Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, asi je v nich i nějaký zvhlčující prostředek a parfém, nebo ne? Neznám je, nepoužívám, tak nevím, ale kdyby to byl jen čistý len, nemusely by se prodávat jako speciální zmatňující papírky, nebo? Proti lupům a šupinám doporučuje knížka přidat do 15 ml základního oleje 2 kapky cedru Atlas, 2 kapky levandule, 2 kapky rozmarýnu a 2 kapky tea tree (báze může být mandlový, nebo jojobový, anebo jako základ můžeš použít šampon, kondicionér nebo jablečný ocet. Rozmarýnovým od weledy se určitě nedá nic zkazit ;-)
Odpovědět
Holky, do lávovky (ne pleť i na vlasy) přidávám tea tree nebo levanduli - ale i do většího množství (cca na jedno použití na vlasy + 3x na pleť) dávám jen kapku až dvě. Zkusila jsem kdysi i eukalypt, ale ten mě hrozně vysušoval.
Odpovědět
Profilova fotka
martina - rozmarynovy sampon od Weledy je bezvadny i proti lupum Na ty ubrousky se zeptam sve byvale MK poradkyne, co v nich je a jak funguji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kacenko, s tema eterakama a lavovkou - odlej si treba 10 ml oleje, ktery chces do lavovky pouzit (viz prispevek petuli v 10:56) a do toho oleje kapni 1 kapku eteraku (na kazdych 10 ml oleje jen 1 kapka, takze kdyz mas 20 ml oleje, tak dej 2 kapky jednoho eteraku nebu 1 kapku jednoho a 1 kapku druheho eteraku) a tuhle smes si pak pridej do lavovky.
Odpovědět
ja jsem zas slysela na osuseni pleti behem dne pouzit cigaretove papirky, co se normalne kupujou v trafice. Ze hezky odsajou mastnotu a neporusi make-up. Tak jsem si je na svatebni den poridila a je fakt, ze fungovaly skvele a za tu cenu... Ale nevim, z ceho se vyrabi a co obsahujou za fujtajbly:-)
Odpovědět
Ty mlhové lampy jsou třeba zde: http://www.obchudekusvicky.cz/katalog...
Odpovědět
Teď jsem si četla přesnější popis a do těch mlhových lamp existují nějaké speciální aroma esence. Eterické oleje se prý do nich nesmí. Teda aspoň u té, co jsem četla.
Odpovědět
Profilova fotka
Díky za odkaz hani. Tyhle jsem ještě neviděla, ale přiznám se, že mi připadají dost kýčovitý :-N Do interiéru bych si volila něco nenápadného, pořád se mi nejvíc pozdává ten myší difuzér, anebo soška, na kterou se kápne olej. Catf, ty mají taky v Greenwave, nezeptala by ses mi prosím příležitostně, tak ten spirálový kámen, nebo sošky fungují, jestli je to vážně cítit? Co je to vlastně za kámen? Díky moc :-)
Odpovědět
Petuli, ty lampy nejsou ani můj šálek čaje (některé se ještě jakž takž dají) a myslím, že u nich spíš šlo o zvlhčení vzduchu (ne to se někdo ptal) než o vůni, ta je tam jaksi doplňkově. My asi dostatečně zvlhčujeme vzduch v ložnici tím, že máme v zimě v létě otvřené okno celou noc (když teplota klesne pod -5, zavíráme nebo máme jen malou škvírku) - samozřejmě při vyplém topení, jinak by to nebylo moc eko :-D Dneska jsem udělala vítr na poště kvůli balíčku z Najady - jsem doma a borec nezazvonil (on tvrdil, že zvonil, tak asi blbě, zvonek funguje), tak jsem tam zavolala na poštu a musel mi to doručit znovu :-D Přišla mi lávovka Sanoll (kilovka Tautropfen mi po roce došla a Sanoll je prý stejný, ale levnější, ovšem ne bio), pasty Lavera (mají je tam teď v akci za 33,- s expirací sice jen do února, ale do té doby je spotřebujeme), moje zamilované pražené nori plátky a krém na ruce Logona (ten jsem ještě neměla, jsem na něj zvědavá).
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi, je mi to jasný, já to zmiňovala jen co se týče čistě vzhledu. S tím otevřeným oknem vás obdivuju, jste jak moje maminka, ta i táta mívají otevřený okno, až je psům, co u nich v ložnici ve svých pelíšcích spí, zima, ale našim ne 8-) Já mám čerstvej vzduch taky ráda, ale bohužel je naše ložnice oknem do ulice, a to přímo ke vchodovým dveřím s domácím telefonem, a to se vždycky nedá vydržet, o čerstvým vzduchu na ulici plné aut ani nemluvě :-S Došla jsem k názoru, že lávovka v malém 40 g balení je trošku jiná, než ve 250 g, které momentálně já i sestra máme. Ta v malém je do hněda a je hrubší, ta větší je šedivější a jemnější. Jaká byla hermi ta v kilovce? A jaká je sanoll? Ta hrubší hnědá mi totiž vyhovuje víc a nevím, čím to může být, že jsou každá jiná, ale určitě to není jen můj dojem, srovnávala jsem obě vedle sebe a malý rozdíl v nich určitě je... Zeptám se na to taky prodavačky. Nori plátky taky neznám, mám koukám pořád co dohánět ;-) , protože kolem řas ještě pořád chodím v úctyhodným oblouku...
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, me rasy nechutnaji :-p, ale snazim se - nori je asi tak jedina (podle me), ktera se da jist :-) My take spime u otevreneho okna, jen mam problem se stavanim do zimy ..... uz takhle chodim do prace o pul hodiny pozdeji nez bych mela :-)
Odpovědět
Petuli, aha, promiň. 40g balení Tautropfen jsem neměla, takže úplně nesrovnám, ale ten zbytek z kilovky mi připadá úplně stejný jako Sanoll (jestli jsou opravdu stejné, se projeví až po namíchání) a obojí je jemňounké a spíš asi šedivější, tzn. stejné jako z Tvého 250 g. To je tedy zvláštní =-) Možná by Ti vyhovovala Logona http://www.biosfera.cz/logona-lavova-..., tu jsem měla jako první, vizuálně mi přišlo, že se ty prášky liší jen malinko, ale Logona měla částečky trošku hrubší (ale neumyla mi vlasy tak dobře jak Tautropfen). Dívám se, že ji má biosféra za velice dobrou cenu, stávala vždycky okolo 200,-.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Petuli, na tých papierikoch nie je napísaný žiaden parfém ani nič iné v kolonke zloženie je len napísané 100% ľan. To o cigaretových paprierikoch som ešte nikdy nepočula... Tie lampy sa nepáčia ani mne....
Odpovědět
Josefko, taky se mi vždycky v zimě "z vyhřátého klobouku" nechce do té zimy :-D Sice vím, že je jen v ložnici (topíme plynem a máme časový spínač, takže ve zbytku bytu je teplo), ale stejně :-D Ale v teplé místnosti se mi spí špatně, v novém bydlení jsme si ložnici naprojektovali na sver :-) (jen nevím, jak to pak bude, až s námi jednou bude spát mimčo...). Petuli, to je mi líto, že máte tak umístěnou ložnici :-( Mně řasy nevadí a na těchto si vyložené pochutnávám :-D Nori vločky cpu do všeho (cítit nejsou, nebo jen malinko, ale manžel občas trošku brble :-D).
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi, to je v pohodě, když to po sobě čtu, tak vidím, že jsem to napsala nejasně :-N S ložnicí to není ideální, ani se zbytkem bytu ne, je to jen pronajatý a chceme domeček - chaloupku, tak snad se to někdy za nedlouhou dobu podaří :-) Mimčo bude navyklý a aspoň ho pak hned tak něco nepoloží ;-) Aha marti, tak uvidíme, co zjistí josefka od své bývalé MK poradkyně, já ty papírky neznám a jen jsem tak spekulovala... Hermi, díky za popis té lávovky. Poptám se té prodavačky a příště event. vyzkouším tu logonu. Nebo bych do té lávovky při míchání s olejem mohla občas přidat trošku třtinového cukru, aby to vytvořilo trošku hrubší peeling, co myslíš? Jo hermi a dá se ta chuť řas s něčím srovnat, nebo přirovnat? Jinak hledám informace k působení mikrovln na potraviny, nikdy se mi to moc nepozdávalo a až teď jsem se taky o tohle začala zajímat, ačkoliv je to mimo téma, používáte mikrovlnku? Já občas jen na ohřívání jídla, už pár měsíců v nerozmrazuju, ale i ten ohřev zdá se mi ničí všechno dobré, co v jídle zbyde, je to tak?
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, k te lavovce - to muze byt problem sarze - je to prirodni produkt a u tech je tezke mit stejny sarzi od sarze - ja si to predstavuju tak, ze privezou ohromne mnozstvi lavovky, ktera se nabali a to je jedna sarze. Dalsi dodavka (treba za mesic) je uz jina lavovka, treba trosku z jineho mista a tak se muze lisit barvou. Taky se podle me mele a bali na ruznych misteh (ale to nevim) a dodavatele muzou byt ruzni (jako treba mleko do mlekarny je take z ruznych farem) a urcite se dodavky budou lisit podle mista ziskani .... herminko, my prave mame domek a asi potrebujeme zkontrolovat kotel a navic irove moc neresi zatepleni, takze jedina mistnost, kde se da udelat poradne teplo je prave loznice ...tak to ted resime tak, ze spime u otevreneho okna a v zime a rano nam zapne spinac a trochu to vytopi a ja pak nabehnu rovnou do koupelny do teple sprchy. Neni to moc eko, ale zatim nemam silu to resit. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Aha josefko, tak by to mohlo být, díky za vysvětlení :-) Catf, tys tu svou lávovku už taky zkoušela? Jestli ano, tak mi to uniklo, jak jsi s ní spokojená?
Odpovědět
Petuli, chuť řas bych přirovnala k řasám :-D Teď vážně - řasy mají mírně rybinovou chuť, trošinku slanou, to je vše, co jsem schopna vyplodit :-D Mám zkušenost jen s nori a řasou laminaria japonica (mám dojem, že se jí říká taky kombu), ta laminaria měla chuť podstatně výraznější, nori vločky mají jen pár mm a v jídle jsou opravdu cítit jen minimálně, tak pokud bys řasy chtěla jíst, pro začátek jsou ideální. Jen nevím, jak je to u nich s kvalitou (plátky asi budou kvalitnější, vločky můžou být teoreticky "odpad")... Dávám je jinak do jakéhokoli jídla, kde se můžou trochu smočit - do polévek, omáček na těstoviny, do zapékání (když to něčím přelévám), do dušené mrkve, do květáku, na který jsem dala recept vedle... Opravdu všude (pokud si vzpomenu). Josefko, uf, to je tedy opravdu zvláštně řešený dům :-. Vidíš, máš pravdu, u té lávovky to může být v šarži. Vyrobila jsem si dnes ten výluh z lopuchového kořene, jsem na něj tedy zvědavá :-) (nechám ho odležet aspoň měsíc). Jo, a dělala jsem sliz z olivovéh mýdla Agno a vůbec mi neztuhl, je to jen barevná voda :-o Ale snad to na praní vliv mít nebude.
Odpovědět
Výborné riasy, podľa mňa ešte chutnejšie ako nori, sú riasy dulse x-), v ČR som videla jedny od Lifefoodu (tie sú úplne mňamózne, oproti ostatným , čo som mala možnosť kedy skúsiť, sú omnoho šťavňatejšie...akurát tá cena...) a potom ešte jedny, ale tie boli klasické "suché" a nemali ani tak vychytanú chuť...Inak nori pridávam tiež skoro do všetkého (nenápadne :-D ).
Odpovědět
Alilia, díky za info, na dulse jsem se taky dívala (jsou k dostání i jako vločky - ty mi pořád přijdou nejpraktičtější), až dojdou nori, asi je koupím :-)
Odpovědět
Nie je vôbec zač 8-) Ony tie dulse už ako vločky nie sú tak šťavnaté, ako keď sú v kusoch, ale aj tak chutia výraznejšie ako nori. Výborné sú do šalátov (aj keď to nori tiež x-) ), hlavne s okurkami...Herminko, tak dúfam, že ak ich kúpiš, že s nimi budeš spokojná.
Odpovědět
Jo a tie dulse sú možno o niečo slanšie ako nori...
Odpovědět
Mám z jiné diskuse popis chuti stévie: "S tou stévií - ono se ta chuť blbě popisuje. Mně asi nejvíc připomínala takový japonský dezertíky z nějakejch fazolí či co (který mně osobně dost nechutnaj - i když na pohled je to krása). Zní to asi blbě, ale cukr/sladidlo atd. mi připadají takový jako pikantnější, jako by tam oproti stévii byla i nějaká trochu štiplavější chuť, stévie mi přišla naopak taková plošší, mdlá. A v tom kafi (čaj taky nesladím) mi to fakt nesedlo - a to jsem ochotná skousnout i kafe s umělým sladidlem. V těch sladkejch jídlech to zpravidla přebilo nějaký koření (třeba hafo skořice), nebo jsem to nějak přikyselila, nebo jsem tam čistě na chuť plácla maličko medíku."
Odpovědět
Profilova fotka
ja vas obdivuju, jak muzete rict o rasach, ze jsou vyborne :-p :-p ..... ja jsem schopna jist vsechno zdrave, ale s rasama a chlorellou ci spirulinou mam problem :-N se stevii se asi musi umet pracovat (ne, ze bych to umela), pak je v jidle super. Chystam se na kurz vareni od jedne pani, ktara se zabyva poradenstvim ve vyzive a ta stevii pouziva, tak jsem zvedava :-)
Odpovědět
Ahojte...muzu se Vas zeptat co rikate na med???Na jeho zdravotni ucinky...pri uzivani vnitrne i zevne?Myslim hlavne lesni(po slovensky horsky)med...ktery nema pyl ale medovici...tedy je vhodny pro alergiky...Vim,ze med ma pozitivni ucinky na organismus...ale mate nejake prakticke zkusenosti? Ju a co prirodniho pouzivate proto molum?Nejak se nam premnozily 8-( ...a nechci pchat do satnika tu chemii co prodavaji
Odpovědět
martina, kacenko, ten eterak se mi ted na regulaci kozniho mazu pozdava muskat, ylang ylang..k naparovani obliceje pri akne se hodi mata...pri mastne pleti s akne je dobry bergamot, citronik, grapefruit, limeta, petitgrain, jalovec obecny(pokud je plet jeste navic citliva, tak je lepsi nepouzivat citrusy vcetne bergamotu) ..levandule ma antisepticke ucinky, takze spis na ruzne stipance apod., do aromalampy(brani sireni bakterii vzduchem)..jeji vune ma uklidnujici ucinky u eteraku je dulezity nejenom jejich vliv na telo po fyzicke strance, ale taky na psychiku..takze je dobry vybirat eterak, ktery se hodi na obe oblasti mimochodem, vcera jsem prala svetry a voni nadherne ciste levandulove x-) x-) (5 kapek to jisti) rasu nori muzu v sushi a polevce miso..v tomhle mi moc chutna x-) chloe, na moli je dobra levandule..normalne si ji nakapej na kapesnik a dej do skrine nebo do aromalampy.. i takovej raid ma levandulove naplne ;-) ted mi doslo, ze kdyz peru v levanduli obleceni, ze se mi do toho moli nikdy nezakousnou 8-)
Odpovědět
Chloe, tradičně se na odpuzení molů používá levandule (ale ta je jen odpudí, nepozabíjí, takže je třeba všechno prohlédnout a všechny breberky pozabíjet). Co se medu týče, jednou jsem si čistý domácí med dala na pleť, že jako maska :-D a po pár minutách mě to začlo strašně pálit a ještě dva dny jsem měla červené fleky, to mě z experimentování vyléčilo :-D Ale prý je dobrý peeling ze zcukernatělého medu, nebo je prý fajn ho přidat do lávovky. Co se vnitřního užití týče, osobně ho používám snad jen do perníčků, manžel si medem sladí čaj, toť vše.
Odpovědět
Profilova fotka
pravy med je pry zdravy jenom za studena - obsahuje enzymy, ktere se nici, kdyz se med da treba i jenom do horkeho caje. V horkem caji je med vicemene cukr. Jinak med, ktery ma lecive a protizanetlive ucinky (treba i na zaludecni vredy) se jmenuje Manuka med. Je z Australie a ma ruznou silu aktivity, ktera se oznacuje 5+, 10+, 25+ ..... smysl ma ten 25+ a vic, ale je hodne moc drahy a spatne se shani. Miso polevku jsem mela vcera tam mi ta rasa taky chutnala :-)
Odpovědět
Proto dáváme med až do zchladlého čaje. Manžel sice nedávno někde vyštrachal, že teplota na med musí působit delší dobu, aby se zničil, ale to bude asi nesmysl.
Odpovědět
Profilova fotka
co se tyce medu, tak jsem slysela (nazor dietologa Zerzana), ze pry jeho lecive ucinky se silene precenuji, protoze obsahuje tolik cukru, ze ty negativni ucinky cukru uplne prebiji pozitivni ucinky jinych latek :-| Ja mam ale med rada a porad mi pripada, ze je urcite zdravejsi nec cukr samotny ;-) takze se ho nevzdam :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?