Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
No konecne som to nasla - diky! Ale vobec mi to neukazalo, ze je to v mojej svadbe, ja som to hladala na modrej streche :-D :-D :-D Ten vyhladavac nie je dobry - tam mi to pisalo, ze je to na modrej streche a nenapisalo kategoriu. Pomalicky vas citam, no chcem sa opytat, ci ake mate skusenosti s prip. Sonett do umyvacky? Dobre umyju? Mame totiz novu umyvacku a chcela by som nieco eko, ked som videla, aky je to humac ten Calgonit a Somat a pod.
Odpovědět
kaculienka, citronela je dobra na masaze po sportovnich urazech, vyronech nebo pro lidi, co hodne zhubli a potrebuji zpevnit kuzi, protoze stahuje a tonizuje kuzi a pojive tkane dal odstranuje pachy, cisti vzduch, odpuzuje hmyz a treba i blechy domacich zvirat ve smesi s levanduli(musi byt hodne naredena) je dobra na spanky proti bolestem hlavy rano je super do sprchy na probuzeni(par kapek treba do vany, kdyz se clovek sprchuje) do aromalampy je dobra pri uceni a meditaci, protoze zvysuje soustredeni a pomaha jasne myslet
Odpovědět
Diky moc catf, tak na to probuzeni se celkem hodila, jen skoda ze jsem cestou nemeditovala :) Kazdopadne vune je to pro me prijemna, tak bych ji mohla vyuzit i jinak nez jen jako repelent...
Odpovědět
Používáte někdo bambucké máslo? Teď jsem si ho koupila, ale překvapilo mě, že je to tak tuhý. A jak skladujete lávovku? Máte to v tom sáčku, nebo v nějaké krabičce?
Odpovědět
Profilova fotka
inak je vlastne lávovka vhodná aj na suchú a mierne citlivú pleť? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hani, ja ho mam - vzdycky kousek odskrabnu nehtem - a mazu na vlhke ruce. Lavovku mam v plast sacku, ve kterem jsem ji koupila. kessinka - je, ale nemela bys ji pouzivat kazdy den
Odpovědět
lavovku mam v papirovem sacku, ale radsi ji nemam v koupelne, aby nejak nezvlhla myti lavovkou staci 1x tydne treba jako maska..zkus ji nejdriv jen s vodou a kdyz to bude moc stahovat, tak si do toho priste kapni olej(napr avokadovy nebo mandlovy)
Odpovědět
presne jak pise catf - s vodou to strasne stahuje, i moji mastnou plet, ale s tim olejem (ja mam dynovy) je to moc prijemny. A mam po tom hrozne jemnouckou plet :-) mam praci dotaz - do prihradky pro avivaz dam ciste jen 4 lzice octa a 5 kapek eteraku?? Nebude to citit octem to pradlo? Porad jsem se jeste neodhodlala to zkusit... :-N
Odpovědět
kacenko, v pohode..ja davam bzenecky 5% jablecny a rekla bych, ze to spis zintenzivni levanduli a da tomu takovej ovocnej podton..ja jsem spokojena, zrovna dneska jsem si koupila dalsi lahev..m se smal, ze prej uz nam dosla avivaz? :-D
Odpovědět
tak ja to risknu teda :-) ale chci tam dát asi pomeranc nebo neco citrusovyho, levanduli moc nemusim a eukalyptus a takovy ty svezi vune taky ne.. muze se dat cokoliv, jakakoliv vune?
Odpovědět
Profilova fotka
holky, nekdo se ptal na makeup - testuju ted ruzne vzorecky a hlasim, ze dobra a pomerne dost kryci je taky Sante:-) kryci je asi nastejno s Logona ani age. Pak bych rekla ze nasleduje ta druha logona a hauschka je kryci nejmin, zato ale nadherne voni:-)
Odpovědět
kacenko, ja myslim, ze nic ostatniho nebudes citit, chce to neco fakt vyraznyho..ta levandule na pradle voni pak jenom jemne.. proto je potreba dat silnou vuni.., nemusis se bat, ze to bude vtiravy, ja zkousela pomeranc a nestacilo to..
Odpovědět
Článek se načítá
kdyz ja tu levanduli fakt nejak... :-N co je jeste vyrazny???
Odpovědět
hani, bambucky maslo je tuhy, ja ho nepouzivala na cele telo (samozrejme ze muzes, ale spatne se to kvuli konzistenci roztira, trva to dyl, takze se mi nechtelo..), spis ho pouzivame na kolena, lokty, ruce.. ninouche, logona age je vic kryci nez hauschka make-up hauschka, to jo, ale mne zas smrdi, narozdil od pletoveho oleje hauschka, jehoz vuni mam moc rada a tady zas nekomu nevonel, je vtipny, jak to je individualni..:)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa spýtať /možno blbá otázka/ aký je rozdiel medzi esenciálnymi a eterickými olejmi?? Je to to to isté??? Dajú sa použiť rovnako??? Hľadám totiž eterický olej ako prímes do lávovky /lávovka, tekvicový olej a eterák/ a stále nachádzam len oleje s označením esenciálne .... a neviem či sa dajú použávať aj na telo /napr. Sanoflore, TIsserand/.
Odpovědět
martina, je to to same..doporucuju primaveru, ta je ciste bio a maji super vyber..urcite si over, ze je eterak urceny na plet a ze je stopro prirodni ..nektere napr. salus(nektere druhy) jsou jen do lamp(myslim, ze herminka to tu psala..)
Odpovědět
Profilova fotka
Ďakujem za radu, u nás je trošku s primaverou problem, ešte som na Slovensku nenašla obchod kde ju predávajú. V lekárni som objavila Sanoflore http://www.sanoflore.sk/, ale tam nič o používaní na pleť nepíšu... Tak neviem...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte! Marti, sanoflore patří pod giganta L`Oreal a mmch jeho výrobky konvenční kosmetiky dopadly naprosto katastrofálně v jednom z testů, který se nezávisle provádí. Catf, co detox? Z info od josefky jsem pochopila, že veškerý, tzn. i třinový cukr a med, se v antialergenní dietě nemají používat, při detoxu by to snad vadit nemuselo, zvlášť, pokud ho nepoužíváš pořád a všude, co myslíš? Dneska si jdu pro dračí kapky stázi, doufám, že ta nemoc, co mě schvátila minulý týden, byla na dlouhou dobu poslední :-)
Odpovědět
petuli, jde to v pohode..ja vlastne delam jen takovou odlehcenou verzi, protoze kavu rano piju se lzickou trtinoveho cukru a vecer si dam sklenicku vina, jinak mlecne vyrobky nejim(krome koziho syra), piju zazvorovy caj s fenyklem, hodne tekutin a vyndala jsem ze stravy vsechno, co obsahuje lepek, rano jim jenom ovoce nebo ryzovej chleba..k obedu a veceri jahly, quinou, ryzi, brambory, lusteniny a zeleninu..s masem(minimum hoveziho)..kdyz mam chut na neco odpoledne tak orisky a suseny ovoce nebo raw cokoladu.. fakt teda je, ze se citim lehci, takze mi to vlastne dost vyhovuje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, to je fajn, v podstatě to mám tak nějak stejně, snažím se omezovat i ten chleba, z pohledu potencionálního alergika tedy. Zázvorový čaj myslíš ten sonnentor? Dneska jsem si koupila další, jmenuje se Rakytníkový požitek a je úúúžasný, protože je v něm: šípek, rakytník, kousky jablek, černý bez a hlavně - květ levandule a nádherně levandulově voní, sám o sobě v sáčku, i když ho popíjím a nadechnu se té vůně, tak jsem zpátky na svatbě s nosem v kytici x-) Mám doporučení na jednoho homeopata, tak uvidím, jak si s ním porozumím. A dračí kapky jsem ještě nezkusila, stázi bereš je kdykoli během dne, nebo třeba ráno na lačno?
Odpovědět
Niekde som tu citala, ze na odvapnenie pracky sa moze pouzit ocot a zapnut na 60tku. Staci tato teplota? Nie je lepsie dat na 90tku?
Odpovědět
petuli, je to ten sonnentor zazvor energie - me zaujalo to slozeni, ktere je dobre na procisteni organismu a podporuje traveni..ten caj je moc dobrej, takze urcite vyzkousim i jiny druhy :-)
Odpovědět
peti, davku si urcuju podle toho, jak moc je mi v danem obdobi soufl :-D ted beru draka rano a vecer (jinak to pres den nestiham) po jidle 10 kapek a zapiju to vodou..(zrovna dnes jsem do zasoby nakoupila 2 baleni :) na lacno netusim, ale je to chutovy dryjak, tak nevim, jestli by mi z nej nebylo soufl :-D
Odpovědět
Profilova fotka
matka ja som si tiez kupila na SK levandulovu vodu od Sanoflore a je super. Avsak nasla som tu taku istu ale od inej formy a stoji o 3 eura lacnejsie ]-( ja by som si to v pohode dala na tvar. kupila som si aj od Weledy ruzovy, brezovy a mandlovy olej. Ten mandlovy pouzivam na odlicovanie a potom si aspon nemusim kremovat oci, ruzovy na tvar ako si ju ovlazim levandulovou vodou a brezovy obcas na telo. Velmi mi to vyhovuje a cim dalej tym viacej mi vyhovuje a dobre robi ruzova sada od W. plet mam super. /rychlo sa mi vyliecili sopky vyvolane alergiu na mandarinky/ Josefka, chcem sa opytat na ESI kozmetiku. Kupila som si intim gel a zubnu pastu, ale nikde sa nepise ze je to BIO kozmetika. Dali mi rozne vzorky, co ty od nich pouzivas?
Odpovědět
Profilova fotka
juju, mam od nich intimni gel, krem, cistici mleko a zubni pastu :-D - krem a cistici mleko jsem studovala slozeni a myslim, ze jsem je posoudila jako OK, o tech dalsich dvou ted nevim, nechala jsem je v Cr, az tam ted poletim na Vanoce, abych to s sebou nemusela tahat - mam pocit, ze jsou dostatecne prirodni, ale jestli i bio, to nevim.
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, u detoxu bys ten med taky mela omezit - jde o to, omezit cukr jako takovy .... takze bych rekla, ze obcas to nevadi ale vzdy a vsude neni to prave orechove ;-) :-D
Odpovědět
holky jak vy ty detoxy resite, kdyz jdete na navstevu nebo nekam, kde se vynechavana potravina proste musi snist? Jsem premyslela, ze tak trikrat do tydne nekam chodim, kde mi neco nabizeji ke kafi a nevzit si bych vypadala jak pako :-N =-) jo a po medu se prej tloustne vic nez po cukru mi rekla ségra fyzioterapeutka :-D :-D :-D
Odpovědět
Teď mám na své akné levandulovou mast od justu (prej to není čistě přírodní, ač se tak dost ve Švýcarsku prezentujou), ale celkem se mi to po tom zlepšuje.
Odpovědět
Asi som v nespravnej teme - tak pardon :-.
Odpovědět
lindulak, zkus se mrknout na netu na to, co hledas..ja nevim, jestli tady nekdo kdy odvapnoval pracku octem..nam se v praze kamen vubec nedela, takze nevim.. rosi, ja klidne jidlo na navsteve odmitnu..tuhle jsem si vezla k babicce, kde se klasicky vyvaruje svickova a rizek..salat a tunaka a oliv olej a ocet..proste vsechny ingredience.. a udelala jsem si svoje vlastni jidlo..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?