Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
petuli, ja jdu do obou knizek ;-) 8-)
Odpovědět
catf: mám alvu jíl na masku, dr.hauschku ten mycí krém, tonikum speciál a vzoreček olejíčku, taky vzoreček make-upu a koupila jsem i pudr. Ten je teda úžasnej, krásně voní a celý den jsem se překvapivě neleskla!!! Jo a ještě mám Weledu březovou šťávu na čištění zevnitř a šalvějový čaj na napařování :-D tak už se těším, za chvilku vlítnu na čistící rituál, napařím vyčistím a uvidím :-D
Odpovědět
Juju od Urtekramu jsem vyzkousela Tea tree,aloe vera a rozmaryn.sampon...mam jemne vlasy a masti se mi,mam dermatitidu...ten rozmarynovy mi vyhovuje nejvic,pak aloe a tea tree jsem posunula manzelovi.Balzam mam myslim aloe vera...Nerikam ze neni dobry,ale vlasy po nem nerozcesu...A Alverde balzam mi prijde z nejakeho duvodu komercni...vsak alverde balzamy nemaji ani tu znacku bio...nevim proc...sice se po nem skvele rozcesava,ale nemam k nemu kvuli absenci toho certifikatu duveru... catf ja mam nimbovy olej na vlasy od hauschky,ale nemuzu se dokopat k pravidelnemu pouzivani...myju si hlavu po ranu...tedy nikdy nestiham a na noc...no ten pocit ze mi manzel zajede rukou do mastnych vlasu :-S ...nic moc...tak si vzdy rikam az priste,az priste a uz mam ten olej asi rok aniz by z nej ubylo :-N Poradite mi nekdo bio shopy v te Bratislave????Pekne prosim
Odpovědět
kdyz mne by se na ty knihy doma jen prasilo, mam tady jeste pekny sloupecek tech, ktere jsou k precteni dulezitejsi..ale vypadaji ty odkazy lakave x-) mozna casem.. martino, rano a vecer jsem si vycistila plet cisticim kremem (pak jsem se nekdy neudrzela a nipala), to pak prestrikala specialnim tonikem a rano jsem si olejicek namazala na ruzovy krem a vecer jsem olejicek mazala bud samotny na navlhcenou plet, nebo na masku (revital, ruzova - stridam je) - ja je stotiz nesmyvam, ale nechavam se ji pres noc, stejne se hned vsaknou.. chloequest, jak spravne psala catf :) ja si pak vlasy po umyti pormaznu kokosakem, ale ten ted dosel a chci se zbavit mandloveho oleje od weledy, takze pouzivam ted tenhle..
Odpovědět
chloe, josefka psala, ze staci i rano 30min pred mytim ;-) ja bych taky nemohla mit olej na vlasech celou noc, no ale nekomu to proste nevadi.. kdyz si davas balsam na vlasy, rozcesavas to ve sprse rovnou hrebenem? to hodne pomaha a taky je dobry nemyt vlasy v horke vode..zkus vlaznou az teplejsi a nakonec vlasy oplachnout studenou..to pomaha s leskem..
Odpovědět
stazi, super foto..ja te tam uplne poznavam:-D :-D
Odpovědět
mokre vlasy nerozcesavam vubec, protoze jak jsou mokre, jsou vic nachylnejsi a nici se..teda delam to hlavne proto,ze bych to nezvladla (rozcesu jen suche a to jeste s velkym usilim) a masku pak na ne jen tak placnu.. a chodim spat s morkou hlavou (coz je pro vlasy zahul) a vam tady radim s necesanim :-D
Odpovědět
stazi, ale kdyby sis dala kokosak na mokre vlasy a rozcesala, tak by to slo urcite lip ne?
Odpovědět
catf :-D poznavas mou krasnou dlan? no jo, tam bedose nemam :-D vlasy za mokreho stavu nerozcesu vubec..mne se delaj jako normalne dredy, takze ty behem tdny obcas rozcesu (rozumej-vytrham), finalne to pak jakz takz rozcesu pred mytim, po myti neco rozcesavat je pro me sci-fi :)
Odpovědět
jsem zvedava, jak dlouho tohle foto vydrzi :-D no jo, tvoje starosti s vlasam bych chtela mit :-D :-p
Odpovědět
:-D to se uvidi, podle IP, jak vydrzi jojo, to je starosti (dvakrat za 10,12 dni je rozcesat, umyt a jit spat s mokrou hlavou..), furt o ne pecuju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja bych taky rozhodne chtela mit starosti s vlasam jako ma stazicka 8-( .... ale mokre vlasy se pry nemaji cesat. Dynovy olej z Vom Fass je takovy husty a krasne voni a dynovy olej z Nobilis je tekutejsi a nevoni tak vyrazne. Ten z Vom Fass pouzivam na jidlo, ten druhy ted momentalne na vlasy. Od te doby, co pouzivam olej na vlasy nepotrebuju ani balsam a ani tuzidlo - sice si davam ten sprej od Logony, ale spis pro ochranu nebot si fenuju vlasy kazdy den. Catf, jak se jmenuje ta tvoje knizka, co mas?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
juju, ja o homeopatikach moc nevim, nechavam to na te sve homeopatce, takze tady neporadim :-( K tomu hovezimu, zkus si ho dat bez brambor, jenom se zeleninou (varenou nebo syrovou). Ja treba zjistila, ze maso s bramorama nemuzu, ze mi to nedela dobre na traveni, ale se zeleninou mi to nevadi.
Odpovědět
Josefko, když říkáš, že při olejování nepoužíváš tužidlo - máš po oleji vlasy jakoby pevnější, lépe upravitelné? A riciňák vymyješ bez problémů? Prý když se dá na vlasy samotný, není lehké ho vymýt, v masce se vymyje snadněji.
Odpovědět
josefko jaky je ten spray od Logony?uz drive jsem se na nej divala,ale nevedela zda ho koupit...na co presne je?jak ucinkuje? anastazie...to ja kdybych si vlasy nerozcesala za mokra,za sucha nemam sanci...a spat s mokryma vlasama...druhy den pokud je znova neumyju nemuzu vyjit z domu 8-( ..Holt nekdo ma stesti...
Odpovědět
Profilova fotka
mne nepomaha ani olej do vlasov, ani nic :-( vsetko ta hrozna chemicka farba, musim hladat dalej...
Odpovědět
juju ja mam zoufale vlasy...takze te chapu
Odpovědět
Profilova fotka
kacenko, no ja jsem byla v gw asitak o pul ctvrte? ale nebyl tam nikdo, takze jsem se vyptavala a zdrzovala pani prodavacku (byla tam ta stihla, hnedovlasa, s brylema). Pak jsem si jen odbehla vybrat prasule :-) a pak uz jsem jen v spechu zaplatila - tak ze bysme se tam videly, kdyz jsem odchazela? =-) petuli, moc dekuju za odkazy, tam je toho opravdu hodne! tak ja si to proctu a rozhodnu se, kterou... pro zacatek neco jednoducheho :-)
Odpovědět
No jasne ze ty rucniky byly tvrdy jak prkno :) Takze priste ctyri lzice octa. Na normalni pradlo teda jednu? Eterak tam moc citit neni, ale uplne bez vune to taky neni. Ja mam stejne rada kdyz pradlo voni po cerstvem vzduchu :) Jinak se mi nejak po celkem dlouhe dobe udelali zas nejaci bubaci na obliceji, tak jsem tam vcera napatlala tu indickou hlinu a pekne se to zatahlo.. Cekala jsem ze se to zas bude hojit cely tyden a dneska uz to vypada docela rozumne... Takze ja jsem zatim spokojena... Jo, taky jsem koupila ten aloe juice. Myslela jsem, ze je to bez chuti, ale priteli se po tom docela krivi pusa, je to nejake kysele.. To jsou vsechny?
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, presne tak - mam vlasy pevne ale zaroven jemne a dobre mi drzi. Ricinak vymeju dobre, ale jak jsem uz psala, davam ho trosicku do mokrych dlani, je fakt, ze kdyz je ho moc, tak se vymyva hur. chloequest, me ten sprej vyhovuje - neslepuje vlasy, jinak nevidim rozdil mezi vlasy bez nej a s nim - tedy ted po tech olejich, bez oleju nevim.
Odpovědět
tak to nic, to jsi asi nebyla ty, ninouche :-) ale byla tam taková slečna (nebo paní), tak jsme se tam ve čtyřech trochu zapovídaly.... právě že ta holčina měla už moc hezkou pleť a říkala že před půl rokem hrůza a že jí právě ten hauschka pomohl. A paní v GW (ta bez brýlí) říkala, že je to zvláštní, že každý den přijde jedna až dvě "nový" holčiny, co mají najednou akné a problémy s pletí, který se jim najednou objevily... tak jsem se tak cítila, že v tom nejsem sama 8-) jinak jsem právě smyla jíl, byla to fuška, ztvrdlo to jak beton, tak jsem to málem odlámala :-D ale statečně jsem tu s tím seděla půl hoďky podle návodu, až jsem vypadala jak jožin z bažin :-D :-D :-D předtím jsem se pařila v šalvěji, to bylo taky moc příjemný :-) nakonec jsem se rozhodla, že se na noc nebudu mazat tím mým aknorenem od kožní, zkusím nechat hauschku působit a uvidíme :-) Ale jsem zatím spokojená - pudr zatím super, krém krásně voní, tonikum už trochu míň, ale dá se to vydržet a olej a make-up zítra ráno. Doufejme, že to pomůže... josefko a co máš za homeo??? něco na pleť??
Odpovědět
Profilova fotka
kacenko, tak se potkame treba priste:-) ja si tam asi pristi tyden pujdu pro kosatcovou plet. vodu weleda - dnes ji nemeli - a taky si delam zalusk na nejaky ten olej, ale to az mi dojde krem.
Odpovědět
josefko, mas pekny prirozeny vlasy, takze ty olejovy kury fungujou ;-) ja mam tuhle knizku: http://www.shopnet.cz/knihy-media-2/a... s cesanim mokrejch vlasu je to divny, protoze v salonu vzdycky cesou mokry vlasy s kondicionerem v nich..tak nevim =-) chloe, ta logona nema zadny extra tuzici ucinek, ale ani vlasy nezatezuje..ja ji pouzivam bez pridani jakehokoli tuzidla a je to ok a to mam opravdu jemne vlasy.. ty mas vlasy jemne a dlouhe a necim barvene, ze ti nejdou poradne rozcesat?
Odpovědět
catf,ja mam delsi,rovne,ale jemne vlasy...svetlejsi,ale barvila jsem je dlouha leta...nyni uz nekolik mesicu nebarvim a predtim barvila uz jen setrnejsima barvama bez amoniaku...pokud nedam kondicioner,balsam jdou spatne cesat...trhaji se...a kdyz je necham nekdy omylem uschnout nevycesane a rozcesu jsou krepovite a silene... Ja zatim pouzivam spray na rozcesavani a na zvlhceni od Schwarzkopf,neni tuzici,ale chtela bych to vymenit za neco prirodniho,proto se ptam na tu logonu,na co vlastne je...
Odpovědět
ju jinak jste me zase nalakaly na pletovy olej od Hauschky...jsem ho driv pouzivala,ale prestala...nu dobre ze jste agitovaly...Vratila jsem se k nemu a mam z nej docela dobry pocit...asi jsem ho driv spatne aplikovala...
Odpovědět
kaculienka, ja davam uz 3 lzice octa k prani obleceni a 4 k rucnikum(a jsou stredne mekke)..davam 4-5 kapek levandule ke kazdemu prani a pradlo voni jemne ale moc pekne...obcas davam obleceni segre a vzdycky si pochvaluje, jak voni..ted se bala, ze kdyz peru "alternativne", ze uz nebude tak vonavy, tak jsem ji dala nedavno cuchnout a byla spokojena ;-) je taky potreba vybrat eterak, co ma intenzivni vuni..levandule, ylang ylang, bazalka, jasmin, kadidlo, mata peprna, rozmaryn, fenykl, muskat,jalovec..(jak jsem se poucila, eteraky se deli do kategorii podle intenzity vune a rychlosti odparovani..) josefko, tady je neco z knizky pro tebe, muzes kuchtit doma :-) ..lehky hydratacni krem.. 5g vceliho vosku 2misky z varneho skla, panev z horkou vodou 15ml oleje ze sladkych mandli a sipkoveho oleje(1 cajova lzicka = 5ml) rucni slehac 2 kapsle vitaminu E, spendlik 12ml ruzove vody 3ml medu 4 kapky neroli, santaloveho dreva a palmarosy 2 kapky jasminu skleneny dzbanek pri mirne teplote rozehrejte v jedne z misek ponorenych v panvi s horkou vodou vceli vosk pridejte oba oleje..smes michejte, aby se vsechny slozky spojily spendlikem propichnete vitamin E a pridejte do smesi ve druhe misce zahrivejte ruzovou vodu a med az bude dostatecne prohraty na stejnou teplotu jako oleje vmichejte postupne za staleho michani k olejum po kapkach smes s ruzovou vodou odstavte panev a michejte, dokud smes nevychladne..pak dukladne vmichejte eteraky.. prelijte do dzbanku krem na ruce 75g kokosaku 25ml mandloveho oleje 8kapek levandule a citronu 4 kapky benzoinu nejdriv rozpustit kokosak viz vyse, pak do nej primichat olej..dukladne promichat..odstavit a michat do vychladnuti, pridat eteraky ..tenhle krem je hydratacni a taky hoji drobne ranky.. tak tomuhle rikam parada :-) uz se tesim na aromaterapii pro pokrocile x-)
Odpovědět
chloe, ta logona je sprej. tuzidlo s ochranou pro fenovane vlasy s vytazkem z bambusu http://www.biobeauty.cz/shop/themes/k... jeste maji nove tenhle kondicioner http://www.biobeauty.cz/shop/themes/k... ..vsimla jsem si, ze to maji ted nove i v gw
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Kačenka, aký make -up a púder si si od Hauschku vybrala??? ja mám zálusk na ten sypký /vraj je len jeden odtieň/ čo tu chválila Petuli ale zatiaľ som ho nezohnala a snažím sa domíňať starý Lancome. Od Hauschku mám zálusk aj na ten tonovací fluid čo sa má miešať s olejom ale zatiaľ som naň nezistila žiadne referencie, tak vyčkávam a zatiaľ míňam nechtíkový tonov. fluid od Alverde. Nepýtala si sa náhodou v obchode na to zhoršenie pleti pri začatí používania??? Dali ti aj nejaké konkrétne rady ??? Baby, ja Vám tak závidím, že máte v blízkosti také super bio obchodíky... To ja tu v NR mám maximálne DMku a zopár lekární kde majú pár výrobkov z weledy a ešte DR. Feelgood, kde majú len Nobilis /aj to nie celý/ a Manufakturu :-( :-( :-( . O týždeň by som mala isť do Blavy a vraj tam včera v Avione otvorili nový obchodík Profimed, kde by mali mať aj Hauschku, tak sa tam hádam stihnem dostať. Aj keď ma upozornili, že dekorativka je len na objednávku. Inak baby, vy asi fakt nemožete spávať :-D :-D :-D /keď vidím ten čas debaty/
Odpovědět
Marti, koupila jsem si kompaktní pudr a ten je zatím moc fajn. Plácla jsem ho na sebe hned jak jsem ho koupila a až do večera žádný lesk! A dneska jsem si ho dala hned ráno, tak dám vědět, do kdy vydržel. Ale moc krásně voní a na tváři je příjemnej :-) Naproti tomu make-up, toho jsem dostala vzoreček k ozkoušení, ten nic moc, je strašně řídkej a vůbec ale vůbec nekryje. Teď jsem ho na sebe dala a bylo to jak když nic nemám. Tak jsem přes něj musela dát svůj starý chemický la Roche :-p takže make-up musím hledat dál... mám dotaz ohledně toho olejíčku - jak přesně se má aplikovat??? Já ho rozetřela ve vlhkých dlaních a "vmačkávala" na obličej. Ale nevím, jestli jsem nedala málo, nebo zas hodně.. josefka myslím psala, že to dělá přes vatový tamponek??
Odpovědět
kacenko, tady to je primo z netu od hlavniho prodejce hauschky http://www.yinyang.cz/regulacni-pleto... Po ranním čištění pleti s Dr.Hauschka Čistícím krémem a po aplikaci Pleťového Tonika Special dejte 3-4 kapky oleje do dlaně. Jemně naneste na obličej, až se olej vstřebá. pokud nepouzivas pletove tonikum(to je to, co se vmackava do pleti), tak to chce navhlcit plet pred aplikaci oleje(to jsou instrukce pani z gw)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?