Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
no to sem si stazi mohla myslet, ze to pouzijes proti mne..je jasny, ze nevidim do kuchyne nikde, ale kde jim si teda hoodne vybiram a to, co vcera bylo k mani mi teda vubec ale vubec nejde pod nos..tyhle typy rautu vubec nemusim..parecky apodobny veci, jo? ja se snazim jako prase prave nejist, protoze vim, ze mi to skodi;-) taky me nebavi se dohadovat, jaky jidlo je lepsi...jenze ja tohle nepovazuju za dohady, ale za diskuzi, vis ;-) kadzej ma svuj nazor a treba ho zmeni nebo upravi, kdyz se dozvi od ostatnich neco zajimavyho, co mu bude davat smysl..a k tomu vyvoji v case, nejsem expert, ale z toho, co jsem cetla, je spousta potravin, kterou se clovek za ty stovky let naucil jist v pohode stravitelna a hlavne vyzivna..zajimalo by me, jestli by clovek zijici na ovoci a zelenine a oriscich byl vubec schopen dozit se 21. stoleti..jako ze moje babicka pracujici na poli 14 hodin denne by pak prisla domu a dala si zeleninovej salat a ovoce..to si dovedu tezko predstavit
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, jak to, ze varenim neziskas nic hodnotneho? Co treba lepe stravitelnou vlakninu? Vis, ze nektere enzymy jsou pro cloveka skodlive? Treba prave v bramborach - krom nestravitelne vlakniny v syrovych bramborach je tam jeste enzym, ktery je pro cloveka toxicky. Co treba mrkev - varena ma vic antioxidantu nez nevarena, stejne tak jako varena rajcata. V syrovem bilku je enzym, ktery brani vstrebani vsech vitaminu a mineralu, ktere dostanes ve zloutku .... takze snist syrove vejce je z hlediska prijmu vitaminu k nicemu. Ja vubec nejsem proti syrovemu ovoci a zelenine, naopak, ale podle me ve vsem musi byt rovnovaha. Nesouhlasim s tim, ze nam staci k zivotu jenom ovoce, zelenina orisky .... streva se nam v evoluci take vyvijela a adaptovala se na prijem mleka, lepku atd atd ... tohle mozna stacilo nasim davnym predkum, ale ne nam, kteri zijeme ted a tady ..... kde bys ziskala omega 3 pro mozek a bunky a nervy??. Co bilkoviny, kde jsou v takove strave zastoupene? - docela slusny nabeh na depresi a nedostatecne fungovani imunitniho systemu. Kolika let se nasi predci dozivali - uimirali ve 30 - treba proto, ze nemeli dostatecne vyvazenou stravu ... Navic neni pravda, ze varenim vzdycky znicis vitaminy - vitaminy rozpustne v tucich - A, D, E, K jsou celkem stale i pri vyssich teplotach a nektera becka (treba B12 take) a mineraly vicemene vsechny - a vlastne se varenim stanou lepe stravitelne (dalsi vyhoda vareni ;-) ). Ja si myslim, ze clovek ma jist vyvazene a pravidelne a hlavne pestre. Souhlasim naprosto s tebou, ze se musi zit a neni udrzitelne byt naprosto striktni a zasadni (taky jsem si tim prosla), ale da se najit slusny kompromis :-). taky se mi nelibi ty strikni smery - vitaranstvi a veganstvi atd .... ja myslim, ze dlouhodobe z nich nic dobreho nekouka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tak uz to chapu co mas s tim lepkem :-). Ja se taky chystam vypustit lepek z jidelnicku - vlastne se chystam udelat si komplet protialergickou dietu, mam pocit, ze me neco alergisuje a nevim co ... :-(
Odpovědět
holky :-D ceka na me taxik, tak jen v rychlosti.. catf, me to ale fakt vrtalo hlavou, to neni proti tobe (ja teda mam rada sladky, takze dortikem nepohrdnu, par jsem jich tam zdlabla :)..ad fyzicka prace, nemyslim si, ze to je nedostacujici strava, navic docela dobre vim, co treba jidavala moje prababicka, ktera na poli fakt drela celej zivot.. josefko, vsak syrovy brambory ji asi malokdo :) nemam ted cas, ale kdyz jsem si studovala nejake materialy k tomu, tak vsechny argumenty, ktere mi predkladas byly zase na vita strankach a jinych odkazech vyvraceny a vysvetleny uplne jinak, navic jeste dalsi, kvuli kterym je vareni spatne (a ja to nechtela a nebudu sem vypisovat) :-D tak a kde je pravda?..to je jak treba s tim mlikem, koukam (na spoustu veci maji odbornici uplny odlisny nazor a ted si vyber :) proste kazdy si najde, co jeho jest.. muzeme klidne diskutovat dal, ale muj nazor se jaksi nezmenil..ale radsi rozebiram kosmetiku tedy :) vsak striktni nejsem, jak uz jsem psala, ja narozdil od nekoho, nestuduju celej den, co bych mohla/mela jist..proste zalezi na okolnostech, ktere nemuzu vzdy ovlivnit, tak jidlem se stresovat nehodlam (proto asi ani nikdy nebudu vegetarian nebo vitarian nebo jakykoli -an :), jsou pro me dulezitejsi veci, nez co jim :))
Odpovědět
Profilova fotka
To je asi o tom, pro co se rozhodnes a cemu chces verit. Kdyz mam fakta, tak jsou pro veci dane, mam rada fakta, ktera jsou podlozena vyzkumy (to co jsem vicemene napsala) a pokud mi to nekdo vyvrati na zaklade nejake teorie, tak fajn, ale ne vzdycky je teorie stejna jako praxe ..... pak koukam na ruzne studie a jejich verohodnost a logicnost a priklonim se k tomu nebo tamtomu - jako treba to s tim mlekem. Argument, ze protoze pra, pra, pra .... predci se zivili oriskama a ovocema a zeleninou, tak bych to mela jist taky nejak neberu, protoze ziju v jine dobe a mam jine potreby a je ode mne pozadovano delat jine veci a lidske telo (vcetne traviciho systemu) se za ta tisicileti adaptovalo (tak jako se adaptuji zvirata na jine prostredi). Ale naprosto souhlasim s tim, ze bychom urcite veci delat nemeli a meli se vratit k prirodnejsi forme stravy. To, ze lide zacali jist psenici, pit mleko atd atd .... je proste soucast evoluce, kdyby nebyla, tak porad sedime na stromech a louskame orisky :-) :-) Jasne, ze kazdy si najde, co jeho jest, ale otazka je, jestli je to dobre pro jeho zdravi. Je fakt, ze ja delam, co si myslim, ze je pro me zdravi nejlepsi, ale je mozne, ze za 10 let zjistim, ze to nebyla ta spravna cesta - ale jsem presvedcena, ze nezjistim, ze spravna cesta je vitaranstvi nebo jine -anstvi, jak pises. To co jsem se kdy ucila o jidle a vyzive a potrebach lidskeho organismu do toho proste nespada. Rozhodne souhlasim se o tom uz nedohadovat :-) .... tak uz nebudu :-)
Odpovědět
mne se diskutovani libi :-) josefko, to jsem rada, ze s tim lepkem si rozumime..ja uz se dost tesim na experimentovani s ruznejma receptama a hlavne na koreni :-)
Odpovědět
petuli, jaks schanela ten ocni odlicovat, tak tautropfen na to doporucuje svuj mandlovy olej, ktery pouzivas ;-) ninouche, k te smisene pleti..ja mam plet podobnou..mastna t zona(celo extremne mastne)..nastesti se mi pupinky delaj akorat obcas pred ms jinak ok..ja jsem si poridila tautropfen fluid radu, ktera je dobra na odlicovani tehle pleti a na peci o ty sussi partie..na celo a bradu si poridim jeste rakytnikove mleko a pletovou vodu z cajovniku a budu to kombinovat(zjistila jsem, ze jenom ta fluid rada je na t zonu moc mastna, ale na tvare perfektni)..je to sice palka investice, ale zatim jsem neobjevila lepsi kombinaci..dam vedet, jak to bude fungovat
Odpovědět
ahojte sa vam tu idem zamiesat, mam otazku ohladom ktorej sme dnes polemyzovali manzelom a to ze vsade su vseliake bio predajne a bio potraviny ale existuje nejaky "bio a zdravy fastfood"? nic podobne som ja osobne este na trhu nezhliadla a ak take nieco existuje alebo aj neexistuje co sa tam ponuka, resp. co by sa tam mohlo ponukat?? asik dajake zdrave jedla... :-N
Odpovědět
třeba country life existuje - mají tam třeba bio vegetariánskou pizzu, veg. guláš, slunečnicový karbanátky, saláty, sladkosti a vůbec všechno možný :-) předevčírem jsem tam skočila na obě, byla to fakt ňamka, až na sojanézu, kterou mi paní bez ptaní plácla na jarní salát :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Country life znám i já, miluju jejich zeleninový bagety, i s tou sojanézou.. :-D
Odpovědět
a nepřijde ti, že ta sojanéza trošku nevoní?? chuťově byla dobrá, to jo :-) ale otevřela jsem to ve škole a všichni začali čichat kolem sebe a hledat původce :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-D tak to mi nepřijde, asi sem k ní nikdy vyloženě nečuchala, mám jí ráda, kdyby ji prodávali i v normálních obchodech, kupovala bych jí radši než obyč.. Já ti odpovím rovnou sem.. :-) Myslím, že lampy mění, jak se má, že by si to v těch lepších salonech nedovolili.. Teď používám obyčejnou kosmetiku z drogerky, Nivea, Loreal, nic extra, protože to je levnější, co si budem nalhávat.. co je pikolinát? B-koplex do sebe cpu, když se mi začne dělat opar, někdy se podaří to podchytit a neudělá se, ale slyšela sem, že se po něm může přibírat.. :-|
Odpovědět
Článek se načítá
to jsem taky slyšela, vyzkoušíme a uvidíme :-) Kosmetika z drogerie je možná částečný původce špatný pleti, já jsem předtím používala kosmetiku z lékárny - La roche posay, Avene, takže mi ta cena přírodní kosmetiky přijde v porovnání s tou lékárenskou skoro stejná. Ale při přechodu z "normalni" kosmetiky to bude asi cenovej šok :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No právě.. :-N Ale asi se to vyplatí, když mi nic jinýho nepomáhá.. Každopádně moc děkuju za rady! :-D A co ty vlastně děláš? :-)
Odpovědět
být tebou, tak si nechám poradit - holky tady by ti určitě pomohly víc jak já, já jsem takovej amatér a začátečník :-D ono to, co je navenek většinou ukazuje to, co je uvnitř a jestli píšeš, že máš problém se střevama, tak to by právě mohla být ta příčina. Takže být tebou, začnu tam :-) mě to trápilo taky dost dlouho a ještě teď to není ideál, ale je to nejlepší za x let a to jsem toho už vyzkoušela! co dělám? studuju :-D pořád ještě...
Odpovědět
Profilova fotka
Něco, co souvisí se zdravou výživou nebo tak? Že píšeš, že seš začátečník? :-) Já mám střeva v pohodě, jen ta vláknina mě nějak zazdila, ale to já už si taky myslím, že je problém uvnitř, po různých konzultacích, prot sem se chtěla začít čistit Benefibrou, ale jak to dopadlo... Uvažovala sem i o léčiteli, jednomu známýmu vyléčil lupénku, tak to by bylo možná taky řešení, když dermatolog neuspěl..
Odpovědět
a co ti dermatolog předepsal? Byla jsi jen u jednoho? Já byla u třech a žádný to nezvládl :-) ne, studuju VŠE a PedF UK, tam to moc o zdravý výživě není :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Takže tohle je jen koníček? :-) Nejdřív mi dal nějakou vodičku namíchanou v lékárně, takže netuším, co to vlastně bylo, pak mi dal asi na měsíc antibiotika (nějaký bene, ale nevím) a pak mi dal nějakou mastičku, která mi strašně vysušila obličej, ale beďary zůstaly, takže jedinej výsledek byl odbarvenej ručník.. :-| no, jen u jednoho, ztratila sem iluze.. A jak tě poslouchám, tak ani další zkoušet nebudu.. =-)
Odpovědět
hm... to jsem měla podobný - já brala antibiotik 3 měsíce, takže jsem si totálně zničila střevní floru, až ty laktobacily mi to snad zas spravily. Já byla v Motole, v Modřanech a nikde nic, žádnej zázrak... asi si s tím nedokážou poradit :-| mně jediný, co celkem vyhovuje, ne že by to teda vyléčilo, ale nezhoršovalo mi to, byl Aknoren, od kožní. A teď ta kosmetika od Hauschky, plus chodím na kosmetiku a tam mají takový přístroj, co by měl vyčistit lymfu a vyhladit tvář, tak uvidíme :-) zatím to pomáhá :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já nechodím ani na tu kosmetiku, párkrát sem tam byla, ale měla sem to pak ještě dlouho mnohem horší, navíc to strašně bolelo.. |-| A Aknoren je co? Já měla od normální dr.Eryfluid (vodička), po tom se mi to zlepšilo, jakože sem to natřela a druhej den byl beďar skoro pryč.. ale říkala, že je to docela brutální přípravek..
Odpovědět
tak ten jsem taky používala a hooodně dlouho, nikdo mi nic o agresivitě neřekl ]-( aknoren je mastička, tvář je ráno hladká, není mastná, není flekatá... ze všeho, co jsem zkusila byl nejlepší. Ale je na předpis..
Odpovědět
Profilova fotka
Hlavně že za to musíš ještě zaplatit 30 Kč za recept a dalších 30 za doktora, šmějdi, ale řeknu si o ní doktorce.. ;-) Tak díky za rady, jdu do hajan! Ještě se tu objevím pro inspiraci na xichtíkové věcičky.. :-D hezký večer a dobrou noc! :-)
Odpovědět
no a k tomu doplatek 160 Kč... :-S dobrou :-)
Odpovědět
josefko, presne tak :) proste v tomhle jsem se rozhodla jinak (spousta veci mi tam taky prijde verohodna a logicka a kdyz to nejsem schopna se svymi vedomostmi posoudit, musim se priklonit k tomu, cemu asi budu verit :) a ty clanky a vyzkumy, ktere hraji pro ne, mi proste prijdou smysluplne a jsou mi sympaticti :) jenze ten pra pra argument ja neaplikuju takhle, ze kdyz to delali oni, my bychom meli taky,jen proto, ze se to tak delalo dlouho..ja jen psala, ze bez ohledu na ostatni veci, ktere se evolucne vyvijeli, nas travici trakt evoluci neprosel, je porad stejny..a jestli se telo adaptovalo, tedy jak a zda-li je to pro nej dobre, tak to je taky otazka, ze :-D jinak potreby mame samozrejme jine a spis tedy smerem k mene energeticke strave (vzdyt si vem, ze fyzicky vetsina skoro nic nedela, sedi v kanclu, vozi si zadek v aute..) ja tedy rozhodne nedelam ve stravovani to, co si myslim, ze je nejlepsi :-D protoze jak uz jsem psala, ne vzdy muzu ovlivnit situaci ve ktery se nachazim, tudiz kdyz mam hlad, tak neco musim snist a kdyz je pobliz fastfood a ja nemam cas, tak tam zajdu, protoze hladovet nehodlam..a taky se pak tim nehodlam zbytecne traumatizovat, je to "jen" jidlo a ja v dany situaci pro sebe udelala, to nejlepsi, co jsem mohla ;-) (catf, to same i na rautu, kdyz to nesplnuje esteticke a vyvzivove pozadavky :-D tak kdyz jsem nevecerela, tak si tam aspon neceho zobnu, pac nehodlam omdlit hlady, ale chapu, ze jestli jsi mohla byt najezena a ze tyhle hnusy nejis, jsi mi mohla rict rovnou, me by se to fakt nedotklo :) jinak tedy premyslim, ze jestli me ceka jeste tak 9 mesicu, nez se telo ocisti po HA, tak si asi fakt koupim ten pytlik na hlavu a vystrihnu do nej dirky :-D uz takhle se muj vecerni timing v koupelne prodluzuje o pul hodinu, nez se ukojim vynipanim vsech pupinku :-D josefko, rozhodne potrebuju dalsi davku weledy :)
Odpovědět
anastazie: tak to te plne chapu s tim nipanim...jakmile jsem v koupelne,proste tomu pohledu do zrcadla se neda odolat a uz to jede...Manza jen rve odnekud v byte...Coze ty uz si zase nipas??? Slysela jsi nekdy,ze urcite casti tvare jsou spojene s organama?je na tom neco pravdy?A ktere organy s cim???
Odpovědět
chloe, presne :-D ja musim potaji..a pak kdyz vyjdu ven, tak dostanu vynadano: uz zase?! :-D :-D a nejhorsi je zarivka, to nekdy neodolam i rano a pak odchazim flekata.. slysela..mozna je to docela logicky, stejne tak jako s chodidly, ne? (btw moje ucitelka na aj s oblibou sleduje, kde se mi to prave rozlejza a pak to komentuje :-D akorat je fanda amater, takze s tou verohodnosti bych si nebyla jista..)
Odpovědět
A ty reci kdyz vyjdu ven z koupelny 8-( ....: No ty zase vypadas!!! :-D :-D Jaj a nevis s cim je spojena brada????Tam se mi to rezlejza nejvic
Odpovědět
no stazi, k tomu muzu dodat pouze to, ze ja jsem slusne vychovana a nebudu osocovat neco, co je zadarmo na charitativni akci a vubec behem pozvani, jako nejsem strevo... i kdyz ty ses mozna vsemu imunni, mne osobne by to prislo treba nevhodny..kdybych vedela, ze to takhle rozpitvame, tak si snad radsi ten parek vemu kristepane :-D
Odpovědět
stazi, chloe, hlásím se do klubu nípaček :-D vždycky si říkám, že už to nípat nebudu, případně jen ty "bílý", ale pak se neudržim a rozjedu to naplno :-p mamča mi pořád tvrdí, že si to tím zhoršuju, jenže nechte si to tam dobrovolně!
Odpovědět
chloe, bradu mam taky nejvic postizenou..a jeste tvare jakoby u spanku, ale tam je to zas uplne jiny typ |-| :-D a nevim nic..matne si vybvuju ledviny, ale to mi rikala, kdyz jsem to mozna mela jinde, takze fakt nevim :)) kacenko, presne a jinak mi to,co tvoje mamca povida polovice :-D catf, aha, tak to radsi nezacinej praktikovat, pac pak uz by ti to bylo jedno a slusny vychovani by bylo to tam (ale ne zas uplne, jako to rozlisuju, kamaradce reknu, co si myslim opravdu, u cizich pouzivam nekdy eufemismus, takvy streva zas taky nejsem, pac vim, ze by se s tim taky nemusli srovnat) :)) a uz mlcim :-x takovou parkovoou obet, bych po tobe nemohla chtit :-D jdu si zabalit, jdem na par dni pryc :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?