Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Petuli: ta má teda hodně funkcí. Vypadá zajímavě ;-) A recept vypadá dobře :-) Josefka i ostatní holky: děkuji za cenné rady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Catf: taky si dnes koupím vločky. Doufám, že v DMce nějaké mají :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Když teď Kacenka zmínila ten tvaroh, co Josefko říkáš na ty ochucené tvarohy (jahodový, meruňkový a tak)? Ty mám ráda :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, s vama se nedá pracovat :-N . Jdu aspoň na chvilku vytvářet nějaké hodnoty ;-)
Odpovědět
blka: ty mám taky ráda, hlavně ananasový....ňam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
podle me jsou ochucene mlecne vyrobky plne cukru - ja tedy jim mlecne vyrobky asi jako catf - mleko vubec, obcas bily bio jogurt a nekdy kozi syr a vyjimecne cedar na spagety nebo mozarelu. Holky, nejist mlecne vyrobky se da krasne naucit a neprijde vam to. Ja studovala jak vyrabet syry a mleko a mlecne vyrobky, kazdy rok jsme jezdili na navstevy do ruznych mlekaren a meli od nich spousty vyrobku, kazdy rok u nas na skole probihala vystava syru, takze jsem nosila domu kila ruznych syru .... a nakonec je nejim a je mi mnohem lip. kacenko, mlecne vyrobky jsou podporuji zanety v tele, mozna by ti moho pomoci na plet je omezit. Podle me jich jis prilis moc. Zkus pomalinku omezovat - z 3x denne na 2x denne, pak na 2x denne a 1x denne ob den a tak .... at to neni pro tebe sok. Jinak, pokud mas ten den maso, uz bych nejedla mlecne vyrobky. vapnik je treba i v sardinkach a lososu v plechovce. Dobrym zdrojem bilkovin je treba i quinoa a samozrejme vajicka Jo a blka, karbohydraty jsou sacharidy - promin ;-) Dobre sacharidy - celozrnne testoviny, celozrnna ryze, brambory ve slupce (bez slupky je to moc velky nasup cukru), lusteniny (cocka, cizrna, fazole), vsechna zelenina - varena i nevarena, ovoce, ale jenom cerste a cele i se slupkou. Z cerealii - oves, pohanka, jahly, quinoa (i kdyz nevim, jestli patri mezri cerealie), vsechny celozrnne - psenici se pokus vyhnout, zito je lepsi varianta, ale kdyby to slo bez nej, tak jeste lepe ... V jidelnicku by nemely chybet nasledujici: cibule, cesnek, porek, jablka, asparagus a lnena seminka a kysane zeli - vyborne zdroje obzivy pro strevni bakterie.
Odpovědět
Petuli,kaculienka dekuji za rady...Jinak co se stravovani tyka...Alespon pokud jsem v Cechach/na Slovensku...kupuju si detske vyzivy... :-D ...Jak ovocne,tak slane...si rikam,ze maji vse potrebne a pro deti by do nich snad nic spatneho nedali...Navic delaji i BIO verze...Tak vzdy jdu do DM a nesu odsud kosik vyziv a presnidavek jak pro 3 decka :-D...
Odpovědět
Profilova fotka
arvet - nevim, musim se kouknout - ale pokud obsahuje vapnik (myslim, ze ano), tak bys ho musela snist tuny - a mak je zase dost tucny :-) vapnik je i v mandlich a v seminkach, hlavne dynovych.
Odpovědět
Profilova fotka
kacenko, chloequest uziva zinek pikolinat - odkud ho chloequest mas? jakou znacku?
Odpovědět
Profilova fotka
Arvet, určitě, zrovna včera jsem v Aromaterpaii četla, že mák obsahuje snad 12 x víc vápníku, než mléčné výrobky, tím příměrem si nejsem úplně jistá, ale nějak tak. Je fakt, že by ho člověk asi musel sníst dost a dost...
Odpovědět
ty mléčný výrobky, to už mi někdo někdy radil, že bych to měla omezit... když já mám pořád zakořeněný, že mlíko= vápník... :-N zkusím to omezit jen na snídani a doplnit to z jiných zdrojů chloequest, kde sháníš ten pikolát?? já ho nějak nikde nenašla...
Odpovědět
No na Slovensku jsem ho koupila normalne v lekarne od Edenpharma,je to 15mg ve forme pikolinat zinku,jsou to tablety,jedna denne... Jinak ho kupuju v cizine,v bio obchodech,nebo lekarnach...je od Now(oranzovo fialova nadobka) a jsou to tobolky plnene praskem...Nevim zda ten zahranicni neni lepsi...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
petuli, jedinou nevyhodu u te pekarny vidim v tom, ze nema program, kde by sis nastavila vlastni cas. vetsina pekaren je konstruovana na psenicnou moku, takze pokud bys chtela pouzit jinou, tak muzes mit problemy. kamaradka pece chleba normalne bez pekarny (pry ji meli, ale vyhodili ji prave pro ten duvod). Zkusim jich par upect, zacnu o vikendu a dam vedet, jak moc je to slozity.
Odpovědět
My si kupujeme celozitny chlebik zadelavany zitnym kvaskem..pece ho jedna stara pani a je vynikajici!!!!
Odpovědět
já nevím, ta naše pekárná má asi 14 programů na všechno možný a ještě ke každýmu programu možnost nastavit si tamovst chleba ve třech stupních, takže určitě by se našel program pro jinou mouku než pšeničnou. Je fakt, že koupím celozrnný chleba (náplň) a nezkoumám, co je tam za mouku.. mrknu se na to!
Odpovědět
Profilova fotka
kacenko a zkus jist mlecne vyrobky jenom bio - v tech nebio jsou chemikalie, ktere muzou rozhazovat hormony v tele
Odpovědět
Profilova fotka
Josefka: ale není problém nechat si v pekárně chleba z mouky, která hůř kyne, uhnětat a vypnout a nechat déle kynout a až pak zapnout program pečení. Chloequest: žitný kvásek si můžeš vyrobit i sama doma ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha josefko, no já jsem se právě těšila, že nebudu muset pšeničnou vůbec používat, nenapadlo mě, že třeba žitná potřebuje jinou dobu... Takže mám najít s vlastním programem? Ten většina pekáren má, jen tato měla ale sklopný hák a málo jich je nerezových. Kaci nebo blko, pečete jenom ze směsí, nebo si i namícháváte vlastní?
Odpovědět
Josefko, ohledně těch luštěnin - doporučuje se je kominovat s obilovinami, aby měl člověk všechny esenciální aminokyseliny - je jedno, jak to zkombinuji a kombinace hrách+kroupy či čočka+rýže jsou jen chuťově dobré, nebo to má nějaké zákonitosti? Jen tak pro zajímavost - dívala jsem se o víkendu do komunistické kuchařky "Vaříme zdravě, chutně, hospodárně" ohledně velkosti porcí luštěnin (vždycky to zapomenu :-D) a tam bylo psáno něco v tom duchu, že bílkoviny luštěnin jsou nekompletní, a tak se nedoporučují konzumovat často ]-( Jojo, tehdy se doporučovalo jen maso maso maso, mléko, vajíčka... Jak se vůbec tváříš na polední jídlo s polévkou? Někde se tvrdí, že polévka je samotatné jídlo, jinde zase, že "nastartuje" žaludek, tak z toho moc nejsem moudrá. Mně polévky celkem chutnají (ale jen ty, co si uvařím sama nebo moje maminka :-), v tomto jsem celkem vybíravá), ale nejsem zvyklá jíst moc a polévka a druhé jídlo je na mě prostě hodně, takže polévky dělávám spíš jen jako večeře nebo k tvarohovým knedlíkům (to je snad jediné sladké jídlo, které vařím :-D). Taky jste mě nadchly těmi kašičkami! Alergolog mi říkal, že občas si vločky, lépe vařené, dát můžu, tak toho využiju :-) Kacenko, teď mi napadá, jak píšeš, že Ti chlorella nedělala dobře na trávení - nezačalas ji jíst hned ve velkých dávkách? Nebo se dá koupit kvásek Alnatura. Ten si chci koupit, až budu mít konečně zapojenou novou troubu (mám ji už 3 měsíce v garáži ]-() a péct z něj chleba. My máme doma dost chladno (topíme trochu jen ráno a večer), takže by se domácnímu kvásku asi moc nedařilo.
Odpovědět
petuli, já jsem se zatím neodvážila nic sama namíchat - pořád se na to chystám, ale nějak jsem se k tomu nedostala :-) ale mám to v plánu ;-) josefko, já jím bílý jogurty jenom bio, a tvarohy si snažím vybírat taky bez chemie, ale občas prostě popadnu to, co zrovna mají... :-N zkusím se omezit na bílý bio jogurty, to nebude problém, ale co ty sýry?? Ty úplně miluju, slovenský korbáčky, parenicu, fransouzský plísňový, kozí zbožňuju, ovčí... co s těma dělat?? hermi: já to začla brát jak to psali na obalu, bylo to myslím 4 tabletky denně? Už si to moc nepamatuju, ale vím, že se bralo těch tablet víc. Ono se má začínat postupně???
Odpovědět
Profilova fotka
Petuli, já jsem směs ještě ani jednou nekoupila a to bude mít pekárna o vánocích rok :-) . Herminka: ale ten kvásek z Alnatury můžeš použít do chleba jen na chuť - pár lžiček. Nemůžeš z něho udělat celokváskový chleba. A chladnější prostředí kvásku až tak moc nevadí. Já, když ho nepoužívám (momentálně mi umřel, tak žádný nemám :-( ), ho mám schovaný v ledničce a jak si vzpomenu (většinou 1 za týden za dva) ho nakrmím.
Odpovědět
blka: a kde bereš recepty??? já našla něco na netu, ale když to člověk nemá ozkoušený... neposlala bys mi něco do IP?
Odpovědět
Kacenko, u chlorelly se doporučuje začít na cca 3x denně 3 tablety (tj. celkem 9), pak zvýšit na 3x4 a 3x5, aby se tělo nečistilo moc bouřlivě. Někde se píše, že pokud začneš na příliš vysoké dávce, můžeš trpět průjmy (což ale Josefka vyvrátila s tím, že chlorella čistí játra a ne střeva, tak by k tomu dojít nemělo). Biojogurty mi nechutnají :-( , nemůžu si pomoct, ale třošičku mi jakoby smrdí nebo tam cítím jakousi mně nelibou pachuť. Ale když je to tak, zkusím se překonat :-) Blko, aha, to jsem nevěděla! Ale při výrobě ten kvásek v teple být musí, ne? Musím si znovu nastudovat jeho výrobu :-) , četla jsem to tehdy jen zběžně, protože jsem z něčeho usoudila, že musí být v teple, které doma moc nemáme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Kacenka: mrkni se na stránky www.dama.cz - tam je odkaz na domácí pekárny a tam je spousta receptů i rad. A když se zapojíš do diskuse, tak ti holky vždycky se vším poradí ;-) Herminka: až takové extra teplo nepotřebuje. Stačí mu pokojová teplota :-) . Aspoň tomu, co dělám já.
Odpovědět
Nojo, ale pokojová teplota je brána jako 20°C, ne? My přes den míváme tak 17.
Odpovědět
Profilova fotka
Ježiš, tak málo =-) ? Není ti zima? Bych asi zmrzla :-N . Tak možná by mu ten proces dýl trval, ale myslím si, že by mu to až tak moc vadit nemělo. Jako radu jsem také četla ponořit sklinku s kváskem do nádoby s teplou vodou a pak se prý rozbublinkuje ani nevíš jak :-D . Ale osobně jsem to nezkoušela. V létě, když jsem dělala první pokud, tak mi úplně zdrhal ze sklinky, jak mu bylo teplo :-D . Na podzim už tak hrrr nebyl a pak mi zplesnivěl :-( a ještě jsem nezaložila nový.
Odpovědět
My chodíme domů až večer, to si zatopíme tak na 19, někdy i těch 20 :-D, ale přes den, když tam nikdo není, se netopí (ale kvásek by tam byl :-D). Nemáme zateplený barák, tak to teplo rychle utíká a plyn je drahý, tak si zvyklám na chladnější odchov :-D Asi kvásek vyzkouším až v létě, to vzejde spolehlivě :-)
Odpovědět
hermi a ta chlorella se ma brat jak dlouho? Je to spis jednorázova kúra nebo je to trvalejsi?Mam snad doma jeste zbytek balení, tak ze bych tomu dala sanci..?..:-D
Odpovědět
herminko, ja mam ted 23 stupnu :-o min uz je o zivot(hlavne pro m, tomu je nejlip tak pri 25 a vis).. my pracujeme z domova, takze teploucko doma byt musi(no a ty ucty jsou pak hrozny, to jo)..ale taky nam tahne na nohy od spoda, kde probiha rekonstrukce..za par mesicu se to snad uz konecne zlepsi petuli, my mame nerez pekarnu kenwood, je dobra, i kdyz peceme malo..ale je to tim, ze malo zkousime..na tmavy chleba musi byt specialni pecici program a cele peceni pak trva o neco dele..tady na beremku v diskuzi o pekarnach je spousta rad a odkazu, vyzkousenych receptu..uz se hrozne dlouho chystam, ze si to tam projdu, ale neni porad cas :-|
Odpovědět
Kacenko, to Ti spíš poradí Josefka. Dle výrobce je prospěšné snad i trvalé braní, já jsem ji loni brala asi 3 měsíce a teď plánuji podobně dlouhou kúru.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?