Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Včera jsem si koupila ty ovesné vločky na kaši a musím říct, že v našem krámku jsem vždycky viděla jen pšeničné (no jo, vesnice :-D ). Ale v Ternu mě šokovalo :-D , že existují ovesné vločky - žitné (ty jsem si koupila), ovesné, ječmenné a pšeničné. Jsem z toho byla úplně paf :-D
Odpovědět
Blko, ještě špaldové :-D Já jsem si právě dělala na snídaně směsku z ovesných, špaldových, ječných a žitných (+ semínka), moc mi to chutnalo a doufala jsem, že mi každé dají trošku jiné látky.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, vidíš, špaldové, na ty bych zapomněla. Ty tam byly taky :-D . Já jsem si taky chtěla vzít od každého druhu jeden balík, ale krotila jsem se :-D . A to sis dala jen tak na sucho =-) ?
Odpovědět
Ak vám môžem vpadnúť do debaty o produktoch Tisserand. Mám doma telové maslo levaduľové a obsahuje aj propylparabén a metylparabén, čo ma veľmi sklamalo.
Odpovědět
Profilova fotka
Kiam, díky! To je zase případ, kdy se firma tváří jako milovník přírody a přitom si vypomáhá takovými s....ami :-p Vůně mají úžasný, ale vůbec mě neláká si cokoliv od nich kupovat, třebaže jsem kdysi měla s peelingem dobré zkušenosti. Ale to mám i s citronouvou laverou třeba ;-) Mám receptík na sprej na vlasy: 250 ml čisté vody, kůra z 1 středně velkého ekologicky pěstovaného citrusového plodu (pomeranč, citron, limetka), nebo z poloviny grapefruitu, 1/2 polévkové lžíce cukru, 1 polévková lížce vodky V pánvičce z nerezavějící oceli smíchejte vodu s citrusovou kůrou, uveďte do varu, zmírněte plamen a za stálého míchání pokračujte ve vaření, dokud nezačne roztok mírně houstnout a lepit (5 - 10 minut), sceďte tekutinu. Přidejte cukr a vodku, tekutinu pečlivě promíchejte a vlijte do lahve s rozstřikovačem. Po použití zbylé množství přípravku uskladněte v chladu a suchu a doužívejte během 1 týdne. Sprej používejte podle potřeby. Když roztok zaschne, budete moci prijíždět vlasy prsty, ale "zakódovaná" paměť zůstává.
Odpovědět
Blko, vždycky jsem si je na noc namočila do trošky vody (jen co byly schopny vsáknout) a dala do jogurtu nebo smíchala s nasekaným čerstvým ovocem. Ale dalo se to i tak nasucho jako mlsání (v nouzi:-D). Petuli, ten sprej vypadá zajímavě, ale asi bych měla malinko strach, jestli to neudělá na hlavě beton :-D
Odpovědět
Ahojte!Uz jsem to tu take psala...Tisserand je plny chemie...Alespon co manzel pouzival Tea tree radu,jejiz zbytky jsem pred par dny vyhazovala a ze zajmu si precetla slozeni...Obsahovala parabeny vseho druhu.... Nevyznam se ve Welede,ale potrebovala bych si koupit nejakou pletovou vodu...Kupovala jsem ruzovou Alverde,ale nejak zacinam byt z teto kosmetiky zklamana a unavena....Mam Hauschku mandlove plet.mleko...tak abych to s nim sesouladila???Vim,ze je ta Iris pletovka...A jake dalsi?A ktere jsou dobre,bez alkoholu nejlepe?Mam smisenou plet,tak nevim,ktera voda by mi od Weledy vyhovovala...a nechci zase zbytecne vyhazovat penize za neco co nebudu pouzivat....Rada si od Vas necham poradit....
Odpovědět
Profilova fotka
Herminka: a jaký je poměr vloček a vody? Jako rýže 2:1 (voda:rýže) nebo jiný? V nouci poznáš přítele :-D . Ale kdyby byly na sucho smíchané s různými ořechy a sušeným ovocem, tak by to bylo dobré. Chloequest: růžová voda Alverde mi taky absolutně nevyhovuje :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Vím, že to sem nepatří, ale zobrazuje se vám beremko normálně? Já nemám na hlavní stránce seznam diskusí a když si najedu na diskuse a chci kliknout třeba na krásu, tak mi to nic neudělá :-(
Odpovědět
Herminka...Nejdriv jsem byla za Alverde rada,pac Hauschka dost leze do penez...Nakoupila jsem od nich skoro vse a zkousela...Ale ted jak vse dopotrebovavam se vracim zpet k Hauschkovi a chci zkusit tu Weledu kdyz ji vsichni tak chvalite.... ;-)
Odpovědět
Blko, vody jsem dávala tak nějak od oka - spíš ta voda ani nesahala nad vločky (chce to zkoušet) - ale upozorňuji, že jde fakt jen o namočené vločky, ne o kaši, v tom Ti poradí spíš holky, co je vaří. taky nemám na halvní straně seznam témat, ale přes Krásu se sem dostanu normálně. Jaký máš prohlížeč?
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi: na kaši tu dávaly holky recepty včera a mám je zkopírované. Ta informace od tebe mi stačí ;-) Mám internet explorer.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky, tak já dávám do ovesné kaše jen vodu, nesnáším mlíko, a je to takhle úplně bezva! a pak přimíchám med a je to super nedělní snídaně! Chtěla jsem se zeptat, zda je něco špatného na tmavém celozrnném toustovém chlebu? ten totiž jím každý den!!! Jinak Alverde mám pleťovou vodu tu s mořskými řasami na smíšenou pleť a je super!
Odpovědět
Profilova fotka
Janeee, máš od něj ještě obal? Je tam seznam surovin, tak je sem vypiš... Osobně toastovým chlebům moc nevěřím, uvidíme ;-) Dneska beremko dost blbne, já mám taky explorer a před chvílí bylo zasekané totálně, bez ikon, dlouho trvá načtení...
Odpovědět
Profilova fotka
jo tak obal mám doma, tak to sem pak napíšu! si kupuju pořád stejnej, protože mi chutná, já zas moc nevěřím těm úplně tmavým, že je dobarvují... tak já to sem navečer hodím, ať vím, co jím. doufám, že to nebude úplně špatné pro tělo, když si ten chleba beru nas vačiny do práce! A Peti, moc děkuju za rady, kde co v Brně najít!!! Moc mi to pomáhá, protože když tam jedu, tak nestíhám vše obcházet a takhle už vím, kam mám jít a nakoupím!
Odpovědět
Profilova fotka
Už to funguje :-)
Odpovědět
janee, v balenych chlebech byvaji ecka, aby delsi dobu vydrzely..jinak ke chlebu obecne..ja jsem cetla trosku o lepku, ktery lidske telo hystoricky zacalo dostavat ve velkem mnozstvi az diky industrialni revoluci a spatne ho zpracovava, lepek se uklada ve strevech a snizuje pruchodnost strev a muze zpusobit, ze strevni stena zacne propoustet do krve toxicke latky z nepracovaneho jidla..dokonce je lepek spojen s autizmem u deti..takze ja bych to s chlebem neprehanela, mel by se jist minimalne..psenice, zito, oves, jecmen obsahuji lepek..bezlepkove jsou pohanka, jahly, quionoa, kukurice.. kdyz uz se chleba ji, tak by se mel v ustech poradne rozkousat, aby ho sliny rozlozily co nejvic..zaludek ani streva nejsou vybaveny, aby se s nim popraly..nejhorsi je treba namazat si rohlik maslem..protoze ten pak do zaludku sklouzne po velkych soustech(pamatujete na macha a sebestovou a ty namazane rohliky, co plavaly tomu kamaradovi, co mel anginu, v zaludku? :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja mam plet smisenou - tvare a kolem rtu sussi (ale ne nejak dramaticky suchou), celo, kolem nosu a brada s rozsirenymi pory ]-( a kdyz se mi vyrobi pupinek, coz ted skoro porad, tak taky vetsinou v T zone. Celo se mi prave celkem masti. No, s tim olejem jsi me trosku zarazila, ale uvedomuju si, ze ze zacatku jsem byla nadsena, a dnes treba uz mam pocit, ze jsem zustala trochu mastna =-) Tak ted nevim. A to me tak nadchla predstava tech olejicku - treba jsem si rikala, ze ten lehky hroznovy musi byt super... ach jo, najit kosmetiku, ktera by cloveku sedela, je fakt boj! 8-( a pekne to leze do penez... Jo a kdo mate radi mlecne vyrobky, tak jsem objevila uplne hrozne dobry ovci cokoladovy dezert, mnam! x-) Je to znacka Bergerie a uz jsem ochutnala i bily ovci jogurt - taky neni spatny, ale na me byly bile jogurty vzdycky kysele, tak ten me nenadchl tolik. Porad se odhodlavam ochutnat taky kozi, ale nevim nevim :-)
Odpovědět
Holky, rozbehla sa vám tu zaujímavá debata o stravovaní :-) Ja som v tomto smere podobne ako Anastazie sympatizantka vitariánstva (aj keď možno o niečo menej symbolická...), takže debaty o vhodnosti toho ktorého jogurtu, pečiva či nedajbože domácej pekárne, to ide všetko úplne mimo mňa a asi vám veľmi neporadím. Ale čo ma zaujalo, to je, ako Josefka odporúčala v každom jedle KOMBINOVAŤ SACHARIDY A BIELKOVINY =-) Dodnes som totiž žila v tom, že je to práve pre trávenie tá najhoršia možná varianta (teda ešte horšia je možno jesť ovocie na plný žalúdok...), keďže sa potom poriadne nestrávia ani tie sacharidy (začnú kvasiť) a ani tie bielkoviny (začnú hniť)...A ako som si všimla, tak veľa z vás sa podobne aj stravuje - chlieb so syrom, zemiaky s mäsom, vločky s jogurtom či mliekom a celkom si to pochvaľujete...Tak ako to sakriš je? :-N ...Chjo, to máme problémy.
Odpovědět
Inak už dva dni testujem weleďácke Kosatcové mlieko Classic a zatiaľ fajn - a krásne bylinkovo vonia x-) Každopádne myslím, že pleť sa čistí/zanáša do veľkej miery práve zvnútra, či už kvôli nesprávnej strave a zlému tráveniu alebo kvôli rozhodenej psychike a tým pádom opäť oslabeným vnútorným orgánom...
Odpovědět
Profilova fotka
Alilia: to hnití bílkovin a kvašení ovoce mě dostalo. Musím se přiznat, že jsem ráda jedla rohlík s jablkem :-N . Ale tomu už je útrum - ovoce jen na prázdný žaludek.
Odpovědět
ja ovoce ani na plný žaludek nejím, i když jsem to doteď nevěděla:-).Dneska jsem byla zas v Greenwave a koupila jsem si korektor Hauschka, protože (klepu na dřevo ťukťukťuk) posledních pár dní to vypadá s obličejem moc dobře, tak zkusím vynechat chemický make-up a uvidíme:-)
Odpovědět
Profilova fotka
vy tu toho nakecate, sme na dovolenke na SK a nemam dennodenny pristup na net, tak nestiham citat. ta detoxikacna kura, my s manzelom ju robime podla Jeniffer Harprovej /dufam, ze som jej nepoplietla meno ale nemam to kde skontrolovat, lebo na SK tu knihu so sebou nemam/ ale o tej knihe sme tu uz pisali. JOsefka to urcite upresni ;-) zaklad je nejest vyrobky z kravskeho mlieka, psenice a raze/zita, vysadit alkohol, kofein, cukor, cokoladu, cigarety,konzervovane jedla a popritom sportovat, meditovat a doplnat stravu o rozne bylinky. My to na 100% nedodrzujeme uplne vsetko, ale na 90% a citime sa fantasticky x-) urcite kazdemu doporucujem. napisem viacej ked sa vratime domov
Odpovědět
Profilova fotka
Juju, nebo holky, který používáte na odlíčení pleti mléka, používáte je i na odlíčení očí? Dívala jsem se na mandlové mléko od weledy a je tam, že se má vynechat oblast očí. Když něco používám, používám to hlavně na oči, tak si říkám, když už bych si konečně měla něco koupit, jestli se nemám podívat po nějakým special odličovači jenom očí.
Odpovědět
Profilova fotka
tak píšu složení mého toustového chleba, jím ho teda jen na svačinu, takže max.4 čtverečky denně, tak snad to nebude tak zlé!?! : pšeničná mouka(47procent), pšeničné otruby, cereální sladová směs - vločky ovesné, pšeničné, sůl, žitný šrot, pšeničná mouka, pšeničné klíčky, len, chleb.koření - kmín, fenykl, koriandr, emulgátor E 481, E 322, regulátor kyselosti E170, E 330, enzymy, rostilnný olej. uf, tak co vy na to? se bojím těch éček!!! jinak začínám den už o půl šesté, nesnídám, jen vypiji čaj, ale pak v práci si dám ty dva toustový chleby nalepený k sobě nějkaou pomazánkou, potom během dne ta jablka, pak doma kolem třetí oběd - domácí strava, ale zdravá,no a pak večer nějaký salát nebo chleba s něčím, ale to už je obyč.chleba a snažím se mu vyhýbat... piju čaje a domácí šťávu z černého bezu, kafe jsem nikdy nepila, mléko mi nedělá dobře.. dnes jsem měla palačinky s celozrnné mouky a s otrubami, chutnaly úplně stejně jako z bílé mouky, takže výborné a čočkovou polívku, prostě normální jídla, ale ve zdravější úpravě.. ale brala bych tak 4kila dolů hned! no a čokoládu teď jím jen občas a to tu víceprocentní, stačí jí opravdu jeden čtvereček, je výborná! tak děkuju za poradu ohledně chlebíku a výživy vůbec! si vás zítra zase dočtu v práci ;-) Hezký večer!
Odpovědět
vitarianstvi se mi zda trochu jako cesta do praveku..pred 2.5 mil lety zacal clovek jist maso, pred skoro 1 milionem si zacal jidlo varit a napriklad slepak nema dneska zadnou funkci a vedci uvazuji, ze jsme ho jednou potrebovali na traveni kury stromu..takze si myslim, ze clovek se za ty "roky" vyvinul a je schopen prijimat jine druhy potravy nez puvodne michani sacharidu a bilkovin ma co ja vim svuj vyznam, reguluje se tim prisun cukru do krve a strava je vyvazena pri kazdem jidle..josefka urcite vi vic..delena strava je fajn, pokud to clovek zvlada naplanovat a je spokojen s tim, jak jidlo chutna(je podstatne, aby cloveku jidlo chutnalo) janee E481 - Stearoyllaktylát sodný E322 - Lecitiny E330 - Kyselina citrónová ..mene vhodne prisady E170 - Uhličitan vápenatý, neskodna Ne všechna éčka (přídatné látky) v potravinách jsou škodlivá. Některá z éček jsou neškodná. Jiná naopak mohou mít nepříznivý vliv na zdraví člověka, který je konzumuje. Mohou být příčinou nejrůznějších zdravotních potíží od alergie až po vznik rakoviny. Při stanovení bezpečného množství přídatné látky v potravině je toto množství určeno pro jednu dávku přídatné látky na den, málokdo z nás však jí pouze jedno jídlo denně, takže ve skutečnosti může člověk toto množství v několika jídlech překročit. Dalším nebezpečím je skutečnost, že v různých potravinách jsou různé přídatné látky. Testy jaký mají jejich kombinace vliv na lidské zdraví se neprovádějí. Dalším závažným nedostatkem testů, při kterých jsou zkoumány účinky éček na lidský organismus je fakt, že zatímco člověk je vystaven účinkům éček v potravě celý život, testy, jak působí éčka na lidský organismus dlouhodobě se neprovádějí.
Odpovědět
ninouche, kdybys chtela vyzkouset oleje, tak bych zacala u toho mandloveho..a muzes si delat v ruznych pomerech mixy s hroznovym..ja na to mam ted 25ml lahvicky z lekarny, kde zkousim ruzny pomery..ted momentalne psenicny, pupalku, avokadovy s eterakem..ktere pouzivam na telo.. v tom vom fass nejsou tak drahe, takze s tim experimentovat jde, pouze ten spravny mandlovy nemaji, ale treba casem taky bude..ja doufam, ze budou mit i merunkovy(na domovskych strankach je)..takze do te doby treba koupit nobilis, topvet apod., ktere nejsou nejdrazsi..nebo muzes investovat do zakladnich oleju od primavery(ale to uz je skoro 400kc/100ml) ja jsem si na oblicej poridila zatim tautropfen, protoze zkoumani oleju a eteraku a experimenty zaberou hodne casu a v mezidobi chci uz pouzivat prirodni kosmetiku a tim si i plet pripravit na dalsi prirodni pokusy..
Odpovědět
petuli, ja tautropfen fluidum mlekem odlicuju vsechno vcetne oci(tuzky, stinu, rasenky) a krasne to jde dolu..nic nepisou, ze by se to na oci nehodilo..stejne tak hauschka odlicovaci krem nebo mleko jsou urcene i na makeup(s tim kremem, co jsem zkousela, to slo dolu taky krasne)
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, chcela by som sa spýtať s tým čistiacim krémom od Hauschku si odličovala aj očný make-up??? Ja som sa vždy odlíčila mliekom a až potom Hauschkovým krémom, takto by som to mohla zjednodušiť... Chcela by som tiež začať s olejmi, prvý pokus chcem mať s mandlovým a marhulový olej a uvidím. Myslíte že sa dajú používať na celé telo ??? S akými eteric. olejmi je najvhodnejšie ich miešať??? Inak baby vy píšete ako žeravé...ja vás fakt nestíham čítať, hoci je to moc zaujímavé...
Odpovědět
Profilova fotka
Neviete mi poradiť či je lepší mandľový olej od Nobilisu alebo od Saloosu??? Máte nejaké skúsenosti s kokosový olejom od firmy Liveon /mal by byť v bio kvalite/ ??? V zložení má uvedené len cocos nucifera... http://ekodalej.sk/iobchod/catalog/pr...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?