Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, dobra akcni fotka ;-) misk, ja jsem afty nastesti ted dlouho nemela, ale na rozedenou ci napuchlou dasen mi ted docela dobre pomohlo to cannadent serum. Ale nekdo tu zase psal, ze nepomaha... Jinak jsem objevila dobrou kombinaci samponu+kondicioneru pro sve jemne vlasy - kombinace sampuku New Hair od Lush a kondicioneru od Alverde - bohuzel Lush neni uplne koser, ale myslim, ze Herminka snad tu kdysi psala, ze tenhle konkretni sampon nic az tak fujtajbloveho neobsahuje. Akorat spoustu penidel, jak mi potvrdila pani v obchode, a je tedy fakt, ze to peni jak das:-) Ale vlasy mam po nem jakoby pevnejsi, lip drzi tvar a jsou krasne leskle...
Odpovědět
Jo, ta indicka hlina je takovy okrovy prasek, ktery se s vodou smicha na bahinko, nanese, necha zaschnout a umyje... Pisou tam, ze pokud ma nekdo suchou plet, ma se to smichat s mlekem misto vodou... Nevim no... Jinak Indaci jsou asi docela na lesk vlasu... kamaradka si tam pravidelne na noc taky maze olej... a rikala, ze kdyz jeste bydleli v Indii, tak maminka ji asi do deseti let nenechala pouzivat sampon aby si nekazila vlasy, do te doby se myla jenom nejakou rostlinou nebo orechama ktery obsahuji ty myci latky (mozna neco jako orechy na prani? :)
Odpovědět
Profilova fotka
aha, tak proto maji Indky tak krasne vlasy, ted uz to chapu - vzdycky jsem se nad tim pozastavovala ninouche, musela jsem se udelat vic inkognito :-D
Odpovědět
tak se ti to povedlo, josefko:-) nepoznal by te ani inspektor cluseau :-D :-D :-D
Odpovědět
josefko a proc tak najednou? snad te nenakazila stazi :-D kacenko, josefka ti uz poradila akorat..smichej si jil s olejem..muze to byt i psenicny klicek nebo avokado a pupalka(ty jsou hutnejsi)...jojobovy ve fom fass nemaji..na mastnou plet a akne je dobry eterak bergamot, citronik, grapefruit, limeta, jalovec ...doporucuju primaveru ja jsem si v gw koupila eterak primavera ruzove drevo a nakapala ho do smesi psenicneho a pupalkoveho oleje,co si mazu na telo..a ted si posledni dva tydny rikam, ze nejsem tak unavena ze stresu atd., jak jsem byvala, ze to je fakt zvlastni.. a ted jsem se v knizce docetla, ze ruzove drevo je velmi povzbuzujici prostredek, co pomaha proti unave :-) a taky afrodiziakum :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nene, stazka me nenakazila, ale ma recht :-) nekdo me "tajne miluje" (nebo zhrzena milenka meho muze ????? =-)) ... a tak si me vzal si na paskal, tak at to ma trosku tezsi :-D tak daleko jsem jeste nedosla, moje znalost eteraku se omezuje na levanduli a tea tree :-D ...bergamont je prej vhodnej na zimu proti unave, jsem se jeste docetla. catf a funguje to jako afrodiziakum :-)
Odpovědět
josefko, koukala jsem na diskuzi o gratulacich... 8-( no nechtela jsem to moc rozvadet, ale smajlika jsem mela dat toho, co mrka..davam si to do ty mysi namisto vonavejch svicek a je to moc prijemny ;-) ta knizka aromaterapie je bezva, vsechny eteraky jsou popsany vcetne funkci..moje dalsi navsteva gw bude draha :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak teda ted jsi me zviklala - kdyz si ji koupim, tak asi utratim vic penez, co? 8-( nojono, nekdo se holt nudi :-N
Odpovědět
josefko, to asi jo, ale ber to jako dobrou investici :-) mne ty vune treba pomahaj hodne relaxovat... taky je tam spousta receptu na smesi treba na zmirneni poceni, celulitidu, upravu zazivani, pleti, posileni imunity atd.atd...taky zpusoby jednoduche meditace, masaze, automasaze..je to dobra domaci prirucka kacenko, jeste jsem zapomnela dodat, ze vetsina eteraku se nedoporucuje v tehotenstvi, kdyby to nahodou byl tvuj pripad..je vzdycky lepsi se zeptat na kontraindikace specifickyho eteraku..
Odpovědět
misk: mně stačí trochu stresu, malý nachlazení nebo jen prochladnutí a aftu nebo opar mám hned. Teď užívám homeopatika a opar od jsem od té doby (už 3 měsíce) neměla, ale zrovna mám nějakou menší chřipku a aftu jak dělo :-) Ještě je dobrá i šalvějová tinktura.
Odpovědět
Profilova fotka
Kacenka, Misk, Anastazie: děkuji :-) . Takže cannaderm nic, jo? Hm, na ten jsem se dívala. Hlavně na tu tyčinku. Tak já se mrknu po něčem jiném a konečně už snad něco objednám :-N . Já než se rozhoupu...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak po vasem nadseni si chci taky koupit ten dynovy olejicek a jeste treba jojobovy, je dobry treba ten Salus? A mazete ho jen tak, chci si ho dat na noc, takze na odlicenou plet nebo napred krem? A pro Petuli: kde ty olejicky v Brne koupim? jedu tam 7.11. na školení, tak nakoupím! doufám, že i v DM a že tam budou mít ještě ten katalog na slevy!!!! děkuji!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Rosi, jaký prosím tě užíváš homeopatika na opary? Ptám se kvůli m., taky mu stačí ofouknutí a opar má klidně i 2 x za měsíc... :-( Má cannadent sérum i balzám na rty (ne ten s kovovou kuličkou, ten má zase mamka a pomáhá jí, taky trpí na opary a zmírňuje jí je), tak se to maličko kočíruje, ale určitě by to chtělo i vnitřní "lék". Josefka psala o imunitě, stopro s ní souhlasím, jenom co se týče výživy to není u m. tak jednoduchej a rychlej převrat, pracuje především v terénu, takže je obtížný ho zásobovat každý den vhodnou stravou a eliminovat u něj polední menu v restauracích :-| Janeee, oleje primavera jsou k dostání v Omeze v Organic Time (2. patro), něco mají i v bytovým dekoru na rohu orlí, jak je Brána k dětem, tak hned naproti na rohu, nebo ve Vaňkovce, v přízemí tuším v Kouzlu domova, nebo v nějakém takovém obchodě. Jinak já oleje aplikuju na vyčištěnou pleť a navlhčenou růžovou vodou, ne na suchou pleť! Josefko, díky za graf, je to v podstatě stejně vysvětlený i v Tekutém slunci :-) . Zrovna o víkendu jsem se prokousávala chemickým složením olejů a pro mě jako antichemika to nebylo zrovna lehký čtení :-D Dneska jsem měla přes noc ve vlasech konopný olej (masážní, je v něm také mátový olej a tuším růžový éterák), vlasy jsou jemnější a uhlazenější (po rostlinné barvě logona trochu "zhrubly"). Dočetla jsem se totiž, že když se konopná semínka přidávají ptákům do potravy, mají po nich lesklejší a pevnější peří, stejně tak působí na lidské vlasy a nehty.
Odpovědět
k tem aftum a oparum..mne se opar udela z velkyho stresu..afty jsem mivala, ale ted uz par let vubec nic, mozna je to zmenou stravy, nevim ale cim specificky..co jsem vypustila ted uz uplne jsou krabicovy citrusovy dzusy..to vim, ze me iritovalo.. janeee, obecne je lepsi poridit si olej ve skle..salus je dela v plastu..takze potom alespon prelit do jine nadobky...urcite v pripade, kdyby sis do toho chtela kapnout eterak
Odpovědět
ja na ty afty doporocuju draci kapky (ktere jsou celkove na imunitu), jak uz jsme psala a mozna i ty laktobacily ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte baby, naviete mi poradiť ktoré telové mlieka a oleje od weledy máte odskúšané a sú dobré???? Našla som totiž jednu lekáreň kde sú ochotný mi ich objednať. ďakujem....
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, koukám, že Primavera dýňový olej nemá. Saloos ano, ale jsou právě v tom plastu, jak píše catf, a i když by se hned přelil, nevím, jak dlouho ho v tom plastu skladovali... Proto se mi ani moc nelíbí oleje urtekram. Myslíte, že by se dal kromě požívání i jako pleťový olej použít http://www.edenshop.cz/emile-noel/emi... Teoreticky asi ano, ale v knize jsem četla - používejte oleje k účelu, k jakému jsou určeny, tzn. kuchyňské v kuchyni, tělové na pleť apod., tak nevím, co tím chce autor říct.
Odpovědět
Profilova fotka
Moc děkuju, nejrpve si tedy dám pleťovou vodu a pak ten olejík, ať jej nedávám na suchou pleť. Tak snad někde v Brně seženu, nebo ho pak přeliju do nějaké lahvičky od léků, ty jsou tmavý.
Odpovědět
Catf,petuli...vy se tak vyznate v tech olejich...poradite mi co na seborrhoickou dermatitidu???Mam ji v hlave...Jaky olej bych mela pouzivat?Psalo se tu o rozmarynovem...a je fakt,ze rozmarynovy sampon mi dela dobre,take tea tree olej mi obcas ulevi...Ale nemate nejake tipy?Nepise se o tom nekde?Ja uzivam vnitrne dynovy a avokadovy...a jinak na pokozku aplikuju Hauschku...ale jsem otevrena jakymkoliv experimentum!!!Diky!
Odpovědět
Profilova fotka
Stázi, hledám na netu dračí kapky a na všech odkazech mi vyskakují dračí kapky jako silné afrodiziakum :-D Nehodila bys mi prosím odkaz na tu druhé, pokud to nejsou ty samé? ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Chloe, podívám se na to doma, zatím bohužel z paměti neumím poradit, možná se ozve zkušenější catf :-), nebo josefka. Mmch moje dermatitida ještě nezmizela, vždycky se na chvíli schová, ale mám ji stále. Už si myslím, že je to jen vodou z vodovodu, budu nějakou dobu používat přefiltrovanou. Nejvýraznější je totiž ráno a večer po umytí, tak mě to v tom utvrzuje.
Odpovědět
peti, ja uz ten odkaz davala na minule strane, ale jak jsem ocekavala, tak zapadl, tudiz jsem se o nich zminila podruhe a ted tedy potreti :-D http://www.energy.sk/cz/menu.asp?id=333
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, ja tedy nevim, ale cisty olej lisovany za studena je cisty olej lisovany za studena. Chapu, ze kdyz jsou ty oleje smichane nebo je tam pridany nejaky eterak pro vuni, tak ze to asi nebude idealni pro kuchyni, ale jinak v tom vazne nevidim rozdil a ja sama ty ciste pouzivam k obojimu :-D. chloequest, ja bych rekla, ze dynovym olejem nic nezkazis, do toho muzes kapnout nejay eterak (to poradi catf - ja bych dala rozmaryn nebo levanduli) a dala bych si to do vlasu, Dynovy olej má výrazné hojivé a sklidnujicí účinky. Jeste by mohl byt dobry jojobovy olej (regeneruje plet) a makadamovy (ma hojive vlastnosti) a nebo mandlovy (vhodny na ekzematickou a poskozenou pokozku).
Odpovědět
petuli: já jsem koukala na dýňový olej od country life, taky jsem hledala primaveru, ale ta ho nemá. Tak buď zajdu do vam fass a nebo si zkusím ten od country lifu. Nevím, jestli ty oleje z vom fass jsou bio a jestli se na pleť hodí - catf myslím se tam ptala, ale nevím, jak to dopadlo..?.. ale ten z country lifu by bio být měl ;-) http://vitamina.cz/?p=productsMore&iP...
Odpovědět
Profilova fotka
martinka, ja som mala uz vsetky mliecka od weledy a ako inak sa mi pacili. x-) aloe a calendula detsky som si aplikovala na pokozku po sprche ale ruzovy a rakytnikovy som si davala na vlhku pokozku inak ma vysusili - asi tam bude vysoky podiel olejov a preto na suchu pokozku nie su dobre, ale na vlhku boli fajnucke. Calensula detsky je velmi mastne mliecko, ale uzasne vonia, ja ho mam asi najradsej. Co sa tyka olejov, tych som mala uz par, ale pouzivala som ich najma na masaze pre ich uzasnu vonu alebo po opalovani (na vlhku pokozku) a boli fajn. Na tvojom mieste by som si vybrala podla zlozenia a vone. ceska stranka Weledy je dobra. baby neviete ake vitaminy a mineraly sa nachadzaju v rukole? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Juju ďakujem za radu, mne sa pozdáva to detské a ešte som špekulovala nad ružovým... uvidím. Ako ti funguje ten detský krém proti zaparenínám od weledy????
Odpovědět
Profilova fotka
mne funguje ten krem proti zapareninam na moje kozne problemy (nieco ako mokvavy ekzem, netusim co to je a nechce sa mi s tym ist k lekarke, lebo aj tak by mi na to dala len nejaku hnusnu mast), som rada ze ho mam, lebo funguje mne a aj manzelovi na jeho nejaku svrbivu neplechu. na akne pouzivam len dermalotion x-) to detske je fasa a ruzove tiez a rakytnikove vonia uplne nadherne ako sladky pomaranc. Ja by som si kupila asi vsetky 3 a striedala podla nalady :-D
Odpovědět
Profilova fotka
juju mrkla som sa na tú českú weleda stránku a našla som tam asi 3 ružové pleťové krémy/hydratačný.../. Ktorý s nich presne používaš??? No a našla som tam aj info, že sa ukončuje výroba kosatcového mlieka clasic ..Čo používaš na odličovanie?? mandľové mlieko, myslím... vyskúšala si aj iné odlič. mlieka???Skúšala si oleje od weledy aj na tvár????
Odpovědět
Martino, měli jsme tu první zubní pastu od Lavery http://www.lavera.cz/produkty/basis-s... a byli jsme spokojení - jen kamarádka, která u nás byla na návštěvě, trochu brblala, že je slaná (ale slaná je fakt jen malinko - kamarádka je zvyklá na chemii). Josefko, pěkné nové foto :-) Děkuji za rady s oleji, už teď budu přesně vědět, který olej kde mít, ale nejčastěji je skladuji právě v té spíži, kde je celkem chladno (v létě tedy bohužel moc ne :-N) a šero. Kdysi jsi v tom elaborátu o tucích nebo zde v diskusi psala, že pokud chceme roztíratelné máslo, je dobré ho rozmixovat s olejem - poradila jsem to v jiné diskusi a setkalo se to s kladným ohlasem, díky :-) Kacenko, proti padání vlasů a pro růst nových příznivě působí masáž lopuchovým výluhem od firmy Naděje http://www.nadeje-byliny.eu/Vyluhy-na... - není zázračný a nepůsobí ihned (a zvlášť u mužů bude asi větší problém), ale mám s ním dobrou zkušenost. Chystám se teď vyrobit vlastní (vyluhuji lopuchový kořen v alkoholu a zředím destilovanou nebo převařenou vodou). A zkus třeba nasadit nějaké bylinky, které vlasy podpoří - třeba Křemíkovou bombu http://www.drpopov.cz/index.php?io=se... nebo čaj na vlasy, nehty a zuby od Váni (ten je k dostání myslím i v DM). Dívala jsem se do Tvého alba na manželova tatínka a vypadá celkem vlasatě ;-), tak zatím nehaž flintu do žita. Misk, když se mi kdysi před absolventským koncertem udělala afta na dost nevhodném místě, byla mi porazena tinktura z třezalky http://www.herbavitalis.cz/extrakty.h... - potírat i užívat vnitřně - a celkem to zbaralo. Pak mi taky hojení aft trochu urychluje sérum Cannadent http://www.cannaderm.cz/cs/produkt/ca... (jinak u mě platí, že léčená atfa trvá 2 týdny a neléčená 14 dní :-S - ale teď už na ně naštěstí netrpím). Krom imunity má na afty velký vliv stres (ale ten asi koneckoneců oslabuje imunitu, že?). Taky jsem na afty hodně trpěla na gymplu a od té doby už moc ne (spíš už jen v případě, že si poraním ústní sliznici). Znám poměrně dost lidí, co trpí na opary a na afty vůbec ne a naopak - tak to snad vaše děti zdědí jen po jednom z vás :-) (jedinou výjimkou, která trpí občas na obojí, je můj manžel :-(). Kaculienko, jojo, je to možné, že si vlasy myla ořechy na praní, prý to jde (ale osobně jsem na to, když jsem pár ořechů měla doma, byla měkká :-D). Pak jsou prý na kvalitu vlasů a mytí dobré rostlinky amla a shikakai - ty obsahuje ten můj ajurvédský šampón. Catf, účinky růžového dřeva zní víc než dobře, že bych si ho pořídila? :-) Saloos má oleje ve skle (ale průsvitném pískovaném, nikoli v tmavém), v plastu je má Nobilis. Blko, jediné, co jsem zkoušela od Cannaderu na akné, je zmiňovaný Cannadent a působil na mě podobně jako eo levandule nebo tea tree. Ad éterické oleje a těhotenství - nemají se používat tyto: Anýz, bazalka, cedr, cypřiš, dobromysl, fenykl hořký, hřebíček, jalovec, jasmín, kadidlo, kafr, libavka, majoránka, máta polej, myrha, pelyněk, petržel, routa, rozmarýn, sasafras, saturejka zahradní, skořice, šalvěj lékařská, túje, tymián, verbena, yzop, zázvor.
Odpovědět
Dívám se, že ten odkaz na Křemíkovou bombu je v případě ppotřeby nutné okopírovat do oknýnka, nějak se nevysvítil celý :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?