Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Herminko, tak to doufám, že jsem neporadila špatně, že takhle zázračně nepůsobí jen na mě :-N Mně se na dovolené strašně rozhodila pleť, no hrůza, vyskákaly mi pupínky a udělal se mi koutek, nic na hojení nepomáhalo, ani můj osvědčeý cicalfate od avene, tak jsem si koupila ten dýňový olej a zázrak. Ale v herbě neměli Salus, tak mi paní nabídla za studena lisovaný, 200 ml za asi 130 Kč. Značka je neznámá, ale já jsem spokojená, mám ho v ledničce. Jen nevím, jak funguje líp, jestli když ho piju nebo mažu, ale kombinace se osvědčila. Taky si ho dávám někdy před mytím do vlasů, do délek, ke kořínkům se bojím. Že bych ho pak třeba nevymyla.
Odpovědět
Kaci, tak to je škoda :-( Mrzí mě, že nemám žádný navíc, poslala bychTi ho, ale už mám kupón odevzdaný. Misk, já jsem koupila Salus, mají jen 50ml lahvičku, tak akorát na vyzkoušení - pokud se osvědčí, koupím větší od Nobilis nebo, pokud se dostanu do Prahy, Vom Fass. Jo, musím se s vámi podělit o radost - zjistila jsem, že do jednoho obchůdku dodávají za velice příjemné ceny eko-kuře - prý není certifikované jako bio, protože by muselo být krmeno biokrmivy, ale jsou to taková "domácí" kuřata - krmena zrním, travičkou apod. a ne antibiotiky a "chemickým zobáním". Někdy ho vyzkouším (je ale fakt, že teď nemám na maso chuť, tak ho nejím, tak vlastně nevím, kdy ho ochutnám :-D).
Odpovědět
kac - v olomoucké dm je jich plno, chceš poslat?
Odpovědět
Vy jste toho za odpoledne zase napsaly :-| Vytáhla jsem doma Apetito a hledala jsem ty E v příručce a našla jsem toto: E331 Citronany sodné jsou považovány za bezpečné a neexistují u nich žádné známé nežádoucí účinky. Jedna studie dospěla k závěru, .že při nedostatku vitaminu D může citronan sodný bránit vstřebávání vápníku, který se z těla vylučuje jako citronan vápenatý. Koncem čtyřicátých let byla vyslovena domněnka, že některé z pří- znaků provázejících konzumaci vysokých dávek kyseliny citronové a citronanů připomíínají nedostatek vápníku. E450, E452 Difosforečnany představují zdroj fosforu a v těle se rozkládají na fosforečnany. Vysoké dávky mohou narušit rovnováhu mezi vápníkem a fosforem v těle a zapříčinit nedostatek vápníku - více viz heslo Kyselina fosforečná (E 338). Nežádoucí účinky způsobené podáváním vysokých dávek difosforečnanů pokusným zvířatům souvisely právě s nevyváženým příjmem fosforu a vápníku. V malých dávkách se difosforečnany považují za bezpečné látky.
Odpovědět
misk, to bys byla moc hodná!!! hodlám totiž udělat větší nákup :-)
Odpovědět
Ještě mě napadlo, řešíte nějak krémy na zimu? Já jsem do teď dělávala to, že jsem přes léto používala na den hydratační krém a na noc noční ze stejné sady, většinou byl hutnější. A v zimě jsem to obrátila, někde to doporučovali, protože prý hydratační krém zadržuje v pleti vodu a ta v mraze může mrznout.
Odpovědět
kac - tak napiš adresu a kolik jich chceš 8-) a co se chystáš nakupovat?
Odpovědět
Profilova fotka
zienky chcem sa opytat na farby (zacinam nejako riesit vlasy, lebo su priserne ]-( ) nasla som rozne farby, ale kto sa ma vyznat, ktore su ozaj neskodne, alebo minimalne. Neviete poradit ktora znacka je dobra, resp. mate s nimi skusenost? Herbatint Hennaplus Naturtint Logona ozaj na ktorej strane su vypisane tie skodlive latky vo vlasovych farbach? =-) neviem to nejako najst :-N
Odpovědět
Ad Hauschka - regulačný pleťový olej... na moju zmiešanú pleť bol naozaj mastný... navyše som ho skúšala v lete, keď som pravidelne dochádzala autobusom... najprv som si dala čistiaci krém, potom tonikum špeciál a potom toto... nemyslím, že sa ten olej vôbec vsiakol... a dávala som si naozaj super minimálne množstvo, maximálne jednu kvapku Ale verila som, že to spôsobí zázrak... ;-) a pleť sa mi v tom období zhoršila... začalo to krupičkou na čele, z ktorej som sa celkom tešila, lebo ešte som nič také nemala :-D a potom sa to začalo zhoršovať viac... možno v tom boli aj iné veci, to sa už nedozviem... V súčastnosti podľa nálady používam aj H. čistiaci krém a to tonikum špeciál a nerobí mi to zle rozhodla som sa, že si kúpim tú ruž. hydr. Weledu, nech to vyskúšam... čo je blbé, začínam rozmýšľať, či sa mi oplatí mať škaredú pleť a používať prír. kozmetiku alebo vyskúšam osvedčenú chémiu a hádam sa mi pleť dá do poriadku :-|
Odpovědět
ešte som zabudla, že ten olej som zmiešavala s hydr. krémom ako bolo doporučené na zmiešanú pleť, to vraj aby sa nerobili pupáky :-D :-D :-D Nerozumiem jednej veci 8-) prečo keď som ja na nete, nie je nikto iný? :-o
Odpovědět
juju, ten iris hydratačný si dávaš na noc dobrovoľne alebo len preto, že si si ho kúpila?
Odpovědět
A ešte jeden monológ :-D Videli ste teraz niekedy v BA, svetlý púder od Alverde? Je dobrý? Alebo mám rovno kúpiť Hauschku? Dnes som sa pýtala predavačky, vraj ďalšia dodávka dekoratívky by mala byť niekedy v januári... :-|
Odpovědět
Článek se načítá
hana - já moc zimní vs. letní krém neřeším, nejsem si totiž jistá, jestli s tím zamrzáním nejde jen o pověru. ale když je hodně velká zima, tak se mažu bambuckým máslem. juju - dřív jsem si barvila vlasy hennou, ale od té doby, co bydlím s mým m, se té zelené s*ajdě vyhýbám, nevím jak by to na mé hlavě rozdýchal :-D takže se barvím chemií. vlasy si už teď myju jen přírodními šampony (vyhovuje mi alverde, ale nic jiného jsem zatím ani nezkoušela) a musím říct, že se mi barva snad vůbec nevymývá. Zrovna dneska jsem přemýšlela, že je čas zase si nabarvit vlasy, oživit je, a při bližším ohledání jsem zjistila, že vlasy jsou pořád dost tmavé :-)
Odpovědět
Můžu ještě? :-N Co říkáte tomuto složení krému? Byla bych ráda, kdybyste se na to alespoň letmo mrkly. Je to moc velká hrůza? Já se v tom ještě moc nevyznám... vím, že byste si toto asi na obličej nedaly, ale působí to na mě dobře, až najdu přírodní alternativu, koupím si tu. aqua, caprylic/capric triglycerid, glycerin, dicaprylyl ether, arachidyl alcohol, aluminium starch octenylsuccinate, aloe barbadensis, benetyl alcohol panthenol, sodium acrylate/acryloyldimethyltaurate copolymer, kaolin, phenoxyethanol, sodium benzoate, arachidyl glucoside, polyisobutene, parfum, farnesol, citric acid, bisabolol, caprylyl/ capryl glucoside dík :-)
Odpovědět
Monológ č. 5 :-D V BA v Avione v Dm som videla laveru pomarančový sprcháč za cca 85 Sk x-)
Odpovědět
lentilka, vstoupím ti do tvýho monologu, chceš? :-D je lavera sprcháč opravdu lepší než alverde? já totiž používám ten, určitě kvůli příznivěší ceně
Odpovědět
Misk, netuším... ja som si minule kúpila dva sprcháče Alverde, jeden je úžasný mandarínkový..., takže som túto Laveru za super cenu nekúpila... na sprcháče si nepotrpím :-) Inak momentálne dokončujem sprcháč od Hauschky... asi je kvalitnejší, mám dojem že kúsok menej vysušuje... ale ostanem pri lacnom Alverde... i keď človek chce sem-tam vyskúšať ;-)
Odpovědět
taky mám ten mandarinkový, ta vůně je taková chutná :-)
Odpovědět
Taky používám sprcháče Alverde, no jo, za tu cenu, nekup to :-D Ale měla jsem i od Weledy citrusový (byl v akci s opalovákem ;-) ) a rozdíl jsem nepoznala.
Odpovědět
Ešte mi napadlo... Dnes sme prešli peši min. 15 km a Urtekram kryštál fungoval... ale na potenie pri psychickej záťaži mi moc nefunguje...
Odpovědět
misk, tady jsou ty, co mne pripadaji spatne.. aluminium starch octenylsuccinate ..hlinik...pridava se jako "sun screen" ..problem je v tom, ze je podezreni, ze muze prispivat ke vzniku rakoviny sodium acrylate.. muze zpusobovat alergie sodium benzoate..konzervant polyisobutene..silikon parfum..pravdepodobne synteticky, pokud neni uvedeno, ze pochazi z organickeho zemedelstvi
Odpovědět
juju, ja mam dorou zkusenost s barvou na vlasy od logony (tekuta v tube, vypada jako klasicka chemicka b., ne ta v prasku) po x letech barveni v kadernictvi (kdy jsem tam za barvu a strih nechavala necele 3tisice), jsem pak 3roky na hlave nemela nic (nechala dorustat), pak henu (tu franc.znacku a lush)-celkove ale hena vysusuje, i kdyz jsem tam pridavala hodne oleje, nevyhovovala mne a nakonec jsem skoncila u prirodni logony (barva vypada stejne jak z kadernictvi, ale vymyva se min a za nesrovnatelne min penez a napatlam si to taky za chvilku) a jen obcas chodim zastrihavat konecky a ofinku :)
Odpovědět
Profilova fotka
lentilka, ten iris hydratacny si davam dobrovolne, lebo dermalotion mi plet vysusuje a iris je dobry na premazanie. rano si davam ruzovy hydratacny a azda na povzbudenie x-) , mne chemia nepomohla 4 roky ale prirodna kozmetika ano a najma ziadne pudre a makeup, len proridzena pokozna a ked je nevyhnutne prekryjem si pupaky korektorom. inak v Belg. sa zeny malo maluju, skoro ziadna nie je nalicena (aj ked by im to prospelo, lebo vo vseobecnosti su flamky velmi skarede) ale plet maju uzasnu, nadhernu, ako babatka. tak som nad tym uvazovala a skusam, ci to aj mne nezlepsi plet x-) (ale mascaru a sem tam tiene pouzivam)
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, mam kratky vlasy, takze o delce nemuzu nijak mluvit :-D - proste si asi pul male lzicky oleje lehce rozetru do dlani a projedu si tim vlasy - takze spis k hlave a pak si to tak nejak rozdrbu, takze se to nakonec dostane vsude. Stazko, jakou mas prirozenou barvu vlasu?
Odpovědět
Hani, díky, že ses podívala na látky v taveném sýru - dle toho, co píšeš (je to z té příručky od Vrbové?), nevypadají tak špatně, jak by se zdálo, ale stejně mi taveňák připadá jako "prefabrikovaná a neživá" potravina a zdá se mi zbytečné ho jíst, když má člověk spoustu jiných možností. Krémy na zimu neřeším, protože neřeším ani krémy na léto :-D, ale našla jsem u celkem důvěryhodného zdroje toto: "Dříve se říkalo, že voda v hydratačním krému vytvoří krystalky a může pleť poškodit. Teď už je ale složení krémů někde docela jinde a tak žádné poškození nehrozí. Takže hydratačním krémem si v mrazivém počasí neublížíš. Ale do mrazu je takový krém nedostačující ochrana. Nejlepší jsou krémy určené přímo na zimu nebo do mrazivého počasí. Mívají názvy jak Weather barrier atd. V zimě je také důležitý ochranný faktor, protože slunce se odráží od sněhu a je stejně nebezpečné jako v létě. Pokud nechceš do krému příliš investovat, postačí do města mastnější krém typu Nivea (stará dobrá v plechovém kulatém obalu). Na hory nebo do extrémnějšího počasí je vynikající Neutrogena. Vím, že krém na ochranu proti mrazu vyrábí Oriflame, Yves Rocher a Clinique. " (ty značky se nás netýkají, ale nechala jsem to tak). Včera jsem na noc vyzoušela ten dýňový olej a pleť mám po něm hezkou, vkládala jsem do něj naděje, že mi zázračně vyléčí dva bubáky, co se mi včera vyrojily, zázrak se nekonal, ale i tak jsem spokojená. Protože se mi ho do rukou vylilo víc, než jsem chtěla promázla jsem ruce a kolena a taky dobré :-) Josefko, díky, uvidím, jestli seberu odvahu na olej do vlasů.
Odpovědět
Hermi, ano je to z té Vrbové. Ona tam sama píše, že dřív se tvrdilo, že odvápňuje, takže ve spoustě lidí to asi stále zůstává. Už jsem si říkala, že by si nám tu doporučovala Niveu :-D Jednou jsem dostala vzorek od Lavery, nějaký ochranný krém, ale byl moc hutný, tak jsem ho předala dál. Až teď mi došlo, že jsem si ho mohla nechat na zimu.
Odpovědět
ještě jsem vám chtěla hodit zajímavý odkaz, už jsem ho kdysi četla, ale neuložila jsem si to http://www.futurebaby.estranky.cz/str...
Odpovědět
Hani, Niveu nedoporučuji, neboj ;-) Byť jsem ji dříve spolu s modrou Indulonou požívala ve velkém. Ten článek je zajímavý =-) a i trochu hrůzostrašný - když si představím, že většina doktorů tvrdí, že "čistit" se po HA před otěhotněním je zbytečné... Josefko, jak prosím Tě správně skladovat dýňový olej? V lednici, v celkem studené komoře nebo stačí pokojová teplota?
Odpovědět
herminko, ten dýňový olej nevysušuje, jen mi připadá, že prostě rchle hojí ranky a tak. Takže já pupínky vysušuju tea tree olejíčkem a když už je tam ten zbytek, začervenaní se stroupkem, tak mi ten dýňák pomáhá hojit, co zůstalo, a zaceluje povrch. Je ale pravda, že nemám problematicou pleť, jen sem tam něco. Moje sestra ho právě zkouší na svou pleť s akné, to nevím, jak dopadne.
Odpovědět
juju, ja tiež nerada dávam niečo na pleť okrem krému... ;-) teraz, keď som si kúpila prírodnú maskaru, začala som ju viac používať, tiene používam sem-tam... a také tie púdre, make-upy, korektory, len keď je s pleťou ozaj zle a vyzerám ako... akurát som si kúpila tú ružovú Weledu a ozaj nie je mastná... lesknem sa minimálne, čo je super.... dúfam, že to vydrží ;-) , dala som si len máličko... a trochu ma ťahajú tie suchšie partie... inak zmiešaná pleť je otrasná... mastné partie sú mastné, suché suché, keď si mastné umyjem hoci čistou vodou, tak ma to sťahuje... drvivá väčšina krémov je človeku mastná... no vyber si :-D inak ešte v chemickejšom období... keď boli vyrážky a nič nepomáhalo, pomohla obyčajná lacná dezinfekčná indulona
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?