Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf mne to pripada ako jedna pani povedala... Nehovorim, ze pani predavacka sa do veci nerozumie, ale urcite kedb Weleda klamala pri uplnej deklaracii zlozenia, nedostanu jej vyrobky BDIH certifikaty a tiez rozne ocenenia x-)
Odpovědět
juju, prohledla jsem si slozeni weledy a uz tomu zacinam rozumet..mas pravdu v tom, ze weleda uvadi slozeni vsech vyrobku...maji mesickovy, rakytnikovy, ruzovy olej a dalsi... ve slozeni je ta hlavni a cenna ingredience uvedena az treba na tretim nebo ctvrtem miste...po mandlovem, jojobovem, slunecnicovem, sezamovem oleji...atd. ...to znamena, ze pri porovnani s primaverou, kde je 100% ta cenna slozka...jsou tyhle oleje mene cenne a vlastne v nich neni uvedeno, jake mnozstvi cenne latky obsahuji... takze chapu, co ona mela na mysli..to znamena, ze je potreba si rozmyslet, jestli chci investovat do 100% rakytnikoveho oleje(davam priklad) a nebo do oleje, ve kterem nevim, kolik rakytniku je... ...na druhou stranu je tu otazka, jestli treba smes oleju nebude pro danou plet lepsi nez 100% jedne ac cenne slozky..nevim, jsem teprve na zacatku zkoumani a zkouseni.. takze vom fass muze byt pravdepodobne resen podobnym zpusobem jako weleda..vzhledem k te cene, kterou za to uctuji.. no napisu jim email a uvidime, co z nich vypadne
Odpovědět
jeste bych k tomu dodala, ze arasidovy olej uvedla jako jednu z moznosti redeni drazsiho oleje..vedle sezamoveho a slunecnicoveho..pokud si dobre pamatuju.. myslim, ze jojoba, mandle a merunka uz jsou povazovany za hodnotnejsi oleje samy o sobe
Odpovědět
Ono je to asi dost individualni a mozna je nekdy lepsi zkusit nejdriv to levnejsi a kdyz to nepomuze, tak jit do toho drazsiho a kvalitnejsiho. Ale podle toho, co pises se pani z greenwave asi vyzna, takze si taky pockam, co rekne na ty vomfass oleje :-) kazdopadne si tam taky necham poradit, kdyz vam taky dobre poradila ;-) porad ted brouzdam na netu a hledam co nejvic info o vsech moznych prirodnich latkach na akne, kremech a tak... o ty knizce jsem slysela, kdyz na me by sla asi aplikovat cela, pupence jsou bouhuzel vsude :-S
Odpovědět
Profilova fotka
dnes som bola v L'Occitene pozerat "bio" parfemy a maju: kosatec, jasmin, nerolli, myrtha a ceder (ten je idealny pre muzov - moj manzel bude pisat jeziskovi aby mu ho priniesol pod stromcek :-D ) pozerali sme zlozenie, nie je cisto 100% bio - boli tam nejake 2-3 prisady, ktore neboli bio, ale boli dost na konci a mozno nie su az take skodlive. Ale kedze ja tie latky neovladam naspamat :-N tak neviem povedat, ci by boli prijatelne alebo nie. Porovnala som to zlozenie s inym parfemom a ihned to udrelo do oci, ze je to nieco "ine". Tak skuste si to omrknut. Navyse ta rada dostala nejake ocenenie roka 2008. ;-) Teraz zavadzaju novu olivovu radu aj ecocertifikatom (uz maju aj nieco levandulove) tak sa tesim. Tu je link, ak by ste si chceli pozriet http://fr1.loccitane.com/FO/Catalog/C... a kupila som dnes detsky weleda krem so zinkom, tak budem skusat a poreferujem.
Odpovědět
Juju, tak to som zvedavá, ako ti krém sadne - verím, že dobre ;-) Posledné dva dni sa ním na jednom mieste usilovne musím mazať tiež ]-( , ale u mňa sa tí bubáci takmer vždy objavia po nejakom predchádzajúcom silnom rozrušení, ktoré ale z nejakého dovodu v danej chvíli nemožem ventilovať - tak si telo nepríjemné myšlienky vyventiluje aspoň takto, no... Inak nemáte niektorá náhodou skúsenosť s tými roll-onmi z Primavery: http://www.primavera-bio.cz/kategorie... ? Ako dlho tá voňa vydrží? Neuveriteľne ma lákajú a krásne voňajú, ale nejako ma stále odrádza cena... Prípadne s deo sprejom Ruža od Lavery?
Odpovědět
alilia, ja mam zatim jenom ruzove drevo eterak od primavery, ktery jsem si dala do psenicneho oleje z vom fass a natiram si ho na telo a m do vlasu..vlasy mu po tom krasne voni a na tele to voni jemne...a to jsem tam dala jenom polovinu kapek v rozmezi, co je doporucene...nicmene, jestli maji tester, tak to radsi nejriv zkus, at nejsi zklamana..
Odpovědět
catf, tys olejova kralovna, koukam :-D ad l'occitane, ja bych tam nekupovala nic, jak uz jsem psala, nebavi me zkoumat,co ma ci nema ona znacka opravdu prirodniho a u kterych vyrobku si na to jen hrajou a matou lidi (vetsina z nich si totiz mysli, ze maji vsechno prirodni prece :-p), takze tohle ja nehodlam podporvat, nemaji moje sympatie.. ad weleda pro opruzene kojenecke zadky :-D nevidim zadne zlepseni, ale ani zhorseni..nevim (pouzila jsem ho jen jednou pres noc), na me pusobi spis ten olej od dr.houschky..no, mam tu malinkou tubicku, jeste casem urcite vyzkousim :)
Odpovědět
jo stazi, me to docela chytlo..ja jsem totiz zjistila, ze zkoumanim oleju a eteraku do detailu mi pomaha ve vybrani spravnyho kremu na oblicej, samponu atd atd.. co ty to ted mas na oblicej za olej..je to ten regulacni? a to si mazes po celem obliceji a uz nic na to nepridavas? v gw mi dali tenhle regulacni olej otestovat, at si to aplikuju po vycisteni pleti(hauska kremem) na den a uz nic na to(ac jsem si na obalu precetla, ze pro nemastnou plet je potreba to smichat s jejich fluidem)...na mastne celo je to logicky ok(ale stejne to mixuju s psenicnym olejem, aby mi to zase celo moc nevysusovalo), ale na zbytek moji suchy a citlivy pleti teda rozhodne ne, takze proto se chci o tom sama co nejvic informovat, abych byla schopna rozeznat,kdyz mi nekdo blbe radi ;-) ted se rozhoduju, jestli si poridim logonu pure(a nasledne aloe), weledu mandlovou radu(a pak kosatec) nebo laveru basis a pak aloe..docela tihnu k te logone, i weleda se mi zda dobra.. taky me zaujal od logony myci krem Bílá Lavaerde Lotosový kvet a sampon bambus..ted jsem pouzivala laveru mango na barvene vlasy, ale vzhledem k tomu, ze uz jsem v poslednim stadiu a potrebuju jit na barvu, tak mi vlasy hrozne masti(musela jsem si vypujcit od m alverde briza a salvej..) petuli, ten evening primrose oil je ta pupalka..pokud jsem to dobre pochopila,je to vlastne druh petrklice, ktery kvete snad jen 20hodin a olej se ziskava ze seminek...docetla jsem se, ze je to dobry na dermatitidu a ruzny projevy kuze jako ekzemy apod..treba i pri reakci kuze na zlato, nikl atd..coz ted treba resi muj m se snubakem...takze mu to misto mazu pupalkou a davame si jednu lzicku oleje denne..je to teda ale narocny..dam si lzicku do pusy a hned to splachnu ovocnou stavou,jinak bych to neprezila :-D..chce to jist rano, aby si pak clovek mohl vycistit zuby :-D
Odpovědět
juju, k tem parfemum a bio produktum l´occitane..uvadeji oni nekde seznam ingredienci? tady jsem nasla zajimavej web, kde jsou abecedne uvedeny prisady, ktery se pridavaj do kosmetiky..je to teda v aj..clovek si muze overit, jestli se jedna o syntetiku nebo prirodni vec.. http://www.albabotanica.com/?id=151&s...
Odpovědět
Profilova fotka
L,Occitane neuvadza nikde prisady, ja som ich tiez hladala, ale nikde nic :-| ale oni oznacuju tie vyrobky co su bio certifikatom ecocert alebo bio v ovale catf ten odkaz je super! 8-) inak ak mas mastnu plet neodporucam Iris hydratacny krem, radsej ruzovy hydratacny od Weledy. Iris je mastny. Ale pletova voda Iris je fajn.
Odpovědět
juju, zkus napsat do greenwavu, at ti napisou vyrobce tech parfemu, co maji krome florame..urcite je to nejaka francie, coz by u vas melo byt k dostani...cenove jsou stejne jako l´occitane jinak ecocert certifikat je v pohode..to bio asi ne uplne..otazka je, co oni povazuji za bio..mohly by se tam vyskytnout nejake synteticky konzervanty aj.. s tou weledou je to zvlastni, protoze mandlova by mela byt dobra na stabilizaci pleti a pak doporucuji iris jako hydratacni peci...ruze uz je pro zralou plet..ovsem je fakt, ze iris obsahuje jojobovy olej, ktery je tezsi a doporucuje se mixovat s lehcim olejem a ruze obsahuje krome tezsiho ruzoveho i mandlovy, ktery je lehci...juju a ty mas jakou plet?
Odpovědět
Článek se načítá
jeste jsem zapomnela dodat, ze mam ten ruzovy ocni a je mastny ale uplne lehoucky a pekne se vstrebava.. :-)
Odpovědět
ja som používala mandľový pleťový krém od Weledy na noc... a bol úplne super, ráno som mala nádherne hodvábnu pleť x-) . Na noc sa dá vlastne použiť kadečo, lebo je to jedno, či sa človek leskne... ale horšie je nájsť si vhodný krém na deň. Aspoň pre mňa ;-)
Odpovědět
a tiež musím súhlasiť s juju, že kosatcový hydratačný krém podľa mňa mastný, a o tom nočnom už ani nehovorím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf ono myslim, ze uz vela bab sa nechalo zlakat tym, ze kosatcova rada je hydratacna a kupili si ju a boli nemilo prekvapene. mne to pripada naopak. Ze kremy ruzove su lahsie a kosatcove tazsie. Myslim, ze to potvrdi kazdy kto ma s nimi skusenost. Nie som vsak odbornik ako ty ;-) na prisady a tak neviem to z tohto hladiska posudit, ale v praxi je to akoby naopak. k tomu certifikatu bio, co pouzivaju v Loccitane, tak to je ozajstny medzinarodne uznavany certifikat tak ako ecocert, BDIH a pod, takze nie je to len ich vrdenie, ze je to bio. S tymi parfemami je to tazke lebo tu si ich mozem objednat ale nemaju testeri, ale nechcem kupovat nieco, co mi bude smrdiet, tak asi mi ostava len LOccitane. na SK maju farfalle aj v parfumeriach? lentilka mne velmi vyhovuje ruzovy hydratacny na den. Vobec sa po nom neleskem a mam mastnu plet. po 28 rokoch som si nasla svoj denny krem :-D
Odpovědět
lentilka, prave ze v noci se plet regeneruje a melo by se dbat na to, cim se clovek namaze..treba hauschka hlasa, ze by se nemelo na noc pouzivat nic..jejich moto je vylozene, ze pokozka by mela byt schopna se postupne zregenerovat sama..proto moc nerozlisuji typy pleti.. na druhou stranu treba logona a lavera maji na noc hutnejsi kremy..zatim nevim, co si mam o hauschka filozofii myslet, zda se mi, ze pro problematickou a mastnou plet je to idealni kosmetika..a clovek si musi poridit celou radu, aby to melo smysl.. ja mam suchou citlivou plet s t zonou...nejvetsi chybu, co jsem delala, bylo cistit si oblicej mydlovymi prostredky ..ted si ho myju cisticim kremem a ten rozdil je po dvou dnech uz dost znat..ja myslim, ze mne by ta kosatcova rada asi vyhovovala, protoze mastnou plet nemam.. juju, cim si oblicej myjes? co se tyce toho l´occitane..zkus jim napsat, aby ti poslali seznam ingredienci...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja si myslim, ze to je celkem rozumne, co rika ten hauschka. ja si treba na noc nedavam zadny krem, jen vecer plet vycistim (plet. mlekem - mam weledu mandlove a jsem s nim spokojena, a pl. vodou) a necham pres noc "dychat", vzdycky mi to bylo nejak intuitivne prijemnejsi. :-) catf, jeste k oleju - docetla jsem se v letaku saloos, ze "hroznovy olej jako jediny z rostlinnych oleju ma byt pouze rafinovany" =-) To ale pak asi postrada smysl, kdyz je rafinovany, tak asi uz neobsahuje ty priznive latky, ne? a je to vubec tentyz olej jako ten z hroznovych seminek? Uvazovala jsem o nem, ze je takovy lehoucky, ale ted nevim. A u mandloveho oleje tam zase pisou, ze se hodi na suchou kuzi. Coz by asi pro me nebylo. Jak jsi psala, ze mas suchou kuzi s T-zonou - to mam ja asi taky, ale sussi opravdu jen tvare, celo se mi docela masti a kolem nosu mam rozsirenejsi pory... a nejak porad nevim, co na takovou kombinaci vymyslet :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jeste se chci zeptat k olejum na vlasy - k henne jsem pridavala olivovy, ted vaham mezi olivovym a kokosovym - myslite, ze muzu kokosovy pridat do hennoveho zabalu? a dela ty bezbarve regeneracni henny i nektera z tech prirodnich znacek? ja mam zatim jen tu "obyc" z dm, na tu jsem zvykla, ale chtela bych uz pristi zabal nejaky vic koser:-)
Odpovědět
Ninouche, na netu jsem našla toto: "hroznový olej je jeden z mála olejů, který má vyšší biologickou hodnotu jako rafinovaný". Bohužel teď nemám doma Praktickou aromaterapii od Novákové a Šedivého, z té hodně čerpám, podívala bych se, co o něm píšou oni. Ještě uvidíme, co na to řekne Josefka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
diky Herminko, to uz je ted z druheho zdroje, ale na Josefku pockame:-) stejne se ji chci pripomenout s protiplisnovou dietou, ale nejak se tu mijime :-( :-)
Odpovědět
ninouche, s tim hroznovym olejem jsem se ted docetla to same v knizce aromaterapie..doporucuje se michat s vyzivnejsim olejem..zajimave je, ze ve vom fass maji na netu dva druhy tohoto oleje..a jeden z nich je uvedeny jako lisovany za studena..coz je zvlastni...nicmene, ja jsem jim psala email, at mi potvrdi, ze jejich oleje jsou 100% a ne nastavovane mene hodnotnymi..a jestli mi odepisou, tak se jich rovnou zeptam na ten hroznovy..
Odpovědět
Profilova fotka
catf na umyvanie pouzivam zeleny il, alebo face gel (nejaka holandska bio kozmetika) a docistujem weleda mandlovym mliekom. ozaj catf si spominala ze sa ti rychlo mastneju vlasy. Mne tiez, umyvam si vlasy kazde rano a neriesim to a aspon sa citim cista, ked sa rano cela vydrhenm :-D
Odpovědět
ninouche, ja kdyz se odlicim tim hauschka kremem, tak mam za par minut hned suchou kuzi kolem rtu a pak kolem nosu..uplne me to simra, takze se namazat musim..proto si nejsem jista, jestli mi tahle teorie vyhovuje a jestli bych riskovala koupit si vsechny jejich produkty..nerada bych pak zjistila, ze to opravdu neni pro me :-( jeste k tem olejum...hroznovy se hrozne dobre vstrebava a je nemastny, takze v tom je jeho vyhoda...na druhou stranu, cim dal vic ctu o olejich, tak se presvedcuju, ze je potreba oleje mixovat..ze neni uplne mozne pouzivat jenom jeden olej..vetsinou se jako zaklad pouziva jojoba nebo mandle a do ni se primichava psenicni, pupalka, ruze, avokado, sipek apod..protoze ty maji specificke vlastnosti na vlasy se doporucuje avokadovy nebo kokosovy olej..josefka psala, ze olivovy ji vlasy hodne zjemnil a byly rozlitane..ona zkousela a byla spokojena s jojobovym a rycinovym taky jsem se dozvedela z knizky, ze na mastnou plet je dobry olej z liskovych orisku(taky maji ve vom fass) jinak jsem zasla do lekarny a zeptala se tam na prazdne lahvicky..a da se poridit za 7kc 25ml lahvicka se sroubovacim vickem..takze idealni na oleje..josefka dneska zjistila, ze ve vom fass je 100ml minimalni koupitelna davka... herminko, vsimla sis, ze logona ma myslim novy myci krem na vlasy? docela me to zaujalo...jaky je ten ayjuvedersky sampon?
Odpovědět
juju, vlasy si myju kazdy den..takze ted hledam hodne setrny sampon..zrovna jsem psala, ze logona ma jeden, co me zaujal x-) jestli si tim zelenym jilem myjes oblicej denne, tak to nedelej a mydlovym gelem uz vubec ne..nech si jil na masku max. jedenkrat tydne smichanou napr. s mandlovym olejem(ja mam takhle lavovku od tautropfenu na hloubkove cisteni jednou za cas)...jil hodne vysusuje a plet si pak vytvari extra maz, aby se znovu namastila..ja mam dobrou zkusenost s mycimi kremy..diky tomu jsem si zredukovala za par dni mastne celo tak o 80% procent x-) fakt jsem si toho ted hodne precetla a nejhorsi je se snazit plet "poradne" cistit(coz jsem delala cely zivot)..tim se odstrani veskery ochranny film a pokozka se snazi s tim bojovat a produkuje vic a vic mazu.. taky me napadlo, jestli moje hrozne suche rty a citlive kuze kolem rtu nejsou zpusobene tim, ze si cistim zuby chemickou pastou, ktera obsahuje SLS...takze pri nejblizsi prilezitosti musim koupit prirodni pastu...mate nejake tipy na dobre pasty? preferuju, kdyz je osvezujici peprmintova apod. :-)
Odpovědět
Catf, myslíš ten bílý mycí krém lotosový květ? On je myslím z kaolínu, že? Za sebe ale musím říct, že je mi sympatičtější prášek, který si namíchám sama - hlavně proto, že jsem si odsledovala, že když vlasy umyju čerstvě připravenou lávovkou, vypadají mnohem líp, než když jsem si třeba připravila dávku na 2 mytí. Taky si myslím, že prášek vyjde levněji. Ale Ty zas nejsi na to "patlání", co? Ale když si teď hraješ s oleji, možná Ti to už bude bližší, ne? ;-) Ajurvédský šampón chci dnes zkusit podruhé, minule jsem trochu udělala blbost, že jsem tu lahvičku vyplachovala a znovu dávala na vlasy, tak to nebylo tak koncentrované, a z výsledku jsem nebyla moc nadšená (vlasy byly jemnější, ale lesk jako z reklamy). Tak ještě uvidíme :-), v každém případě mu dám ještě několik šancí, taky ho chci zkusit smíchat s lávovkou.
Odpovědět
catf, jaktoze neslavis?! ;-) seznam je skvelej, diky :) ten hauschka olej pouzivam na krem (driv jsem ho davala jenom samotny na plet - po navlhceni vodou, ale to opravdu vysusovalo a ja mam jinak zbytek pleti suchy i tak, takze jsem presla k planu B :) rano si ho davam na ruzovy krem - pouze bodove - potupkam si jim jen krizova mista a vecer to same - namazu se kremem smichanym s jinym olejickem/dam si pres noc masku a na to zas lokalne aplikuju dr.hauschka olej..to mi pomaha nejvic.. juju, ja to u tech parfemu chapu a tady ten certifikat nezpochybnuji (ecocert-tenhle certifikat je urcite vporadku), ale nelibi se mi jejich celkova strategie, u ostatnich produktu tohle nemaji a hresi na to, ze se stejne nekdo nachyta..stejne tak si nebudu nic kupovat u kiss my face, nobilis..atd..maji mit vsechny produkty ok a nejenom neco, ja proste davam prednost jine znacce..ale jestli nemuzes sehnat jiny vic prirodni, bude samozrejme tenhle lepsi, nez to co pouzivam napr. ja, to nepochybne :-D jinak filozofie nechavat plet na noc bez niceho mi silne nevyhovuje, potrebuju se promastit :) jak mam hauschku rada, v tomhle si asi poradit nenecham..jsem pak taky preschla :-D at se odlicim/umyju vecer oblicej cimkoli ninouche, ja jsem spis pro kokosovy olej na vlasy (ale to je jen subjektivni, nemam argumenty proc by to melo byt lepsi, jen mi to je prijemnejsi)
Odpovědět
Profilova fotka
catf ak zozenies nejaky dobry sampon, tak daj vediet. Mne sa celkom paci Urtekram a Weleda (ako inak :-D ) len ku nej mi chyba nejaky kondicioner. My pouzivame Aleodent zubnu pastu a je vyborna. Inak mne sa plet nemasti, ani nevysusuje po sucasnej kombinacii pripravkov, tak to nebudem menit. ;-) ale dakujem za radu
Odpovědět
herminko, je to ten lotos..akorat na jejich netu neni slozeni, akorat tento marketingovy tahak: Minerální mycí zem bez tenzidů je vhodná při citlivé a suché pleti, stejně jako při jemných a slabých vlasech. Mycí zem je obzvlášť jemná, nedráždivá a myje bez ovlivnění ochranného kyselého filmu nebo pH hodnoty pokožky a bez narušení přirozeného ochranného filmu vlasů. http://www.biobeauty.cz/shop/themes/k... stazi, vsak ja slavim, i kdyz ted uz mam dost :-D ..s tim hauschkou mam stejne zkusenosti, proto si nejsem jista, ze bych do nej sla kompletne.. juju, diky za tip na pastu :-)
Odpovědět
Catf, musím říct, že i po druhém mytí ajurvéďákem mám smíšené pocity :-| Opět lesk jako blesk, ale vlas yod hlavy zplihlé, v délkách celkem fajn. Příště ho zkusím s lávovkou a uvidíme :-) Taky mám občas problém se suchou kůží okolo pusy, takže z chemické pasty to nebude, ale připadá mi, že v poslední době mi to spustila pasta Supirivicky, která je jinak hodně fajn (amoje favoritka), ale mohl mi to podráždit ten pepř v ní. D8le jsem spokojená s pastou Sumudu, Logonou, Ayucare (ta dost připomínala klasickou pastu), Lavera taky nebyla špatná. Celkově vzato, až na Urtekram jsem byla spokojená snad se všemi pastami (u Urtoše mi vadilo, že nepění - na tělo a vlasy pěnění nepostrádám, ale u zubů ano :-)).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?