Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Máte skúsenosti so značkou Tisserand? Je to prírodná kozmetika? Kúpila som si levanduľový gél, je super, ale úprimne, pochybujem, že je to čisto prírodná kozmetika :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, to je zvláštní, že o tom prodavačky tolik neví... Čí vlastně ten obchod je, nevíš náhodou? Jestli aspoň majitel je věci znalý. Dívám se do Tekutého slunce na olej z hroznových jader a kromě rafinovaného je tam zmínka, že "v době, kdy toto píši, se prý nabízí nový materiál, lisovaný za studena - vždycky si ověřte, co vlastně kupujete". Jenže jak, viď... Ovšem sirup z granátového jablíčka, hmmm... x-)
Odpovědět
petuli, ja tam majitele nikdy nevidela..nevim, ale vzhledem k tomu, ze nebyli doposud schopni vubec vytisknout brozurku veci, co se nabizeji v cr, necekam zazraky..je to skoda, ze lidi, co pracuji v techle prirodnich odvetvich, se nesnazi vic sebevzdelavat a vzdelavat ostatni..vzdyt je to tak zajimavy a v dnesni dobe hrozne potrebny :-( lentilka, nemohla ses kouknout na slozeni, nez sis to koupila? ja nekupuju uz nic, o cem nejsem stopro informovana..vzdyt je to tak jednoduchy najit si na tyhle informace na netu.. mne od clinique zbyla voda v rozprasovaci a na oblicej si ji nedam, dokud mi nenapisou, ze je to jen filtrovana voda bez konzervantu :-)
Odpovědět
catf, pozerala som to na nete... zdalo sa to ok, ale neuvádzali zloženie... a potom ma to napadlo, až keď som to mala kúpené... :-| to je už zo zúfalstva, keďže so všetkým certifikovaným mám nejaký problém... resp. mi to nerobí s pleťou to, čo by malo
Odpovědět
lentilka, tohle je uz hrozne pradavny prispevek od petuli.. Tisserand má certifikát Vegan a píší: Tisserand produkty obsahují pouze certifikované veganové složky a jsou registrovány společností Vegan Society. Robert Tisserand je zásadně proti testování na zvířatech či používání vedlejších živočišných produktů jako je např. včelí vosk a proto volí vždy náhradní rostlinné složky. Sleduje též neustále sleduje výzkum ingrediencí a proto k výrobě nejsou používány žádné prvky, které jsou považovány za nezdravé jako je např. síran sodný, minerální olej, triclosan, BHA či sloučeniny hliníku. Všechny vůně jsou vyrobeny ze 100% přírodních olejů bez přidaných syntetických aroma-chemikálií. Právě nejčistší esenciální oleje z celého světa, výtažky z organicky pěstovaných rostlin , etické principy a hledání toho nejlepšího odlišuje tisserand produkty od ostatních. Jinak má ty výrobky doma určitě taky stázi, tak bude vědět víc Měla jsem od nich levandulový peeling, nádherně voněl
Odpovědět
lentilko, tenhle levandulovy gel je sprchovy gel? ja uz jsem zapomnela na jakou plet hledas kosmetiku.. ja si na telo planuju koupit francouzske rostlinne mydlo savon du midi..nadherne voni a mydla v kostce jsou nejmin agresivni..k sehnani je na netu, co prodava hauschku http://www.yinyang.cz/savon-du-midi/k... petuli, tohle mi prijde jako super vec jako originalni darek nekomu....papirky na provoneni mistnosti(nebo skrine treba..) http://www.yinyang.cz/papier-darmenie/
Odpovědět
Len nerozumiem, prečo nemajú BDIH certifikát. Lebo niektoré zlúčeniny na prvý pohľad vyzerajú naozaj hrozivo. I keď zoznam "fuj" látok mám, tak niektoré veci možno ako zlúčeniny ťažšie identifikovať, tj, ja by som to identifikovala ako "fuj", ale keď píšu, že konz. a stabilizátory nepoužívajú, tak neviem.
Odpovědět
catf, mám zmiešanú pleť... a keď si zoberiem, že jediný krém, ktorý mi naozaj robil dobre, bol chem. ukľudňujúci, tak som začala pátrať po niečom ukľudňujúcom, hojivom a nemastnom... v prírodnej kozmetike pomaly šialená kombinácia toto som kúpila: http://www.eterika.sk/Obchod/Kozmetik..., a zatiaľ to vyzerá super, lebo začervenanie mi zmizlo... dúfam, že to bude pôsobiť aj na vyrážky... takže hovoríš, že môžem kľudne spať?
Odpovědět
lentilka, je dobry si napsat nejdriv o slozeni..jestli ho mas uz doma, tak napis ingredience a uvidime ;-)
Odpovědět
ono je to prave tak, ze chemicka kosmetika ma ucinky ihned ale dlouhodobe zatezuje a ucinky prirodni se klidne muzou projevit az za nekolik mesicu,ale jejich pozitivni ucinek je pak trvaly.. dobry je nestridat a zkusit jednu vec dlouhodobe.. posli ty ingredience, treba to bude fakt ok a to ti i psychicky pomuze..kdyz mas pochybnosti, tak nemuze byt ucinek stoprocentni..
Odpovědět
clovek chvili pracuje a mezitim se tady nakeca hafo stran ;-) catf, premyslim, ze mozna jeste dam sanci prirodnimu parfemu, na tom odkazu vypadaly zajimave.. reakce na jidlo jsem jen tak prolitla, pac s moji praci nemam tak moc sanci neco ovlivnit a stejne si myslim, ze vareny veci nejsou moc ok :-D takze se tim moc nezabyvam, treba to ani jednou nebudu potrebovat :-D.. jen se snazim vyvarovat mlecnych vyrobku (mleko a jogurty uz nekupujeme), je ty syry, to nejak nejde.. josefko ad vsechny ty vitaminy, co do sebe ladujete, neprijde ti, ze kdyz jimi telo neustale (jak jsem pochopila z toho, co pises) zasobujes, tak je pak nebude umet ziskat z normalni potravy, nebo tak neco..je to jen laicky vyvod, ale v takove mire (ne obcas), mi to prijde kontraproduktivni, i kdyz neumim vysvetlit, na jakem principu by to melo fungovat, tak to proste nejak necitim :)
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, vypadá to moc zajímavě. Myslíš asi jen položit do skříně? Jen že tam píšou, že se to má složit jako harmonika, zapálit a nechat doutnat ;-) To by mě zajímalo, jestli to potom není jak vonný tyčinky, ty ráda nemám. Našla jsi to náhodou, nebo jsi k tomu zkoušela čichnout?
Odpovědět
Článek se načítá
stazi, to mě taky napadlo, ale spíš takhle: měla bych teoreticky brát B-komlex, zinek, vitamín C, laktobacily, rybí olej v tabletách, chlorellu, spirulinu - tedy vápník... není toho na polykání moc???
Odpovědět
tak polykani mi nevadi :-D :-D spis mi to prijde divny..tedy hodne neprirozeny, obcas na doplneni (podzim nebo jaro nebo po nemoci, zatezi atd.), ale porad se tim cpat? vam to neprijde?
Odpovědět
stazi, máš doma Tisserand?
Odpovědět
lenti, mame (na umyvani rukou a naky produkty na nohy - polovice ho ma rad), ale nejsem si jista jeho uplnou prirodnosti (btw musim podtknout, ze my to stejne nekupujeme, takze proto jsem o nem moc nezjistovala)..
Odpovědět
no mě to přijde stázi právě divný, třeba laktobacily jo, protože ty mi fakt pomáhají, ale ten zbytek se mi nechce polykat každý ráno... a taky koupit si všechno by stálo asi moc moc moc :-) tak nevím moc, co vybrat...
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, me to ani neprijde a nebojim se :-) - ja do sebe cpu jenom to, co nejsem z potravy schopna ziskat v dostatecnem mnozstvi a nebo to hned "spalim" - coz je prave ten zinek, horcik a becko a cecko a rybi olej. Mam hodne stresovy zivot a vim, ze tyhle latky proste z potravy neziskam v takovem mnozstvi, aby mi v tele pokryly to, co je potreba. Takze bych se naopak vazne bala o sve zdravi, kdybych to do sebe nervala :-D
Odpovědět
josefko co bych si z toho všecho měla vybrat??? Nechci zbytečně vyhodit spoustu peněz a aby se to nakonec nějak dohromady nerušilo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a ted jeste lecim hormony, takze k tomu pribyl femigard a pupalkovy olej :-D - to je ale jenom docasne ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kacenko z toho co pises se nerusi nic, olej muzes mit v oleji a chlorelly/spirulinu v jedne smesi a v prasku, ktery se rozpusti ve vode a vypije. kdybych byla na tvem miste, tak bych jedla becko a zinek a rybi olej (ale opravdu jenom ten kvalitni). Chlorellu/spirulinu bych asi nebrala ted, mela by sis byt jista, ze ti spravne funguji streva a jatra nez si zacnes s chlorellou. laktobacily by se mely jist jenom prechodnou dobu a hlavne je potreba jim dodat stravu, aby se sami namnozili a nemusela jsi je dodavat - cibule, cesnek, kysane zeli, asparagus, lnena seminka, articoky atd ... tak ja jdu konecne domu, zase jsem nestihla posilku :-(
Odpovědět
nevim, proste mi porad prijde, ze kdyz telu neustale dodavame vitaminy umele, neumi si je potom ziskat z bezne stravy a stane se na tom zavisle..mozna to je jenom muj predsudek, pac tomu prd rozumim, presto mi to prijde proste divny :))
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, teda ja uz vzdavam snahu drzet s vami krok :-) Tak se omlouvam, ze jen tak vstoupim do diskuse a uplne mimo misu se na neco ptam :-) Ad polykani vitaminu - stazi, ja to nejak intuitivne taky citim podobne, a u me hraje jeste roli to, ze jsem hrozna skleroza :-D cili kdyz mam neco pravidelne uzivat, tak je to pro me nadlidskej vykon. (Se divim, ze HA jsem svyho casu polykala poctive a ze nejsu davno matka od ctyr deti:-)) Ale zaroven vim, ze ja ve strave kdeco nemam, tak bych asi mela doplnit... napr ten zinek zrovna, ten mi evidentne chybi (nehty, plet). Chci to zkust trosku doplnit dynovym olejem, snad pomuze... Stazi, takze ty se zivis jako vitarian? nebo jsi jen sympatizant? :-) Dnes jsem stravila snad hodinu (!!) v Viva natura, donesla jsem si jeste dalsi vzorecky makeupu, takze budu testovat :-) Ale hlavne pani jak zjistila, ze se mi zacina libit od hauschky cistici krem a jejich olej, hned me zacala navnadovat na dalsi. Ale ty ceny jsou teda udesny, ach jo :-( Catf, pani mi tvrdila, ze na zimu mi ten plet. olej nebude stacit a ze mi doporucuje si k tomu davat jeste krem (myslim kdoulovy) nebo jeste lepe plet. mleko. Co ty si o tom myslis? zda se ti taky, ze na zimu ten olej nestaci?? =-) Pry taky muze sussi partie trosku vysusovat. Ale mne se uz moc nechce kupovat jeste mleko, spis me napadlo, co kdybych zkombinovala na zimu teda olej hauschka a jeste nejaky "hutnejsi" olej? Myslela jsem treba mandlovy. Ale byla bych rada, kdybys mi rekla jako olejova a hauschkova odbornice:-) co si o tom myslis...dekuju!
Odpovědět
Profilova fotka
stazko, logiku to ma, ale tak to nefunguje ;-) .... nebo by i mozna mohlo, kdybychom dostali z jidla to, co potrebujeme, ale to je v dnesni dobe temer nemozne. Stres, spatna strava pesticidy, tezke kovy .... to uplne bezne dostavame do tela a to se s tim musi umet nejak vyporadat. I kdyz jsi na bio, tak stejne nemusis dostat to co potrebujes - staci, ze chybi par mineralu v pude, pak nejsou ani v tom, co jis. nebo treba vit C - jestli jis pomerance dovazene treba z Kuby, tak ta toho vit C moc nebude .... protoze dlouho cesovaly a vit C se casem ztraci. Rozkrojis si citron a nechas pulku na druhy den? - vit C mas o 50 % mene vezmu to zkratka - ja po tech dvou letech vim, ze z potravy nejsem schopna pokryt potrebu vsech vitaminu a mineralu, a ze pri mem soucasnem zivotnim rytmu spotrebuju trochu vic a radsi se budu cpat vitaminama a mineralama nez praskama na stitnou zlazu, antidepresantama, mazat na sebe canesten a jist antibiotika na nejakou infekci kazdych ctvrt roku .... ja proste vim, ze svoje telo neprevitaminovavam, ze mu jen dodavam, co potrebuje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a ted jdu cvicit a do diskuze s padnyma argumentama se muzu pustit ve ctvrtek 8-). Picasa bude taky az ve ctvrtek, nic nestiham :-( ... asi bych mela omezit pobyt tady ;-) - od ted si davam predsevzeti, ze sem budu chodit mezi 5-6 hodinou a vic ani n .... nebo vymenim vitaminy za prasky a bude :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, tak ja hodim dotaz a pockam si na odpoved do zitrka (nebo spis do pozitri, zitra prijdu z prace skoro o pulnoci a to uz nezvladam...): co je prosim pravdy na tom, ze takove ty extrudovane vyrobky (jako "polystyrenove" chlebiky, knuspi) a instantni kase napriklad nejsou zdrave, nebo aspon ne prilis zdravi prospesne? Pry totiz ten proces vyroby nejak neni dobry. Nekde jsem to kdysi cetla, ale nebylo tam vysvetlene proc. Budu se tesit na odpoved :-) :-) Jo a cvicit bych taky mela, to by myslim prospelo mym zadum, vaze, psychice i metabolismu:-) jen bych nesmela byt tak lina!
Odpovědět
josefko, takze nas jako ceka celozivotni substituce? :-D to je hrozny.. ja chapu ty argumenty a jsem s nimi pocitala, ze mi je predlozis (prostredi, chovani atd.) ale umi si potom telo samo brat i z toho mala vitaminu, ktere v potrave zbydou? neztraci tu schopnost/vykonnost? o to mi jde, ne zepochybnit to, ze nynejsi zivotni styl a prostredi nam skodi ;-) ninouch, pouze sympatizant :-D jen dopo na ovoci (kdysi v minulem stoleni :-D na gymplu jsem to dodrzvala denne, pak prestala a ted znovu po dlouhe dobe zacala) a kombinuju olej hauschka - s kremem -pres den ruzovym hauschkou a na noc s iris weledou..
Odpovědět
a ja vlastne kazdej den medituju a v tehle fazi je to spojeny i s fyzicnem, takze delam 270 polehu, nebo jak to nazvat, denne :)) a s tim se loucim, pac jdu prave na to
Odpovědět
ninouche, ja s olejem mam zkusenost takovou, ze prvni aplikace byla az bolestna..uplne mi to vysusilo tvare..pri dalsich aplikacich uz jsem mela pocit hodne mastneho cela..jak tady i holky psaly, ze jim to masti vlasy, tak ja nejprve nee a po cca tydnu stejny problem..ma sice byt primarne pro mastnou plet a pro smisenou se doporucuje smichat s jejich mlekem a pro suchou s ruzovym kremem..nepamatuju se, jakou mas plet, ale jestli koupis olej a nebude dost mastny, budes si k tomu muset stejne koupit neco dalsiho...urcite produkty hauschka bych nemichala s jinym vyrobcem..ja osobne bych chtela vedet, jak funguje sam o sobe nicmene, ja se nakonec rozhodla pro tautropfen fluidum na citlivou plet..vyhovoval mi konzistenci a vuni nakonec vic nez hauschka..mam v planu ho par mesicu pouzivat..u hauschky jsem nebyla odvarena z toho oleje a na jejich filosofii nepouzivat nic na noc jsem si uplne nezvykla..nemela jsem na to nervy :-N ..ovsem kdyz tautropfen zklame, tak dalsi na rade je hauschka
Odpovědět
petuli, ja ty papirky jen rychle zkoukla, to je pro me novinka, ze se maji palit..no tak do skrine asi ne, co? :-D doutnajici vune taky nemusim, mam na te trosku alergii
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?