Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, na pivoňkovej parfém slyším taky, mám nejraději totiž stellu mccarrtney jak stellu, tak in two peony, jenže už je nepoužívám, jen si zřídka stříknu na šálu. Takže prosím tě od koho ten parfém je? Takže špaldový s rozmarýnem jsou taky dobrý? Paráda, vyzkoušíme, ale čoko - kokos musím nakoupit aspoň troje :-D
Odpovědět
peti,je to florascent http://www.greenwave.cz/kategorie/nov... ..uprostred stranky ..ja uz jsem pred lety prestala pouzivat parfemy pravidelne, castecne proto, ze od doby Edenu(Cacharel) mi nic nesedelo osobnostne, vsechny ty vune byly hrozne genericky..a tyhle florascent vune..pivonka a ruze jsou presne to, co uz roky hledam x-)
Odpovědět
Petuli, taky kupuji lněná semínka mletá - v DM mají Alnatura bio :-) Dají se i rozmixovat v nějakém výkonném mixéru s nožem - ta zlatá jsou trošku měkčí, ale obecně se mixují dost špatně (teď jsem to po letech dělala v tom ke svatbě darovaném a byl to trochu boj :-D). Souhlasím, že všechno (nejen strava) začíná v rodině. Myslím si, že na čokoládu a sladké obecně mají děti spoustu času - čím později ho poznají, tím líp. Catf, vy se s Josefkou znáte nějak z dřívějška? ;-)
Odpovědět
hermi, my se s josefkou zname deset let .. teda deset let jsme se nevidely, zname se z prace a na srazu v noodle jsme se zas znova setkaly..svet je hoodne malej :-D
Odpovědět
chloequest: ja zacinam s protiplisnovou dietou pristi tyden. Ted jsem ve fazi sbirani informaci, zkoumani receptu a sbirani potravin. Docela hodne informaci mi prijde ze je tady http://www.candinka.wz.cz/ Jinak ja mam doma jeste nejake recepty a info stazene z netu, tak ti to muzu poslat kdyz mi das email. Jinak vsude pisou, ze padani vlasu muze zpusobovat candida taky :) Jenze kdyz pritel videl seznam priznaku, tak se ptal jestli existuje nejaky neduh, ktery candida nezpusobuje :)) Ale ja jich na sobe pozoruju celkem dost....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, včera som mala dosť hektický deň, takže som sa sem ani nedostala. Dnes som si čítala debatu o jedálničoch a úplne som slintala :-D :-D :-D . Ja väčšinou raňajkujem jogurt /ovocný al. biely/ a musli tyčinkou, doobeda ovocie, jablkové pyré Alnatura/to práve jem a úplne ho zbožňujem/, čaje /rôzneho druhu aj s mliekom/. Obedy sú moj najväčší handicap, lebo s manželom pracujeme na jdnom mieste chodíme solu na obedy a tak vždy jeme niečo podobné / a teda nie vždy moc zdravé/. Na obed mám vždy polievku /ja som hroozne polievková/. Večeru varím tak 1-2 x týždenne /hlavne polievky, cestoviny, mäso, vajíčka, nejaké pomazánky a pod./ inak mávame na večeru ja - šalát, manžel - šakát a chlieb s niečim/. No náš jedálniček nie je asi nič moc. Chcela by som to zmeniť hlavne kvôli tomu, že by sme chceli bábo a mám pocit, že to ako sa stravujem, by bábatku v tehotenstve moc neprospievalo. A ešte jeden poznatok - jem dosť málo rýb. Ale zasa na druhej strane MW nemáme. Jediné čoho sa neviem vzdať sú mlieko a mliečne výrobky .....a ešte jeme málo strukovín.... Zaujala ma tu vaša detox dieta a protiplesňová dieta.... ďakujem za radu s tou lávovkou od Urtekramu .... Dnes sa chystám na nákup na ekodalej.sk , tak sa tam chcem pozrieť aj na oleje, lávovku, zelený il atď. Nemáte niekto skúsenosti s prípravkom na parkety od Sonettu??? A ešte posledný dotaz...Mohol by byť marhuľový olej dobrý po sprche??? Máte s ním skúsenosti?? Pekný deň...
Odpovědět
ja vas taky nestiham cist..:-) jídelnicek mame s m myslim celkem dobry,hodne zeleniny,ryb,bileho masa,ovoce,vláknina.. ale ja miluju jogurty,mliko a vubec mlecne vyrobky a toho se neumim vzdat. Navic je potrebuju kvuli nedostatku vapniku:-)jinak mam dneska premiéru,jdu ven skoro bez make-upu,jen jsem zatupkala par mist,dala pudr a je to:-)pokrok:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kačenka gratulujem, ako si spokojná s tým púdrom /Hauschka/??? Chcem si ho kúpiť tak sondujem....
Odpovědět
martina, marhulovy je merunkovy? ten ma byt dobry pro suchou a citlivou plet petuli, dneska mam v kave mandlove mleko a malem jsem nepoznala, ze to neni normalni kravske:-) ..sice je vodovejsi nez sojove, kdyz se leje z krabice, ale krasne napeni a ma jemnou mandlovou chut, ktera kryje takovou tu rostlinnou pachut techle typu mlik:-)
Odpovědět
kacenko, takze spokojenost s hauschkou? to je skvele :-) .. ja ted zkousim tautropfen radu na citlivou plet a jestli nebude fungovat podle predstav, zkusim v pristim kole taky hauschku
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak až teď dočítám vaše rady ohledně stravy. Jak píšete, že mám hodně sacharidů v jídelníčku, tak o tom vím, jen nevím, jak se jich zbavit. A není mi omluvou, že mám sladké hrozně ráda |-| Petuli80: přesně to, co píšeš, chci udělat, změnit přístup - jen prostě nevím jak Josefka: to s tím "palivem" máš pravdu. Jen nesouhlasím s tím, že jím nepravidelně. Jím pravidelně - snídaně mezi 7:45 a 8, oběd mezi 12 a 12:30 a večeře kolem půl šesté. Josefko, ty jsi studnice vědění :-) . Jenom mám otázečku k bodu: kombinuj sacharidy s bílkovinou - co jsou sacharidy i bílkovina vím. Co si představit pod sacharidy vím taky, jen nevím, co pod bílkovinou. To je maso, sýry, jogurty? A dál mě nic nenapadá. A přiznám se, že netuším, co jsou karbohydráty :-N . Píšeš, že snídáš ovesnou kaši. Tu si ráno vaříš? Mám na recept na ovesnou kaši, která se dá udělat v pekárně. Jenomže to bych ji měla hotovou tak v 7 večer. Ráno bych ji jedla studenou. Je to dobré? Já jsem ji nikdy nejedla :-N Holky, jak píšete o těch omáčkách a knedlících, můj muž je má právě rád a tento víkend mu asi budu muset nějakou omáčku uvařit - nejpspíš kuře na paprice a přiznám se, že to mám taky ráda :-( Mléčných výrobků se taky nedokážu vzdát. A polévky mám taky moc ráda, jak píše Martina.
Odpovědět
Profilova fotka
Kacenka: s tím pudrem mě to taky zajímá. Minulý týden jsi psala, že pozoruješ zhoršení pleti, tak to trošku zabrzdilo mé přesvědčení pro nákup Hauschky :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ještě jsem se zapomněla zeptat k těm pomazánkám: z čeho je děláte? Já když dělám pomazánku, tak tam dávám jako pojivo pomazánkové máslo. To asi není to pravé ořechové, co =-)
Odpovědět
Holky, taky se mléčných výrobků nedokážu vzdát, tak je aspoň oproti dřívějšku omezuji. Občas se stane, že mám mléčné 3x denně, ale častěji zůstávám jen u jogurtu k snídani. Kacenko, Josefka Ti určitě napíše namléčné zdroje vápníku - já vím jen o brokolici a máku. Blko, možná by to chtělo zařadit ještě malé svačinky (já jíst 3x denně, umírám hlady :-D, ale je fakt, že Tvůj den není moc dlouhý) ve formě ovoce nebo zeleniny.
Odpovědět
Profilova fotka
Chloe, našla jsem pro nás možná zajímavou knížku http://www.budtesnamilepsi.cz/produkt... Mrknu se po ní někde v obchodě a dám vědět, jaká je, jestli bude k sehnání. Stejně tak mám jednu pro tebe blko :-) http://www.budtesnamilepsi.cz/produkt... Chci si z těch stránek objednat pekárnu, tak je projíždím a mají zajímavé tituly. Jak jsme se bavily o výživě dětí, tak by mohla být zajímavá ještě tahle knížka: http://www.budtesnamilepsi.cz/produkt... Catf, zrovna dopíjím svoje bezkofeinové kafe s vanilkovým sójovým mlékem :-) Já totiž mandlový příchutě nemám ráda, ani likéry, ani mléka, ani krémy apod... Mandle ve vánočce nebo v čokoládě popř. kdekoli jinde v pevném stavu ano, ale v tekutém nee ;-) , tak by to asi pro mě nebylo to pravý. Kacenko, viděla jsem vápník od weledy, nezkoušela jsi ho? M. zrovna včera prohlásil, že si koupí trojkombinaci vápník, hořčík, zinek ve Vitalandu :-| Nejsem z toho dvakrát na větvi, tak jsem ho popošťouchla k ochutnání dýňového oleje a na rozdíl ode mě, kdy jsem si dala čajovou lžičku, on si dal rovnou polévkovou napoprvé a přežil :-D
Odpovědět
Blko, záleží, kolik tam toho pom. másla dáš - já dávám jen trošičku na spojení (nedávám ho jako "hlavní podíl") a Josefka neseznala na jeho složení nic nekalého, nedávno jsem se jí na to ptala. Ale přiznám se, že pomazánky, co mívám v práci na oběd, spíš kupuji - nejčastěji ve střívku od Sivo Vsetín (chutná mi valašská, houbová a tataráček), potom k nám do jedné prodejničky chodí výborné pomazánky od firmy Lakšmanna. Když dělám pomazánku např. z červené čočky, dávám do ní trošku oleje - on to spojí a zjemní.
Odpovědět
Petuli, manžel je hrdina :-D Taky jsem dnes konečně ochutnala dýňový olej :-), ale moc jsem ho nevychutnávala - z polykání samotného oleje mám trochu strach, tak ho vždycky okamžitě zapíjím čajem a dá se to :-)
Odpovědět
blka: ovesnou kašičku uvařiš jednoduše - vločky přes noc namočiš do mlika nebo do vody a rano jen privedes k varu a je to hnedle a trosku zredis mlikem - zvlas pokud si koupis najemno namlete. Pak se da do toho zamichat jogurt, nebo existuje i jedla nemlecna varianta pro catf, vlocky se namoci do vody, povari a zamicha se do nich lzicka bio marmelady - kupodivu to chutna uplne normalne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Petuli: a pro jakou pekárnu jsi se rozhodla? Herminka: já ho dávám jako hlavní podíl. Ty firmy pomazánek, které píšeš, vůbec neznám :-N . Svačinky chci zařadit, jen k nim chci přizpůsobit i zbytek jídleníčku, tak si v tom zatím dělám pořádek (teda zatím jen v hlavě :-D ). Všechny rady od vás jsem si zkopírovala a zkusím si z toho vytáhnout to nejlepší a pro mě přijatelné. Ještě se musím přiznat, že jsem celkem frfňa v jídle, takže si dost vybírám. Jako cibuli v pomazánce - ble, čočku, fazole taky moc nemusím - nehledě na to, že mě nadýmají (ale to asi každého :-D ). Ale je toho víc - jenom si zrovna nemůžu vzpomenout :-D . Ale o té červené čočce jsem už taky přemýšlela, že ji zkusím.
Odpovědět
blka: luštěniny prej nenadýmají, když je vaříš se saturejkou nebo tymiánem a přes noc je s tím namočíš :-) no já se na luštěniny taky musela přeučit po hrůzných zážitcích s čočkou na kyselo a hrachovou kaší ve školní jídelně :-D ale když začneš červenou čočkou, tak to zas nebude takovej šok 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi, dík za recept. Ale to je pro mě tak na večeři a večer se nemají jíst sacharidy, že? Už jsem něco z vašich rad pochytila ;-) . Já totiž ráno snídám až v práci. V 6 ráno bych do sebe opravdu nic nedostala :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi, tak přesně čočka na kyselo a hrachová kaše :-p :-p a ještě jednou :-p . Čočkovou polívku mám ráda, ale dát si čočku jako salát je pro mě nepředstavitelné :-N . Zkusím tu červenou a uvidím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já si dělávám rýžové vločky, které namočím se lněným semínkem, sezamem a trochou ovesných vloček a rozinkami přes noc, ráno to trochu povařím s nastrouhaným jablkem, přidám skořici a až to vychladne, med. A tady inspirace na čočkovou pomazánku ;-) http://www.apetitonline.cz/recept/162... Blko, chcem si koupit Domo B3650 asi, má sklopný hák a je nerezová.
Odpovědět
marti,blka: pudr od Hauschky je bezvadny, ja si ho nemuzu vynachválit:-) co se ostatni kosmetiky Hauschka tyce,tenhle tyden je to zas dobry, takze tomu fakt nerozumim.. mozna je to taky tim přístrojem, ze ten mi pomohl. Kazdopadne neutikam, zůstávám u Hauschky a budu podavat zpravy. Co se vápníku tyce, jsem nejvetsi brokolicozrout na svete,min 2 krát tydne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
blka, za tu nepravidelnost se omlouvam ;-), ale jak psaly holky, jidlo 3x denne je malo a telo trapis hlady, takze si dela zasoby z toho, co mu das. Lusteniny nenadymaji a pokud chces zmenit jidelnicek, jsou nedilnou soucasti :-). Lusteniny musis namocit pres noc a nez je zacnes varit, poradne je nekolikrat proplachni (tak 3x) a jak pise Rosina, var je se saturajknou nebo tymianem. Lusteniny jsou zdrojem bilkovin a tak treba kari s cizrnou a s ryzi jako prilohou a nebo indicky dahl s cervenou cockou a ryzi je idealne vyvazene jidlo. Cibule je strasne zdrava, obsahuje typ sacharidu, ktere jsou strasne dulezite pro nase dobre strevni bakterie - zivi se ji. Pokud cibuli nesnasis, zkus ji nahradit porkem a cesnekem. Ovesnou kasi udelas tak, ze si koupis ovesne vlocky, namocis je pres noc do vody jeste spolu se hrozinkama a se lnenyma seminkama. Lnena seminka pusti do rana takovy jakoby sliz a ten je taky strasne zdravy pro strevni bakterie. Rano pridas vodu nebo mleko (ja bych doporucila omezit klasicke mleko a zaradit do jidelnicku treba ryzove nembo mandlove, obcas sojove ...) a povaris. Pak si tam das ruzna seminka jako dynove, slunecnicove, sezamove a muzes dat ovoce, ale doporucila bych povarene ovoce. Uvidis, ze az zacnes zkouset ruzne bylinky a koreni a recepty, ze te to chytne - zacne ti byt lepe a bude te to bavit a zjistis, ze spousta veci, ktere nemas rada najednou chutnaji docela dobre.
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně tak josefko :-) Si myslím, že bys klidně mohla založit vlastní diskuzi s poradenstvím a měla bys tam narváno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dneska vecer zalozim piccasu a dam tam fotku protiplisnove diety a zdroje bilkovin a kdyz me jeste neco napadne. cocku vecer bych opravdu nejedla, je dost tezka a nemusela bys spat. vecer si dej treba polevku nebo tunakovy salat se zeleninou atd ... kacenko, z mlecnych bilkovin moc vapniku nedostanes (tady se nase nazory lisi s nazory dietologu). Je sice pravda, ze mlecne vyrobky jsou plne vapniku, ale zaroven maji pro telo silne okyselujici ucinek (jako vsechny bilkoviny) a okyseli krev a telo nesmi mit vykyvy v kyselosti krve, tak ji neutralizuje a to vapnikem, ktery se vyplavi z kosti. navic zpracovani mleka udela z vapniku formu, ktera neni dobre vstrebatelna, takze ho telo vstreba treba jenom 1%. kdyz se nad tim logicky zamyslis, tak jak je mozne, ze nase spolecnost ma cim dal tim vic osteoporozy a pritom pije tolik mleka a ji tolik mlecnych vyrobku??? A je to horsi a horsi - narody, ktre mleko a mlecnevyrobky nekonzumuji, maji mnohem mensi vyskyt osteoporozy. Dobrym zdrojem vapniku jse spirulina a myslim i chlorella a morske rasy - ty maji vice vapniku nez mleko a je vstrebatelny.
Odpovědět
josefko, dá se jako zdroj vápníku brát mák?
Odpovědět
josefko, mohla bych te poprosit o nejaky link na vysvetleni, co jsou sacharidy, bilkoviny, karbohydraty..mam pocit, ze u spousty jidla nevim, kam patri.. jinak holky jste me s tema rannima kasickama uplne nadchly, uz si to kopiruju a musim koupit vlocky :-) petuli, to je skoda s tim mandlovym mlikem, protoze je moc dobry, ja ho vidim na vymenu za sojovy nebo alespon na stridacku, i kdyz je i jedno z nejdrazsich(85kc/l) :-) a do ty ovesny kase bude uplne mnam x-) x-) spirulinu jsem vcera videla v biotopu, tak se tam pro ni musim zastavit.. jinak info pro priznivce dekorativky lavera, jsem ji vcera v biotopu ve skolske zahlidla..dost velky vyber.. ja si jdu dat jako presnidavku spaldovy susenky od zemanovy x-)
Odpovědět
souhlasím s petuli :-D no vidis, josefko, tak to me nikdy nenapadlo...ja bastim mlecne vyrobky skoro porad - rano jogurt a mliko, k svacine jogurt nebo tvaroh a vecer treba kousek syra... :-N takze myslis, ze je lepsi nejaky potravinovy doplnek? Chlorellu jsem zkousela a nejak mi nedelala dobre na zazivani :-| na spirulinu mrknu i na ten pikolat, ale o tom jsem nenašla nikde nic, kdyz jsem to zadala na seznamu..?..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?