Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, tak som si kúpila Hauschku na akné-olej, krém a tonikum a uvidím aké budú zmeny....poreferujem. Stazi, chcela by som sa ťa spýtať ako si to riešila večer??? POužívala si na noc len krém a tonikum???Predavačka ma upozornila že po začatí používania sa pleť zhorší a zlepšenie by malo nastať tak o mesiac.....
Odpovědět
martina: pleť se má zhorsit??? To snad neee!! a kde ti to říkali?? Proč by se to mělo horšít-jakože se to nějak čistí zevnitř? Já byla v Greenwave ráno po 9,ale měli jeste zavřeno,tak teď pádim na oběd a zkusím to potom.
Odpovědět
Profilova fotka
Kacenka, neviem ti úplne presne definovať prečo by sa to malo zhoršiť...Povedali mi to minulý týždeň v jednom obchodíku v Brusseli, kde som si Hauschku kupovala. Je pravda, že keď som ho používala predtým v minibalaní, pleť sa mi zhoršila, tak som stresovala,zľakla sa a používať som ju prestala. teraz sa k nej chcem opäť vrátiť a vydržať to hrooozne medziobdobie /beriem to pozitívne, možno sa nič nezhorší, lebo inak by som už s tej mojej tváre bola úplne zúfalá/. Potom by malo prísť zlepšenie, trvalé /dúfam..../ . Je pravda, že teraz sa mi pleť výrazne zlepšila /kombinujem clinique a bio kozmetiku/ale chcem prejsť na čisto bio kozmetiku, tak skúšam... Premýšlala som nad tým večerným ošetrením, je možné že som predtým reagovala na Hauschku tak zle kvôli tomu, že som si ten olej dávala aj na noc???? A možno to nebola vôbec reakcia na Hauschku ala sa mi pleť zhoršila z iných dôvodov, Neviem...Myslíte si že by bolo možné používať popri Hauschkovi na noc nejaký produkt na lokálne ošetrenie vyrážok, resp. Dermalotion od Weledy, resp. krém od kožnej lekárky /eclaran al. iný/.. Nejako sa neviem vysporiadať s tým , že na noc sa ničím nenapatlem :-| :-| :-| . Ale možno tie učinky nastávajú práve bez toho dodatočného nočného ošetrovania.
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem vas zpetne docetla - bylo to narocny x-) jen jestli se jeste muzu vratit k te problematicke pleti - vsechny se to snazime resit kosmetikou, ale vlastne bychom mely resit pricinu. Ve vetsine pripadech je to nerovnovaha v hormonech a jelikoz vsechno souvisi se vsim, takze krom zenskych hormonu to muze byt stitna zlaza a taky stresovy hormony ... takze se zamyslete nad tim co jite, jak spite (nejlepe jit spat do 11), kolik mate stresu atd ... ja treba vim, ze moje hormony jsou rozhazeny kvuli cestovani, stresu, spanku a ted i kvuli jidlu :-D, ktere se diky tomu cestovani razantne zhorsilo. kazdopadne jim lepe nez kdykoliv pred tim, takze moje plet vypada lepe nez kdykoliv predtim v HA pauze. Co se tyce vitaminu a potravnich doplnku, tak rano uzivam pupalkovy olej (je na srovnani hormonu) nebo rybi olej nebo lneny olej, B-komplex a smes antioxidantu, vecer si dam horcik a chtela jsem i zinek, ale po objeveni uzasneho dynoveho oleje ve Vom fass uzivam ten, protoze dynovy olej je bohaty na zinek. Nicmene jsem prosla asi pulrocni zinkovou kurou, protoze mi chybel, ted uz jenom udrzuju hladinu tim olejem. No a na hormony jeste beru Agnus Castus pry zacne pusobit za 3 mesice a pak by se mela brat jeste dalsi 3 mesice. Me ted dochazia ted mi dochazi, ale koupila jsem si Femigard od Hemanna, tak budu ted brat ten. Plet rozhodne nemam dokonalou, ale zlepseni se dostavilo - kdybych jeste nenipala a chodila vcas spat .... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Co se tyce osetreni pleti na noc, tak prirodni oleje lisovane za studena plet nezanaseji, takze muze dychat a navic reguluji jeji prirozene vlastnosti obema smery (neco jako psyllium, to je jak proti zacpe tak proti prujmu :-D ). Treba jojobovy olej je pry hodne prirozeny pro plet, ale je dost vyzivny a tezky, takze by se mel smichavat, jak psala catf. Michani oleju (viz weleda) mi nevadi - prave naopak. Co se tyce Vom Fass, rekla bych, ze pokud tvrdi, ze jsou to oleje lisovane za studena, tak jsou, kdyby byly michane, museli by to uvadet. Prestoze je mi pani z GW sympaticka a ma velke znalosti, tak neverim, ze pozna jestli je olej cisty nebo lehce namichany nejakym jinym bez zapachu. Urcite ale pozna olej rafinovany od nerafinovaneho, to poznam take :-D. Ceny oleju ve Vom Fass mi neprijdou az tak nizke na to, ze jsou to oleje nebalene, plnene ve velkem mnozstvi do sudu - maji minimalni naklady na obalovy material a navic nejsou bio a nemaji specialni znacku, takze to je dalsi duvod - jsem zvedava, co rekne caft, ale ja verim, ze jsou to 100% oleje. herminko, ja bych vit A nebrala jako takovy - jestli jis mrkve, tak to staci, jedna mrkev ti nahradi denni davku a pokud chces mit jistotu, tak si kup beta - karoten. Ten se v tele premeni na vit A a to co telo nepotrebuje se vylouci. Samotny vit A muze byt toxicky, pokud to prezenes. Spis zkus koupit vit A treba v Nobilis a zkus se s nim mazat.
Odpovědět
Profilova fotka
joa posledni vec (uz musim jit pracovat) - v GW jsem si koupila toaletni vodu s verbenou, ale chtela jsem jeden z tech parfemu, o kterem psala catf ale nemeli ten, ktery mi vonel - byl to zeleny caj a voni opravdu nadherne. Uz jsem si ho tam objednala. :-)
Odpovědět
tady k tem parfemum, jak pise josefka: Nově v našem obchodě nejdete nyní kolekci luxusních přírodních parfémů Florascent. Ručně vyráběné parfémy z čistě přírodních ingrediencí, získaných tradičními postupy dle tradice ze 17. století potěší duši každého milovníka krásných vůní. Poštovné nad 1.000,- Kč ZDARMA je to cca uprostred stranky novinek.. http://www.greenwave.cz/kategorie/nov... josefko, koukam, zes tam nechala vyplatu :-D no ja jsem zvedava, co pani z gw rekne na vom fass..taky jsem psala primo jim, at mi potvrdi slozeni a zatim nic.. dostala jsem z gw mail, ze prodavaji dyne, takze se tam pro jednu urcite zajdu, jsou super na polivku..tady jsou nejake recepty, co mi v mailu prisly x-) Dýně Hokaido z Polabí za 40,- Kč/kus Má oranžovou, někdy zelenou nebo žíhanou barvu, příjemně aromatickou dužninu, obsahuje provitamin A, vitamin C, B, bílkoviny, sacharidy, vlákninu, vápník, hořčík a železo. V semínkách naleznete tolik prospěšný zinek. Plody se dají dlouhodobě skladovat na chladnějším místě (lednice, sklep), nebo je můžeme pokrájet a uchovat v mrazáku. Dýně hokaido se při zpracování většinou neloupe, slupka je velmi tvrdá, ale při vaření či pečení brzy změkne. Dýně se pouze umyje, můžeme ji odrhnout kartáčkem, rozkrojí se a pak se odstraní semínka. Domácí recept na chutnou polévku z dýně Hokaido Ingredience: půl středně velké dýně Hokaido, citrónová šťáva z menšího citrónu, 2 brambory, 2 mrkve, olivový olej, sůl, pepř, Bio zeleninový bujon (např.Alnatura), trochu sladké smetany, zelená petrželka na ozdobu Omytou dýně neloupeme, jen ji zbavíme semínek a pokrájíme na kostičky. (pokud je kůra popraskaná, ošklivé části oloupeme). Na drobnější části nakrájíme i oloupané brambory a mrkev. V hrnci rozehřejeme olivový olej a lehce osmahneme dýni a ostatní zeleninu.Podlijeme asi litrem vody a dusíme do měkka. V průběhu vaření přidáváme sypký bio bujon, sůl, pepř (případně se hodí i koriandr) a nakonec i citronovou šťávu. Pak rozmixujeme, případně ještě můžeme rozředit vodou. Na talíři dozdobíme trochou sladké smetany a nasekanou petrželkou. Pečená dýně hokaido Ingredience:dýně hokaido, tymián, sójová omáčka nebo sůl, olivový olej Dýni hokaido rozpůlíme, vyjmeme semínka a nakrájíme na podkovy asi centimetr široké. Dáme je na plech potřený olivovým olejem (nebo na pečící papír), potřeme je sójovou omáčkou a posypeme tymiánem. Upečeme doměkka. Zároveň s dýní můžeme upéct brambory pokrájené na křížaly, které ochutíme stejně a také pokapeme olivovým olejem. Pak dáme na talíř dýni, brambory a vše přelijeme kysanou smetanou, ve které jsme rozmíchali sůl a posekané jarní cibulky (nebo posekané čerstvé bylinky). co stazi? pry recepty zvladne i nezkusena hospodynka :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, tak to je super, zrovna mam dyni v lednici a premyslela jsem, co s ni :-) no, vyplatu jsem v Cechach opravdu skoro nechala - ale je v tom i vymena kaminku ve snubaku :-D (jsi byla posledni kapka, tak jsem se to vzdala 8-))
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, oba dva recepty jsem dělala, dokonce je mám i vyfocený u fotek z ekofarem, a co se týče těch podkov, když se upečou a jí s bramborami, chutnají dost podobně - jako sladší brambory s bramborami, tak je spíš doporučuju jako přílohu právě místo brambor. Jinak je vážně příprava jednoduchá, hokaido není třeba loupat, přestože na krájení je slupka šíleně tvrdá, ale při vaření či pečení krásně změkne. Polévku si pak posypej dýňovými semínky ;-)
Odpovědět
ahoj kucharko petuli ;-) ..to je dobrej napad jako priloha, tu pecenou jsem jeste nedelala..polivku uz jo..super zimni s hrebickem a novym korenim x-) petuli, nevim jestlis to zaregistrovala.. kdyz nebudes chtit resit drazsi vom fass lahvicky, tak v lekarne maji mnohem levnejsi se sroubovacim vickem a tmaveho skla ;-) ..asi je to lepsi reseni i praktictejsi(u nas meli 25ml za 7kc a jeste si s nima chci domluvit 100ml, kupujou to nekde ve velkoobchode lekarnickejch potreb..) josefko, pockej a tos vymenila za diamant :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Zaregistrovala, díky catf. Ty oleje jsou teď u mě otevřený, protože už jsem se dohodla s Tautropfenem i Primaverou (s Primaverou přes GW ;-) ), že od nich budem za VOC odebírat oleje i kosmetiku k prodeji v masážním salonu, takže od nich mám seznamy výrobků i s cenami, studuju to a musím namyslet, kolik čeho a v jakým množství. Primavera to má tmavým sklem vyřešený, navíc v salonu to musí být v originálním balení, takže bych je přelévat nemohla. Tak se v listopadu chystám udělat větší objednávku a přifrknu k tomu i něco pro vlastní použití samozřejmě ;-) Ale mám hroznou radost, že jsou k tomu nejen ochotní, ale i vstřícní, že budu moct prodávat přírodní kosmetiku i "u sebe", protože jsem měla velkej zájem, používat biooleje, jak jsem vám psala na začátku... x-)
Odpovědět
no tak to je skvele..oleje a aromaterapie od primavery jsou opravdu vymakane :-) ja mam tuhle knizku o aromaterapii, je moc pekne napsana http://knihy.abz.cz/prodej/aromaterap... uz jsi precetla tu knizku o olejich? a jaka je?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
catf, presne tak - uz jsem podlehla natlaku =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ležím v tom, kdy můžu, dokonce ji s sebou tahám do práce ;-) Taky se mi zdá, že je skvěle napsaná, jsou tam bezva recepty na všechny možný stavy a problémy, chce to už mít ale zásobičku čistých éteráků. Co ještě teď hledám je knížka, kde by byly podrobněji vypsaný základní tělový oleje, včetně způsobů výroby, jaký jsou další kromě lisování za studena, co se s oleji děje, odkud který většinou pocházejí apod., prostě ať mám přehled i o nich. Primavera je má hezky, ale dost stručně popsaný, tak ještě hledám knížku. Na tu, kterou máš ty, jsem se už dneska taky koukala, je tam něco víc k těm základním? Mrknu se ještě po Praktické aromaterapii od Novákové + Šedivého a podívám se, co je v Lexikonu octů a olejů od Anne Iburg, jestli by se z toho taky nedalo čerpat. Hrozně mě to strhává, tak hrozně bych už chtěla masírovat a netrávit čas v kanclu, chjóó
Odpovědět
josefko, to te museli asi hodne nutit, vid?:-D petuli, ja prave taky hledam, tak jestli neco objevim, dam vedet ;-) v te moji jsou spis eteraky, taky tam chybi specificke info o zakladnich olejich.. na co jsou, s cim je smicat atdatd...vidim, ze hledame to same :-) tahle me zaujala na doma..http://www.jasminka.cz/kniha2/EU31191.html
Odpovědět
Profilova fotka
nahodou jsem odolavala dost dlouho :-D
Odpovědět
Holky, prý je ještě dobrá kniha od Kusmirka - Tekuté slunce: http://www.kosmas.cz/knihy/126647/tek...
Odpovědět
Profilova fotka
holky, kdyz jste u te literatury - neznate nejakou dobrou knizku o homeopatikach? josefko? Neco, kde by byly treba vypsany a na co se pouzivaji? ja mam ted tu kuru od dr. Strnadelove, tam jsou cinske "bobule", caj, ale i homeopatika, a uprimne receno, ty jsou mi nejak pocitove nejblizsi. Tak bych se o tom chtela neco vic dozvedet, ale nevim kam sahnout. Pokousela jsem se vygooglit, co to vlastne jim, ale nic moc jsem nenasla :-(
Odpovědět
Profilova fotka
jo a dnes jsem byla v gw a donesla si lak na vlasy od lavery (koukam, ze jsem si laveru asi oblibila, nejak se u me rozmnozuje:-) ), tak ten vyzkousim zitra, to jsem zvedava - ale catf mela pravdu, hezky voni. pak jsem se nechala "ukecat" na korektor od Hauschky, ted teda trnu, aby byl dobrej, precejen nebyl nejlevnejsi :-N Puvodne jsem sla na jisto pro ten korektor od Lavery, ale ten pry je spis na pupinky a zanicena mista, kdezto ja potrebuju neco, co se da pouzit na kruhy pod ocima. 8-( Coz ta Lavera asi ne-e. Nebo ji tak nekdo pouzivate?? =-) Josefko, tak parfem zeleny caj mam zrovna na pravem zapesti :-) ale musim rict, ze ten mi vonel krasne v lahvicce, ale na mne mi skoro az smrdi :-( Na druhou ruku jsem si strikla pivonku, ta je pro me mnohem lepsi, ale porad to jeste neni to "ono". Tak priste budu zkouset dal:-) Ale co me prekvapilo, ty parfemy opravdu hodne drzi! uz jsem si 2x myla ruce, to jedno zapesti jsem si cilene umyla mydlem, protoze mi nevoni, a ono je to porad dost intenzivni:-)
Odpovědět
Profilova fotka
ninouche, nic moc na ceskem trhu neexistuje, ta homeopaticka, ke ktere chodim nejakou knihu pise, ale nevim kdy bude. Zkusim se kouknout tady, az se nekam dostanu.
Odpovědět
Profilova fotka
josefko ja tiez k homeopatikam, mam doma Weledu (ako inak :-D ) echinaceu na imunitu a zatial som nebola chora a ocne kvapky na suche oci a obe sa mi osvedcilo. teraz chcem vsak trosku investovat a kupit si nieco proti zapalu a bolesti (vratila sa mi moja choroba z puberty - sakroilitida). Weleda cosi ma, ale homeopatika od nich su drahe. nevies o niecom overenom? :-| aj ked viem ze je tro velmi indivindualne. baby ja som zistila, ze mne sa vyrazky robia z jahod ]-( a na travenie mi robi zle hydina :-S (este skusim biohydinu, ale dost ma to mrzi, lebo hydina je jedine maso, co jem - ine mi nechuti 8-( ) neviete niekto co by tam mohlo byt take nevhodne? a vypraval som pradlo v ecoveri a dala som zltu ecover avivaz a vonia pradlo jemne ale fajne mnam x-)
Odpovědět
Dobry vecer...Co se kosmetiky tyka uz v tom mam takovy zmatek...najednou se na trhu vynorilo tolik bio/eko firem a clovek nevi co driv zkusit...protoze jinak nezjisti co je pro nej to prave orechove...ale pak to take strasne leze do penez...Treba pouzivala jsem vsechny mozne sampony...Logona,Hauschka,Alverde,Sante,Urtekram,etc...A ted si ctu,ze i Weleda ma dobre...Tak mam dilema...Pouzivam ted Urtekram rozmaryn,je asi nej co jsem ze vsech tech jmenovanych pouzivala...Ma nekdo zkusenost Rozmaryn od Weledy vs.Urtekram? Stale jsem nenarazila na ten nej kondicioner pro me...Leta jsem pouzivala gestil,dr.hauschka...ale hruza...ani urtekram a alverde me nepresvedcily...Mate jeste nekdo nejakeho tipa???Aby po nem vlasy nebyly zplihle,mastici se,a dobre se rozcesavaly a leskly se?
Odpovědět
Poradite mi kde na Slovensku,presneji v Blave a Trencine najdu bio obchody?Kde by meli Hauschku,Urtekram,atd????Ale samo ne neco silene predrazene...
Odpovědět
Profilova fotka
josefko, klidne i v anglictine - i kdyz ted me napada, ze tam asi zase bude problem s temi nazvy, co? stacil by mi aspon nejaky zakladni vhled. Ja jsem treba dostala "ovaria comp." a jedine, co jsem nasla na netu bylo, ze v nejake diskusi nejaka pani rikala, ze to dostala na neplodnost :-. No asi to sedi - proste obecne na "zenske potize" to muze byt, ale nevim... Nasla jsem sem tam zminku v nemcine, ale s tou jsem na tom spatne :-N juju, a ty mas nejake homeopaticke kapky proti suchosti oci??? to by me moc zajimalo, ja na to hodne trpim, takze obcas si kapu tears naturale nebo jine "umele slzy", ale stve me to... Ted dokonce jim nejake luteinove tabletky, to by teda melo byt na chraneni oci, kdyz cely den pracuju u pc, ale zase to neni prirodni preparat... to mi donesla kamaradka z lekarny. Ale mam strach, ze se mi oci zhorsi, tak to beru. zluta ecoveri avivaz je fajn, uz jsem ji taky prisla na chut :-) nejdriv u me vedla levandulova, ale ted uz mam rada obe ;-)
Odpovědět
ninouche a nepotkaly jsme se nahodou v GW dneska? Vykoupila jsem skoro celýho Hauschku,plus Alva plus Weleda,no nechala jsem tam pekny peníz! A byla tam taková sympatická slečna.. knížku o homeo mají super v Luxoru,nevim jak se jmenuje,ale je to taková tlusta bichle-taky jsem v ni listovala
Odpovědět
a jinak jsem byla u homeopata,Petra Zachariase a léky jsem si pak kupovala na Dejvicích u M.Nováka
Odpovědět
Profilova fotka
niniouche mam homeopaticke kvapky od Weledy, konkretne na suche oci (maju vel adruhov) a su paradne. Ja som tiez rada,ze som ich objavila, lebo kazdodenne davanie kdejakych preparatov do oci ma nebavilo. chloequest, ja mam taky isty problem ako ty. nevsiem si najst dpbry sampon s balazmom. mam rozmarinovu weledu sampon ale on je skor na jemne vlasy, mozno aj lupinove,a le nie an suche, ako mam ja :-( ake vsetky balzamy na vlasy od urtekramu si vyskusala. Mna celkom nadchli ich sampony, tak ked vynicim zasoby kdejakych Lavier a Alverde, co mam tak si kupim a pamatam si rozmarinovy x-)
Odpovědět
herminko, to vypada dobre, uz abych mela cas se vydat na knizni nakupy x-) chloe, ja pouzivam laveru basics kondicioner..je to takovy krem v tube a jsem s tim spokojena(vlasy si myju kazdy den)..rozhodne nemasti, coz je pro me podstatne..vlasy se lesknou akorat..josefka a myslim i petuli zkousely davat do vlasu olej..pres noc..a rano umyt ..a byly s tim spokojene..myslim,ze zkousely jojobovy, rycinovy a snad i mandle..na suche vlasy se doporucuje i avokado a stazi si dava do vlasu kokosovy po myti..do oleje muzes pridat rozmaryn eterak a tim jeste zvysit jeho ucinnost ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ninouche, našla jsem pár knížek v knihkupectví Pozoruhodné knihy, který občas projíždím, mají zajímavé tituly http://www.alman.cz/cze/searchImage/?... Zkus se na některou poptat ve svým knihkupectví, ať si ji můžeš i prolistovat a uvidíš, třeba nějakou vhodnou objevíš. Herminko, ta knížka Tekuté slunce vypadá skvěle, myslím, že by to mohlo být přesně to, co hledáme, co myslíš catf? Zítra se po ní podívám x-) I ta kniha 1001 přírodních prostředků se jeví jako zajímavá... Já bych dokázala strávit zavřená v knihkupectví měsíc a ani bych si nevšimla, že už je pryč :-D Knížky miluju... Ještě jsem si vzpomněla, že mi urtekram deokrystal nefunguje celý den ]-( Při trošičku větší zátěži, anebo jak na potvoru když mám něco upnutého, tak se cítím 8-( Budu chvíli zkoušet jen deosprej od lavery, no a uvidíme. Juju, zkus ještě to biomaso, je to bez antibiotik, růstových hormonů a všech hrozných umělin, kterými týrají zvířata ve velkochovech, tak snad se ti bude i líp trávit... Jak jsem ze začátku psala, že mám problém nakupovat v supermarketech, protože ve všem vidím umělá barviva, aditiva, éčka a vůbec saj...ty, myslela jsem, že mě to trochu přejde, nebo poleví, ale opak je pravdou... ;-) Spoustu věcí nejím a nemám na ně díkybohu ani chuť, asi jsem si natolik vsugerovala ty informace o rozdílech mezi bio a nebio, že se toho podvědomě stále držím. Ne všechno, co kupuju, je samozřejmě bio, ale kde to jde, tam po bio sáhnu. Jo a jsem zvědavá, co bude říkat m. na fazolový guláš se seitanem, co jsem právě vykouzlila, tak držte pěsti ;-) :-D
Odpovědět
kacenko, a co sis koupila? ja jsem zkousela na citlivou plet logonu pur, ale je to spis na extremne suchou kuzi.. pak mam testry ruzovyho tautropfenu, tak na to se tesim x-) a dneska vecer zase hauschka kura(nebo spis nekura :-D ) co se tyce oleju, tak se zda, ze pupalkovy, ac nehorazne smrdi(m uz ho odmita jist :-D ), mne na traveni pomaha..no uvidim, jestli je to jen nejake momentalni zlepseni nebo co .. klickovy olej budu muset smichat s necim vyzivnejsim nebo nanaset vic oleje na sussi mista..hlavne na lytka a holene, tam se to zda nedostacujici.. josefko, jakou konzistenci ma ten dynovy olej? a tvoje mamka si koupila avokado ve vom fass?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?