Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja vim, josefko, nespecham na to, jen abys na me nezapomnela ;-) dekuju!
Odpovědět
ninouche k tomu ecoveru - blby je, ze tohle cloveka napadne az pozdeji, co? ;-) jsi ji mela o tech fanaticich neco rict :-D a proc ho tedy prodavaji v prirodnim obchode, kdyz teda prirodni ani neni..mozna (myslim, ze jsem to i cetla), ze je ecover hur odbouratelny, nez ostatni p. prostredky, ale urcite je lepsi, jak jsi podotkla, kupovat jeho nez ty chemicke....misto aby poradili a vysvetlili, tak nadsene ukazuji prevahu a vyjizdej..to je tedy pristup..
Odpovědět
holky, co vlastne pouzivate na uklid? uz mi dochazej klasicky myci prostredky, tak se zacinam poohlizet po necem novem :-) na prani si uzivam sliz a uz jsem ho loupla i do wc a taky dobry :-)
Odpovědět
catf na uklid pouzivame stejny myci prostredek jako na myti nadobi (tzn. ze ted prave ecover na myti nadobi myje vsechno :), jinak pocitam do budoucna se slizem i do koupelny atd..
Odpovědět
Profilova fotka
ja pouzivam ecover. Zadny cistici prostredek neni super prirodni, detergenty myslim v prirode nejsou a u tehle prostredku jde o to, aby byly dobre odbouratelne v prirode, coz myslim ecover celkem je. Na sliz se chystam, ale zapomnela jsem na zlucove mydlo a netusim, jak se rekne anglicky - catf, nevis?
Odpovědět
Ahojte,uz jsem tu dlouho nebyla,sice obcas nakouknu,ale nemam cas ani cist ani psat...Jen jsem si vsimla jak resite ten Aknedoron od Weledy... Nemam Aknedoron ani Dermalotion...Ale Dermadoron:)...Jenze to neni ten spravny Dermalotion...Koupila jsem si ho,ale nema siru...obsahuje oleje z ruznych citrusovych plodu,atd.Je dobry,ale zadny zazrak...
Odpovědět
josefko, zluc je bile{ba:jl} ..pokud si pamatuju, tak na tom mydle z dm bylo napsano dokonce snad, ze to je voli zluc nebo tak neco..
Odpovědět
josefko, treba zde.. http://medgadget.com/archives/2005/12...
Odpovědět
Holky, vy jste toho za ten svátek nakecaly :-D My jsme ho s amnželem strávili na stavbě. Catf, ještě k tomu rozmarýnu - proti lupům prý velice dobře působí rozmarýnová květinová voda (hydrolát). Manžel měl jednu dobu problém s lupy, chtěla jsem ho koupit, ale pak se mu nějak ztratily samy. Tužidlo Alverde jsem si taky koupila a zkušela, ale nenadchlo ani neurazilo, ale dala jsem ho víc, než je psáno, návodu jsem nevěřila, třeba když ho dám jen tak málo, bude to lepší, teď jsem dala ze zvyku tolik, jako jsem byla zvyklá z chemiského :-) Na úklid používám sliz (WC, někdy podlahy nebo sporák), ocet (prach, okna zrcadla), prací sodu (podlahy), tekutý písek Ecover (umyvadla, sporák, vana - sanitární keramiku máme už hodně starou a slizem se nevyčistila dokonale). Ninouche, kokosový olej do henny můžeš klidně dát ;-) Nevím, jak je na tom složení Ecoveru vs. ostatní přípravky, nicméně fakt je že Ecover testuje na dafniích a králičí krvi - to jsou ale věci, které mně osobně tolik nevadí - na živých "rozumných" zvířatech netestují (Ecoveru ale za to sebrali certifikát Vegan). Stázi, závidím Ti Weledu od Josefky a hlavně její výsledky :-D S pastou od Weledy jsi spokojená s kteroukoli? Kacenko, ad lávovka nebo jíl - jíl více vysušuje, ale podle popisu má vyloženě protizánětlivé účinky. Po jeho delším používání musím říct, že pro mě jsou na mytí srovnatelné. Catf tu sice psala, že by se jíl neměl používat denně, ale já se jím denně myji (nechávám ho působit jen malou chviličku) a nepozoruji, že bych se po něm víc mastila, mám pleť spíše normální, ale plus akné. Na masky mi přijde lepší zelený jíl, pokud se pupenec zachytí ve správné fázi, nepropukne v plné míře a celkem rychle se vyhojí. Masky z jílu si dělám max. 1x týdně na cca 5 minut. Na pudr Hauschka jsem četla v diskusích spoustu kladných názorů, ale osobní zkušenost s ním nemám (dílem proto, že jsem ho donedávna neměla jde sehnat, dílem proto, že není z nejlevnějších). Josefko, jak se prosím Tě přesně projevuje úžasnost rozmarýnového šampónu od Weledy? :-) Mají po něm vlasy objem? Taky mě Weleda nějak začíná lákat :-) (zatím od ní mám jen opalovací mléko). O Vánocích budeš muset platit za těžší zavazadla, jak tak vidím zájem o ten Aknedorm :-D
Odpovědět
no jo, hermi, koukám, že to zítra nebude zrovna nejlevnější nákup :-p snad tam budou mít ode všeho ty malinký balení, jinak se asi nedoplatím 8-)
Odpovědět
Takže Urtekram kryštál na mňa pôsobí len čiastočne, za tú cenu teda nič-moc. Celkovo som z prírodných deo mierne sklamaná, z 5, čo som vyskúšala, sa mi osvedčil len 1 (Lavera DeoSpray). Už ma prešla chuť skúšať, za tie prachy to nestojí. Teda tie deo určite nie. A krémy na tvár sa mi len kopia a kopia, v minulosti som niektoré používala na pery, asi v tom budem pokračovať 8-) Dnes som sa len vyčistila čisť. krémom od Hauschku a dala na to tonikum špeciál, žiadny krém... a lesk bol určite menší ako keď na seba niečo patlám... alebo skúšam len Alverde necht. odličovacie mlieko a tiež už nekrémujem.
Odpovědět
Ešte ako chválite rozmarín... mám rozmarínový šampón od Urtekramu (už druhý) a je super. Momentálne moje Nr. 1. Mám jemné vlasy, šampón dodáva objem... ale mne až od tretieho skúšania, takže to chcelo trocha trpezlivosti.
Odpovědět
Článek se načítá
lentilko a který jsi přesně zkoušela??? lavera, alva, weleda, santé? já se chci zítra na něco mrknout, tak ať vím, co nekupovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, ten sampon nadherne voni :-D .... ne, objem mym vlasum dal a mela jsemje takove hebke na dotek. No jestli budu platit za kufr plny Aknedormu, tak se holky nedoplati :-) ... 12 euro za 1 kilo nadvahy je docela vtipny. catf, nejak jsem nechtela verit, ze je to mydlo opravdu ze zluci, to ze zluc je "bile" dokonce i vim :-D, ale myslela jsem, ze to treba ma nejaky jiny specialni nazev 8-) :-D .... kazdopadne diky moc.
Odpovědět
Kacenka, alverde nechtíkové deo, logona nordic (sprej), urtekram krystal, weleda citrus (celkom sa dá), plus tá deo lavera, ktorá je celkom spoľahlivá.... ale pri týchto veciach je to tak, čo mne funguje, tebe nemusí a naopak
Odpovědět
lentilko, jasné :-) já mám radši ty kuličkový - u spreje mám pocit, že je to řídký :-) ale tys tu laveru měla sprej, ne? josefko: jestli je ta weleda zázračná a jinde se sehnat nedá, tak já toho beru celý kilo a těch 12 euro dám :-D :-D :-D
Odpovědět
Lentilko, ha, rozmarýnový Urtekram, píšu si! :-) Plánuji koupit nějaký šampón od Urtekramu, až mi dojde stávající Alverde henna+oliva, se kterou jsem celkem spokojená (což nebude hned tak, šampón používám jen 1x rýdně na bazéně), uvažovala jsem o aloe nebo růži, ale rozmarýn taky povedu v evidenci. Josefko, Sodasan má myslím nějaké mýdlo na skvrny, které není ze žluči (to jen jako info pro ty, kdo by měli se žlučí problém - ten jsem zpočátku trochu měla, ale protože nechci, abychom chodili flekatí, používám ho). Když už jsme u toho, zdá se mi, že žlučové mýdlo od Sonettu funguje líp než Denk mit z DM (chtěla jsem ušetřit, ale asi to bylo na nepravém místě - ale rozdíl není tak dramatický, jen skvny nepouštějí tak ochotně, musím víc drhnout). Kacenko, tak zítra dobře nakup :-D Jen tak pro zamyšlení - taky jsem spreje nepoužívala, připadaly mi málo účinné (řídké, jak píšeš) a nehospodárné (rozstříknou se i okolo a je otázka, kolik toho opravdu skončí v podpaží), ale Lavera mě přesvědčila - s kokos+vanilka mám dobrou zkušenost i v nejparnějším létě (krystal Urtekram jsem zatím nezkoušela, alemám to v plánu, krystal Balea celkem funguje, ale v létě bych si netroufla).
Odpovědět
kacenka, laveru som mala sprej, vyvodila som si, že to zloženie je účinnejšie ako u guličky (aj v popise na ich stránke sa píše, že sprej je "účinná péče" a gulička "jemná péče" alebo tak podobne) hermínka, ak to môžem porovnať, tak s Urtekramom mi dlhšie vydržia vlasy nemastné ako s olivovým Alverde... a celkovo mi lepšie sadne. Inak aloe alebo ružu by mohli mať vzorku v obchode. Mám doma nejaké, ale nechávam si ich na dovolenku ;-)
Odpovědět
že bych teda zkusila sprej?? holky vy mě ukecáte :-D účinná péče zní ale líp, tak možná... zas ale nemám moc ráda, když deo hodně voní, tluče se mi to s parfémem, tak bych chtěla něco neutrálního, nebo málo voňavýho, lavera má hodně výrazný vůňě - kokos, vanilka, limetka.. co mléko a med??
Odpovědět
kacenka, to je príjemná vôňa, ale ako som to voňala v obchode, mala som taký dojem, že dlho nevydrží ;-)
Odpovědět
ja jsem nejspokojenejsi se sante krystalem..akorat se mi uvolnil ze dna, takze ho nesmim moc naklanet.. s deo kulickou lavera jsem spokojena tak na 80%..velkou zatez taky nevydrzi..zvlastni je, ze kdyz jsem stridala kulicku a krystal, tak mi prislo, ze kulicka vydrzi vic a pak jsem ji pouzivala cely tyden a ukazalo se, ze neni uplne stoprocentni..takze to zas budu prostridavat.. herminko, souhlasim, ze zlucove mydlo z DM neni nic moc..takze vyzkousim ten sonnet nebo neco jineho..nejvetsi problem mam s manzetama u kosil..nevim, co s tim m dela, ale jsou uplne cerny ]-( s tim tuzidlem alverde se to fakt nesmi prehanet, jinak to vlasy hrozne zmasti..to mi rikala segra, kdyz si ho do vlasu dala to klasicke mnozstvi josefko, a ty mas rozmarynovou weledu sampon? ...uz abych si to zacala zase psat.. :-D
Odpovědět
mám ještě poslední dotaz před velkou koupí - máte holky s tím Hauschkou na akné zkušenost? Já vím, že je to co pleť to něco jinýo, ale josefka psala, že jí laera nepomohla a mě pak taky ne.. tak aspoň inspiraci :-)
Odpovědět
josefko, jak jsi sem davala ten link na oleje..nevis, jestli topvet prodava v plastu nebo ve skle?
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja mam tiez rozmarin sampon od Weledy a je fajn, ale na moje odfarbene vlasy si stale musim najst nieco vhodnejsie, alebo polavit na narokoch na prirodnu kozmetiku. Myslim,z e ten rozm. samopon je idealny pre jemne vlasy, ale ja mam suche z farbenia, takze potrebujem si k nemu dat balzam a ten Weleda nema ]-( Inak ak by ste mali baby zaujem mozem Vam tiez doniest Weledu dermalotion (aknelotion) ale tu maju len pletove (nie cistiace!) mlieko, cistiaca emluzia sa da zohant len v VB. Pridem na SK okolo 11.11 a budem v BA x-) jupiiiiiiiiiiiiiiiiiii lentilka a skus vyskusat salviovy sprej Weledu, salvia prirodzene zabranuje proti poteniu, mozno ti pomoze, ja by som si ju asi davala v kombinacii s deokrystal. Zdar Weleda! :-D :-D :-D inak od vikendu ideme na druhu fazu detoxikacie. =-) Manzel to dodrzuje este prisnejsie ako ja :-D ale zostavame najma v rovine stravy. Vyzivove doplnky velmi neriesime a ani akupresuru, reflexologiu, trochu aromaterapie, co nakvapkam sem tam do aromalampy, meditacie a sport tak isto ako predtym josefko nevies kolko by stalo zaslanie samponua balzamu od Weledy z Irska do Belg? :-N
Odpovědět
Josefko, ty a ajurvedsky caj? Hmmm :))) Ja jsem zkousela tu indickou hlinu dvakrat. Vzdycky jsem po ni mela plet krasne hladkou, nevim co to vlastne dela? Tak doufam, ze to bude taky hloubkove cistit a nebudou se delat ty cerny tecky... Jinak jsem vcera byla v te zdrave vyzive a prislo mi ze tam od te weledy zas toho tolik nemaji. Tak jsem zatim nic nekoupila. Chtela jsem neco na vlasy, to vubec, pak jeden krem, ale to mam zase jeset olejicky tak to ted nepotrebuju. Aspon jsem koupila nejaou drogerii - ecover na nadobi a cosi jineho na prani (davat pres 150Kc za kilo prasku, s tim uz by me asi pritel vyhnal :))) Vcera jsem prala rucniky, tak jsem dala do avivazovy prihradky podle catf vodu s octem a eterakem (myslim ze to byl destny prales :), ale pradlo mi mezitim zmoklo, tak uvidim co me doma ceka :)))
Odpovědět
Lentilko, Ty jsi tedy detektiv - "účinná péče" vs. "jemná péče" :-), vůbec bych na to nepřišla, ty marketingové kecy výrobce obvykle nečtu :-D Možná na tom něco bude, i když mám ten dojem, že ve složení je snad rozdíl jen v tom, že kulička neobsahuje alkohol (tj. je jemnější, ale protože alkohol má i desinfekční účinky, může být sprej účinnější), mám doma kuličku i sprej, zkusím to porovnat. Kacenko, ani sprej verbena+limetka (a bohužel ani toaletka) nevydrží dlouho vonět (citrusové vůně obecně nejsou moc trvanlivé). Catf, tužidlo Alverde mi vlasy nezmastilo ani v tom větším množství, ale jsem zvědavá, jak bude účinné množství menší. Topvet má oleje v plastu, pokud vím.
Odpovědět
kaculienka, na rucniky jsou potreba alespon 4 lzice octa..my mame takove ty hodne tluste a ted davam 5 kapek eteraku ke kazdemu prani...ja susim doma, tak nevim, jestli se venku vune nevyvetra a neodpari.. jinak jsem si udelala domaci potpouri..dostala jsem kytku ruzi, tak jsem si po uschnuti ustrihla kvety, dala do melke misky, posprejovala vodou a pokapala pomerancovym eterakem..smes suche ruze a pomerance je moc prijemna..do mensi mistnosti jako treba koupelna nebo wc je to pekny :-) vcera vecer jsem si aplikovala kuru hauschka na noc..nenamazala jsem se po umyti jejich kremem vubec nicim(ani na oci)..oni pisou, ze po 20-30minutach po myti, kdyz clovek citi, ze se mu napina kuze, ze se to zase samo zpravi..kuze si vyprodukuje sama, co potrebuje...ja mam extremne suchou kuzi a bylo to kupodivu v pohode..takze tento tyden se nebudu na noc mazat...nejak mi ten hauschka pristup vrtal hlavou, tak jsem si rekla, ze to zkusim..no uvidim, co se stane za tyden ;-)
Odpovědět
ja jen na rychlovku :-D kacenko, jestli chces kouit hauschku na akne, tak urcite ten pletovy lej (taky se prodava male mnozstvi) plus jsem k tomu pouzivala cistici krem a specialni tonikum..na me to funguje dobre (weleda sice o hodne lip, no ale cekat zas do prosince :-D) ad lavera kulicka a spray - na me pusobi lip (dele vydrzim se necitit :) ten spray..a jako nejsilnejsi vune je kombinace vanilka/kokos (mam zkusenost se vsemi)
Odpovědět
catf, jsem rada, ze udelas pokusnyho kralika za me, ja tech 20-30min vydrzet nedokazu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dobre rano, vy snad ani nespite :-). Vcera jsem zkusila zeleny jil - rozmichala jsem ho ve vode a dala k nemu par kapek sipkoveho oleje. udelala jsem si masku na oblicej - ale nenechala jsem ji vic jak 5 min a umyla jsem si s nim zada (nahore na zadech se mi taky delaji nejake brebery) a dekolt. Po umyti jsem se namazala sipkovym olejem a do vlasu dala dynovy olej a na telo kokosak. Rano jsem mela plet docela dobrou a hladkou - dokonce jsem mela jednu zanicenou breberu na spanku a dneska to nevypada tak hrozne (nastesi je ale stejne pod vlasy). Zada byla rano necekane dobra - kez by. Rano jsem si namasirovala celusku olejem s hroznovych jader s rozmarynovym eterakem. Tohle budu zkouset tyden a uvidim.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?