Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, ty jsi taky vymenila fotku ..... tady je ted epidemie :-D No, ja preskakovala prispevky o aftech a dneska rano jsme zjistili, ze manzel jich ma plnou pusu :-( :-( .... takze jdu hledat, co vam pomaha :-) catf - vcera jsem si koupila ruzove drevo ;-)
Odpovědět
josefko, diky za tu antioxidacni dietu..zitra jdu na barvu tak si nesmim zapomenout vytisknout ten seznam spatnejch ingredienci.. presne tak, nakazila jsem se fotkovou manii, uz to chtelo zmenu :-D dej vedet, jak ruzove drevo funguje :-) ta knizka je v aj? herminko, ty ses uplnej vynalezce :-) mne alverde taky vyhovuje..i ta logona je fajn..asi to nakonec vyjde cenove na stejno...jeste jsi prece zminovala uvarit si gel ze lnenych seminek..ale to by asi pres pumpicku neslo :-D nekdo tu daval recept na domaci gelovy osvezovac vzduchu, nevite, kdo to byl?
Odpovědět
josefko, tak to nutne potrebuje toho draka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no stazko, to rozhodne, ale nevim, kde bych ho tady sehnala :-( - ostatne, kdyz jsem cetla, co umi, tak jsem usoudila, ze ho taky nutne potrebuju :-D Bude to holt muset vydrzet na vitaminech B a C a na trezalce :-)
Odpovědět
josefko, tak si vymenime v prosinci balicky :-D ja ti ho koupim, afty ted vykuryrujete jinak a tohle jsou celkove dobry kapky na imunitu, to se nikdy neztrati..jen jestli budes chtit teda i pro sebe? :) se rozmysli, casu dost..
Odpovědět
josefka:ja jsem ju vymenila, kdyz jsem videla vas vsechny, tak nechci byt out, zejo 8-) 8-) 8-) anastazie: draci kapky mam od kamosky protekcne a jsou super!
Odpovědět
Catf, jojo, gel by se pumpičkoval špatně :-D Dala jsem mi několik šancí a vypadá to, že pro moje vlasy nebude to pravé ořechové - trochu mi je mastí nebo jakoby zatěžuje (ale ještě mu asi nějakou šanci dám) - všichni říkají, že po něm mají vlasy hrubé a objemné, zatímco já je mám po něm jemné, umaštěné a zplihlé :-| Že bych si taky změnila fotku? :-D
Odpovědět
rosi, tak to jsem rada, ze nefungujou jenom nam ;-) vzdycky jednou/dvakrat rocne si je davame a ta zmena je citit.. mam jeden gel lavera na vlasy volny, ja na vlasy nic nepouzivam (ani polovice), kdo ho chce?
Odpovědět
teda holky, přemýšlím o změně fotky :-D abych tady nebyla jediná out :-p dneska si zas udělám výlet po nákupech - v greenwave chci nějaký voňavý éterák na pot pourri (nalákala mě catf) a pak do country lifu pro ten dýňový olej. Přemýšlím, že bych ho zkusila i na vlasy, ale přece jen mám pořád ještě nedůvěru k mastnotě ve vlasech... potřebovala bych něco na posílení a objem
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jo, taky měním fotku, když už jste mi zamávaly s orientací u příspěvků (orientovala jsem se nejrychleji právě podle fotky), tak ať v tom nejste samy ;-) Včera jsem si udělala masku z lávovky + dýňového oleje, následně jsem spolka lžičku oleje, vůbec poprvé v životě jsem snědla olej. Jsou i příjemnější chutě, ale zdá se mi hodně zajímavý a příjemný "vychutnat" tu chuť, je to pro mě novinka a nemůžu říct, že by se mi to vyloženě příčilo. Ostatně se dělají i ochutnávky olejů, asi spíš olivových, člověk se tam naučí rozeznávat vlastnosti oleje už podle chuti, jenom teda nevím, jak potom večer vypadá a kde ho tráví ;-) Hermi a není potom to pivo z vlasů cítit? Catf, včera jsem prala poprvé místo s aviváží s octem a éterákem a paráda :-) Prádlo měkký, voňavý po levanduli a fleky žádný.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, fotka dobra - taky bych takovou podobnou vyhrabala (jeste z dob, kdy jsme jezdili na kole :-(), ze bych ji sem dala a pak bychom mohli mact uz uplne :-D ted je tady nejvyraznejsi stazka :-D stazko, vis kolik ty kapky stoji? A to vzdycky beres jednou za cas jedno baleni?
Odpovědět
Profilova fotka
baby, teda stými fotkami ste ma dostali...podobne ako petuli som sa orientovala podľa obrázku a teraz mi trvá orientácia podstatne dlhšie.... tak včera som podľahla welede /juju ty si ma úplne namotala-"weleďáčka jedna"/...bola som na veľkom nákupe - mám telové mliečko nechtíkové detské /dnes sa ho chystám skúšať/, rakytníkový krém na ruky, iris classic odličovač, nechtíkovú zubnú pastu a objednala som si aj telové mlieko rakytník!!! Dyňový olej na vlasy alebo tvár som zatiaľ neskúšala. Používam ho do šalátov a chutí výborne. Myslíte si že by som si ten "šalátový olej" mohla dať aj na vlasy??? Na obale je napísané že ide o čistý tekvicový olej /dúfam že je to teda to isté/.Vlasy sa mi rýchlo mastia a sú splihlé, používam na ne alverde šampóny a kondicionéry /marhuľové/, dúfam, že to ten olej nezhorší...Ako dlho si ho mám asi nechať na vlasoch???? Petuli aký pomer octu a éteráku na pranie so zvolila??? Ja som zatiaľ nenabrala odvahu na skúšanie noviniek pri praní s výnimkou sonettu /mám aj odstraňovač škvrn na biele prádlo a tekuté žlčové mydlo/. S tými éterákmi... viem že tu už diskusia prebehla ale neviete mi náhodou pripomenúť či eteráky od saloosu sú bio???
Odpovědět
Článek se načítá
Petuli, pivo vyvane nebo si do něj můžeš přidat éterák (to jsem nezkoušela).
Odpovědět
Marti, éteráky od Salusu bio nejsou - ale pokud mají logo Salus na zeleném podkladě (a nikoli na hnědém), jsou přírodní. Mastily se Ti vlasy stejně i dřív? Slyšela jsem teď totiž pár ohlasů, že po meruňkovém Alverde se mastí dost lidem.
Odpovědět
Onahdá tu byl dotaz na nějakou příručku o homeopatii - dostala se mi do rukou tato a vypadá celkem šikovně: http://www.kosmas.cz/detail.asp?cislo...
Odpovědět
marti ked na mojom dynovom pletovom oleji je napisane, ze je jedly, tak tvoj salatovy sa asi tiez moze dat na tvar. :-D a do akeho salatu ho davas? mam zatial problem dat si ho za lyzicku do ust... do vlasov si dam tak na pol hodiny pred umyvanim, umyvam vecer. spat by som v tom nemohla, je to hrozne mastne a neprijemny pocit, ze sa nemozes o nic opriet. vlasy treba potom riadne umyt a nemali by ostat mastne, len krasne hebke a leskle. ten dynovy si davam este aj na nechty.
Odpovědět
Profilova fotka
Marti, octu dávám stejně, jako aviváže - tu odměřuji ve víčku od ecoveru, takže zhruba tak. Éteráku jsem dala 5 kapek a při máchání voněla celá místnost, při věšení prádla taky a až přijdu domů, zjistím, jestli voní i suché prádlo. Máme asi podobný vlasy marti, resp. moje se masí u hlavy a na koncích jsou sušší, potřebuju si je nechat zastřihnout. Ale olejů se nebojím, nebo teď už ne spíš. Dávám si je do vlasů na noc, spím se staženými vlasy a ráno si je umyju, nemastí se rychleji. Včera jsme se o tom bavily s josefkou, že pokud je olej kvalitní, lisovaný za studena, tak se dá používat na vše - tělo, pleť, vlasy i v kuchyni. Na základě toho jsem si koupila dýňový Emile Noel. Nákup weledy jsi vzala ve velkém, jsem zvědavá, jestli budeš spokojená :-) Hermi, meruňkový alverde jsem měla taky, vydržel mi asi měsíc a půl a nezaznamenala jsem vyšší maštění. V poslední době nás oba s m. celkem často bolívá hlava, já si myslím, že to mám z monitoru a nedostatku čerstvýho vzduchu, m. zase pije hodně kávu a to silnou, a nemůžu ho od ní odpoutat :-| Myslíte, že by ty dračí kapky mohly pomoct i v tomto, myslím proti bolení hlavy?
Odpovědět
petuli za bolest hlavy vraj funguje par kvapiek matoveho eterickeho oleja. tu je nieco okolo toho: Mätový olej namiesto tabletiek Éterické oleje mäty brzdia impulzy bolesti. Experti tvrdia, že mätový olej pôsobí rovnako dobre ako 2 tabletky proti bolesti, pričom olej má menej vedľajších účinkov. Ako na to: Na ľavý a pravý spánok a čelo si nakvapkajte pár kvapiek mätového oleja a jemne vmasírujte. V prípade potreby zopakujte.
Odpovědět
Profilova fotka
Na afty, krvácivost, záněty dásní a na pokožce na ekzémy, lupénku, dermatitidu apod. by měl taky pomáhat grepový olej.
Odpovědět
Dýňový olej je prý dobrý i na zuby. Chystám se ho i ochutnat a možná aplikvoat vnitřně - když jsem snesla pupalku, měla bych snést i toto, ne? :-D Když už je řeč o olejích a zubech - zkušela jste si některá čistit zuby olejem? Prý je to dobré a zuby jsou po tom čisté (někdo si je nejprve "předčistí" pastou a pak olejem. Chystám se na to už dlouho, ale zatím jsem to nezkusila :-N Tak jsem si hledala info o lopuchu (koupila jsem si sušený kořen, že si udělám ten výluh) v Herbáři od Janči a Zentricha a našla jsem tam zajímavý tip na posílení vlasů - kúra, která se opakuje 1x za měsíc: Směs ricinového oleje a odvaru z kořene lopuchu (1:1) vetřeme do pokožky hlavy, hrubým hřebenem pročešeme a necháme 1-2 hodiny pod koupací čepicí působit. Vypadá to dobře, jen nevím, zda to budu dělat, už tak stačí, že se 1x za měsíc promenáduji doma v čepce s hennou (manžel to ale naštěstí málokdy vidí - teď to budu dělat, když je na služebce) a teď ještě toto :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vcera mi kamaradka rikala, ze maty je nekolik druhu a vsechny maji trochu jiny ucinek - nevis ciatko z jake maty by seten olej mel pouzit?
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi diky za radu s tým salusom... trošku ma to sklamalo. ako je na tom nobilis s eterákmi ??? sú bio???
Odpovědět
Martin, některé ano: http://www.nobilis.cz/index.php?page=...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, prosím, ten hauschka se dá koupit jen na jejich stránkách? Nikde jinde jsem ho nenašla a říkala jsem si, že když už si ho budu objednávat, že bych do košíčku přihodila i něco jiného :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Blka ja som našla hauschku kompletne len na yinyang.cz inde nie...ale možno baby budú mať lepší prehľad.../mne sa na tej stránke páčia aj tie oleje monoi du tahiti ale zatiaľ som ich neskúšala/
Odpovědět
jak pise marti, ja to taky jinde nenašla. Jinak v country lifu meli dneska dynovy olej bio v akci, 200 ml lahvicku za 104 Kc:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dík :-) . Kacenka: a kolik tam mají za poštovné? Nikde to na stránkách nevidím.
Odpovědět
Profilova fotka
Mne na yinyang.cz napísali, že nad 1500Kč je poštovné a balné zdarma..Inak je to tuším 150Kč /na Slovensko/ + poplatok pošte ale to neviem presne
Odpovědět
Profilova fotka
Měla jsem v rukou tuto knihu http://www.knihy-zabrana.cz/?1169,jor... Vypadá dobře, jsou tam názory bylinkáře i lékaře na konkrétní typ problému. Šla jsem totiž po 1001 přírodních prostředků od Vukovicové, ale zatím bez úspěchu :-|
Odpovědět
blka: je to v obchodních podmínkách. Kdyz platíš předem na účet, tak je poštovné 75 Kč a když na dobírku tak 119 Kč. A nad 1500 je to zdarma:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?