Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Herminka ja to prave ty deodoranty prostridavam,nekdy nemam trpelivost a cas krystal namacet tak dam jiny...a to byva casto...ale i tak funguje prumerne...potim se,nesmrdim...tedy doufam...ale ke konci dne...
Odpovědět
Hermi, a co je na tavených sýrech špatného? Kaculi, jakou indickou hlínu myslíš? Je to lávovka, jíl, nebo ještě něco úplně jinýho?
Odpovědět
Hanka...Ze by tavici soli???Ktere rozpousti vapnik v kostech?Ci zabranuji jeho ukladani?
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja porad pouzivam krystal a jsem nad miru spokojena - tedy mozna, ze nekdy pri vetsi zatezi se zapotim a jsem trosku citit, ale nijak to neresim - proste se umeju (kdyz jsem nekde, tak pouziju mokre ubrousky) a natru se znova - ale tohle se mi deje opravdu malokdy. petuli, s tema olejema to tak nejak je - rafinaci se oleje strasne nici a zvlat ty, ktere obsahuji hodne nensycene mastne kyseliny - v podstate se pak stavaji skodlive a mutagenni (maji schopnost zmutovat nasi DNA) .... Myslite si, ze mi tady povoli udelat album o prirodni kosmetice - asi ne, co? Napadlo me, ze ten grafik mam totiz ve forme obrazku, tak ze by se tam dal soupnout a i dalsi informace .... nebo mozna bych mohla zalozit na Picasse album prirodni kosmetika a sdilet ho s vasima emailovyma adresama ... nebo nemate nejaka napad?? Kdybych to umela tak udelam nejake jednoduche internetove stranky, ale bohuzel jsem antitalent :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tavený sýry např. taky zahleňují, spolu s pečivem - hotovej špunt pro střeva. Jsou tučný, slaný, nevýživný - průmyslově zpracovaný s nulovou výživnou hodnotou, patří k nejškodlivějším potravinám pro játra i žlučník, protože v nich vytvářejí z přebytků živočišných tuků a bílkovin úložiště. Stejně tak smažený sýr, uzeniny, smažená vajíčka...
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, ty picasa jsou dobrej nápad, je to jednoduchý tak šup do toho :-) Tady se obávám, že by se adminům nezdálo, co má přírodní kosmetika společnýho se svatbou, na koníkovi byly podobný šikany... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Teda na střeše, na koníka (zatím) moc nechodím ;-)
Odpovědět
petuli, ten olej pouzivam, jak pisi, tzn.na ruzovy krem :-) jinak mne to masteni nevadi, jak uz jsem psala, moje mastne vlasy jsou urcite hezci nez cerstve umyte, zni to divne, ale je to tak :-D ja se jen pridala k rade ostatnich, kterym se ten olejicek hned nevsakne do pleti, narozdil od catf :) ad taveny syry, koukam ,ze uz bylo receno vse.. jinak ja ted olejicek nepouzivam, patlam se weledou, nechci to michat ale huaschka je porad nuber one pro me ;-) a az se mi ustali hormony a budu z nejhorsiho venku (doufam, ze brzy), tak weledu nahradim (i kdyz jsem neodolala a koupila iris nocni krem, taky je mastny, coz me moc vyhovuje :) jinak mame novou belici pastu - jason, healthy mouth-a je vyborna, peni vic nez jsem zvykla a ma hodne vyraznou chut (obsahuje vytazek ze zrnek grepu, aleoe vera a etrricke oleje tea tree se skorici)
Odpovědět
Profilova fotka
O.K. stázi, já jsem jen přemýšlela, čím by mohlo být, že se ti do suché pleti nevsakuje olej, tak mě napadl ten krém jako zábrana, toť vše :-) Zubní pasta vypadá dobře, naštěstí je past hodně, tak se dá zkoušet pořád dál a nedělá to takovou neplechu, jako nesprávně zvolená kosmetika. Mám v úmyslu si koupit pořádnej deník na všechny poznatky a poznámky, do mýho malýho notýsku už se skoro nic dalšího nevleze :-D Catf, koukala jsem na institut aromaterapie, vydávají i čtvrtletník listy aromaterapie a fytoterapie, ale je asi jenom na předplatný... Včera jsem v Omeze zjistila, že začali prodávat taky kokosový chipsy, co o nich psala myslím juju ;-) Příští týden si jdu pro nový kokosák, tak už se na ně těším x-)
Odpovědět
Profilova fotka
nejhorsi na tavenym syru jsou tavici sole. Jsou casto fosfatovy a vazou se v tele na vapnik a odvapnuji. Stari lide a male deti by tavene syry nemeli dat do pusy .... a tehotne zeny :-)
Odpovědět
Ahoj holky, pravidelně vaši zajímavou debatu sleduju, což bych neměla (zdržuje mě to od školních povinností), ale co už ;-) Můžete mi poradit nějaký dobrý denní krém pro (asi) smíšenou (nebo normální, nepoznám to) pleť? V obchodě jsem dostala vzoreček Lavera vyrovnávací krém s měsíčkem, ale je takový moc navoněný. Přemýšlela jsem ještě o nějakém krému z Weledy, ale nevím... Alverde krémy se mi zdají taky moc navoněné (že by až smradlavé? :-p ) Všimla jsem si, že tu padla zmínka o dýňoém oleji, je výbornej na hojení pleti, můžu doporučit. Já si ho na obličej dávám na noc a vnitřně užívám 2lžičky denně a super, zahojily se mi boláky na obličeji (už po pár dnech), kterých jsme se nemohla zbavit šest týdnů.
Odpovědět
No, já jsem právě té kamarádce argumentovala těmi tavicími solemi. Celkově si myslím, že v těhotenství by se člověk měl zvlášť zaměřit na co nejjednodušší (co do složení) a nejčerstvější potraviny, byť to možná v počátcích, kdy je mu špatně, tak reálné není. Ale taky jsem od více holek slyšela, že před těhotenstvím jedly zdravě a pak jako těhotné měly chuť na uzeniny, bílé pečivo atd., toho se, upřímně, trochu děsím =-) Josefko, má to nějaké reálné vysvětlení - jestli jim něco chybělo (měla třeba jednostrannou stravu nebo i ve vyvážené stravě neměly něčeho dostatek) nebo je to hormony nebo ještě něčím jiným?
Odpovědět
Článek se načítá
Máte některá zkušenost s karotkovým krémem Lavera? Prý zlepšuje prokrvení pokožky a přirozeně pleť tónuje, jen se bojím, aby netónoval do mrkvové barvy :-)
Odpovědět
Misk, slyšela jsem na něj chválu, ale je to individuální. Barvu má prý žlutou a mrkvově voní, ale po namazání prý vypadá celkem přirozeně. Lavera mívá i vzorky.
Odpovědět
No nic, půjdu do města a zkusím někde ty vzorečky sehnat, chtěla jsem vědět, co používáte vy ;-) Na noc se mažu ylang-ylang olejíčkem (kromě dýňového v krizovém období), ale přes den by to chtělo něco jiného...
Odpovědět
Profilova fotka
misk, ja jsem dost spokojena s dennim kremem od ESI (Aloedermal) - je s Aloe Vera. Vecer jsem pouzivala nocni krem s Aloe od Logony. Byl dobrej, ale ted pouzivam oleje a jsem spoojenenjsi. Oleje zatim zkousim, momentalne pouzivam sipkovy olej a po nem budu kouset jojobovy (ten uz jsem parkrat mela, dala jsem si do nej par kapek levanduloveho eteraku a vzdycky mi do rana vyhladila zahojil plet). S Laverou ani s Hauschkou ja osobne dobrou zkusenost nemam, ale v soucasne dobe se tu zacina rozmahat Hauschkomanie ;-). Aloedermal je pro me spatne dostupny, takze muj pristi krem bude neco od Weledy, protoze cokoliv jsem od ni zkousela bylo super, zacinam byt jeji velky priznivec :-) Jinak muzu doporucit ruzovy krem pod oci od Weledy, myslim, ze catf ho take pouziva a je spokojena. Herminko, rika se, ze pokud mas na neco takovehle chute, tak ti neco chybi. Nektere zeny maji pry chut olizovat zed :-) a pry je to nedostatek vapniku, nebo nadmerna chut na sladke muze znamenat kvasinky, protoze ty se cukrem zivi atd ... co presne znamena co ale nevim. Rekla bych, ze cokolada bude horcik, mleko bude vapnik, bile pecivo muze byt klidne i alergie na psenici .... uzeniny netusim - mozna nedostatek sodiku.
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko, pociťuješ po tom šípkovém oleji, že by se nějak zlepšovala pleť co se týče třeba jemných vrásek? Je dobrý taky na zralou pleť, tak bych ho chtěla používat při liftingové masáži např. pro maminku
Odpovědět
Profilova fotka
Herminka ja som sa pytala na balsam od Hausku, vkladala som do toho nadeje, lebo som z mojich vlasov, uz zufala. najprv sa nedaju rozsecat a potom su rozlietane a splasnute. Uz neviem co s nimi. Inak mne urtekram funguje a aj Lavera deo sensitiv gulicka, ale ja som skor nepotivy typ :-D a na to si nasteriekam deo od Weledy a voniam cely den. x-) Inak som prestastna, lebo moja plet sa stale zlepsuje a zlepsuje. Ziadne mastne cela, akne sem tam, najma pocas "svojich dni" ale aj to len malicinko. Som rada, ze W. mi takto pomohla. 8-) misk, mozno tip pre teba: 1. umyvanie - zeleny il (urobim si z neho vodicku a ihned zmyjem) 2. doodlicenie - mandlove mlieko Weleda 3. oci - ruzovy ocny krem W. 4. denny krem - ruzovy hydratacny krem W. (ak sa chcem osviezit a prebrat, pred kremom si dam iris pletovu odu od W.) 5. na noc - potriem si tvar Dermalotion od W. a na to nacapam iris hydratacny krem od W. takto to aplikujem s vylepseniami od leta a plet sa mi zlepsila asi o 80% x-)
Odpovědět
josefko, ano jsem priznivcem weleda ruzoveho kremu na oci, je paradni..lehoucky ale vyzivny.. x-) co ti konkretne na hauschka kosmetice vadilo? a jaky je ten sipkovy olej? hodil by se na telo? a ten dynovy jis nebo si ho taky nekam mazes? :-D petuli, dik mrknu na tu aromaterapii, uz hledam nejake kurzy:-) josefko, mohla bys mi prosim jeste zopakovat tu antioxidacni kuru..pristi tyden jdu na barvu, tak abych se zasobila.. dekuju :-)
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, ja mam tiez otazku :-N ktore ovocie obsahuje najmenej cukru? na druhom stupni detoxu sa mame vzhzbat ovociu kvoli cukrom ale chcem to minimalizovat a papat aspon nejake s nizkym obsahom cukrov. Dakujem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf: me se po hauschkovi zhorsila plet a ja nemam silu cekat, jestli se zase zlepsi, zvlast ne ted, kdyz mi jine veci pomahaji .... takze prozatim je pro me hauschka mimo hru krom dekorativky. S novou rasenkou jsem nadmiru spokojena a ty nove hnede stiny (3 v 1 nebo tak nejak) pry bylo testovane ve srovnani s klasickyma a snad vyhraly nebo byly ocenene, protoze se pry nerozmazavaji a neopadavaji. Sipkovy olej je trochu tezsi/hutnejsi ale prijemny, krasne mi voni a mam po nem hladkou plet. Co se tyce meho akne, tak se vyrazne zlepsilo (tuk tuk), ale nevim, je li to zeleny jil nebo sipkovy olej nebo kombinace (nebo obdobi). Jestli mi vyhlazuje vrasky nevim, na tvari je nemam a pod oci ho nedavam, zda se mi tezky, tak se trochu bojim. Na telo mi prijde skoda ho pouzivat, protoze je to jeden z nejdrazsich oleju, rekla bych, ze opravdu spis na starsi plet. Dynove oleje mam dva - jeden z Vom Fass a ten jim (hodne voni) a druhy z Nobilis a ten si momentalne davam na vlasy. Ma pry zamezit jejich padani. Po chvilkovem pouzivani toho sipkoveho oleje na oblicej chci zkusit jojobovy a pak ten dynovy. Co se tyce tech antioxidantu - tak uz jsem zapomnela, co jsem ti radila :-). Kdyz si nechces koupit nejake tabletky, tak si kup spirulinu nebo chlorellu v prasku a vyuzivej jedno baleni, jez vic cervenou repu a cesnek a taky vsechny mozny "berry", jablka a citrony a avokado a brokolici a kvetak a vubec tmavozelenou listovou zeleninu. Jeste bych ti poradila ananas, ale ten ted asi nesezenes bio a ten nebio bude dost pesticidni.
Odpovědět
Profilova fotka
juju, v protiplisnovy diete je dovoleno jist zelena jablka, citrusy a "berry" - protoze obsahuji malo cukru. Jinak cim mene je ovoce zrale, tim mene cukru obsahuje .... ale nazpomen, ze v ovoci je rada vitaminu a mineralu, tak nejake potrebujes, tak to zas nedrz nijak striktne, urcite si dej alespon jednu porci ovoce denne. Jinak v mrkvi a v cervene repe je taky celkem hodne cukru a taky jeste v kukurici.
Odpovědět
Ahoj :-) Tak jsem zpátky z města a vyžebrala jsem na paní prodavačce plno vzorečků Lavera: ochranný a hydratačníí krém, lavera faces s aloe vera a s mátou, i krém na ruce měli...samozřejmě kromě toho krému s karotkou, který mě nejvíc zajímá :-D klasika. Weledu ve vzorečkách neměli, ale pějete na tuhle značku ódy, tak snad ještě příští týden zajdu do dm a koupím tan malý krémík 10ml, no uvidím. Chci se zeptat, je rozdíl mezi jednodruhovým olejíčkem který se prodává speciálně na obličej a tím, který si kupím spíš jako potravinu, i když je za studena lisovaný? Mám vyzkoušený ten dýňový, je výborný i z vnějšku, ale asi není primárně určený na obličej =-) dík :-)
Odpovědět
misk a kde jsi sehnala vzorečky?? v DM?? já tam dneska byla a nejen že měli dooost omezený soriment přír.kosmetiky, ale už neměli ani tu slevovou knížku, jak psala herminka :-|
Odpovědět
Profilova fotka
misk - neni v tom zadny rozdil, pokud jsou to oboje ciste oleje. Ja vetsinu svych oleju pouzivam k obojimu :-) Ty kosmeticke byvaji nekdy ovonene nebo smichane ruzne oleje (to mas lae napsane na lhvicce) a take se casto prodavaji v umelohmotnem obalu.
Odpovědět
kac: a odkud jsi? já z Olomouce... já mám ty slevové knížečky rovnou dvě, chystám se na vánoční nákup, pomalu lámu celou rodinu na přírodní kosmetiku;-) Vzorečky jsem sehnala v obchůdku se zdravou výživou, chtěla jsem si je koupit, ale paní mi je dala zadarmo, musela jsem se držet, abych si vzala fakt jen to, co mě zajímá :-N 8-)
Odpovědět
teeda, to máš štěstí :-) já jsem z Loun, ale přes týden jsem v praze. To je do Olomouce doost daleko :-S u nás na Letný je Natur styl a tak jsou tak neskutečně protivný, když se na cokoliv zeptáš, že jsem tam byla jednou a stačilo :-p ještě že v greenwave jsou milí... :-)
Odpovědět
josefka - to jsem si právě taky myslela, navíc to pak vyjde i levněji. Ten dýňový piju i mažu :-) a je supr, už jsem si dokonce zvykla i na jeho chuť :-p
Odpovědět
Misk, myslím si, že když koupíš LZS oleje od Nobilisu nebo Salusu, lze je použít vnitřně i zevně - na stránkách většinou mají popsané působení při zevní i vnitřní aplikaci, navíc mají často kosmetický certifikát (CPK či CPK bio). Řekla bych jen, že ty oleje, co mají speciálně obličejové, jsou "jen" obohaceny o nějaký éterák či vitamíny a bývá to často směs základních olejů. Jak jsem četla od Tebe o dýňovém oleji, hned jsem si ho šla koupit, snad mi prospěje, obvykle nebývám v nákupech tak impulzivní :-D Kacenko, a zkusila ses na tu knížečku zepat? Trošku jsem zalitovala, že jsem se teď naposled v DM po ní ještě nepodívala, před Vánoci by se hodila :-| Josefko, dýňový olej dáváš do délek nebo i na pokožku hlavy?
Odpovědět
hermi, zeptala - dvakrát a neúspěšně :-S prej byla hned pryč
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?