Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
anastazie: :-D :-D no to by mi asi pomohlo, jenze mně by se ofina nekontrolovatelne vlnila a pritelovi s ofinou pripominam jeho matku :-x
Odpovědět
hermi, ale jo, jenze ja to mam rada vetsi a cestou, truhlarska uz je par metru za palladiem :-D :-D asi myslis staronovy obchod byvale albio? do truhl.nechodim, pac tam prave byvalo albio a casem tam bylo zbytecny chodit, zrusili restauraci a omezili nabidku..takze jsem tam dlouho nebyla, predpokladam tedy, ze tam tezko bude konkurencni obchod, tudiz se jen prejmenovali asi.. ale nabidku tady mame uchazejici (jako ve srovnani s jimymi castmi cech, nemyslim tim se zahranicim), to jo :)
Odpovědět
princez :-D rosi - pokavad nejsi echt kudrnac, tak ji promastit nebo pouzit zehlicku (zbytek vlasu mam taky vlnity krom ofiny..)
Odpovědět
Stázi, asi jo, v Praze jsem už rok nebyla, jen jsem o tom obchodě slyšela. Albio zrušilo tu restauraci? To ani nevím :-. Princez, jojo, lávka, dálnice... Chodov znám velmi dobře, bydlela jsem kousek odtamtud na kolejích (jako vysokoškolských, ne vlakových, když už je řeč o D1 :-D), to centrum je tam tak poslední 3 roky, předtím tam celkem chcíp pes. A vůbec si teď uvědomuji, jak se "bio a přírodno" rozmáhá, před těmi cca 3 lety jsem sestře vozila biozeleninu z Prahy, protože u nás skoro ještě nebyla k mání...
Odpovědět
stazi: covece, do toho mozna pujdu, dneska jsem se koukala na xichtik a rikala si, ze bez kropenatýho čela to jakž takž ujde 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
zinkova Weleda? =-) co to je? ako ze o tom neviem? :-D :-D lentilka mne pomohla ruzova sada a dermalotion od nemenovanej kozmetiky x-) a po mesiaci som "vysadila" make up a teraz som na tom tak ze len pouzivam sem tam korektor. a s akne a mastnou pletou som sa trapila a bojovala 4 roky! :-S inak na problemovu plet pomaha citron, levandula a tee tree oil ako bolo spominane ;-) ozaj a ako sa chova zahustovacia spirala od Hausku? =-)
Odpovědět
ahoj, tak jsem si koupila šampon lavera - ten červený regenerační na suché vlasy a pvní dojem super, ještě scháním v našich končinách nějaký te olej,ale nemůžu sehnat
Odpovědět
Profilova fotka
Vidím, že se tu opět probírá pleť po vysazení HA. Já jsem na tom teď taky bídně - 1 beďar zmizne, další 3 naskáčou 8-( . Já na ně používám krycí tyčinku Lavera - tu mátovou young faces. Je se zinkem, kryje celkem dobře, ale vždycky si máznu na pupenec velkou vrstvu, nechám nějakou dobu jen tak a až pak rozetírám. Když jsem ho roztírala hned, tak mi asi všechno zůstalo na prstě, protože to nic nepřekrylo. Pak jsem se uchýlila k pudru - chemickému :-( . Používám od Manhattanu antibakteriální - ten je taky se zinkem a je super. A teď poslední 2 večery jsem si zkusila dát na pupence med (prý má poháhat). Ráno se mi to zdálo lepší, ale nevím, jestli jsem si to jen vsugerovala, že to pomůže nebo to fakt pomohlo :-N
Odpovědět
ufmmmm, než jsem to přečetla :-) rosi, lentilko, to jsme na tom asi tak stejně :-( a je fakt, že mě to pěkně štve!! Člověk se pomalu stydí jít ven, když je to akutní stav, puberta dávno za mnou a na obličeji probíhá třetihorní vrásnění... Trápí mě už tři roky a na zázraky jsem rezignovala. La Roche Posay jsem používala 2 roky a z chemický kosmetiky to bylo asi to nejlepší, co jsem zkusila (a že toho bylo!!!), ale neuzdravilo se to úplně. Někdo psal, že má Chlorellu, ta mi taky nepomohla - jen mě trošku víc nadýmala, to byl jedinej efekt :-D :-D :-D teďko mám na zažívání Laktobacily od GS a nemůžu si je vynachválit!!! Všechny možný vitamíny jsem zkoušela od A až po železo, zinku dávky a taky nic :-| Teď jsem si koupila Laveru Young faces, ze začátku se mi zdálo, že super, dva dny se neobjevila žádná sopka, teď už mám zas na pravý tváři obvyklý 3-4 Mount Everesty, tak asi nic. Příští středu hodlám jet do Prahy, navštívit Greenwave a vomfass, nechat si tam pěkně poradit a nakoupit jíl a hroznový olej. Pak uvidíme, co to udělá... Ale pořád mám tak nějak pocit, že řeším problém "zvenku", když je "uvnitř" - ale tam taky nevím, co by mohlo být za problém, hodně piju, zdravě jim, cvičim, nekouřim, spim, stres nemam zas až tolik... ach jo... :-(
Odpovědět
Juju, myslím, že "zinková Weleda" je toto:http://www.kosmetika-eshop.cz/Weleda/Weleda-Mesickovy-kojenecky-krem-75ml-spolehliva-ochrana-a-pece-v-oblasti-plenek_g111.html , teda ten ich krém proti opruzeninám. Obsahuje oxid zinočnatý, ktorý pleť jemne vysúša. Tiež si pravidelne kupujem to malé balenie (stojí cca. 4O kč a vydrží mi aj mesiac a pol) a na noc všetkých ošklivákov, resp. preventívne celú tvár natieram. A do rána je pleť väčšinou už znovu pekná 8-)
Odpovědět
rosi, jestli ti samozrjeme ta ofina ale slusi :-D kdyz jo, tak neni co resit :-D ja taky polovici pripominam nekoho nemileho s ofinkou (ale kdyz jsem doma, tak si ji sepnu - jednak, aby to celo aspon chvili dychalo a kdyz to teda nemusi, stejne me vetsinou vida doma a venku to prezije)..dela to dost, pak ma clovek tecku uz sem tam nekde, takhle to byla obrovska plocha s tim celem (i kdyz me ted po par mesicich se to presunulo na bradu a to uz neudelam nic :-D), ale na ofinku jsem si zvykla a necham si ji (mch. i pro jistotu :-D) lentilko, me josefka priveze tu weledu, takze jsem zvedava, pak poreferuju..tu radu jsi uz zkousela? skafi, tak to je fajn :) hermi, restaurace je zrusena dlouho..ja myslim, ze to slo do kopru od te doby, co zemanova albio prodala..jestli se potom novi majitele o to zacli blbe starat (malo a spatny vyber atd.), nebo je i vetsi konkurence..nevim.. kacenko, ty laktobacily maji prave pusobit i na plet, je to tam nejak propijene s tim zazivacim traktem :-) a laveru matovou jestli myslis (krem), jsem taky po par dnech vyhodila..a ty to mas taky po HA? alilia, diky :) na tenhle tip cekala urcite nejen juju :-D
Odpovědět
Profilova fotka
alilia dakujem, po vyplate si ho ihned pojdem kupit. a potom budem mat plet ako babatko x-)
Odpovědět
Článek se načítá
stazi: jj, jenze ja ty hormony musim brat i ted :-( vlastne uz naporad, takze to bude asi zpusobeny tim...
Odpovědět
Holky, tak verim, ze vam ten weledi krem sadne (inak budem mat zly pocit, ze som prispela k nakupu niecoho, co je nanic). Mne naozaj vyhovuje - jednak to jemne vysusovanie pleti, jednak to, ze napomaha hojeniu pokozky - a ze krasne bylinkovo vonia (skratka Weleda... x-) ). Jedina nevyhoda je, ze ma bielu farbu, takze ked ho chce clovek pouzit rano, chce to dat ho naozaj len malinko a poriadne rozotriet. Ale to je u Weledy vlastne tak ci tak ten najlepsi postup...
Odpovědět
alilia a není to mastný - když je to na opruzený zadečky? :-D jak se ti po tom mastí obličej?
Odpovědět
Profilova fotka
baby chcem sa opytat na bio parfemy. Myslim, ze catf to tu niekde riesila. Ja som nasla len par z L'Occitane a teraz na nete znacky Farfalle a Florame. Mate niektora s nimi skusenosti? Ake su este nejake ine (okrem Lavery) Moje chemicke sa mi uz dopotrebavaju, takze zachvilku si budem musiet nieco zaobstarat. Ozaj ktora slovenska web stranka s bio produktami je najlepsia?
Odpovědět
juju, dneska jsem byla v greenwave a maji tam nove parfemy, za boha si nevzpomenu, co je to za znacku :-( krasne vonela pivonka..cena okolo 1600kc ..napisu tam maila a dam vedet..meli asi 8 ruznych vuni ja mam toaletku florame mandarinku..kdybys chtela silnejsi vuni, tak vanilku nebo ruzi
Odpovědět
Jestli si to dobře pamatuju, tak Josefka nevěděla, jak se řekne žlučové mýdlo. Na tom z DM je napsaný gallseife.
Odpovědět
Teď jsem našla toto: vnitřní potah lahví SIGG je chuťově i pachově neutrální. Je odolný i vůči působení agresivních ovocných kyselin. Vyhovuje nejpřísnější potravinářské normě FDA (Food and Drug Administration). Je elastický, nerozbitný, neolupuje se ani při poškrábání povrchu
Odpovědět
Hani jojo to už jsem se Staz našly taky ;-)
Odpovědět
holky, jeste neco k tem olejim vom fass..dneska jsem byla v gw a vypravela jsem tam ty ceny pani majitelce a ona nemohla uverit, ze by to byly prave 100% oleje..ze pry se pouziva jako zaklad arasidovy olej(ze to takhle dela weleda i ostatni levnejsi vyrobci krome primavery..)..rikala, ze se tam pujde podivat a koupi si jich par na zkousku a porovna barvu oleju s primaverou..tak jsem teda zvedava, co na to rekne.. dneska jsem si koupila knizku aromaterapie od a do z a moc se mi libi..je tam vsechno vysvetlene pro zacatecniky ..vsechny typy eteraku, k cemu se hodi, vcetne receptu na ruzne mixy, vlastne vyrobene parfemy apod., zakladni masaze aj.. .uplne to hltam :-) kacenka, na to mastne celo jsem si tam stezovala a bylo mi doporuceno v prvni rade prestat pouzivat mydlove cistice a nahradit je mlekem..takze mam testr od hauschky pletove cistici mleko a pak pletovy olej taky hauschka..takze dneska vyhazuju veskerou chemii, uz na to nemam nervy to dopouzit, jestli je sance, ze se zbavim nekterejch problemu..jinak hauschka vydal knizku, kde je spousta koznich problemu vysvetlena jako projevy spatne funkce organu a da se tam dohledat, co zbusobuje bedary apod.(napr., kdyz se objevi na brade, muze to byt spatna funkce tlusteho streva apod..prislo mi to docela zajimavy, bohuzel ji mela vyprodanou, tak se tam musim zastavit pristi tyden..) jo a kdyz uz jsem tam byla, koupila jsem si taky hauschka make up..a doporucovala mi i pudr, ze pry dobre chrani tvar pred vlivy prostredi(obsahuje hedvabne castice, ktere plet chrani..)
Odpovědět
jo, konecne jsem sehnala tu vegan life food cokoladu(na flore je jen takovy mini stanek, ale maj tam zajimavy veci..i cerstvy sandwiche atd)..maji 60% a 80%...ta viceprocentni je vic horka, ale ma cokoladovejsi chut, v te 60% jsou rozemleta seminka slunecnice a konopi, obe jsou jenom jemne sladke...na jazyku clovek citi ten kakaovy prasek a hrozne rychle s v puse rozpousti..mne chutna, m z toho moc nadseny nebyl...
Odpovědět
Profilova fotka
catf, a tu knizku od hauschky by meli mit v greenwave? tak to si pro ni taky zajdu:-) ja uz jsem taky leccos slysela nebo cetla, jak je to propojene (napr. i to, ze neustale kruhy pod ocima muzou signalizovat spatnou fci ledvin - coz se mi docela potrvrdilo, dle MUDr. Strnadelove mam ledviny trochu oslabene a s kruhy pod ocima bojuju odnepameti, i kdyz bych spala 10 hod denne). Jeste se chci zeptat - ty mas s temi eteraky urcite spoustu zkusenosti:-) - dal by se nejaky olejicek kapnout do odparovace na topeni? bude to k necemu, kdyz se to da do vody, nebo to bude moc naredene a nebude to citit??
Odpovědět
Profilova fotka
tak ted jeste tak honem procitam ty mraky stranek, co jste popsaly:-) a catf, mam na tebe jeste "olejickovy" dotaz: ty olejicky, co si davas na oblicej, jsou ty, co kupujes ve vom fass, chapu to spravne? a jak to tedy dopadlo s tim, jestli nejsou nejake min kvalitni? (s arasidovym olejem, ci co jste tu psaly?) a doporucila bys mi na moji smisenou plet s mastnejsim celem a sussimi tvaremi ten mandlovy? zacina me hodne lakat:-) Zatim totiz dopotrebovavam (uff) jeste krem neprirodni, ale uz se poohlizim, co pak. A mam problem s prirodnimi kremy - zkousela jsem jich nekolik z vzorecku a - je mi to hrozne lito, ale nejen, ze mi nevoni, ale vetsinou mi az skoro smrdi:-/ Navic me zaujalo to, ze ty oleje potlacuji masteni. Tak jsem zvedava na rady:-) Jeste myslim nekdo se ptal na ten Rhassoul - uz jsem to psala, cisteni s nim je hrozne prijemne, ale nepozoruju, ze by byl az tak zazracny. Kazdopadne ale uz jsem se rozhodla, ze jsem mu krivdila - zhorseni po nem taky nevidim. Je mi prijemne pouzit ho tak obden, jinak mam pocit, ze hodne vysusuje - tedy kdyz si ho dam na jen lehce vlhky oblicej a necham par minut, to pak uz uplne "tuhne" jako nejaka bahenni maska. A taky docela hezky zajimave voni:-)
Odpovědět
kacenka2004: po tom weledím kréme na opruzeniny sa mi pleť nemastí vôbec 8-) On sám nie je ani tak mastný, ako skôr hutný. A biely... Ale stačí ho malinko a pleť je do rána pekná. Teda aspoň tá moja...V DMku majú jeho malé balenie, ktoré mi pri pomerne častom používaní vydrží vyše mesiaca, asi za 4Okč.
Odpovědět
Profilova fotka
mňa zaujal mrkvový krém lavera, nemá s ním niekto skúsenosti? :-)
Odpovědět
takže alilia to vysvetlila za mňa :-) je celkom zaujímavé, že ten krém je dosť mastný a zároveň vysušuje... lenže s tým je u mňa :-D spojený ďalší problém... po vyrážkach, ktoré som likvidovala, sa mi šúpe koža a vysušujúci krém na to veľmi nie je, takže to musím prestriedavať s hydratačným, aby som urýchlila hojenie... už sa pár dní napchávam tými vitamínmi a mám dojem, že je to kúsok lepšie (klop-klop-klop) zase sa vraciam k Hauschkovi (čistiaci krém plus lotion špeciál), prestriedávam ho s Alverde... zdá sa, že nakoniec nebol dôvodom mojich vyrážok... dôvod vyrážok bližšie nezistený, možno viac faktorov dohromady juju, už som pozerala ten ružový hydratačný krém, ale odolávam, pretože mám doma momentálne 5 krémov použiteľných na tvár, čo je viac ako dosť :-S stazi, tak čakám na referencie... len nech by boli aké dobré (čo ti, teda vám všetkým z celého srdca prajem), tak ja sa k nemu nemám ako dostať ;-) dievčatá, ktoré používate Urtekram kryštál, funguje vám stopercentne? Mne nejako divne funguje, keď mám obtiahnuté, i keď stopercentne bavlnené veci... je z toho nejaký divný puch... možno z reakcie s farbivami oblečenia... keď nemám stresy, tak je to zatiaľ fajn, ale v práci si nepripadám dobre chránená...
Odpovědět
ešte k tej kojeneckej Welede, ja som po nej mastná (T-zóna)... ale mám zmiešanú pleť, ktorá na istých partiách potrebuje, očividne, špeciálnu starostlivosť Hermínka, tak držím s pleťou palce ;-) Ja som hak brala dávno, asi rok, a to som si vysadzovala a nasadzovala ako mi napadlo... a s pleťou mi to našťastie nič nespravilo...
Odpovědět
Profilova fotka
takto ociernovat ]-( Weledu :-D Catf neviem ake poznatky ma ta pani v obchode s olejmi, ale ked si pozries uplnu deklaraciu Weledackych olejov, tak zakladom ani raz nie je arasidovy olej ale jojobovy, mandlovy, alebo slnecnicovy olej. Nenasla som ani jeden, ktory by ho uvadzal vo svojom zlozeni. lentilka ten krem Dermalotion tiez velmi vysusuje a ja si to aplikujem po vycisteni na tvar a na to si dam este lahky ruzovy a ked rano vstanem tak plet nie je ani mastna ani vysusena ;-)
Odpovědět
ninouche, tady je ta knizka.. http://www.greenwave.cz/znacka/dr-hau... .. ted ji maj v gw vyprdodanou, ale zbozi doplnuji kazdy tyden, tak snad bude...taky ji planuju koupit v te knizce aromaterapie se pise, ze si eterak muzes dat do misticky s vodou na topeni a nechat to odparovat..takze urcite by to slo..akorat, z ceho ten odparovac je?..nedoporucuje se davat eteraky do plastu, protoze s plastem reaguji..takze, jestli je to keramicky neglazovany odparovac, tak by to je ok.. v gw maji takove kamenne misticky ruznych tvaru a barev..aroma kameny..myslim, zes uz o nich premyslela, ze jo? http://www.greenwave.cz/kategorie/aro... ninouche s tim vom fass mam po tydnu tyhle zkusenosti...mandlovy olej se ukazal byt na vareni, protoze jsem si neuvedomila, jake ma slozeni...mel by totiz obsahovat jenom olej ze sladkych mandli, ale obsahuje olej i z prazenych, takze na plet se nehodi(ovsem do salatu a na kruti marinadu je famozni :-) ) pupalkovy olej mne hrozne smrdi, nemuzu ho pouzivat ani na ruce, proste ta vuni mi nesedi, takze ho taky snime jako denni davku omega 3 mastnych kyselin.. olej z psenicnych klicku pouzivam na telo a m na svoje hodne suchy vlasy namisto vosku..vcera jsem si v gw koupila primavera eterak ruzove drevo(pani mi jeste doporucovala rozmaryn a jalovec, ktere jsou dobry na zpevneni, ale momentalne je nemeli) a pridala jsem ho do olejicku(zatim 10kapek na 100ml)..ma to ted takove jemne drevito-citrusove podtony..:-), olej pouzivam i pres den a na noc jako kram na ruce..takze tenhle jediny se mi zatim osvedcil...mam pocit, ze i stahuje pory a ze se pri nem kuze rychleji hoji.. ...u tech eteraku je potreba vedet, ktere se hodi na kuzi...je spousta druhu, ktere se hodi jenom do aromalampy.. s tou kvalitou zatim nevim a doufam, ze se na to tahle pani z gw pujde podivat ..nicmene tvrdila, ze to proste neni mozne, aby byly tak levne..na druhou stranu primavera je ciste bio jsou pri neotevreni trvanlivejsi.. a ve vom fass je bio pouze pupalka(i kdyz u te taky neverila, ze bude 100% bez primesy jinych oleju za tu cenu 200kc/100ml..primavera ma 30ml pres 300kc)..no ona to pry pozna, tak se ji cca za 14 dni zeptam, co zjistila..¨ juju, ja opravdu nevim..zustavam objektivni, informace od vsech proste absorbuju a snazim se si v tom udelat nejak poradek :-N ninouche, jinak se mi zda, ze mame hodne podobnou plet ..podle te knihy, co ctu, je to nejrozsirenejsi typ pleti...kombinace suche s T zonou..a tady se pise " aromaterapeuticka lecba je zamerena na vyvazeni a zmirneni tvorby kozniho maszu...Je dulezite odolat pokuseni pouzit na cisteni mastne pleti silne prostredky. I kdyz jsou radikalne pusobici prostredky pri kratkodobem cisteni ucinne, vetsinou obsahuji alkohol nebo chemikalie, ktere kuzi kozniho mazu zbavi. Tim podpori dalsi tvorbu vetsiho mnozstvi kozniho mazu a jsou vlastne kontraproduktivni. Nejlepsim osetrenim mastne pleti je jemne a caste cisteni(mini se tim 2x denne rano a vecer), osvezovani(kvetinovou vodou) a hydratovani lehkym hydratacnim kremem. Esencialni oleje(eteraky) se pouzivaji k vyvazeni a snizeni tvorby kozniho mazu, ale take pro jejich hojive a antisepticke kvality. Vhodne je hloubkove cisteni pleti jedenkrat tydne. K tomu se pouzivaji bahenni masky ze zeleneho jilu, ktere odstranuji necistotu a prebytecny kozni maz a naparovani obliceje, jez otevira pory, a predchazi tak tvorbe pupinku... ..k te masce z jilu nebo lavovky..kdyz ma clovek i suchou a citlivou plet(krome te t zony), tak by si mel do masky pridat napr. mandlovy olej..naparovani obliceje se nedoporucuje, pokud je plet citliva a ma napr. popraskane zilky(na to je para hodne spatna..a vubec jakekoli prechody z tepla do zimy a naopak..) takze ja jsem dostala testry hauschka..odlicovaci mleko na cisteni pleti, oblicejovy olej na den a na noc jsem si dala lavera neutral(i logona ma podobnou radu pure) podstatne je proste plet neodmastovat mydly a s tim jilem taky opatrne, spis ho nech na tu masku a porid si odlicovaci mleko..a lehoucky hydratacni krem..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?