Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Stazi no ani ne :-| spíš by byla jen pracholapač nějaký termosky doma máme, na výlety stejně moc nejezdíme, tak je nevyužiju tudíž ani nezničím abych je mohla nahradit a půl litru kafe bych pila tak dva dny =-) , stačí ,že cca 300ml hrnek mi tam stydne od rána do oběda, a kolikrát mám ještě ve dvě tak třetinu nevypitou takže si vyškrtni z bonzbločku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, davam si na polstar rucnik, ale je mi na dve veci, protoze se mi stejne smota a ja pak spimna polstari - moc to neresim, mam ted tmavy povleceni, tak to videt neni :-D Stazko, taky pristup :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
smarja, princez, tak neco kloudnyho a hodnotnyho vymysli, nejlepe zdravy prospesnyho, pac madle obalovany v cukru neslplnuji ani jedno kriterium :-p ja uz zajasala, ze mam vanocni dar :-D josefko, ale je to tak :-D prave jim alnatura pastiku, kterou jsem si mazla na syrovou brokolici ;-) a tesim se na lahev s bambim x-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja prave dopila karob v kokosovem mleku - asi mi bude blbe z toho tuku, ale bylo to mnam. Priste do toho dam horkou cokoladu.
Odpovědět
petuli, tady je seznamek oleju z vom fass, co jsem vycetla na jejich netu - cesky zatim nefunguje.. apricot seed avocado virgin almond evening primrose pumpkin...nevim, jestli je kosmeticky, ale myslim, ze josefka to zminovala...josefko? wheat germ wild rose ...oni to lejou do svych sklenenych obalu, ktere si musi clovek koupit, ale neni to zadna cenova pecka...zitra tam zkusim brnknout a zjistit ceny..samotnou me to zajima, chci si to porovnat s tautropfenem, weledou a primaverou...
Odpovědět
Profilova fotka
olej z dynovych seminek pry obsahuje zinek a je pry dobry na plet, ale jeste jsem ho nezkousela, ale mam ho objednany :-)
Odpovědět
Holky vy tomu fakt davate :) My se ted prestehovali a ti lempli lini nejsou schopni nam prepojit internet. Takze jsem se tesila, ze si o vikendu neco prectu a nastuduju o bio, protoze jsem byla sama doma, ale nakonec mi nezbylo nic jiheno nez uklizet :)) Vubec to mnozstvi informaci nestiham ted vztrebat :))) Nicmene jsem tu ted konecne nasla obchod se zdravou vyzivou a dalsima prirodnima blbostma (po roce docela uspech, musela mi ho poradit jedna Ukrajinka s kterou jsem se seznamila v praci :), tak se tam chystam vyrazit na nakup. Z kosmetiky tam meli jenom Weledu a na cisteni Ecover. Co z toho mate vyzkousene? Tusim, ze tu je nejaka Weledacka :)))
Odpovědět
Jo, jeste vubec netusim co je to krystalicka voda. Trochu se ten sliz ted bojim vyzkouset kdyz bydlime v pronajmu. Asi koupim ten Ecover… Taky mi o vikendu kamaradka darovala nejakou indickou verzi lavove zeme, tak pozdeji poreferuju. No nedam vam s tim pokoj :)
Odpovědět
kacu, z ecoveru- gel na prani a prostredek na nadobi..ty jsou ok z weledy mam vyzkousenou celou jejich ruzovou peci, je moc dobra, celkove mam weledu rada, jen jsem si nasla muj nejvic vyhovujici - ruzovy krem od hauschky a tak nak jsem k h. postupne presla se vsema udelatkama, ktere jsou potrebne na oblicej.. a jeste vyborna byla jejich slana pasta na zuby a balzam na rty taky miluju..
Odpovědět
ok, diky, omrknu to...
Odpovědět
juju.. Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Melaleuca alternifolia, Pinus sylvestris, glycerin, Paln kernel acid, Sodium chloride, Palm Acid, sodium hydroxide ..tohle jsou podle me ok slozky, pouzivane napr. pri vyrobe rostlinnych mydel z palmoveho oleje..ty latinske nazvy jsou lecive(antibakterialni) oleje chorophyllin-copper complex CI 75810 - chlorophyl..ok, odstranuje pachy... jeste bych dodala, ze bio produkty maji uvedeno, ze ziskavaji tyhle prirodni slozky z kontrolovaneho zemedelstvi.. CI 77891..tohle je oxid titanu, prisada funguje jako opticky zjasnovac, chrani proti uv zareni(takze je ve vetsine kremu na opalovani..jako eckova prisada do jidla je to brano jako ok tetresodium edta - synteticky stabilizator, urcite skodi a spatne se odbourava v prirode tetrasodium etidronate - synteticky konzervant, urcite spatne josefko, mrkni do sve chytre knihy, ja v ramci sebevzdelavani udelala akorat tento laicky asesment z netu ;-) kaculienka, z weledy mam ruzovy ocni krem a je fakt super x-) dneska jsme si udelali kruti rizecky k veceri a je mi nejak tezko, tak tady spaluju prebytecnou energii :-D
Odpovědět
to jste meli docela pozdni veceri kdyz jeste spalujes :)) Pravda ale ze ja tehdy tu ovci spalovala jeste druhy den...
Odpovědět
Článek se načítá
Kaculi, ne krystalická voda, ale krystalická SODA. Koupíš v obyčejné drogérce, třeba v tescu jsem ji nenašla. Kilo stálo kolem 20 – 30 kč.
Odpovědět
Profilova fotka
Catf: díky za info o tvářenkách ;-) Herminka: a jak dlouho už ve slizu pereš? A vážně to na pračku nemá neblahý vliv ta krystalická soda? Nějak nedokážu pochopit, že když je špatná prášková, proč ne i krystalická, když je to to samo, jen větší :-N Josefka: prosím tě, píšeš, že aspartam je hrozné svinstvo. Můžu se zeptat proč? Teď se dívám na různé věci, co mám a je třeba ve žvýkačkách, viděla jsem ho i v minerálkách - on je snad všude =-)
Odpovědět
Blko, ve slizu peru asi rok a čtvrt a nepozoruji, že by měl nějaký vliv na pračku, např. ten filtr mám úplně čistý (jen jednou tam byly 2 knoflíky :-D), ale buben nevím, jak vypadá, mám pračku s předním plněním. Sliz se ale střídá s Ecoverem (v tom pere tchán; já výjimečně v Ulrichu, dřív taky v Ecoveru), většinou přidávám do máchání ocet, občas aviváž Ecover. Je třeba říct, že mám poměrně starou pračku Romo Zerowatt, ale až si časem pořídíme novou, asi budu postupovat úplně stejně jako dosud. Josefko, není náhodou pasterizace zahřátí jen na 70°C? A to krátké zahřátí na vysokou teplotu UHT? Nechci zpochybňovat, cos napsala, ale vrtá mi to hlavou...
Odpovědět
blka, ted budu jenom spekulovat s tou sodou..podle me ty rozdily mezi praskovou a krystalickou jsou ve mnozstvi..i herminka psala, ze krystalicke by se melo dat vic, takze jestli to v te diskuzi nebylo o tom, ze vymenila z krystalickou a tim vlastne sodu ubrala(asi maji mekci vodu ci co).. druha vec je, ze napr i cukr krystal se pri peceni chova uplne jinak nez cukr krupice..nejsem chemik, tohle je nejak muj odhad, ze ty molekuly se proste pak chovaji takhle specificky..
Odpovědět
Raw čokolády od Lifefoodu majú určite v Country Life, v Rozmarýne na Andělu, myslím, že som ich zahliadla aj v Máte a Biosome na Můstku...pred vykradnutím :-o ich mali aj v Biooo v Palladiu... A kde ich majú určite, tak to je hlavný lifefooďácky obchod v paláci Flora - ale tam je to len pre odvážlivcov, pretože tam majú kopu a úplne neuveriteľne mňamóznych dobrôt 8-) http://lifefood.eu/prodejni-mista.html
Odpovědět
Já jsem si zase myslela, že u práškové sody je psáno, že je kalcinovaná, tj. že je tam navíc trošku vápníku či jeho sloučeniny, ale pak jsem se dočetla, že kalcinace je zahřívání. Nechci brát Wikipedii jako jediný zdroj, ale nemám te´d čas to hledat v nějaké knize. Wiki říká: "Uhličitan sodný (Na2CO3) neboli Soda také soda na praní je v bezvodém stavu bílý prášek tající při 851 °C. Lze ho považovat za sodnou sůl kyseliny uhličité. Ve vodě se snadno rozpouští za uvolnění hydratačního tepla. Krystalizací za laboratorní teploty lze získat nejdůležitější hydrát tzv. krystalovou sodu (NaCO3·10H2O)." Chápu to tak, že prášková soda je bezvodá, zatímco krystalická je dekahydrát a z toho asi budou plynout trochu odlišné vlastnosti. Josefko, Ty jsi ten chemik ;-) To, co píše Catf, má taky něco do sebe, ale většinou se všude uvádí, že krystalické sody je třeba dát víc. To jsem z toho jelen...
Odpovědět
alilia, kde je na smichove ta rozmaryna? hermi, taky jsem z toho jelen :-D treba to nekdo rozsekne ;-)
Odpovědět
http://www.rozmaryna.cz/obchod/ Stačí? ;-)
Odpovědět
Jj, je to presne ten v odkaze od Herminky :-) Je asi 1min. chôdze od výstupu z metra Anděl smerom k Smích. nádraží, na pravej strane ulice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, ty mi davas 8-( - mas pravdu, ze jsem popsala UHT, ale UHT je typ pasterace :-D V soucasne dobe se v potravinarstvi pouziva nejvice, protoze se potravinari snazi, aby vyrobili mikrobiologicky co nejcistsi produkt: Podstatou pasterizace je krátkodobé zvýšení teploty, které způsobí zničení nesporulujících patogenních mikroorganismů. Při pasterizaci nedochází ke sterilizaci. Působení tepla musí být přizpůsobeno individuální potravině. Čím vyšší je teplota, tím kratší je čas potřebný k usmrcení mikroorganismů. Čím vyšší je koncetrace bakterií, tím je potřebný čas delší. Tepelnou odolnost mikroorganizmů ovlivňuje růstová fáze vegetativní buňky nebo spory ale i vlastnosti prostředí (vlhkost, kyselost (pH) a koncentrace soli odolnost snižuje, přítomnost bílkovin a tuků odolnost zvyšuje). Existují tři typy pasterizace: Vysoká teplota, krátký čas Nízká teplota, dlouhý čas Ultravysoká teplota (UHT) Klasická pasterizace obvykle vyžaduje ohřátí tekutiny na 60 - 75 °C a její udržování v rozmezí 1/2 - 2 hodiny (dle zpracovávaného subjektu - například u piva a vína je tato teplota 52,7 °C, mléko vyžaduje 61,6 °C). Účelem je likvidace mikroorganismů a tím zvýšení trvanlivosti potravin, ale i zabránění šíření nemocí těmito potravinami. Toto tepelne opracovani samozrejme nici enzymy a nektere vitaminy, hlavne ty ve vode rozpustne.
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, díky za seznam olejů. Teď je studuju, našla jsem, že i urtekram má oleje - z meruňkových jader, jojobový a růžový, 100 ml za 335,- Kč. Z Tvého seznamu mě zaujal ten olej z večerní prvosenky, o tom slyším poprvé :-) Našla jsem k němu jen, že odstraňuje pocit suché pleti a vytváří bariéru před dehydratací, nic víc. Nenašla jsem složení urtekramových olejů, protože mi přijdou za dobrou cenu, ale předpokládám, že tahle značka má certifikaci na vše. Teď studuju Primaveru, mají strašně zajímavý aromaterapeutický oleje do té myši, láká mě to x-) Dneska jsem si dala po josefčiné zmínce do vlasů na noc olivový olej a je to super!!
Odpovědět
petuli, ..kriteria pro me jsou samozrejme cena, slozeni musi byt co nejjednodussi a musi to byt ve skle..je ten urtekram ve skle? uvidim, jak mi to vyjde s navstevou vom fass a pak napisu ceny jednotlivych oleju u nich.. josefko, ten dynovy olej, co ma v sobe hodne zinku..to jse spis pro uzivani vnitrne? nebo i na plet?
Odpovědět
jo jeste jsem koukala na tu rozmarinu ale lifefood cokolada tam ve vyberu neni :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, je třeba tady: http://www.happyhemp.cz/220-Urtekram-... Je to jako ty jejich šampony, ale jestli je to umělohmotný nebo skleněný nedokážu přesně určit. Zkusím to zjistit.
Odpovědět
petuli, vcera jsi me nahlodala tim strouhanym jabkem a ted si ho davam smichany se lnenejma seminkama a jet moc dobry x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zrovna jsem to taky dosnídala catf ;-)
Odpovědět
ta seminka se trosku nasaknou stavou z jabka a jsou mekci, zitra je zkusim zalit nejdriv medem a troskou citronovy stavy, alespon to jabko hned tak nezcerna :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, da se pouzivat vnitrne (ale nesmazit na nem) i vnejsne :-) holky, me je dneska zle, vcera jsem vypila 3/4 hrnecku kokosoveho mleka a dneska je mi zle. nasla jsem jedno, ktere obsahovalo pouze kokosove mleko a vodu, bylo vyborne, ale ted kdyz si na to vzpomenu, tak je mi zleeee :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?