Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
jo, toto :-D to v teple pak zmizi, to mam taky :) ale tamty dulky nezmizi, to leda ted laser, ale to bych zas tak nehrotila, pac takhle zblizka se na me krom polovice diva jen kosmeticka, na to kaslu :-D kdyz uz, tak jestli se rozlezou, vic by me trapily zilky na obliceji..ale resime to prkotiny, co? :-D
Odpovědět
stazi, ja uz mam tu toaletku mandarinku od florame a brousim si zuby na pivonkovej parfem, ale ten jsem jeste neporidila to by me zajimalo, z jakyho jidla se sklada tvuj den, mi to neni vubec jasny :-D .. my mame doma vetsinou vsechny ingredience..kdyz nakupujem, tak uz vime, co chcem varit.. vareni zabere max 30minut, dame si u toho sklenicku vina a proste relaxujem..mam podezreni, ze mas o vareni mylne predstavy, to neni otroctvi ;-) , kdyz clovek vi, co dela :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche, o extrudovanych potravinach moc nevim. catf, celiakie a alergie na lepek jsou dve ruzne veci - celiakie znamena, ze telo neumi lepek rozlozit, protozenema enzym. Alergie znamena, ze spatne funguje strevni stena, lepek se dostane do krve a tam proti nemu zacne bojovat imunitni system .... Sice mate zajimavou diskuzi, ale musim se zase jit ucit to blby ISO :-(
Odpovědět
Profilova fotka
včera som celý deň tvrdla v škole, a keď som sa konečne o pol desiatej dotrepala domov, tak ma priateľ veľmi prekvapil (a potešil), kúpil parný hrniec, tefal vitamine plus x-) x-) x-) tak si ten hrniec trónil pekne na pračke, nepriehladnuteľný a ja som si ho asi 5 minút vôbec nevšimla 8-) ale som strašne rada že konečne máme v čom variť :-) nemá niekto nejaké dobré zdravé recepty, čo sa v tom dá variť? (teda len v tom parnom hrnci, bohužiaľ zatiaľ nemáme ani rúru ani platničku, takže toto je náš jediný možný spôsob úpravy jedla :-))
Odpovědět
rosi já mám ty pitomý flíčky taky a nevím, co s tím :-S zkoušela jsem zinkovou mast a trošku se to zlepšilo, každopádně tohle s přírodní kosmetikou nemá nic společnýho..... jo a P.S. miluji tě bylo boží, viděla jsem to před měsícem a doteď mám v živé paměti, že u toho padlo 200g studentské pečeti, kterou jsem vymámila na mojí ubohé mamce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kessi, ty máš ale hodnýho přítele ;-) Jsem zvědavá, jak dlouho v tom svým hrnci budeš dělat třeba brambory, měl by být o polovinu rychlejší, než normální, že? My máme simply invent a brambory ve slupce se dělají cca 35 minut, např. Jinak jsem v něm dělala zeleninu, rybu i kuřecí maso, stejně tak rýži, pšeničný bulgur, jáhly, všechno, co se normálně vaří, všechno si zachovává skvělou chuť. Ve druhé diskuzi jsem zrovna psala - dělala jsem v něm o víkendu cizrnu (samozřejmě před tím namočenou) a byla chuťově moc dobrá i bez soli. Včera jsem ji uvařila ve vodě se lžičkou soli a byla skoro bez chuti... Stázi, včera jsem si dala poprvé ty dračí kapky a málem to se mnou praštilo :-D Něco tak hroznýho jsem ještě asi nejedla, zlatý všechny oleje dohromady, měla jsem pocit, že mi jako vlkovi v pohádce upilovali jazyk i zuby, jak to zvláštně zdrsní. Dneska ráno jsem si je dala zase a bylo to o chloupek lepší, asi že jsem je zapíjela čajem a ne vodou a věděla jsem, do čeho jdu. Používáte tvářenky? Připadám si dost bledá po té chřipce, dřív jsem si občas dala bourjois, teď jsem koukala na ty hauschkovy, máte s nimi nebo s ostatními nějakou zkušenost?
Odpovědět
juju, ja se asi neumim vyjadrovat-ja se doma stravuju zdrave (uz leta) :-D protoze tam to ovlivnit muzu :) vetsinou snidam a vecerim doma (nebo v restauraci, ale tam si taky vybiram ok jidla :) jim blbe jen, kdyz pracuju a to jeste ne kazdy den.. jeslti mi pomohla weleda, to asi jo (buhvi, jak by plet vypadala, kdybych ji nepouzivala, ze :), ale myslela jsem,ze vsechno zmizi, coz asi tezko..asi to jsou ty hormony (tzn.ze kosmetikou a jidlem to ovnlivnim minimalne) catf, polovice zvlada varit velmi rychle (jinak by nas to nebavilo), ale znam lidi, co se s tim patlaj celej vecer...problem u nas je spis s nakupem potravin, vetsinou se to nestiha :) jako tady mam vypisovat muj bezny jidelnicek? to te fakt zajima :-D
Odpovědět
catf, jo a priste si k tome musim cichnout, pripomen mi to :) mandarinka me sice moc neoslovuje, pivonka zni lip x-) ale asi se tam nakonec vypravim na ruzi, tu mam nejradsi..
Odpovědět
Ahoj holky, musím vás po těch 3 dnech v Praze hodně dohánět :-) Hani, bambucké máslo mám, ono pěkně měkne, když je v teple (na topení se rozpustí úplně), v chladu je tuhé, ale stačí ho kousek odrýpnout a v rukou změkne. Lávovku teď kupuji po kile, část odsypu do papírového tubusu, který mám v koupelně, zbytek skladuji v sáčku. Kacenko, dávám do pračky ocet bez éteráku a cítit je jen v případě, že to s ním přeženu (neměřím ho, liju od oka). Lindulak, možná bude lepší čistit pračku octem na 90°C, ale píše se, že praní na 60°C je podobné jako na 90°C, které je o mnoho náročnější na energii, proto používám šedesátku a stačí to (myslím a doufám - tvrdou vodu nemáme, spíš jsem to použila na očištění pračky při přechodu na eko, a sem tam i "preventivně"). Petuli, kdo vyrábí bio lítskové těsto? Sice ho nepoužívám, ale může se to hodit :-) Ninouche, extrudované věci ("polystyrény") mají vysoký glykemický index - po jejich požití se vyplaví hodně inzulínu, takže Ti pak kolísá hladina cukru v krvi a navíc bys po nich měla brzo hlad. Lepší alternativa by měl být knäckebrot (prodává se i žitný nebo Alnatura má nějaký bio, teď nevím, zda je nebo není špaldový). Ten je sice taky trochu "bublinkový", ale je hutnější a má víc vláknin než polysťák. Docela jste mě navnadily na to večerní vaření, zkusím se do něj pustit častěji (teď to bývá tak 2x do měsíce). Nejhorší je pro mě ale vždycky vymyslet, co vařit :-N Rosi, taky mám ty flíčky, které v chladu zfialoví ]-(, a připadá mi, že na ně pomáhá jedině čas... Kessi, přítel je šikula, že Tě tak překvapil s parním hrncem :-) Musím říct, že dýňový olej byl nejlepší impulzivní nákup, co jsem kdy udělala :-D Pleť, která se mi zhoršila při MS, se po něm hojí daleko rychleji než kdy jindy. V Praze jsme navšítili "Catfiny" obchody Vom Fass a Greenwave a byla jsem nadšená! Do Vom Fass jsem šla jen na grenadinu (nejsem na šťávy a sladké pití, ale ona je ve vodě výbrná), ale koupili jsme ještě nějaké pálenky jako dárky a já jsem neodolala ceně hroznového oleje :-) Jsem na něj zvědavá :-)
Odpovědět
peti, tak uz vis, proc jsem si nebyla s drakem po ranu tak jista :-D je to hnus, ale i na to se da zvyknout :) ad bambucke maslo, mne se roztira po tele spatne, i kdyz ho necham zmeknout v dlani, nikdy jsem nemela nervy na namazani celeho tela..ale jinak ho mam docela v oblibe :)
Odpovědět
Stázi, taky bych neměla nervy a trpělivost na mazání celého těla bambuckým máslem :-D Ale na ruce, rty nebo lokty je fajn. To úplné rozpuštění na topení jsem měla na mysli, když si do něj někdo chce něco vmíchat (éterák, olej apod.).
Odpovědět
Profilova fotka
No jo, stázi, chápu... Když jsem si je dávala dneska ráno, bylo to na lačno a o moc víc to se mnou neotřásalo, takže to moc velkej rozdíl není :-) Hermi, bylo to tohle těsto: http://www.probioliga.cz/page.php?&re... A co v greenwave, máš nějaký úlovky? ;-) Už mi přišla objednaná knížka 1001 přírodných prostředků a je tam spousta zajímavých tipů a receptů, dokonce i m. včera večer seděl u lampy a u fotbalu si ji pročítal :-D Např.: Olej na oční vrásky Heřmánek a růžová silice zvlhčují pleť kolem očí 5 kapek heřmánkové silice 5 kapek růžové silice 30 ml jojobového oleje Přísady smíchejte a skladujte v lahvičce s kapátkem. Na čistou pleť kolem očí naneste 2 kapky roztoku a jemným poklepem vmasírujte. Nebo na suché lokty a kolena, když už jsme se bavily o tom avokádu: Avokádo překrojte na poloviny a vydlabejte dužinu, až zůstane jen slupka. Tu zevnitř zastříkněte několika kapkami citronové šťávy. Vnitřní stranou slupky pak několik minut třete postupně pokožku na obou loktech i kolenou a na závěr opláchněte teplou vodou. A ještě jeden tip - čaj pro čistou pleť 3/4 l vody 2 čajové lžičky sušeného kořene lopuchu většího 2 čajové lžičky sušeného kořene pampelišky 2 čajové lžičky sušeného květu jetele lučního Kořen lopuchu a pampelišky vložte do rendlíku, zalijte vodou, zakryjte a 20 minut povařte na mírném ohni. Odstavte. Přidejte jetelový květ a nechte 10 minut vylouhovat. Sceďte, pijte nejvýše 3 šálky denně. Asi to moc dobrý nebude... :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Petuli, děkuji :-) Nevím nevím, jestli bude lístkové těsto u nás v zapadákově k mání :-/ Do Greenwave jsem šla cíleně pro tea tree oil od Primavery, víc jsem utrácet nechtěla, i když lákadel tam bylo spousta. Ten čaj asi nebude chutnat nijak extra a bude i hodně silný - já dávám na 3/4 litru 1,5-2 lžičky bylinek. Ale lopuch doma mám (dělám ten alkoholový výluh na vlasy) a říkala jsem si, že ho aspoň ochutnám :-)
Odpovědět
stazi, a nemusis to vypisovat, jestli nechces, ja se ptam jen ze zvedavosti :-D .. skoro nevarite, nejite maso, pritom jite zdrave, nemate hrnce a z co dum dal nic uvarit nemuzete..tak me to proste zajima, jelikoz ja z toho nemuzu nic vydedukovat ..a co vari tvoje polovice, kdyz vari?
Odpovědět
arvetka: zinkovou mast teda zkusim, používám ji na opary a nenapadlo mě to máznout na fleky :-)
Odpovědět
Dneska jsem si koupila ve zdravé výživě "vánoční čaj" od Miloty, je moc dobrej :-)
Odpovědět
stazi, tak pojd, ted vonim pivonkou..jsem se v gw stavila pro tu weledi tycinku na rty a pritom jsem se tam rovnou ocakla parfemem..jsem hrozne prekvapena, jak intenzivne to voni..nadhera x-) taky jsem si dopoledne koupila salus kvetinovou vodu - damaska ruze..voni krasne a dokonce tak, ze pro okoli to pusobi jako parfem..takze tu levandulovou florame si davam po cisteni pleti a pletove vode pod krem a tuhle ruzovku planuju pod krem na oci..je na ni i napsano, ze je dobra na rozcesani vlasu..to pak ty vlasy musej krasne vonet x-) ...stazi, to by mohlo byt neco pro tebe ;-)
Odpovědět
catf :-D ono varit se da i ve skle-mame dve nadoby, nemusi clovek mit hned hrnce a panve, rybu delame na plechu-ten teda neni nas (jinak co dum dal taky vari, ale on nam toho vetsinou moc neda - v lednici je jen miso pasta, protlak, wasabi, sojovka a rybi omacka nastalo, pak ryze, cocka a to jeste jak kdy :)) ja dopoledne jim ovoce, kdyz beham po meste tak proste fast food (mc donald,bagel nebo mam i zdravou variantu-ale vetsinou mimo trasu, takze zalezi jak moc mam casu- country life, govinda), v praci nam pak cpou vyrobky ruznych pekaren, bageterii (nenavidim panerii, boulevard atd.leze mi to uz usima :-p) nebo si objednavame jidlo z pizzerie, nebo tam je cela nabidka jidla, velky vyber (ale vetsinou klasika nebo takovy ty veci, ktery bych nikdy nekoupila) a polovice mi vetsinou vari brokolici nebo celer nebo oboji :-D (to je moje nejoblibenejsi, on to umi vyborne udelat/okorenit), thajsky curry, ryzi s klickama, tofu a ..(dopln si prisady, co zrovna v ty lednici je-proste ryzi s cimkoli-to bych mohla porad), zelny kulicky, zeleninovy karbanatky (coz je sice uz chlazeny, ale on to vyborne dochuti), cocku (cervenou), polentu (se zeleninou), kuskus, testoviny..je toho hodne..rybu jednou za cas (lososa, pstruha, stiku morskou nebo co to je) a taky by delal i kralika (dela vynikajiciho na svestkach, ale ja to maso fakt moc nemusim..)..on ma proste cit, vymysli co a jak..umi dat ty ingredience k sobe, ochutit to, okorenit.. :-) weledi tycinka je super, to jsem rada, ze jsi do ni taky sla a ocucham te pozdeji tedy :-D
Odpovědět
Diky Herminka ;-) Ja som citala, ze 60tka staci, ked sa chces zbait napr. roztocov, tak si myslim, ze na pranie staci. Ale ten ocot bude asi fungovat lepsie pri 90tke, nabuduce dam tak. My mame dost tvrdu vodu, vidim to na kanvici. Kessinka aj ja mam ten Vitamin Plus od Tefalu - len par tyzdnov. Je to dobra vec, no trochu neprakticke na umyvanie, ked nemas umyvacku. Ja robievam rizoto aj take obyc aj pohankove, ale pohanku varim zvlast, lebo ta miska na ryzu je mala pre nas. Teda zeleninu zmiesam s pohankou a pouzijem aj tu stavu zo zeleniny - dam tam este bylinky, olej, sol a zmiesam aby bolo to rizoto take mokrejsie. Je to ok, manzel nevidi rozdiel od toho, co som varievala predtym, no ja to citim :-) Vlastne tak varim hlavne kvoli malej, aby mala zdravsie. Vraj je v paraku vyborna ryba alebo pacovana hydina, no este som neskusala. A ozaj, vsimni si, ci sa ti z tej kondenzacnej misky, co je vzadu nerobi potopa a napis. Ja tam niekedy nemam skoro ziadnu vodu a niekedy sa to az vyleje a hotova potopa! Nechapem, cim to je :-.
Odpovědět
stazi, weledi tycinka krasne voni..snad ruzema nebo co x-) govindu mam taky rada, na gymlu jsem chodila na palmovce naproti delvite..to byla tenkrat exotika..sundat boty a jit jist nahoru vsede.. no tak uz je mi jasny, proc mas tak rada noodle :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf si spominala ze mas sem tam herpesy? uz si presne nepamatam kto to bol, ale mne ta tycinka asi posobi preventivne proti herpesom, lebo odkedy len ju pouzivam (pravidlene) tak ziadny sa zatial neobjavil. Mne to vonia nejako medovo x-) inak Vam zavidim Vase bio obchodiky, clovek by si myslem, ze ked je Belg blizko Franc tak tu budu zasoby kdecoho a ja zatial mam problem najst nejaky bio parfem. florame maju asi na 2 meistach v celom Belg a aj to strasne daleko od nas. Aspon zw Weleda je lacnejsia ako na SK. 8-) caft a ked nechces jest lepok, tak si kup bezlepkovu muku a doma upecte v pekarni chlebik. Ja si domaci neviem vynachvalit. Pouzivame len spaldlovu muku (aj ked je potom chlebik trochu splasnuty), hnedy cukor, praskove sojove mlieko a vsetky ingrediencie su samozrejme bio - je to lahodne. Ked som patrala po receptoch, som sa docitala, ze teraz je viacej alergii na lepok, lebo chlieb sa uz nepecie starym sposobom, ze sa nechal vykvasit 2-3 dni, co sposobilo, ze sa kvasenim nastiepili nejake latky (uz si nepamatam ake latky) v ceste, ktore potom boli pre cloveka lahko stravitelne. Teraz je to rychlovyroba a preto je vacsi problem pri traveni chleba. ;-)
Odpovědět
herminko, tak to vypada, ze se ti v praze libilo ;-) a tos ani moc neutratila, to te obdivuju, ze ses udrzela :-D .. my si taky delame stavu z grenadiny a fakt vyborna a osvezujici..je skvela i do sektu ;-) ..ja bych rekla, ze jeste doplnim svoje ulovky o ten pivonkovy parfem a uz koncim(alespon na nejakou dobu :-D )..podle me jsem utratila za vsechno snad 4tisice(na druhou stranu vyrobou slizu zas neco usetrim :-D ), ale jsem spokojena..osetreni obliceje a celeho tela je uplnej ritual, ale uzivam si ho dokonale x-) cisteni - mleko tautropfen fluidum odliceni oci - avokadovy olej vom fass pletova voda - tautropfen fluidum kvetinova voda ruze salus na oci pod krem - tautropfen ocni pupalkovy balsam na noc a ruzovy ocni krem weleda na den florame levandulova kvetova voda pod krem na zbytek obliceje - tautropfen fluidum denni a nocni krem savon du midi mydlo kostka na sprchovani(pomeranc-grep), marsailske mydlo na holeni smes avokadovy, pupalkovy, klickovy olej s eterakem ruzove drevo primavera na telo po sprse weleda tycinka na rty(do ted byla nejlepsi alva, ale hrozne rychle se vypatla, je to male baleni) sampon lavera mango a balsam lavera basics, bambusove tuzidlo logona nebo alverde tuzidlo(dalsi sampon bude ta bila logona s kaolinem nebo urtekram salvej..balsam se chystam taky vyzkouset jiny, jeste nemam vybrano) hauschka makeup, logona korektor, hauschka rasenka fialova(ta je mimochodem skvela, dela krasne prodlouzene prirozene vypadajici rasy a neopadava) toaletni voda florame mandarinka sliz na prani, jablecny ocet s levandulovym eterakem jako avivaz a ted jsem si koupila ecover na skvrny s takovym kartackem..ma to byt snad dobry na manzety a limecky kosile.. marsailske mydlo na prani svetru kdyz to ted ctu, tak to je docela dlouhej seznam:-D , vlastne jsem vymenila temer komplet vsechny kosmeticky pripravky a veci, ktery se me doslova dotykaj za prirodni ..jeste mi zbyva dopatlat tuzku na oci a stiny, co mam od clinique a ktery mi dost vyhovujou.. urcite to vidim na hauschku, jejich dekorativka se mi libi nejvic no a jestli po tomhle nebudu vypadat za chvili minimalne o deset let mladsi, tak uz mi nepomuze nic :-D :-D
Odpovědět
juju, dneska jsem objevila, ze u nas je prodejna s bezlepkovyma potravinama, tak musim zjistit, jestli maj cerstvej chleba..uz jsem cetla na netu par receptu na bezlepkovej chleba, tak se casem pokusim neco vyrobit..z toho, co jsem na netu videla za bezlepkovy potraviny, tak to byl vetsinou dost humus, ac bez lepku, tak zas plny konzervacnich latek a od pohledu spis odpuzujici..ale ten cerstvej chleba by byl obcas fajn, jestli bude teda vubec k jidlu :-N jo ta weledi tycinka je hrozne prijemna, jsou v tom vytazky z ruze a vanilky, tak mozna proto to voni tak sladce/medove x-) kdyz jsem si ji zkousela od stazi, tak mi hned zachutnala, tak uz vim proc :-D
Odpovědět
catf a nevoni tam neco vceliho? propolis nebo neco takoveho..nevim..kazdopadne je to uzasna vune, bych si celou tycinku nejradeji narvala do nosni dirky :-D a to jsi utratila nejak malo, ja mam pocit, ze tyhle penize utratim jen za par veci, rozhodne ne za tak dlouhy seznam..az me to zas zacne bavit (zbavim se pupinku), tak urcite vyzkousim neco z toho, cos psala, tautropfenko :) a az bude cas, zajdu na pivonku a ruzi, ten chemickej parfem, ktery jsem zacala zas pouzivat (a mam moc rada), uz samozrejme prestali vyrabet, takze se nechtene asi vratim zase k prirodnimu..
Odpovědět
Holky, jak se vlastne ji spravne seminka? Namaci se to, loupe? Mam ted v troube svuj prvni chleba bez kvasnic na protiplisnovou dietu, tak jsem zvedava jak to dopadne, zitra zacinam...
Odpovědět
Profilova fotka
Juju: můžeš taky udělat celokváskový chleba a to se pak podle mě vyrovná tomu 2-3 dennímu kynutí. Kvásek je lépe stravitelný, než obyčejné droždí a taky je ten chleba takový chlebovatější. Catf: o jaké weledí tyčince je řeč?
Odpovědět
blka, je to tycinka na rty ala jeleni luj ..http://www.greenwave.cz/znacka/weleda/weleda-tycinka-na-rty-everon_id_692/ stazi, Složení (úplná deklarace - INCI): jojobový olej, včelí vosk, kakaové máslo, lanolin, karnaubský vosk, výtažky z růže a vanilky. mozna, kdybych to spocitala, ze by to bylo jeste vic, tak radsi nepocitam :-D ja vahala mezi tim hauschkou a tautropfenem a nakonec jsem si vybrala pro zacatek to nejsetrnejsi..no uvidime, jestli to bude to prave pro me..taky me jeste laka primavera.. mam dobrej pocit, ze ta kvetinova voda levandule florame mi pomaha s tim mastnym celem, tak doufam, ze to vydrzi.. kdyz doplnim seznam vyse, tak mi jeste vyhovuje deo krystal sante, na ruce alverde mesickovy krem, gelove mydlo na ruce alverde aloe vera(to moc pekne voni)/nebo jejich kostka mydla ruze(ale nejak nemuzu posledni dobou sehnat) a aromamys pro dobrou naladu :-D...kdyz rano cvicime, tak si do ni dam levanduli a je to moc prijemny x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Baby, vy ste sa rozpísali.............. Catf, ten zoznam je teda dlllhý ;-) ;-) ;-) . Včera som si kúpila tonovací fluid od Hauschku, od budúceho týždňa ho chcem začať skúšať. Pani predavačka mi ho veľmi chválila. Som zvedavá..ak by bol dobrý make -up vypustím. ten fluid sa mieša priamo s olejom na pleť a mal by jemne tónovať. Nechtíkový tonovací krém alverde som v DMke totiž to už viac nevidela Catf skúšala si od weledy rakytníkový krém na ruky??? Ja ho mám už asi 2-3 týždne a stala som sa od neho úplne závislá.. x-) x-) x-) x-) x-) x-) . Nádherne vonia, ručky mám po ňom jemné a nezanecháva mastný pocit...... http://www.weleda.cz/new/index.php?me...
Odpovědět
Profilova fotka
Catf: ahá :-N . Až mi dojde jelení lůj, tak si ju budu muset koupit, když ju tak chválíte :-)
Odpovědět
Holky, vy tady tu Weledu chválíte, to je hrozné :-D Tak přidám chválu na jejich arnikovou mast (mám dojem, že jsem ji nezmiňovala) - měli jsme ji v létě na cyklistické dovolené a velice rychle zhojila modřiny a šrámy a pomáhala i při namožených či jinak bolestivých svalech. Na tu tyčinku na rty jsem se taky kdysi dívala, ale malinko mě odradila cena :-N Je dost mastná - tj. vhodná do chladu? Já mám zatím nejlepší zkušenosti s měsíčkovou tyčinkou Alverde a vanilkovou Farfallou (na teplejší období je skvělá, ale v zimě nedostatečná). Catf, to je dobře dlouhý seznam :-D Napiš pak, jak jsi spokojená s odskvrňovačem od Ecoveru, párkrát jsem po něm taky pokukovala, ale vždy sem zůstala u žlučového mýdla.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?