Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Anastazie, chci se tě zeptat na to, co jsi používala na pleť po vysazení HA? Já jsem teď jak chodící reklama na pubertální pleť 8-( , takže bych potřebovala nějakou radu, co na to :-(
Odpovědět
Blko, zkoušela jsi zinek? Mně docela pomohl.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem nikdy nenašla, ten co bych chtěla :-N . Každý se musí brát 3x denně a to bych zapomínala. Potřebuju takový, co se bere jen 1x denně a to musí mít min. 15 mg zinku a ještě nejlépe v kombinaci s vit. C, aby se lépe vstřebával (to vše vím od Josefky ;-) ). Takže nezkoušela.
Odpovědět
Hana, hmm slintám, když už znám někoho, kdo to prubnul tak asi seberu odvahu taky ;-) akorát mne zlobí papiňák :-( Staz - tady aby se člověk bál cokoliv říct, neb to bude zaručeně použito proti němu :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
A ještě se chci zeptat: když je ocet dobrý proti vodnímu kameni, odstraní mi ho ze skleněných dvířek od sprcháče, když ho rozmíchám ve vodě a ta dvířka tím umyju? Nebo si mám dát ocet přímo na hadýrku a dvířka umýt?
Odpovědět
Profilova fotka
Blko, na velký starý usazeniny mi pomáhá skvěle nenaředěnej sliz, odstraní i vodní kámen z umyvadla, určitě i ze dvířek.
Odpovědět
blka já bych klidně dala neředěný rovnou na sklo, a hlavně nechala chvíli pusobit, až pak opláchla
Odpovědět
Profilova fotka
blka ja som od niekoho pocula ze na uhry je dobre sa potriet citronom a potom to po par minutach zmyt. Nie je to sice recept na akne ale na podobne nesvary. :-S s tym akne to budes mat beh na dlhe trate. Niekto tu pisal ze objavil detsky olej so zinkom, neviem aka znacka, tak skus aj to. Ale pozor, ako bolo 100krat spomenute - len na vlhku plet. Inak ten tautopfren znie dobre, skoda ze sa tu neda zohnat. Ale je fajn, ze kazda sme na nejaku kozmetiku aspon mozne radit :-D :-D :-D
Odpovědět
Blko, já jsem na to tak odborně nešla :-D Koupila jsem si zinek od firmy maxi vita, je v kombinaci s C. Kolik je v jedné tabletě zinku nevím, krabičku jsem už vyhodila, ale bylo to nejvíc, co jsem našla. Prodávají se běžně v tescu, nebo v jiných obchodech. Brala jsem 1 denně a pomohlo to. Vzhledem k tomu, že krabička 30 ks stojí kolem 25 kč, tak jsem si říkala, že to není tak drahý pokus.
Odpovědět
Profilova fotka
Juju, abych nezapomněla, moc hezký fotky, měla jsi krásný účes s květinami! Vaše mimčo asi bude blonďáček, viď? ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Princezna: OK, já to zítra nějak vyzkouším a uvidím. Snad se toho zbavím :-) Juju: citrónem? To bych se asi bála, že si tím kyselým spíš uškodím :-( Hana_r: maxi vita je taková bílo modrá krabička?
Odpovědět
nee, žlutooranžová s nějakým modrým pruhem.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Aha, tak to jsem asi ani neviděla.
Odpovědět
Profilova fotka
ja myslim, ze mi to delate schvalne - kdyz jsem na netu, tak nepisete, a kdyz na nej nemuzu, tak popisete ctyri strany - kdo to ma pak cist, taky naplkate kolem takovy omacky, ze aby se snad zalozilo novy tema :-D juju - k tem kondomum - na latex je hodne lidi alergickych, ale to je samozrejme individualni. kondomy nalubrikovane silikonovym olejem - coz je inertni olej napul synteticky a moc studii na jeho toxicitu ci nezavadnost neni. nektere kondomy obsahuji mastek nebo "talc" v anglictine nebo-li kremicitan horecnaty, ktery je na hodne drobno nasekany. Pouziva se ve vsech moznych pudrech, vc. tech detskych proti opruzeninam. Takovou dosti vekou obavou je, ze jakozto kamen tezici se v zemi, byva casto kontaminovat azbestem a jinymi tezkymi kovy. Pri castem dychani se usazuje v plicich a zusobuje rakovinu (at uz je kontaminovany nebo ne). Take se spojuje s rakovinou vajecniku a pry byl nalezen v brise zeny, ktera pouzivala (resp. jeji partner) kondomy s mastkem. Stazko, co se tyce te antikoncepcni metody, ja zacala pouzivat symptotermalni metodu - protoze jsem velky zacatecnik, tak stale s kondomy :-N, ale myslim, ze tak za dalsi dva cykly uz to budu mit v pazi (tedy, pokud se mi uklidni hormony). Jinak odbornici je Hanka. :-)
Odpovědět
blko, ja zinek mela jen chvili, pac jsem nemela cas sehnat nez takovy klasicky z lekarny..ale pak jsem si koupila od swiss, doufam, ze lepsi, tabletky: pupalku laktobacily (ac se neznalym nezdaji, jsou pry taky na plet x-) ) a klasicky pangamin :)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, ktere hledate Aloe Vera - kouknete sem: http://eshop.finclub.cz/doplky-stravy... blka - zkus hodit oko sem na ten zinek: http://eshop.finclub.cz/doplky-stravy...
Odpovědět
Profilova fotka
Josefka: ty vypadají nejlíp, co jsem viděla, ale když si k té jejich ceně přičtu ještě poštovné, tak je to pěkně drahé :-S
Odpovědět
blko a jeste se chystam na spirulinu, co doporucovala josefka, ale zatim jsem nesla kolem toho obchudku s prirod.kosmetikou, kde ji prodavaji.. :-D neee, josefko, na symptodermalni metodu opravdu nemam :-D vkladam velke a posledni nadeje do kremu pharmatexu
Odpovědět
Profilova fotka
pasone: tady je par vyrobcu prirodni kosmetiky - ale pokud te nebavi cist diskuzi, tak si asi musis vybrat sama, co ti bude nejlepe vyhovovat. Jinak, ja si ctu slozeni kazde kosmetiky, at uz je to renomovany prirodni vyrobce nebo nejaky mene znamy. Diky tady te diskuzi mam uz celkem jasno o tom, co tam nechci mit. Avalon - www.auravita.com Aveda - www.aveda.co.uk Bentley Organic - www.bentleyorganic.com Burt's Bees - www.myburtsbees.co.uk Barefoot Botanicals (take maji pripravky pro lidi s ekemem a lupenkou) - www.barefoot-botanicals.com Dr. Hauschka - www.drhauschka.co.uk Green People - www.greenpeople.co.uk - udajne hodne dobri, ale take hodne drazi Lavera - www.lavera.co.uk Weleda - www.weleda.co.uk Logona - www.logona.co.uk Primavera - www.primavera.co.uk Tautropfen Nobillis - olejicky .... a je jich jeste mnohem vic. Snazila jsem se vypsat ty znamejsi, mozna nektere nebudou v Cechach.
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, ono to ale neni tak slozity - kazde rano si ve stejnou dobu strcis do pusy digi teplomer, klidne znova usnes, probudi te pipani a tak jen zapises teplotu. Ja k nemu dostala i knizecku s prazdnyma tabulkama, tak jen udelam krizek a je to. Kdyz nemusim stavat, tak tplomer odhodim a zapisu pozdeji (teplomer ma pamet, takze si posledni teplotu pamatuje). Za prvni dva mesice uz zhruba vis, jak na tom jsi a kdy se nemusis bat. blka - no, drazsi to je, ale zatim jeden z nejlepsich, co jsem nasla na ceskem trhu :-(
Odpovědět
ja jeste doplnuju, co me treba k tomu napada: urtekram- www.urtekram.cz alva- http://alvanaturalskincare.com/ sante- www.santecosmetics.co.uk primavera florame- http://www.florame.cz/ cannaderm- http://www.cannaderm.cz/cs/ eco cosmetic atok- http://www.originalatok.cz/ farfalla- http://www.farfalla.cz/ a dalsi..
Odpovědět
jenze ja kazde rano ve stejnou dobu, delam neco jinyho :-D :-D to bych si preventivne musela davat budik na mereni na 6 hodinu! vetsinou vstavam v rozmezi 6-11 hod (zalezi na praci, ale nejcasteji vstavam tak v 9, jenze to neni pravidlo, obcas i driv, proto bych se musela jistit 6h) a jak se vzbudim, tezko usnu (mam spunty na spani atd.), tohle nejde, bylo by to na ukor spanku :-|
Odpovědět
Profilova fotka
aha - tak to je jasny ;-) - ja si to dam na 6:30 (tak vstavam do prace) a kdyz nemusim vstavat, tak zase usnu, to mi prolemy nedela :-D .... docela dobrej seznam jsme tady vytvorily :-D - koukam, ze na spoustu jsem zapomnela. Ted si pamatovat, ze je to strana 109 :-D
Odpovědět
ja taky zapomnela na spoustu znacek, mam takovej pocit a sliz je na str. 55 to si pamatuju, dal uz nic nevim :-D ale tohle se da lehce na netu dohledat,ne?..
Odpovědět
petuli, k tem vecem tautropfen na oci a tak..me zas pri zkoumani olejicku napadlo, jestli vsechny tyhle ocni kremy nejsou zbytecny..ted si delam pruzkum jojobovyho a mandlovyho, merunkovyho a ruzovyho oleje...a rikam si, jestli neni zbytecny na oci pouzivat jeste neco extra..hrozne me laka primavera, tak to asi prubnu a zacnu si michat ruzne oleje..ve vom fass maji ruzovy olej za 400kc 100ml...teda snad si pamatuju tu cenu dobre, coz po prozkoumani na netu je docela levne..takze spis zacnu michat tyhle olejicky a uvidim,jestli to bude mit nejake ucinky..zatim teda mam tautropfen ocni na noc s tou pupalkou,ktery je hodne mastny a pres den ten ruzovy weleda, ktery je teda taky super...ale prave v kombinaci s olejicky uz mi ocni kremy prijdou nejak navic a jakoby nepotrebny..
Odpovědět
na olejicky se taky tesim, lec musim pockat, az se zbavim vojska (hlavne na cele) :-D :-p tak jsem zvedava, co mi potom poradite.. catf, se zas rano budes divit, proc jsi tak nevyspala ;-)
Odpovědět
Musím súhlasiť s Josefkou... keď som na diskusii, tak nikde nikto a keď sem prístup nemám, tak sa popíšu tony info :-D Inak aj ja som už rozmýšľala nad tým, či by sa nedal urobiť nejaký spoločný list ako príloha k tejto diskusii, kam by sme mohli písať, čo sme na akú pleť, vlasy, ... použili a ako sme boli či neboli spokojné... čiže nejaký zoznam vyskúšaných výrobkov plus prečo nám sedia alebo nesedia... Ja si síce vypisujem veci, ktoré ma zaujímajú, ale to sa časom mení, a lúskať vyše sto strán diskusie za každým, keď ma niečo nové začne zaujímať... :-S Aj ja som sa dala nalákať na Urtekram kryštál, včera som ho skúšala po prvý krát. Jedno podpazušie v pohode, druhé bolo malý kúsoček cítiť. Tak neviem. Doba testovania cca 11 hodín.
Odpovědět
ja mam trosku obavy, ze pri zalozeni noveho tematu, by se presunula pulka omacky tam, a pak budeme preskakovat z jedne diskuze do druhe..nevim, jak bychom tohle ukocirovali...co si o tom myslite?
Odpovědět
catf právě že v te diskuzi by se nediskutovalo :-D jen by se tam psaly ty vyrobky, ketré máte oblíbené a vyzkoušené, nebo i negativní reakce a diskutovaly by ste normalně tu ;-)
Odpovědět
mne to je jedno, treba se to ujme..ale ja budu stejne chodit sem, pac to tam jednou vypisu a co jako? tady to napisu a rovnou proberu a vidim reakce ;-) ja tu omacku potrebuju :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?