Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Staz ale tys nepsala nic o vitariánech a vraždění mrkviček, ale o pouhém bobtnání mandlí =-)
Odpovědět
Stázi, jojo, půstovou :-)
Odpovědět
catf, vidis :-D u nas se sparili jednou za rok na vanoce a nak oprazili a posolily, myslim vsak jsem psala, ze jsem zpatecnik, jsem to tam davala pro obveseleni :-D kupujeme je neloupane a namaci se proto, ze se asi lip stravi a ja to zkousela hlavne proto, abych vyzkousela, jeslti mi nebudou takhle chutnat vic - a ono jo, jsou vyborny x-)
Odpovědět
pardon mi tam litaj spatna icka ;-) evi, jojo, vsak vitariani nevrazdi mrkvicky, je hezky sezerou, zadny strachy s nima :-D jinak ja s vetsinou veci u nich sympatizuju, uz docela dlouho, neznamena to ale, ze se jim stanu..coz jsme teda nikdy neporbiraly, to mas pravdu..takze kdyz muzu - neprevaruju a nevarim :)
Odpovědět
Catf, aha :-) Expert nejsem, ale řekla bych, že olej by okolo očí vadit neměl (pokud Ti po něm neotékají a pokud neobsahuje éterák, který by dráždil oči - určitě je nejlepší čistý olej).
Odpovědět
Staz ja vim, že ne, jen mi to připomenulo jeden film ;-) :-N
Odpovědět
Já jsem ty mandle jedla vždycky jen tak, moc mi chutnají, ale je fakt, že mi je i z menšího množství trochu těžko, snad to to namáčení spraví, jen je asi budu muset dát někam mimo manželův dohled, aby mi je všechny nesněd :-D
Odpovědět
Když už jsme u těch mandlí, výborná je tato čokoláda (ale raw není, no :-| :-) ): http://www.edenshop.cz/vivani/vivani-...
Odpovědět
Holky, vy jste nikdy nepařily mandle? U nás se to dělá od dětství, když je dáváme do cukroví. Nasypeme mandle do vřící vody a ty, které vyplavou na hladinu vyndáme a dají se jednoduše oloupat. Jsou i nafouklé, takže to bude asi stejné, jako když je namáčíte. Mě nikdy nenapadlo jíst ty mandle suché a ve slupce.
Odpovědět
Mně právě ty suché mandle ve slupce chutnají :-) Spařené a oloupané jsme směly dojíst jen ty, co nám zbyly po pečení :-D, mě by právě nenapadlo loupat si mandle jen tak na mlsání. Ale to namáčení se mi zdá dobré právě na jídlo - nezničí se žádné prospěšné látky, ale mandle budou lépe stravitelné.
Odpovědět
hani, vsak vetsina parila, jak si muzes precist :-D ale o to nejde (nici se tim vsechno), ja poprvy slysela o namaceni (a pac jsem tusila, ze to nebude zadna novinka), dala jsem to sem k dobru a vetsine to prislo vtipny, tot vse :-D hermi, tak z tech namocenych mi tezko nebylo, asi to fakt pomaha..
Odpovědět
a coko vypada dobre x-) ja nejsem striktni v nicem, takze ze neni raw me vubec netrapi :))
Odpovědět
Článek se načítá
Stázi, a tu raw čokoládu jsi měla? Ta mě dost láká, ale stejně u nás není k dostání |-|
Odpovědět
hermi, myslis ten coko sen, nebo jak se to jmenuje? nemela (ja jsem spis na tuky- avokado, kokos, maslo, slehacka, sadlo/slanina/skvarky-tot moje nejoblibenejsi jidlo :-D), ale holky si to objednavaly pres net, v cem je problem? chces ji koupit a poslat?
Odpovědět
hermi, to mliko mi v ty cokosce trochu vadi... raw cokolada je jako cista cokolada bez prisad? to zni dobre, ta bude ale hodne horka a takova moucna, ne? ja jsem se ted dala na zobani lnenych seminek(dobry na traveni a na kuzi)..nevite nekdo, jaka je maximalni denni davka? oni totiz obsahujou i kyanid :-D
Odpovědět
Stázi, měla jsem na mysli tuto: http://www.lifefood.cz/katalog/lifefo... Catf, píšou, že je tam sirup z agáve a vanilka a není hořká :-) Stázi, ne, díky, za měsíc jedu pracovně do Brna, tak se poohlédnu tam a možná ji i u nás časem dostanou, k nám se vždycky všechno dostane trochu se zpožděním. Přes net se mi v tuto chvíli objednávat nechce, zas tolik po ní netoužím :-D O tom snu jsem četla, že je moc sladký, tak nemusím ochutnat zase všechno :-D
Odpovědět
hermi, tak to je neco jineho, ja mela na mysli ten kakaovy sen, bo co..jak o nem holky pely ody :-) (i kdyz jedne tam nechutnal), myslim, ze to je v lahvicce a rozmichany se sezamovymi seminky :) ja ty prave coko mam rada, ale nejak si to nekupuju, to spis ma honi chut na tu mastnotu (v jakekoliv forme) ano tohle jsem mela na mysli: http://www.lifefood.cz/katalog/kremov...
Odpovědět
no to uz vypada tucneji :-D to je spis pro me x-) vsak si to muzes objednat pres net, jestli nechces cekat, ne? :)
Odpovědět
hermi, ta vypada famozne x-) x-) Dneska jdu do greenwavu, tak se tam hned na ni mrknu...konecne bezmlecna cokoska.. ja cokosku muzu v jakemkoli skupenstvi, kdyz je kvalitni...jeste, ze ja vas holky mam 8-)
Odpovědět
hermi, to je to, kdyz nedocitam a pracuju u slepiceni zaroven :-D uz to vidim, pro ne sen-tak jestli ten sen je sladky, tak to je spis pro me a chapu, ze se ti kvuli tomu nechce delat objednavka, mne se vetsinou nechce ani do tech obchodu specialne jet, zlaty dm (alnatura), tech mam cestou spousty x-)
Odpovědět
Hm, tak to já musím i do té DM jet speciálně, u nás není (buď se svezu s manželem do Zlína, když jede do školy, nebo frnknu do nedalekého města, kde DM mají). :-D Slepičení, jojo, to je to pravé slovo :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
juju, zapomnela jsem ti rict, ze mate moc krasne fotky a moc ti to sluselo. mandle a vubec vsechny orisky namacim pres noc, kdyz zapomenu, tak alepson na dve hodiny a pak dobre proplachnu ve vode - krom toho, ze treba mandlicky jsou vyborne, tak jeste rozpustite tzv. kyselinu fytovou (doufam, ze se to tak prelozi, v aj je to phytic acid), ktera se vaze na mineraly a snizuje tak vyteznost orisku :-) parni hrnec bych chtela, ale ne z plastu, k tomu nemam duveru :-) s tim octem a dverma - ja uz jsme ocet na dvere nastrikala a nic se nestalo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf - tri polevkove lzice lnenych seminek denne te rozhodne nezabije ale posili :-) - ja snim tak dve denne :-) ta cokoska me nadchla, myslite, ze ji budou mit v Greenwave??? Chystam se tam v patek - doufam, ze tam toho moc mit nebudou, abych moc nemusela utracet :-) jeste k tem mandlickam - pro zachovani vyzivove hodnoty bych je namacela do studene vody, navic kratkodoby var nerozpusti vschnu tu kyselinu a akorat znici vitaminky :-)
Odpovědět
Na vodní kámen mám odstraňovač vodního kamene od Sonnetu. Jestli jsem to dobře pochopila, je to koncentrovaná citronová šťáva a zabírá to skvěle.
Odpovědět
josefko, ted do greenwavu prave jdu, mam tam pripravenou objednanou lavovku, tak dam vedet, co tam maji za dobroty(na strankach obchodu s tou cokoladou maji gw uvedeny jako prodejnu)
Odpovědět
stazi, jak jsi spokojena se sante krystalem? ja bych rekla, ze je to zatim muj favorit.. lavera kulicka ke konci narocneho dne uz mele z posledniho..pachy jsou furt v pohode, ale citim nekdy takovou lepkavost..
Odpovědět
josefko, diky za vysvetleni u tech mandli :-) catf, zatim (zkusenost mam po par dnech jenom) jsem spokojena moc x-) funguje na me taky
Odpovědět
ahojte ja sa chcem len spytat ci mi neviete poradit konkretny pripravok proti padaniu vlasov...uz som zufalaaaaaaa...prosim poradte..... ;-(
Odpovědět
Josefko, díky za vysvětlení, jak je to s mandlemi. Má se to tak dělat i se slunečnicovýni a dýňovými semínky? Ty jím denně, tak abych si neškodila... Lenueshko, na padání vlasů je prý dobrá vodička Biohar (není přírodní a nemám s ní zkušenost, ale četla jsem spoustu pozitivních ohlasů v diskusích), co vnitřně, Ti poradí líp Josefka :-)
Odpovědět
Hani, ještě jsem si vzpomněla, jak jsi sháněla nějaké obaly na kapesníky, na toto: http://www.fler.cz/zbozi?id=73438 Řekla bych, žetaková kapsička se dá ušít za jeden večer.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?