Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Marti, mezi "znalými"bývá Nobilis označován za kvalitnější. Liveon mám a jsem spokojená, trochu problematické je balení v plastu, ale není problém ho přelít do skla :-) Na SLovensku je celkem drahý :-.
Odpovědět
Josefko, psalas včera Kacence "Chlorellu/spirulinu bych asi nebrala ted, mela by sis byt jista, ze ti spravne funguji streva a jatra nez si zacnes s chlorellou. " - co se stane nebo jak se projeví, když člověk střeva a játra OK nemá a začne brát tyto řasy? Blko, na ten prohlížeč jsem se ptala proto, že když náhodou otvírám BRMS ve starší verzi IE, taky mi nejde Krása atd. otevřít nikdy, v Mozille je to bez problémů. Catf, docela jsi mě vyděsila s tím lepkem :-o Ad éčka: tady se dá najít "stupnice vhodnosti", která (aspoň dle prvního pohledu) souhlasí s řazením v knize V. Syrového: http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cis... Marti, ještě k tomu Liveonu, neměl by obsahovat jiné příměsi a je možné ho i konzumovat. Nějak mi leží v hlavě ty mléčné výrobky. Bez jogurtu k snídani se zatím neobejdu, lépe řečeno, nevím, čím ho nahradit; ovesnou kaši nemůžu, sójové jogurty asi nebudou taky ta pravá volba, ovoce ani pečivo po ránu do žaludku nedostanu... Máte někdo nějaký nápad?
Odpovědět
kiam, chloequest, dík za info... na mojom géle bolo napísané "paraben free" aspoň niečo :-D
Odpovědět
nie sú čisté biojogurty dobré na pečeň? nerozumiem tej móde, že všetko mliečne je "fuj"
Odpovědět
Lenti a prečo by mali byť dobré na pečeň? Priznám sa, že to počujem prvýkrát v živote =-) Niekoľko argumentov, prečo mlieko (pokiaľ teda nie je ľudské, ideálne od vlastnej maminky 8-) ) nie, je napr.tu: http://www.sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani... Viem, že to nie je úplne bežný názor, ale aspoň sa rozprúdi debata :-D
Odpovědět
A aj keď to možno znie, že mám už vitariánstvom a spol.úplne vymytý mozog, tak ohľadom toho mlieka hovorím aj z vlastnej skúsenosti. Takže minimálne pre mňa je ako potravina mlieko úplne zbytočné až škodlivé...
Odpovědět
alilia, toto som tak zbežne našla http://referaty.atlas.sk/ostatne/neza..., ale neviem, odkiaľ presne to mám... celkovo musím trochu dbať na pečeň, a na to som si nariadila (sama, vhodnosť nezaručujem) biele demeter jogurty s bio ovsenými vločkami a hrozienkami podľa mňa je človek všežravec a žiadne extrémy nie sú dobré...
Odpovědět
rozumiem, keď má niekto s mliekom a mlieč. výrobkami problémy, že ich nekonzumuje, ale sú ľudia alergickí napr. na jahody, tak to neznamená, že ja ich jesť nebudem
Odpovědět
Jj, jasne, presne tak, je to individuálne - aj keď si myslím, že sú potraviny, ktoré nie sú vhodné pre nikoho (či tam patrí aj mlieko, je ťažko povedať..podľa mňa ale skor áno). Každý máme trošku inú genetickú výbavu a imunitný systém - keby som jedla napr. to, čo moj drahý, bola by som asi dodnes s ekzémami a ďalšími problémami, nehovoriac o úplne zanesenom čreve...uf, to sú témy takto na večer 8-)
Odpovědět
Práve som bola inšpirovaná namiešať si svoju porciu jogurtíku :-D :-D :-D a navyše mám pocit, že robím niečo dobré pre svoje zdravie ;-)
Odpovědět
ad odliceni oci, nepouzivam nic, jen jemne smyju vodou (mam hauschka rasenku, pousti dobre) a zbytek setru uchostourem, kdyz je potreba.. kdyz jsem pouzivala cistici krem hauschka na odlicovani, tak kdyz jsem ho smyvala, tak rovnou i s ocima.. ad vitarianstvi, myslim si, ze to vubec nesouvisi s evoluci, nebudu se poustet do dlouheho vysvetlovani a davat odkazy, mne staci jen pomerne jednoduchy a logicky vyvod, ze varenim cehokoli (nad urcity teplotni stupen) nici enzymy a vitaminy, coz mi zni jako nejdulezitejsi a dostatecny argument k tomu, abych preferovala syrovou a ne varenou stravu.. ad mlecne vyrobky, neni to moda, jde o traveni mlika (nekdo ho spatne stepi, nema na to enzymy) a o to, ze zahlenuje, drzi se ve strevech a tam pak hnije leta (mlecny vyrobky-teda jeho zbytky, jdou pry ven- mam na mysli klystyr/hydrocolon- jako jedny z poslednich, je to fakt humac) :-D odakz jsem zatim necetla, nestiham :)
Odpovědět
Stazi (pripadne niekto iny) a mas hydrocolon za sebou? Klystiry som skusala a minimalne na pleti sa aspon takto zlahka ocistene creva prejavili celkom rychlo...na hydrocolon sa stale len odhodlavam a sondujem po info. Co sa vonkajsej strany tela tyka :-D, tak dnes vyskusany rozmarynovy sampon od Weledy a je to zatial baaajo x-) Tak verim, ze prijemne pocity vydrzia aj nadalej. Mate s nim niekto dlhodobejsie skusenosti (Juju? ;-) )?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
taky nestiham, mam dneska nocovku nad ucenim se na skoleni, ktere je neuveritelne dlouhe a je to nudne ISO :-( jen zbezne co me zaujalo: catf, nemyslim si, ze zdravy clovek ma problem s lepkem - pokud streva funguji jak maji, tak ho zvladnou. Mame ve strevech enzym, ktery lepek stepi - lidi s celiakii ten enzym nemaji, proto lepek nemuzou. Jiny problem je, kdyz strevo nefunguji poradne a bunky strevni steny nejsou k sobe dobre "prilepene" - pak muze cokoliv ze streva proniknout do krve a lepek je bilkovina, tudiz vyvola alergickou reakci. alila, kombinovana strava vers kombinovani sacharidu s bilkovinami - z hlediska rovnovahy cukru v krvi a uvolnovani cukru do krve je lepsi kombinovat sacharidy s bilkovinami (mluvim o celozrnnych nerafinovanych sacharidech a zelenine). Lide s cukrovkou nebo s inzulinovou citlivosti by se takto meli stravovat, protoze pak maji vyrovnanejsi hladinu cukru. Take z hlediska dlouhodobeho je tohle snadnejsi a prijemnejsi zpusob jak si udrzet vahu a mit vyvazenou stravu. Pokud mas traveni v poradku, zaludek zvladne v pohode stravit co mu das. Nekdy se voli jist bilkovinou cast jidla jako prvni. Ja nekdy kombinuju, protoze moc nesnasim brambory k masu, tak volim zeleninovy salat nebo varenou cuketu a brambory jim s cockou nebo fazolema .... Nikdy si nedavam den bilkovinny, den sacharidovy, den ovocny atd ... to je nevyvazena strava, hodne se pri ni zhubne, ale po navratu do normalu vetsinou zase pribere :-( ad vitaranstvi - ja bych ho nezvladla, ac ma logiku :-) ... ale treba podle cinske mediciny se syrove ovoce a zelenina moc nema jist, protoze bere teplo a energii. Navic podle zasad vyzivy, ma byt rovnovaha mezi syrovou a varenou stravou .... Ja treba v zime jim vic varene zeleniny a ovoce nez v lete, protoze je mi porad zima :-) ad mleko - jsem take zastancem toho, ze neni zdrave, ale obcas si dam bily bio jogurt a ted jsem si vzpomnela, ze mam ve skrince vlastnorucne vyrobeny kozi jogurt, tak ho musim zkontrolovat :-). Hlavni problem u nebi mlecnych vyrobku vidim v pritomnosti pesticidu a hormonu a antibiotik a jeho zahlenovaci schopnosti.
Odpovědět
Ja byla na hydrocolonu, mozna tak pred trema, ctyrma rokama. Mam trochu problemy se zazivanim, tak jsem si myslela, ze mi procisteni neuskodi. Ani uz nevim kolikrat jsem tam byla, mozna trikrat. Nic extra teda na konci ze me neslo (a to jsem jedla predtim mlecnych vyrobku docela dost, i kdyz mi vlastne po nich nekdy bylo blbe :), jsem se tesila ze se neceho zbavim ale nebylo to asi tak drasticky :) Jinak jsem popravne zadny ucinek nezaznamenala. Ted dochazim k zaveru, ze mam odmalicka, kdy do me praly jedny antibiotika za druhym, znicenou mikrofloru v brise a asi uz dlouho mi tam zije candida, ktera mi zneprijemnuje zivot. Takze se chystam na tu dietu. I kdyz pred Vanocema na to asi neni nejlepsi cas :)
Odpovědět
ali, ja na hydrocolonu jeste nebyla, protoze jit tam parkrat je na nic..lepsi je jit hodnekrat za sebou a dodrzovat dietu a to v normalnich provoznich podminkach (mych) zatim nestiham/nezvladam :)) ale porad se na to chystam (znam teda i lidi, kteri jezdi na dovcu asi na 10 dni a nic jinyho tam nedelaj, nez ze neji -krom psylia a vitaminu nic jineho- a vyprazduji sami sebe :-D ale asi by mi bylo lito, byt v exoticky zemi zavrena v komplexu a bavit se s ostatnima o hovnech :-D tedy pardón :) muzes si tam koupit i brozurku, kde mas vyfoceny, co za hnusy z tebe muze vylezt a co to zpusobuje, mch.zrovna zrovna z toho mlika, to jsou pry strasny veci :-D.. k tomu si jeste muzes koupit sadu rukavicek a nadobicka na pitvani..no, jet tam s polovici, to musi bejt romantika :-D) josefko, vsak ja vitarianstvi taky nezvladam a ani se nechystam (jen se snazim dodrzovat to ovo dopoledne), proste mi prijde logicke a spravne..cinska medicina me v tomhle smeru nebere..a zasady vyzivy...asi to samy..zasady odjakziva nemusim a neverim jim (nehlede na to, ze jsi nerozebrala jak k nim dosli) :-D
Odpovědět
martina, myslim, ze kdyz pouzivas cistici krem hauschka, ze pouzivat jeste cistici mleko je zbytecne..skoda penez..jsou urcene na stejnou vec, pouze na jiny druh pleti ;-) co se tyce stravy...jsem toho nazoru, ze je potreba zkoumat nejen vliv jednotlivych latek na telo, ale taky vyvoj cloveka v case..nic neni staticke, vsechno se neustale vyviji a je to potreba hodnotit v souvislostech..nejsem zastancem agresivnich stravovacich navyku, musi to pro me mit logiku(ad lepek)..mam pocit, ze kontrola jidla pro nektere znamena kontrolu nad sebou samymi ..proto vsechny urputne smery jako vegetarianstvi, veganstvi, vitarianstvi apod. ve mne vyvolavaji neduveru
Odpovědět
martina, jeste k tomu kokosovemu oleji...liveon tu vysel jako nejpouzivanejsi a mne v gw doporucovali tropical, protoze se prodava ve skle(liveon v plastu). Cenove to v cr vychazi stejne.
Odpovědět
no ja proste tehdy udelala ten jeden cyklus, myslim ze ti ta osobo co to dela rekne ze uz vic to nema cenu, ze uz nic nejde... Pak jsem samozrejme jedla ty lactobacily, ale jinou dietu jsem nedrzela.. No ale ja tou dobou sem se docela hlidala co jim... ad urputne smery jako vegetarianstvi... myslim, ze nekteri lidi proste maso k zivotu az tak nepotrubuji (mozna funguje i neco jako strava podle krevnich skupin?)... Ja odmalicka maso odmitala jist, vzala jsem si radsi omacku s ryzi a do masa dobla, coz obzvlast babicka tezce nesla, kdyz oni maso driv moc nemeli, ze... Pak jsem v sedmnacti pod vlivem jednoho filmu z jatek maso do pusy proste nekolik let nemohla dat, ryby jsem teda jedla... To mi s rocni prestavou vydrzelo deset let... Ted jsem se rozhodla, ze mi trochu masa neuskodi a nejak psychicky to lip zvladam, tak jsem si rekla, ze jednou tydne maso, jednou rybu. Jenze tenhle tyden jsme meli (i kdyz jen malicko) kure v carry dva dni, pak rybu a vcera jsme byli v restauraci a ja si obednala zase nejake maso (ani nevim proc) a fakt jsem to do sebe nemohla dostat, navic mi pak bylo vselijak. Takze se asi zase vratim ke skorovegetarianstvi, s tim ze maso si dam fakt jen dvakrat trikrat za mesic...
Odpovědět
no ja bych nechtela celej den resit, co jako muzu jist a co nemuzu..a uzirat se pripadnym selhanim nebo nedostupnosti spravne potraviny, kdyz pracuju/neni cas/jsem na dovolene/na navsteve(v restauraci atd. atd.. proste je to ztrata casu, ktery muzu vyuzit lepe..zas tak bych to nehrotila..jen mi tenhle vita smer proste prije "nejlepsi", i kdyz ho tezko nekdy uskutecnim a ani bych se jim omezovat nechtela.. jsou dulezitejsi veci (treba praktikovani :-D), nez reseni toho, co v tomhle zivote pozru :-D jinak ja proste nevidim souvislost s vyvojem cloveka v case a tim, ze varenim se nici vitaminy a enzymy..to tak proste je a souvisi to leda tak s teplotou :-D a logicke to pro me je docela dost..
Odpovědět
kacu, tam kam se chystam, to trva vsem urcite vic, nez 3 sezeni a reknou ti, co bys mela/nemela jist.. a ja bych se toho radsi drzela, kdyz uz tak aby to nebylo kontraproduktivni :) jinak maso taky moc nejim, tak jednou za mesic? ani nevim..ale treba sushi mam moc rada, takovy syrovy ryby :-D a ryby celkove muzu (jiny maso mi ani nechutna - krom kureciho, kteremu se snazim vyhybat)
Odpovědět
ad hydrocolon jeste - jinak jsem vickrat cetla, ze by to melo trvat dyl a hodnekrat (proste poradne :-D), jinak je to zbytecny.. a uz jdu :)
Odpovědět
ja myslim, ze to ma s mlecnyma vyrobkama kazdy jinak. Ja je bastila enormne, klidne i 3 denne a byla jsem pak na tech klystyrech a nic strasnyho ze me neslo:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Janeee, ještě na doplnění éček, co jsou v tom chlebu, oznámkování podle Syrového a výpis, co která znamenají a ev. způsobují od Vrbové: E481 - Stearoyllaktylát sodný 3 Jedná se o často používaný emulgátor ve Spojených státech. Zlepěuje a zpevňuje těsto, které pak může být zpracováno strojově, má větší objem a delší trvanlivost. Jako emulgátor se používá v práškových náhražkách mléka do kávy, v pudincích a nízkokalorických margarínech. Účinkuje také jako stabilizátor a usnadňuje šlehání vaječných bílků a umělých šlehaček. Nejsou známy žádné nežádoucí účinky této látky. Výchozí surovinou při její výrobě však může být živočišný tuk. Látka nebyla v České republice v minulosti povolena. Nyní se smí přidávat do vybraných potravin, například do jemného a trvanlivého pečiva a cukrářských výrobků, předvařené rýže, emulzních likérů, snacků na bázi obilovin a brambor, do žvýkaček, emulgovaných tuků, dezertů, cukrovinek na bázi cukru, práškových náhrad mléka do teplých nápojů (bez fosfátů), do masových konzerv ze sekaného a mělněného masa, práškových směsí pro přípravu teplých nápojů a do chleba (kromě druhů připravených výlučně z mouky, vody, soli, droždí, kypřících látek a koření). E322 - Lecitiny 1 Lecitin je jediná látka, která se přirozeně vyskytuje v potravinách a zároveň se využívá v širším měřítku jako emulgátor a antioxidant. Hlavním průmyslovým zdrojem lecitinu jsou sójové boby, vyskytuje se však také v rostlinných olejích a vaječných žloutcích. Lecitin zabraňuje oddělení vody a oleje v potravinách, zpomaluje žluknutí, snižuje prskání oleje při smažení, přispívá k většímu objemu těst, zlepšuje strukturu střídky a oddaluje tvrdnutí chleba. Také zlepšuje kvalitu oplatek, sušenek a krekrů, působí jako zvlhčující látka u žvýkaček a zesiluje účinek řady antioxidantů v tucích a olejích. Lecitin se může chemicky pozměňovat pro získání "lepších" vlastností, například bělit peroxidem vodíku či benzoylperoxidem. S lecitinem jako emulgátorem se setkáme v čokoládách (Orion), ve slaných pochoutkách (Telka Opavia), lentilkách, .výkačkách (Wrigley) a různých tukových polevách a krémech (tyčinky Deli, tatranky Opavia). Lecitin je výživná a zdraví neškodná látka. V těle se účastní transportu tuků a mobilizace a rozptýlení tukových a cholesterolových usazenin. Zabraňuje ateroskleróze zmenšováním tukových částic v krvi. Lecitin snižuje hladinu LDL cholesterolu ("špatný" cholesterol) a zvyšuje hladinu HDL cholesterolu ("dobrý" cholesterol). Několik studií prokázalo schopnost lecitinu rozpouštět v některých případech žlučníkové kameny. Podílí se na tvorbě moči. Lecitin urychluje přeměnu tuků v energii a odstraňuje tím tukové usazeniny. Také posiluje mozkové funkce a paměť. Nejlepšími přírodními zdroji lecitinu jsou nerafinované za studena lisované oleje, žloutky, sójové boby, ořechy a semena. V České republice smí být lecitin přidáván v nezbytném množství ke všem potravinám s výjimkou potravin v tabulce č. 1 a dětské výživy. Látka může být použita v omezeném množství při výrobě dětské výživy (počáteční mléčná výživa pro novorozence a kojence, pokračovací mléčná výživa pro kojence od ukončeného čtvrtého měsíce věku a příkrmy). E330 - Kyselina citrónová 3 Kyselina citronová byla poprvé získána z citronové šťávy v roce 1784 neúnavným panem Scheelem (stejně jako například kyseliny vinná a jablečná). Je důležitým produktem metabolismu všech organismů a je hojně zastoupena v ovoci i zelenině, zejména pak v citrusových plodech. Průmyslově se získává z citronové šťávy nebo kvašením melasy. Kyselina citronová zabraňuje růstu bakterií, kvasinek a plísní v ovocných sirupech a nealkoholických nápojích. Používá se také jako ochucující a okyselující prostředek. V tucích a olejích zvyšuje účinnost antioxidantů a váže přítomné kovy, a tím zabraňuje žluknutí a nežádoucím změnám barvy. Dále stabilizuje barvu ovocných výrobků a při výrobě vína reaguje s přítomným železem a zabraňuje vzniku zákalu. Perlivým nealkoholickým nápojům a ochuceným minerálkám dodává výraznou citrusovou příchuť. Používá se v margarínech (Perla a Rama), zálivkách, zavařeninách (švestková povidla Hochmann), konzervované zelenině, zmrzlinách (Manhattan, Algida, Hájek), instantních čajových a ovocných nápojích (Tang), v cukrovinkách (bonbóny Starburst), pekařských a mléčných výrobcích a v mnoha dalších potravinách. Kyselina citronová je široce užívaná, levná a bezpečná látka. Nežádoucí účinky byly u pokusných zvířat pozorovány až při dlouhodobé konzumaci velmi vysokých dávek této látky. Dlouhodobá studie na krysách, které v potravě přijímaly 5% kyseliny citronové, prokázala snížené přírůstky na hmotnosti a snížený příjem potravy. Další studie dospěla k závěru, že při nedostatku vitaminu D může kyselina citronová bránit vstřebávání vápníku, který se z těla vylučuje jako citronan vápenatý. Vysoké dávky kyseliny citronové také poškozovaly zubní sklovinu pokusných zvířat. Koncem čtyřicátých let byla vyslovena domněnka, že některé z průvodních jevů konzumace vysokých dávek kyseliny citronové a jejích solí připomínají nedostatek vápníku. Častéa nadměrné požívání kyseliny citronové spolu s nevyváženou stravou může teoreticky způsobit poškození zubů (totéž platí pro citronovou šťávu). I přes výše uvedené účinky platí, že kyselina citronová patří mezi nejbezpečnější přídatné látky. E170 - Uhličitan vápenatý 1 Uhličitan vápenatý je bílý krystalický prášek, který se vyskytuje v mnoha nerostech, například ve křídě, vápenci a mramoru. Jako přídatná látka v potravinách se však často používá syntetický uhličitan vápenatý. Uhličitany vápenaté mají mnoho použití v potravinářském průmyslu: plnidla žvýkaček a kypřících prášků, zpevňující látky, protispékavé látky, dále upravují pH, účinkují jako nosiče a stabilizátory a zlepšují těsto. Používají se také při povrchové úpravě dražé a podobných cukrovinek. V cukrovinkách nahrazují barvivo oxid titaničitý (E 171). Hydrogenuhličitan sodný upravuje pH při výrobě kakaového prášku holandského typu. Při konzumaci dávek, které lze předpokládat při použití uhličitanu vápenatého jako přídatné látky, nejsou známy žádné nežádoucí účinky. Ve vyšších množstvích může docházet k nadýmání a zácpě, eventuálně i k dalším problémům. Uhličitan vápenatý se používá pro zmírnění pálení žáhy a jako zdroj vápníku se využívá k obohacování potravin jako potravní doplněk. Vápník: Většina lidí západní civilizace trpí nedostatkem vápníku. Vápník je nutný pro zdravé kosti a zuby, zpomaluje postupné odvápnění kostí (osteoporózu), podporuje stahování svalů včetně srdce, napomáhá správnému srážení krve, přenosu nervových impulsů a hojení ran. Přírodními zdroji vápníku jsou rybičky konzumované s měkkými kostmi, brokolice a mandle. Pokud dodáváte tělu vápník v podobě minerálních doplňků, musíte dbát na současný přísun hořčíku (v množství minimálně polovičním). Tělo také není schopno absorbovat vápník bez vitaminu D.
Odpovědět
Profilova fotka
Ad odličování, koupila jsem si olejový odličovač očí od Logony, je v něm hroznový oleje a ricinový pro řasy, docela příjemně voní a odličuje dobře. Dermatitida nemizí, začínám být zoufalá, a to jsem používala několik dní filtrovanou vodu, což je docela otrava, ale asi u toho budu muset zůstat. Včera jsem mátožná s teplotou 38,3 °C použila vodu z vodovodu a dneska vypadám hrozně :-( Dokonce jsem se objednala i na kožní, tam mě vezmou až 1.12., tak se mi třeba ještě podaří to zmírnit, nebo už vidím, že od tam odejdu s nějakou mastí, prostuduju její složení a stejně ji používat nebudu... :-| Koupila jsem další sonnentor čaj, tentokrát Bílý čaj ochrana a síla, je v něm 45 % zeleného čaje, černý bez, verbena a slunečnice a je taky moc fajn. Ad vitariánství, souhlasím s catf, pro člověka v dnešní době mi tento směr nepřipadá dostačující, i když o logice se nepřu, tu určitě má. Osobě se cítím lépe na teplé stravě několikrát týdně, a to hlavně v zimě. Ad kokosák, včera jsem dokoupila další tropicai (už jsem pro sebe a všechny příbuzné letos nakoupila snad 15 kokosáků :-D ) a zkusila i ty chipsy a jsou moc dobrý, mně připadají chuťově tučný, m. ne, každopádně zbaštit by v případě zájmu šly na posezení ;-) M. otevřel tu dózičku s nimi, přičichl si a řekl: "To voní jako ty..." x-)
Odpovědět
Dobre ranko!Ja si myslim,ze s tim jidlem je to velmi individualni.Kazdy si pro sebe najde to co mu nejlepe vyhovuje,vsak se sebou zije tak vi co ano,co ne...Jasne existuji takove obecne vedomosti...ze kourit,pit,jist tucne,sladke ne...Ale jiste vsichni zname ty vyjimky potvrzujici pravidla...Deda,strejda,atd,kteri kouri odjakziva,cpou se buckama,tucnym,sladkym,kolacema...o nejakem zdravem stravovani nemuze byt ani rec a zijou do 90ti...Naproti tomu sportovkyne dbajici na zivotospravu,nikdy nekourici ma ve 40ti rakovinu...Muj manzel...sezere vsechno,hranolky,maso,sladke,tucne...za mlada pravidelne 2 litry kakaa a chleba s maslem...A co myslite je uplne fit,nikdy neni nemocny,co ho znam nikdy nebyl ani nachlazeny,nema afty,lupy,ekzemy...Byl ted na testech..krev,moc cistou....A ja,co se stravuju"radoby zdrave"jdu z nemoci a problemu do nemoci....A navic vyskrtavam pomalu,ale jiste ze sveho jidelnicku vic a vic jidel...Tedy ne ze by mi to schazelo...Ale jsem si tak rikala v cem to bude... Treba mi prijde ze ta stara generace...ackoliv jedli co jedli,nebyla tehdy zadna super strava,doplnky...Vitaminy omezene...Co se prir.kosmetiky tyka nula bodu...a presto mi prisli zdravejsi nez my...Alespon v mem okoli,kdyz se ptam,nikdo netrpel zadnyma koznima chorobama...Ja jsem v rodine prvni a muj bratr druhy clovek s takovym problemem.... Tak mi to nekdo logicky vysvetlete...My tu resime vymyvani strev,michani bilkovin a sacharidu,lepky a ecka...Treba je ucel dozit se 150???? Petuli to mi je lito s tou dermoskou...Moje kosmeticka ma s PD zkusenosti,ze pry ve skole to mely vsechny,jak na sebe stale neco patlaly a zkousely....Ono to casem zmizi...Treba mi doporucila laser...Takove to cervene svetylko...je hojive,doporucuji ho na akne...drive jsem na nej chodila...(ted jsem furt mimo domov)...a myslim ze me i brachovi to pomahalo a zmirnovalo vyrazky....S tou PD by to mohlo trochu pohnout....Nevim...Pouziva se s takovym gelem a jsou to par minutove sezeni...
Odpovědět
A nebo zkus homeopatika?
Odpovědět
Ještě se vrátím k tomu mlíku. Někdo tu psal, že mlíko zahleňuje. Viděla jsem díl pořadu Pod pokličkou, který se zrovna věnoval mléku. Jeden odborník na výživu řekl: Je všeobecně známé, že mléko zahleňuje. A pak mluvil druhý a řekl: Stále se drží fáma, že mléko zahleňuje. Takže si vyberte ;-)
Odpovědět
Chloe: Ano, podle jedné indické filozofie (neptejte se, jaké =-) ) je lidské tělo stavěno na 150 let života, pokud se o něj budeme ideálně starat.
Odpovědět
chloe, tak ja bych se rada 150 dozila, kdyz ten zivot bude stat za to ;-) Podle me ma vic a vic lidi kozni problemy a jine nemoci prave proto, ze se do vseho cpou vic a vic chemikalie..to ze se zda, ze nasi predkove na tom byli lip, je spis spojene s tim, ze se tyhle veci neresili a proto zdanlive nemel nikdo problem, o vecech se tolik nemluvilo..tohle je taky o prenosu informaci(media aj.) stazi, nezpochybnuju, ze varenim se ztraci vitaminy a enzymy, to je jasna vec..jak dosahne vitarian vyvazene a energeticky dostacujici stravy bez zobani ruznych doplnku stravy mi jasne neni a pripada mi nelogicke stavet vitarianstvi na tom, ze clovek puvodem(pred miliony let) byl poziracem plodu..
Odpovědět
catf...Jaj to ja se take rada doziju 150... x-) ...Jen mi to neda nad tim vsim premyslet....Asi to bude tim,ze zavidim tem co jsou v pohode a vse muzou ....Treba muj manzel....To je vrchol nespravedlnosti :-D !!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?