano - nekdy se vraci, tak by to na noc nebylo idealni. Jaky odstup - ja bych dala minimalne 5 hodin. becko, horcik a zinek bych brala pri stresu kontinualne, az ti skonci stres, tak pak bych je brala jeste mesic a pak vysadila, pokud budes mit vyvazenou stravu, tak bych je nebrala nebo treba spis v zime a na jare. co se tyce tehotenstvi, tak nejlepsi je brat minimum a dobre jist, vyjimku tvori rybi olej - pokud je kvalitni, tak je bezpecnejsi nez ryby, ktere mohou byt kontaminovane tezkymi kovy. Pozor ale, nesmi to byt olej z trescich jater, ten obsahuje vit A a ten je v tehotenstvi nezadouci. horcik a zinek jsou v tehotenstvi myslim bezpecne, ale s beckem si nejsem stopro jista - to bych musela zjistit. Spirulinu a ostropestrec v tehotenstvi urcite neber, laktobacily tusim nevadi, ale u aloe to myslim ani nebylo zjistovane. Nejlepsi je se podivat na obal a pokud existuje studie, ktera prokazala negativni vliv pri tehotenstvi nebo pokud to vubec nebylo zjistovano, tak tam napisou, ze se to v tehu nema uzivat.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, to o tech laktobacilech mi rekla pani doktorka v celostnim institutu, a je to napsane i primo na krabicce: mame Lactobacillus Acidophilus, vyrobce kanadsky Institut Rosell (to je hadam ale jedno).A pisou tu "2-4kapsle denne behem jidla". =-) Ale co pises ty zni velmi rozumne, vim, ze lactobacily jsou "haklive" na kyselost prostredi a myslim i na teplotu? hermi, nic proti caji, ktery jsem mela ted - ten se od bodu varu varil jeste 40 minut a to v nekovove nadobe - u nas doma docela orisek:-) A jak ten lapacho chutna? da se normalne pit?
Odpovědět
Josefko Tve informace jsou vycerpavajici,ale mam takovy blby pocit,Tebe i ostatni takto otravovat a vyzvidat...Muzes mi proto poradit nejake knihy/knihu...muze byt i vedectejsi a i v cizim jazyce...kde bych si tyto info mohla vyhledavat a studovat sama?? A jeste jednou dekuji za Tvuj/Vase cas a odpovedi!
Odpovědět
Ninouche, vařebí lapacha není složité přespříliš, ale raději jsem na to upozornila :-) Chuť se špatně popisuje, záleží na tom, jak silné si ho uděláš, malinko jsem tam cítila vanilku a desinfekci :-D (nevyděs se, byl to jen jemný nádech). Ale denně se pít dá bez problémů.
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, no ja jenom jestli to neni nejaky super zdravy ale hrozne nedobry caj, vis ;-) Tak jinak to zni dobre, taky jsem o nem nikdy neslysela! a mas teda overene vlastni zkusenosti - zabira to trosku? I kdyz to je asi hrozne individualni, zejo..
Odpovědět
Profilova fotka
chloequest, ja ti jednu knizku poradit neumim, ja sama jich mam asi dvacet plus prednasky .... v jedne knizce to stejne nenajdes. Fakt ti na tohle poradit neumim :-( ..... budu nad tim premyslet, ale klidne se ptej. me lapacho dost nechutna, je to takova zemita chut (neco jako pu-erh), neprijde mi osvezujici, ale da se na nej zvyknout. Rozhodne funguje proti tem kvasinkam v tele (takze vlastne je logicke, ze je na imunitu, protoze uzdravuje streva a 70% imunity je ve strevech).
Odpovědět
Profilova fotka
dakujem Vam za rady. s tymi liekmi je to tazke, lebo 6 rokov som nebrala ziadne (mala som artritidu od detstva) a teraz sa mi to opat vratilo :-( :-( :-( . Skusali vsetky mozne lieky ale nic nezabera tak idu nasadit infuznu anti TNF liecbu - Remicad (ak ti to nieco Josefko hovori), momentalne proti bolesti beriem tramadol - je dost neznesitelna a z liekov som cely den mimo :-| Ten caj som myslim davno pila a chutil mi. x-) kde je najviac vitaminu C okrem citrusovych plodov na ktore som asi alergicka? :-N
Odpovědět
co to je to lapacho - zní to mírně nevábně :-N josefko, Pu-erth má výt zdravej čaj? kradla jsem ho kdysi spolubydlící, protože ho měla zásoby a nepila to
Odpovědět
Potřebovala bych něco na imunitu - už čtvrtej týden se nemůžu zbavit nachlazení (kašel, rýma) a teplot, asi je to stresová psychosomatika ]-( ale mám už toho dost - zvládnu toho mnohem míň než normálně :-( tento rok končím školu, tak to bude asi z toho :-| :-|
Odpovědět
Ninouche, jako jestli lapacho zabírá na imunitu? Nikdy jsem s ní neměla problémy (antibiotika jsem brala naposled před 16 lety - tj. tehdy jsem byla naposled "pořádně" nemocná, jinak jen viróza nebo nachlazení tak 1x za 2 roky, částečně asi i díky lapachu), lapacho jsem pila primárně na pročištění, ale i na tu imunitu a musím říct, že za 5 let na VŠ v Praze, kde jsem se denně pohybovala asi 2 hodiny v MHD, jsem byla nachlazená maximálně 2x (nepila jsem ho úplně neustále, ale dost dlouho). Takže asi jo :-)
Odpovědět
herminka: to ti závidím, já jsem byla do třeťáku na výšce bez nemocí, ale poslední 2-3 roky to je děs :-| :-| :-| už s tím musím něco udělat :-(
Odpovědět
Jo, ještě jsem zapomněla dodat, že jsem schopna vypít skoro jakékoli patoky, když vím, že je to zdravé :-D A lapacho mi nepřišlo zemité, asi jsi ho, Josefko, měla silné; ale chuťově není zlé (pokud je člověk zvyklý na čaje, ale to asi všechny jsme). Pu erh má daleko výraznější chuť (a primárně by měl pozitivně působit na hladinu cholesterolu, prý se po něm i hubne, ale víme, jak to je ;-)). Lapacho by se nemělo vařit v hliníkových nádobách (teď nevím, zda je možné ho v nich uchovávat, ale asi bych to neriskla). Rosi: http://cs.wikipedia.org/wiki/Lapacho
Odpovědět
Rosi, to je mi líto :-( Echinaceu jsi asi zkoušela, že? Ani nevím, jak jsem si tu "nenemocnost" zasloužila...
Odpovědět
herminka: jeste nezkoušela, nebo kdysi dávno :-) ale zkusím, chci jít ve středu taky k doktorce, ale nevím, jestli to k něčemu bude :-) ona nepřemýšlí moc celistvě :-)) a na všechno rve antibiotika. No uvidím, každopádně jsem si zkopčila všechny josefčiny vitamínové návody (ještě, že ji tu máme ;-) ), protože neberu skoro nic, občas hořčík a zinek :-)
Odpovědět
hmm tak pak to lapacho co se prodava uz naporcovane do sacku asi prilis kosher nebude,co?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?