Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem se do té pekárenské diskuze několikrát pustila, ale to by tam holky nesměly dávat recepty... Protože přečtu stránku, dvě, pak vidím, jaký se z toho udělají dobroty a hned hledám pekárnu po internetových obchodech, protože ji chci mít hned... :-D Jenže jsem ještě nevybrala tu správnou, teda už jsem myslela, že jo, ale budu to muset projít znovu kvůli tomu pečení z celozrnné a žitné mouky, i ten kváskový mi chutná, ten umí tuším otta reiss nebo tak nějak pekárna, jenže nevím, jestli bych si na to troufala.... Chloe, tak tu knížku, na kterou jsem ti sem dala ráno odkaz, už jsem koupila :-) Já prostě knížkám neumím odolat, podívala jsem se do ní, narazila na kapitolu o oparech, což bude dobrý hlavně pro m., tak jsem ji vzala a zároveň jsem taky našla Přírodní péči o vlasy od Janssen, kdysi jsem sem taky dala odkaz, tak tu mám taky :-D No a do třetice jsem si objednala 1001 přírodních prostředků od Vukovicové, tu pořád nemají. A tohle všechno se stalo, ačkoliv jsem šla do knihkupectví se záměrem koupit Víme, co jíme od Vrbové, jenže tu neměli... Blko, a pečeš v ní teda i chleba nebo děláš těsto bez pšeničné mouky?
Odpovědět
Petuli, a neštačí Ti Vrbová v pdf? http://www.bionebio.cz/pub/Ecka.pdf
Odpovědět
Profilova fotka
Jéžiš hermi, děkuju! Já jsem měla někde hluboko v podvědomí, že už jsem ten odkaz někde viděla, ale nemohla jsem přijít na to, jestli to tak bylo nebo ne, že jsi ho sem už dávala? Každopádně děkuju!!
Odpovědět
Profilova fotka
Petuli: vyloženě bez pšeničné mouky nee. Ještě jsem to nezkoušela. Vždy tam mám podíl hladké mouky. Je to pro lepší kynutí a pak i ten chleba není tak hutný a nezůstává v krku.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, ještě mám otázečku, když snídáte jogurt, jíte k němu i pečivo? A co je to ta quinoa?
Odpovědět
Profilova fotka
Blko, budu teda ještě asi chvilku sledovat ty pekárny, díky. Na quinou se podívej třeba tady http://recepty.centrum.cz/clanek.phtm...
Odpovědět
Petuli,tak kdyz v te knizce najdes neco co by mi mohlo pomoci,tak mi dej vedet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dívala jsem se nejdřív na kapitolu Ekzémy a dermatitida, první krok jsou potravinové alergeny, zkoušela jsi někdy najít, jestli jsi na něco alergická chloe? Doporučuje vynechat běžné alergeny (mléko a mléčné výrobky, lepek, vejce, ryby, potravinová aditiva a burské oříšky) ze stravy, minimálně na 10 dní. Potom můžou být do jídelníčku znovu přidávány, ale postupně a v pětidenním odstupu, aby byla jednoznačně určena souvislost alergické reakce s danou potravinou. Dál doporučuje omega-6 a omega-3 mastné kyseliny a tady mastné ryby (lososy, sardinky, makrely, nebo tuňáky), rybí olej, v menší míře zastoupené ve lněném oleji. Ořechy, semena (dýňová, slunečnicová, sezamová v celé formě a lněná a konopná rozmixovaná. Z potravinových doplňků vitamíny B3, B6, C, biotin, hořčík, zinek. Vitamín A pomáhá předejít suchosti kůže. Flovonoidy, zvláště kvercetin (citrusové a bobulovité ovoce, cibule, čočka, zelený čaj, jako potravinový doplněk extrakt z borůvek, vinných hroznů nebo ginkgo biloba. Potom lékořice a krém s heřmánkem kvůli svědění. Píše se tu, že studie z roku 1998 prokázala přímou souvislost mezi výskytem ekzému u dětí a tvrdostí vody v oblasti, v níž žijí. Že je dobré sledovat látky a materiály, se kterými přicházíš do styku, oblečení z čisté bavlny pokožku nedráždí tolik jako umělá vlákna nebo vlna. A pokud se to zhoršuje stresem, tak přidat ještě relaxační aktivity (jóga, masáže...). A všeobecně doporučuje dodržovat dietu pro zdravou pleť, tu sem v případě zájmu vypíšu později. Josefko, když bych chtěla nějaké potravinové doplňky, jako jsem psala výše, ale ne chemické, po čem mám pátrat? Když půjdu do lékárny, mám šanci, že seženu nějaké na přírodní bází, nebo mám hledat v obchodech se zdravou výživou? Děkuju!
Odpovědět
Blko, když mám v jogurtu semínka, zasytí mě to dostatečně a pečivo k němu nepotřebuji. Petuli, jojo, kdysi jsem sem odkaz na knížku od Vrbové dávala, taky to mám od někoho z jinačí diskuse :-) Dieta pro zdravou pleť by mě celkem zajímala :-)
Odpovědět
petuli...po precteni clanku o lepku na icm jsem uz docela zavrhla peceni chleba..podle icm by se melo chleba jist hodne malo(nase telo neni na lepek vybavene a historicky doslo k tomu, ze chleba jime tolik uplne z jinych duvodu..samozrejme vydelecnych..), clovek by mel jist lusteniny a jine obiloviny jako napr. jahly, ryzi, quinou apod. tady je moc pekna stranka informaci o ruznych slozkach stravy.. http://www.potravinova-alergie.info/c...
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, a tvýmu m. by pečivo nechybělo? Já bych doma asi s tím, že budeme bez chleba, neuspěla |-| , a raději budu mít přehled, co v něm je, než kupovat sice celozrnný, ale plný éček.
Odpovědět
Petuli diky,diky,diky!!!Jen ja nemyslim,ze mam klasicky ekzem,netrpim na alergie,krome pylovych a max.na nejake prasky,ale na jidlo jsem nikdy nic nepozorovala,ani koprivku nemivam....U me jde spis o tu dermatitidu...Coz je trochu jine nez klas.ekzemy...Sama resim cim by to mohlo byt...Treba mleko jsem vyradila z jidelnicku,ale zmeny zadne a dermoska stale stejna... Josefko jsi zminovala ten femigard,kde ho kupovavas?jak ho uzivas?a pozorujes vysledky???
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
petuli, s tou alergickou dietou - 10 dni je opravdu minimum, nejlepe 3 tydny. Tu dietu mam taky, tak ji taky muzu vlozit na tu Picasu - ja vam dam vsechny svoje know how :-D petuli s tema doplnkma stravy nevim presne. tady v irsku se prodavaji v health shopech, v CR se vit muzou prodavat asi jenom v lekarne. ja koukam, z ceho jsou extrahovane - nektere jsou z rostlin nebo z ovoce a v jake forme - udlam vam do picasy tabulku, kde je napsano, jake formy mineralu jsou pro telo lepsi ... a jestli jsou v tabletach nebo v prasku nebo tekute. Tekute jsou vetsinou nejlepsi. Vit C je dobre mit v kombinaci s nejakymi flavonoidy (v CR jsem videla jeden se sipkem) a jist ho spolecne s ovocem, tak se zvysuje jeho vyteznost a ucinnost. chloequest - zinek se nemusi jist s vit C, ale mel by se jist na prazdny zaludek - ja ho jim rano po probuzeni. Co se tyce omega -6 mastne kyseliny, tak o ty se nebojte a nijak zvlast je neprijimejte z potravnich doplnku - mate jich urcite hodne - z masa, v olivovem oleji, ve slunecnicivem oleji, v oriskach atd .... co byste mely jist, je rybi olej nebo hodne ryb, jak petuli popsala (ale tady je zase riziko rtuti) pro omega-3. To je bezny nedostatek. Rybi olej, ktery znam muzu doporucit jenom Eskimo3, ktery je na Slovensku a v CR bude az po novem roce. Je filtrovany na tezke kovy, takze tam zadne nejsou. O ostatnich znackach v CR nemam prehled, par firem jsem kontaktovala a bud mi neodpovedeli nebo odpovedeli neuspokojive. Rybi olej (omega 3) je znamy, ze pomaha na kozni problemy ..... dokonce i na lupenku v nekterych pripadech.
Odpovědět
A nepribira se po rybim oleji =-) ..Vsak se dava podvyzivenym neduzivym detem,ne?Ju a co olej z lnenych seminek...a konopna seminka???
Odpovědět
Taky se musím připojit, že 10 dní vynechání alergenu je málo - když jsem přestala jíst vločky, začal se mi ekzém zlepšovat pozvolna po měsíci. Chloe, o periorální dermatitidě nevím skoro nic, ale nemůže být (třeba částečně) zapřičiněna nějakou zkříženou alergií, když píšeš, že jsi alergik na pyly?
Odpovědět
josefko, omega 3 se daji dostat i z lneneho oleje a z pupalkoveho, ze jo? petuli,ja jsem milovnik chleba(stejne jako jsem byla milovnik syra), ale je pro me dulezitejsi moje zdravi a s travenim jsem mela docela velke problemy..vicemene pro me bylo dlouhou dobu prijemnejsi nejist vubec :-| .. bohuzel se dozvidam, ze o potravinach vim mnohem min nez jsem si myslela a rada budu experimentovat a menit zabehle potraviny za neco noveho(nebo staronoveho)..to vis, ze u m neuspeju se vsim, na druhou stranu mam docela talent na vareni, takze mu jsem nastesti schopna novy veci priblizit v prijemny forme.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Petuli: děkuji, ta quinova vypadá zajímavě :-) . Jak jsem sem dávala odkaz na stránky damy.cz, tak tam máš plno pekáren, které existují na trhu a u každé máš recenze ne/spokojených uživatelů ;-) Josefka: já mám zinek, který se má jíst po jídle =-)
Odpovědět
chloe: ja jim rybi olej casto a nepribrala jsem po nem nic, tem neduzivejm deckam se podle me nedava na pribrani ale spis na spravnej rust kosti, proti skolioze a tak ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Chloe, není zač, jen jsem ve zkratce vypsala, co píše dvojice autorů :-) Josefko, díky moc za rozebrání a připomínky, věřím, že nám to s chloe pomůže. Moje PD se v poslední době trochu horší, obličej si omývám filtrovanou vodou, dýňovým olejem se mažu i ho piju, ale občas si dám tvrdý sýr, tak to všechno fakt vyeliminuju. Josefko, už se těším na album na Picasa :-)
Odpovědět
Herminka,ja nemam PD,ale seborrhoickou dermatitidu...Mam ji od 15 let v hlave a od minuleho podzimu se mi presunula na oblicej...kolem nosu,brada...Zamenovala jsem ji pul roku s PD,ale homeopatka/dermatolozka mi rekla ze to je ta seb.der...Jen se rozsirila na oblicej...No umis si predstavit ze s tim bojuju,a hledam a zkoumam...Bio kosmetiku pritom pouzivam uz nekolik let,HAK vubec,nekourim,nepiju....Tak jsem snad za ten rok vycerpala,eliminovala co da...Jsem z toho dost nestastna...Co uz..Delam pro sebe maximum,ale vysledky zadne...
Odpovědět
Chloe, aha, promiň. Spletla jsem to. Tvůj boj chápu, podobně jsem bojovala asi 6 let s tím ekzémem, než jsem přišla na zásadní příčinu. Příští týden jedeme do té Prahy, hurara :-) Už se těším na turné, i když v podstatě nemám co kupovat, ale Greenwave a Vom Fass si nemůžu nechat ujít :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nene, po rybim oleji se nepribira, naopak :-) V konopnych a lnenych seminkach ho najdete taky, ale je ve forme, kterou telo musi zpracovat a pouziva k tomu enzym, ktery je strasne vytizeny, takze se dost casto na ne nedostane a neziskate z nich nic moc. K tomu enzymu je potreb mit dostatek zinku a vit B6 a tusim horciku a insulin, aby fungoval. Zvlast zinek a horcik jsou casto nedostatkove mineraly .... takze musite mit hodne dobre vyvazenou stravu, abyste omega 3 zisakli ze lnenych seminek. ja sama bych si netroufla rict, ze by mi stacila seminka. blka, ja vim, oni to pisou vsude, ze se to ma jist s jidlem, ale my se ted ucili, jak a kdy jist urcite mineraly a vitaminy a zinek byl tak, jak jsem psala. Ony taky jsou schopni vyrobit a prodavat multivitaminy s mineraly v naprosto nevstrebatelne forme nebo smichat ty, ktere si navzajem konkuruji pri vstrebavani :-)) ..... jako treba horcik a vapnik - naprosto bezna kombinace
Odpovědět
Profilova fotka
Josefka: tak to mě teda překvapuje, že to na tom zinku uvádí ]-( . Tak si ho z práce beru domů a budu baštit doma :-) . Děkuji za rady ;-)
Odpovědět
Josefko, fakt? Vždycky jsem četla, že by se vápník a hořčík měly jíst spolu v poměru tuším 1:2, kdysi jsem měla přírodní doplněk stravy Dolomit a tam to bylo stejně. To je zvláštní :-. Nezpochybňuji to, co víš Ty, jen se pozastvuji nad tím, jak můžou existovat dvě tak protichůdné teorie. Takže lněná semínka je třeba brát spíše jako zdroj vlákniny než omega 3 kyselin, ano?
Odpovědět
Herminka,v pohode :-) ...Snad se k te pricine take nekdy dostanu...
Odpovědět
josefko, a co lneny a pupalkovy olej..snad se tim neladuju zbytecne? :-( :-D petuli, prisla jsi na neco na masteni cela, co by opravdu fungovalo?
Odpovědět
josefko, za chvilku jdem na prochazku do vom fass(pro vina a sirupy:-)..tak se zeptam na to lisovani za studena...jeste neco by nekoho zajimalo?
Odpovědět
Profilova fotka
herminka, ten pomer je spravne, tak by mel byt v tele. Tyhle dva prvky jsou takovi zvlastni manzele - potrebujes je oba, aby se jeden kady vstrebal, ale kdyz je beres spolecne, tak se nesnasi :-D telo sahne po vapniku nejdriv a horcik zanedba. Nejlepsi je uzivat je zvlast, vapnik rano nebo kolem obeda a horcik vecer (uklidnuje a uvolnuje, mel by se jst pred spanim). catf, neladujes se jima zbytecne, pupalkovy olej ti da i jine dulezite mastne kyseliny a lneny olej je pry silne protirakovinnovy :-). ja tedy laduju jenom pupalkovy a rybi olej, lneny davam do salatu (i kdyz ted mi dosel) a taky jsem necitila zadne moc velke ucinky jako po rybim oleji. Jo a konopny olej jsem popletla s pupalkovym =-). blka, ja nevim proc to uvadi - me prijde, ze vsechny potravni doplnky maji uvedeno, ze se maji uzivat po jidle - proc je to nevim, asi je to nejbezpecnejsi???
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, jasněže ;-) Všechno, co se týká olejů, mě zajímá :-) Na čelo mi funguje ten mandlový olej, už několik týdnů nepoužívám žádné krémy a po mandlovém oleji, když se asi za 15 minut po nanesení oleje ráno přepudruji, už se přes den pudrovat nemusím. Třeba dýňový tak nefunguje, dávám si ho jen na noc, protože když si ho dám ráno, tak se přes den nějak necítím...
Odpovědět
josefko, tak ve vom fass mi tvrdili, ze vsechny oleje jsou lisovane za studena vcetne hroznoveho - na etiketach primo od vyrobce maji cold pressed..no tak jsem se tam rovnou podivala na etiketu mandloveho oleje a zjistila jsem, ze je na ni uvedeno olej ze sladkych mandli, ktery se hodi i pro kosmeticke ucely..nic o prazenych mandlich na nem napsano neni(neni divu, ze jsem si ho koupila na oblicej a pak az naslednym pruzkumem zjistila, ze jsou v nem mandle prazene)..tak jsem se jich zeptala, jestli jsou si jisti, ze etiketa odpovida obsahu a jestli vedi, ze vom fass ma na domovske strance uvedene dva druhy mandloveho oleje..no samozrejme nevedeli nic ani to, ze prodavaji v krame olej primarne na vareni kosmetickam(pani mi dokonce rekla, ze si ho k nim chodi kosmeticky kupovat)..takze prodavacky jsou nevyskolene, coz je skoda..produkt maji skvely, ale chybi mi u toho presne specifikace, co veci obsahuji a jak je konkretne docileno vysledneho produktu..doufam, ze se to zlepsi.. nicmene, pozitivni je, ze jsem zakoupila syrup z jaderek granatoveho jablka(grenadina).. na stavu a oslazeni ledoveho caju..herminko, je moc dobra x-) na vecu jsme si vedle koupili vegetarianskou indii..takze dneska mam vyvazenou veceri bez masa..ryze, brambory, lilek, mungo a salat x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?