Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ty do toho slapes :-D .... az dokoncim skolu, tak si spolu otevreme poradnu, ja budu delat vyzivu a ty kosmetiku ;-) Vcer jsem koukala na knizku, ktera mi prisla obalem podobne te, co jsem videla u tebe, ale mela v nazvu "bible", ted uz nevim ceho. No, ale jak jsi napsala ten recept na krem na ruce, tak na ten jsem tam zrovna narazila, tak to asi bude ta sama. Jeste si chci najit to co ma petuli a rozhodnu se, kterou si poridim :-)
Odpovědět
josefko, jeste jsem narazila na tuhle.. http://www.prozdravi.cz/aromaterapie-... zaujalo me, ze ma byt nejobsahlejsi.. me to fakt bavi :-) ted jsem u kapitoly mixovani vlastnich parfemu pro navozeni nalady..jedine, co musim sehnat, je lahvicka s kulickovym aplikatorem(jako deo)..jestli to vubec u nas existuje..mozna zaukoluju tchyni v zamori :-D taky je tam spousta receptu, ke kterym je potreba kremova baze..nevis, co se da koupit jako uplne nejzakladnejsi prirodni krem?
Odpovědět
Profilova fotka
tak na tu jsem taky koukala, ale prisla mi pro zacatek nevhodna. nejsou tam barevne obrazky :-) a vicemene je to razene abecedne podle oleju a k nim je pak vypsane odkud jsou, na co jsou a tak .... ta prvni se mi libila vic.
Odpovědět
se tak nak alternativne kuryruju, takze jsem nebrala praci a jsem doma, dobre rano :) kacenko, cely muj postup, jak co aplikovat hauschku najdes na minule strane, uz jsem ho psala martine..(krom te masky jsem si to nevymyslela sama, ale bylo to i v navodu, jak by se to vsechno melo aplikovat - pres krem a neco mi rikala prodavacka - na navlhcenou plet..v podstate to je to stejne, jako v tom odkazu od catf) catf, ty me udivujes, to je hezky :-D tak velky stupen zazrani mam jen u par veci, vlastni vyroba me teda ani nahodou nenapadla :)
Odpovědět
Profilova fotka
baby dnes som bola v bioobchode a skusala som Hauskove spiraly, neviem ci mali stare vzorky, ale malo to velmi daleko od zahustovacich spiral :-( Petuli, ty si s nou stale spokojna? Pani mi tiez poradila aby som vyskusala jojobovy balzam od HAusku, zevraj je vynikajuci na rozcesavanie (s cim bojujem),a le zaroven potvrdila, ze sampony su nic moc. Mate niektora skusenost s balzamom od Hausky? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj juju, to teda jsem, používám jenom tu řasenku a jsem spokojená, sem tam ještě pudr a lesk, jinak nic. Řasenka se osvědčila, už jsem párkrát ronila slzy nad cibulí, nebo jsem šla mrholením, ale nerozmazává se a když se odličuju, jde to snadno, takže mám zálusk ještě na tu hnědou a tuším že josefka psala ještě o antracitové, tak na tu se mrknu taky. Stázi, v čem všem spočívá alternativní kurýrování? Jsi nachlazená?
Odpovědět
petuli, biorezonance, pres takovej pristrojek, jsem nechtela zase atb..nemelo by se potom cvicit, tahat tezky veci atd..takze jsem si rovnou naordinovala nepracovat :) nachlazena nejsem, jednou za cas je potreba potlacit borelii atd..ono ho muzes aplikovat na vic veci..
Odpovědět
juju, ja mam teda obycejnou, ne zahustujici rasenku (hneda, cerna) a spokojena jsem taky moc (jenze ja nemam rada takovy ty divadelni rasy s nanosama, mne se libi prirozene zvyraznene..)
Odpovědět
stazi, ja jsem totiz premyslela o nejake mne blizke metode, jak se vyrovnat se stresem a dalsima vedlejsima efektama ci pozadavkama dnesni doby.. co mi nejvic vyhovuje, ze je to vlastne spojeni s prirodou, co pomaha cloveku efektivne s temahle "neduhama" dnesni doby bojovat..a pro me to je mozna prirozenejsi pristup nez treba budhismus..uvidime :-) mixovani vlastnich veci je asi tak stejne nakladne jako koupit jeden blbej hauschka krem :-D ..to je blizky mymu vrozenymu smyslu setrit :-D a taky je to zabavnejsi..ale nejdriv si to poradne nastuduju, nez zacnu..je toho hrozne moc, co musi clovek vedet, aby to melo smysl i kdyz toho hauschku uz uplne nezavrhuju..druha noc bez kremu je bez nasledku..skoro zacinam verit, ze to funguje :-D nechces dovezt kureci vyvar? na to jsem expert 8-)
Odpovědět
catf, tak kazdemu vyhovuje neco jineho, to samozrejme (ja jen ze buddhismus neresi "jen" neduhy dnesni doby :)) jinak treba kaculienka uz byla v centru, koupila par knih... :-D setriva ja nejsem vubec a hlavne nerada neco vyrabim, ten cas radsi stravim necim jinym, takze ja si koupim hotovy produkt radsi, ale prijde mi to u tebe obdivuhodne az mile :)) mozna kdybych nepouzivala nocni krem, ale nic a dvakrat za tyden pres noc masku, ze bych to taky vydrzela.. jee, mastnou vodu (tak to nazyva polovice), tu ja miluju x-) dekuju, to je od tebe hezky :-D ale vcera mi ji dovezl od maminky bracha
Odpovědět
Ahoj holky, vy jste se rozjely, vůbec vás nestíhám :-D Kacenko, nakoupilas toho spoustu, doufám, že budeš mít výsledky, jaké očekáváš ;-) S krycími přírodními make-upy je problém, hledala je Minnie, která má lupénku, a zatím se myslím nedobrala k nějaku uspokojivému :-( Chloe, zkusím prostudovat složení balzámu Alverde, co mám doma (je to citron+meduňka, který už není k sehnání), to, že nemá BDIH ještě nic neznamená ;-) (navíc teď mají některé výrobky BDIH nově, možná i balzámy). Jo, tak zoufalé vlasy znám velmi důvěrně :-S Stázi, dobré foto :-D S tím (ne)rozčesáváním máš pravdu, zavlhka jsou vlasy křehčí, ale vždycky jsem měla strach, že mi zůstanou zauzlované do smrti, až včera poprvé po bazéně jsem je zkusila nerozčesat a vypadají celkem obstojně. Při Tvé frekvenci mytí Ti musí šampóny vydržet pěkně dlouho, co? Josefko, děkuji za rady ohledně olejů, asi se taky odhodlám nějaký dát do vlasů:-) Mám totiž trochu blok dávat do nich něco "jedlého" - třeba vajíčko bych si tam nedala ani za milión :-D, a přitom by mi téměř jistě prospělo... Ninouche, jestli můžu radit, kostacovou pleťovou vodu od Weledy má i DM - cena bude asi stejná, ale jsou za to bodíky (nebo můžeš uplatnit plnou kartičku) a nebo je teď ta akce s kupónem - při nákupu přírodní kosmetiky za 400,- stovka sleva (s kupónem lze použít i 10% slevu na kartičku - teď jsem se v DM docela rozšoupla, ale díky tomuto jsem celkem slušně ušetřila :-)). Martino, docela Tě chápu taky závidím holkám, že mají v okolí tolik fajn obchodů, my nemáme ani to DM. Naštěstí ale, na to jak je naše město malé, tu máme 3 zdravé výživy, které nabízejí též přírodní kosmetiku, a to většinou každá jinou značku. Ale o Hauschkovi, Tautropfen, Primaveře apod. si můžu leda tak nechat zdát a využívám služebek do větších měst :-) Catf, to míchání a vlastní výroba kosmetiky se mi taky moc líbí, co mě na tom odrazuje je to, že toho člověk musí doma mít spoustu (oleje, éteráky, vosk, bambucké máslo atd. atd.).
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, díky, to jsem si vlastne neuvedomila, ze v dm maji i weledu! tak bezva, koupim to tam a zaroven si zas vezmu jiny sprchac od alverde, ted mam grep a bambus a jsem s nim moc spokojena, mam zalusk na ten s vanilkou (myslim mandarinka+vanilka?). Minule jsem je ocichavala asi deset minut, nez jsem se rozhodla:-) s tim michanim vlastni kosmetiky vas holky obdivuju! pripada mi to hrozne zajimavy, ale pri me roztekane povaze by me to asi nebavilo dlouho... :-N :-D A navic mam porad dojem, ze ted by mi na to ani nezbyval cas. Ja su rada, kdyz se zvladam vecer aspon napatlat tim hotovym, nez uplne odpadnu...
Odpovědět
Článek se načítá
Tak jsem si pod vlivem Catf půjčila tuto knihu: http://www.andelskyobchod.cz/velka-kn...
Odpovědět
no vidis hermi, o ty akci v DM jsem ani nevedela! A to se tam uz takovou dobu chystam pro jelení luj, deo a nejaky ten make-up. A nevis prosim te dokdy ta akce plati?
Odpovědět
Pokud si dobře vzpomínám, měla by platit do konce roku. Snad jsem to předtím dobře vysvětlila - pokud koupíte Alverde, Weledu, Laveru nebo Natuderm (v libovolné kombinaci) za 400,-, dostanete 100,- slevu, ale musíte předložit kupón, který je na konci knížečky (letáku) o přírodní kosmetice, která je k dostání u pokladny (někomu to dali k nákupu, ve Zlíně normálně ležely u pokladen).
Odpovědět
stazi, to ja vim, to by bylo na delsi debatu..ja hledam reseni na specificky veci a o budhismu nevim tolik, abych mohla srovnat..udelala jsem si o tom nejakou predstavu a s nekteryma vecma se neumim uplne ztotoznit..ta aromaterapie neni tak zasadni, pomaha se s realitou vyrovnat, umet relaxovat...no, muzem na tohle tema treba nekdy pokecat v noodle ;-) ..s tou vlastni vyrobou je to u me prece jasny,ne? ;-) ale jak rikam, nez do neceho hupnu, tak si to pekne nastuduju ..jinak herminko mas urcite pravdu v tom,ze je k tomu potreba spousta ingredienci..ja ve volnem case ctu, hledam, co kdo prodava a kde..furt lepsi nez koukat na telku..akorat m ma pocit, ze s nim u televize travim malo casu :-D hermi, tak dej vedet, jak se ti knizka libi :-)
Odpovědět
jo stazi, a ja nedelam zadnou mastnou vodu, moje polivcicka z kureci predelky :-D je nahodou famozni x-) x-)
Odpovědět
kacenko, logona ma korektory http://www.biobeauty.cz/shop/themes/k... mam od nich ten tuhy, co vypada jako rtenka..nanasi se na makeup....jestli by treba nebylo lepsi nanest lehky makeup a korektor na mista, kde je to potreba..
Odpovědět
Catf, jo, to je taky možnost, dělám to tak - mám make-up Alverde, který moc nekryje, a přes něj dávám korektor Lavera a jsem celkem spokojená (ale tuto kombinaci používám tak 1x týdně, jinak jen samotný korektor, pokud je třeba). Asi taky záleží, co chce člověk zakrýt - jestli jen bodově akné nebo třeba tu lupénku, která je asi přece jen plošnější.
Odpovědět
herminko, dik, sice ac to tak vypada, nebylo to foceny kvuli tomu, abych si tu fotku mohla dat sem :-D catf, to samozrejme netvrdim :) ja vyvary mam rada, at jsou jakekoli (myslim, ze i ten tvuj bud lepsi, nez od maminky, pac to nejni tak tezky zase :)), to jen pro polovici je tohle vsechno ruzny stupen mastne vody (nejvyssi dela babicka) :-D jinak si muzeme o buddhismu promluvit sylove v noodlu, to by slo, kdyz uz tam maj tu buddhovu hlavu :)) ale jak jsem psala, je spousta lidi, tedy spousta cest a uceni, kazdemu vyhovuje neco jineho a treba polovice se neztotozni ani s vychozimi b. myslenkami, takze tak :) nak ty okolnosti jeste nedozraly nebo ma blbou karmu :-D ad make-upy, nemuzu srovnavat s chemickymi, ty jsem driv nikdy nepouzivala..tedy na denni noseni, jinak jsem samozrejme na ksichte mela chem.make-up nescetnekrat a samozrejme jsou make-upy a korektory co zakryjou hodne veci, ale na bezny noseni ta vrstva a prace..asi nic moc :) mi prijde, ze nejvic kryje ten od anti age od logony..nejmin lavera a hauschka je takovy stred.. ja vetsinou stridam hauschku s logonou a na kruhy pod ocima mam korektor od hauschky, kdyz mam pupen, tak nanesu vetsi vrstvu make-upu, necham chvilku a pak ho prstama do inkriminovaneho mista vklepu, korektor na ne specialni nemam..
Odpovědět
Profilova fotka
stazka, kedze ty asi tak najviac pouzivas hausku, mas skusenost s ich kondicionermi na vlasy?
Odpovědět
juju, nemam, to bych uz napsala.. sice mam vetsinu veci hauschka (i dekorativku), krom produktu na vlasy (ty jsem nikdy nezkousela, mam zasoby darovane lavery) a deo taky od nich nemam (to byla katastrofa, puch nejvetsi) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Musela jsem oběhnout 2 prodejny, ale knížku Tekuté slunce mám x-) Při prvním prohlížení jsem narazila na skladování olejů a tohle by možná mohla být jedna z odpovědí, proč má vom fass dobré ceny (už tu také padla): "Při nákupu olejů ve speciálních obchodech si jen tak cvičně zkontrolujte skladovací prostory vašeho dodavatele. Některé společnosti své zboží dodávají přímo ze zahradních přístřešků či kumbálů. Internetové obchody jsou nechvalně proslulé tím, že za multimediálními výlohami skrývají nekvalitní zásoby. Někteří dodavatelé zase používají otevřené sudy a objemné kontejnery s volným prostorem nad hladinou oleje, což je záruka snížené kvality. Nebo olej skladují v nevhodném typu plastového kontejneru. Zaměřte se na dodavatele, kteří skladují olej s pomocí dusíku, a když seženete dobrý olej, po otevření ho rychle spotřebujte. Někdy jsou k němu přidávány další antioxidanty, obvykle přírodní nebo syntetický vitamín E, tokoferol, jehož přírodním zdrojem je olej z pšeničných klíčků. Nejčastější výrazy, které najdete na etiketách: VIRGIN (panenský): olej získaný výhradně mechanickou cestou a pravděpodobně nepozměněný vlivem zahřívání. EXTRA VIRGIN (extra panenský): je dost těžké si něco takového představit! Výbírá se podle chuti a vůně. Pokud se termín používá u olivového oleje, kyselost je menší než 1 %. FINE VIRGIN (jemný panenský): zde je povolena poněkud vyšší kyselost, až 1,5 % SEMI - FINE (polojemný): povolená hodnota kyselosti do 3 %. Tohle je "normální" čili obyčejný olej. VIRGIN LAMPANTE (panenský na svícení): termín užívaný pro olivový olej. Znamená vysokou hodnotu kyselosti. Olej na svícení určený k rafinaci nebo pro průmyslové zpracování. Občas se díky své láci objevuje v aromaterapii. RAFINED (rafinovaný): zahrnuje celou škálu možností. Hodnota kyselosti je upravena atd. a je docela možné, že pochází z panenského oleje. PURE (čistý): nejasný termín, který může znamenat, že jde o směs panenského a rafinovaného. RESIDUE (zbytkový): s tímto termínem se asi nesetkáte. Je to olej získaný extrakcí rozpouštědly z upotřebeného, za studena lisovaného materiálu, určený k průmyslovému zpracování na stolní olej ve velkém a na kosmetické oleje." Dál je tam například o tom, že otázka rafinace souvisí s výchozí surovinou - ořechy, semeny a plody. Např. jadérka hroznů, třešňové pecky a semena šípků vyžadují nějaké zvláštní průmyslové zpracování, aby mohly vůbec přinést užitek. Olej z hroznových jader např. je rafinovaný, jadérka obsahují pouze 5 - 20j % lipidů a tak je třeba obrovský tlak a teplota, aby se uvolnil olej, který pak vyžaduje velkou míru rafinace, aby byl přjatelný. Vzhledem k nízké ceně a reklamě, kterou mu dělají výrobci toaletních potřeb, se stal v jistých aromaterapeutických kruzích oblbeným produkterm. Ve srovnání s kvalitním panenským mandlovým či meruňkovým olejem či olejem z vlašských ořechů toho však může nabídnout jen málo. Ekologický požadavek hospodárného využití odpadu musí být konfrontován s množstvím energie potřebné k jeho výrobě. Omlouvám se za délku příspěvku, nechala jsem se trochu unést ;-) , ale třeba vás ty informace taky budou zajímat. Už čtu asi 6 knížek zaráz, potřebovala bych se hodit marod :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, diky. Fom Vas skladuje svoje oleje v drevenych sudech (to bylo prvni na co jsem koukala ;-) ), ale pravda nevim, jak s olejem zachazi pri prevozu - jestli se rovnou staci do sudu nebo az na miste ... to jsem se neptala, mozna by to stalo za to. rano jsem dospela k zaveru, ze i muj olej z hroznovych jader je rafinovany (je bez zapachu ci vune a je nazloutle barvy) a take cena by tomu odpovidala - proto mi rikala, ze se da tepelne opracovat, bylo mi to divne, ale jak rekla, ze je na celulitidu, tak jsem nepremyslela a dal se neptala :-). pokud te zajima, jak se oleje vyrabi, tak ti poslu takovoej grafik. Jinak s vama se nevyplati pracovat - bud vas clovek stiha, pak nic nedela v praci a nebo pracuje a nestiha vas cist :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, jak jste se bavily o té posedlosti zdravým jídlem, tak jsem dneska četla článek o poruchách příjmu potravy, kde je i ta orthorexie: "Lidé trpící orthorexií – chorobnou posedlostí zdravým jídlem – často netuší, že jsou postiženi tímto onemocněním nového věku. Toto onemocnění se odlišuje od prvních dvou zmíněných tím, že takto postižení lidé se stravují relativně normálně ve smyslu energetického příjmu. Jejich touha po zdravém způsobu stravování je ale přímo chorobná. Na počátku je snaha udělat něco pro své zdraví, sledování a dodržování trendů zdravé výživy nevyjímaje. U některých lidí se ale touha po zdravém stravování stává chorobnou posedlostí. Celé dny se zajímají jen o to, co jedí – odkud potraviny pocházejí, co přesně obsahují, jaká je jejich výživová hodnota, co v jejich těle způsobí spolknutí jednoho sousta atp. Řada takových lidí začne preferovat potraviny výhradně od jednoho výrobce, odmítají geneticky modifikované potraviny, pečlivě zjišťují množství a složení každého výrobku, sledují obsah „éček“, milují bio potraviny. Ačkoliv jim jejich posedlost zdravě žít a stravovat se komplikuje život, sami nevidí na svém chování nic špatného. Tato porucha nepatří do mezinárodní klasifikace nemocí, ale vědci tento jev již poměrně přesně popsali a opakovaně jsou o něm publikovány vědecké články. Může nejspíše předcházet některé závažnější poruše příjmu potravy."
Odpovědět
Profilova fotka
tak to ja jsem jasna :-D :-D :-D - rozhodne ale nevidim nic spatneho na tom, ze se nechci krmit pesticidy a antibiotiky a vubc jedy .... no oni to tam vlastne pisou, ze se to tem postizenym jedincum zda normalni :-D :-D jo stazko, jsem ti zapomnela rict, ze ja se s tim budhismem naprosto stotoznuju a nevedomky nektere veci delam - mit jen trochu casu, tak do toho snad zacnu stourat vic :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Josefka: tak ono pokud to je v normální míře, tak je to v pohodě. Ale kdysi jsem viděla pořad v TV, kde se nějaká mladá Němka stravovala vyloženě jen bio věcma. Později i z těch bio věcí začínala vybírat, které jsou lepší a které horší. Byla strašně vychrtlá - měla snad necelých 40 kilo a připadalo jí to normální :-(
Odpovědět
stazi, tak az budes mit cas na obed, tak mi brkni do ip :-) mne hauschka makeup vyhovuje perfektne, lepsi makeup jsem nemela, mne prave vyhovuje, ze neni tak hutny a problemovy veci doladim tim logonim korektorem :-) josefko, petuli..co to tedy presne znamena, ze je olej rafinovany?..na netu vom fass maji dva druhy hroznoveho oleje a u jednoho z nich je uvedeno cold pressed =-) jinak skloubit tuhle debatu a praci je nemozny, takze ja to dohanim o vikendech :-D
Odpovědět
tak ja trpim zdravou formou orthorexie :-D ..o stravu se zajimam, jim jenom cerstve veci, zredukovala jsem konzervy a eliminovala predpripraveny jidla.. zajima me, co se mnou jidlo dela, snazim se o vecech informovat nez je sezeru :-D ..rekla bych, ze takhle by mel uvazovat kazdej 8-)
Odpovědět
no tak mne prijde taky normalni, kdyz vim, co jim...co by se melo a nemelo..proste takove zakladni informace o kterych normalni lide ale kupodivu nevi..no,ne preci?! coz je divny, jaktoze nikdy nepremysleli nad tim, cim si cpou bruchy atd. atd.?! jinak taky sympatizuju s vitariany (ale zaroven vim, ze se jim s mym pristupem tezko stanu).. to ale neznamena, ze jsem posedla tim, co dam do pusy (prave jsem si objednala na dovoz domu peknou prasarnu k jidlu :-D) josefko, vid? ja taky cumela, ze to co jsem si do te doby myslela, jak vsechno funguje, tak ze tomu se rika buddhismus a ze nejem uplne mimo, ze si tohle mysli i dalsi spousta lidi :-D (coz me podporuje v mem bludu, jak pravil polovice :)) ja ted nemusim nic kloubit, jsem si dala par dni na zotavenou :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?