Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
to jsou holt ty smejdsky media, ti uz lepsi nebudou :-( ..... obcas jsou schopni udelat hodne velkou paniku.
Odpovědět
ahojky, no musim priznat ze ja zase tak bio a prirodna niesom,ale v poslednom case sa kukam aj po bio veciach. :-N.Ale kozmetiku si miesam sama uz dlho,vacsinou zo zakladov a olejov Nobilis a Salus. Akurat s dekorativkou mam problem, skratka mi nestaci sortiment prirodnej,alverde je fajn ale spirala hruza,za dve hodky akoby som sa vobec nelicila - zmizne mi ]-( A co pouzivate na pranie pradla? Toto tera riesim - konecne som zohnala mydlove orechy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Lauruska: a jak si spokojená s praním v ořeších?
Odpovědět
Kacenko, taky používám lávovku (na vlasy i na obličej), pokud jsem nalíčená, nejprve pleť nahrubo odlíčím mlékem a lávovkou dočistím. Ciatko, a podali nějakým zvláštním způsobem tu kontaminaci přírodního krému nebo se o tom zmínili normálně? Trochu mě to mrzí, někdo, kdo je snadno ovlivnitelný, si může myslet, že přírodní krém jsou naprd a bývají kontaminované, achjo. Laurusko, na praní používáme každá něco jiného, některé z nás sliz, jiné Ecover, Sonett... Osobně jsem spokojená s Ulrichem a slizem.
Odpovědět
herminka, bolo to nieco v tomto zneni http://www.webnoviny.sk/zdravie/clano... treti odstavec nespomenuli, ze ide o prirodnu kozmetiku, myslim, ze si vela ludi nevsimne, ze to ma BDIH. to iba my "fajnsmekri" :-D
Odpovědět
hani, catf asi nemyslela na ty licni kosti klasic.lesk na rty, ale balzam na pusu (barevny, neco jako lavera ovocny), nebo rtenku atd..to se dela bezne..stejne tak jako existuji tvarenky kremove (nejenom pudrove) a nektere znacky maji i multilicidla (muzes si to davat na licni kosti, na oci, pusu atd.), clovek se nemus prisne drzet navodu :-D treba rasenka hezky zabarvi odrosty nebo sediny na vlasech atd atd :-D :-D ad indicka kosmetika, si myslim, ze to je individualni (stejne jako s TCM), nemyslim si, ze by to nemelo zabirat na evropskou plet, jen mne osobne ,nejsou ty znacky sympaticke (z uplne iracionalnich duvodu samozrejme, neco je nam sympaticke neco ne a to je zrovna tenhle pripad) ad buddhismus, tak tam to beru zase tak, ze jsem s nim urcite v minulosti (v jinem zivote) prisla do kontaktu, jinak by me tak neoslovil.. to, ze jsem ted v evrope tak driv byt ale nemuselo.. ;-) a naopak - krestanstvi mi teda neni blizke vubec nicim..
Odpovědět
Ciatko, tak to jsem ráda, už jsem se lekla, že dělala bububu, že je přírodní kosmetika škodlivá! Taky se raději léčím "naší" medicínou než nějakou východní (když píšu "naše", nemyslím klasické lékařství, ale třeba bylinky apod.), je mi to nějak sympatičtější než rostliny, které vyrostly úúúplně jinde nebo teorie, které jsou šité na míru lidem jiné rasy a z jiných geografických podmínek. Ale občas i něco vyzkouším - dávám hodně na svou intuici. Co se náboženství týče, buddhismus a jiné východní směry mi neříkají absolutně nic, zato křesťanství opravdu hodně (ale to se už dostáváme jinam). Dívám se teď na nabídku bioobchodu.cz a mají celkem fajn výprodeje a slevy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
baby ja sa chcem opytat na mozno taku privatnu vec :-N a co latexove kondomy? Ja HA nepouzivam uz dlho a s manzelom sme pocas plodnych dni pouzivali kondom, sice teraz uz nic :-D lebo chceme coskoro babatko, ale zaujimalo by ma, ako moze latex vplyvat na pokozku a tam dole :-N ? Predsa len je to riadna chemikalia...
Odpovědět
Juju, uf, nad tím jsem nikdy moc nepřemýšlela (asi i proto, že jsme kondomy moc nepoužívali), ale řekla bych, že latex jako takový je přírodní látka - z mízy kaučukovníku (prý se ale vyrábějí už i z polyuretanu a polyetylénu), takže bych v tom viděla problém jen u alergiků na latex, jinak asi ne (jsem zvědavá, co napíše Josefka :-)). Dále je problémem spíš jeho jednorázovost, za celý život jich pár vyprodukuje asi celkem slušné množství, ale co se dá dělat, určitě lepší než HA, po které mutují ryby :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Juju, tak mi máte tento problém vyriešený, ja som mala z kondómov hrooozne alergie, svrbenia atď. :-p :-p :-p tak sme to automaticky vylúčili. teraz by sme už aj mi chceli bábo, tak nám ani nechýbajú :-D :-D :-D. O bio veci som sa začala zaujímať hlavne kvôli plánovaniu bábätka a potom ma to tak chytilo, že manžel len zalamuje rukami...Moc bio veciam neverí. bio potraviny sú podľa neho neni bio, jediné čo pochválil boli sprcháče a šampóny Alverde. O slize na pranie nechce ani počuť. Ale periem ja, takže.... Máte aj vy podobné problémy??? Alebo Vaši partneri spolupracujú??? Cez obed som nabehla do jedného obchodíku v NR a nakúpila som tam rôzne výrobky od Sonettu - bieliaci prášok na bielizeň a ešte aj tekuté žlčové mydlo na škvrny. ceny mali úplne super a sortiment široký. Páčila sa mi od nich aj voda do žehličky ale chcela som sa najskôr spýtať či s ňou nemáte nejaké skúsenosti. Zatiaľ používam vodu do žehličky DMkovú /krásne mi vonia/ ale rada by som vyskúšala aj ten Sonett. Alebo máte na žehlenie nejaké iné dobré tipy???? Všetkým želám krásny víkend....
Odpovědět
Marti, a nepozná manžel biopotraviny po chuti? Mně připadají daleko lepší, chutnější, voňavější... Psala jsem tu mnohokrát, že můj manžel mě v mých ekosnahách podporuje a je rád, že mi to není jedno :-) Z toho mám opravdu radost, nevím, jak bych snášela, kdyby měl nějaké blbé řeči, jsem cholerik :-D O vodě do žehličky Sonett jsem ještě neslyšela, používám obyč destilku :-)
Odpovědět
timto jsme narazily na zajimavy problem :-D co pouzivate misto HA? jak jsem vysadila, tak jsem pocitala s pharmatexem, ale to bohuzel nejde a ani kondom u nas nejde..takze..mate nekdo jinou antikoncepci, kterou muzete doporucit? ad zehleni - doma nezehlime (nastesti do prace nemusime nosit oblekove kosile a jine hruzy ;-) :-D ) ad eko/bio podpora - uz jsem psala, ze k nam tohle kdysi pritahl polovice (krom trideni, to uz delam ani nepamatuju), takze jsem do toho byla vtazena spis ja ;-) a asi bych nelibe nesla jakekoliv blbe reci taky, ale uz bych to (dneska uz bych to rozdejchala o malinko lip, i kdyz jsem puvodem taky cholerik- to vis hermi.. buddhismus.. ;-) ) po chuti to vetsinou taky rozpozname (jablka, mrkve..)
Odpovědět
Článek se načítá
jinak do zehlicky liju vodu z kohoutku nebo kdyz neni pobliz vodovod, tak nebublinkovou z lahve :-D
Odpovědět
Stázi, tož nevím, Aspirin (mezi kolena)? :-D Zkoušeli jste Pharmatex krém i globule? Někoho globule pálí, ale krém je OK. K té chuti bio - včera jsem do práce donesla štrůdl, který byl až na 1/3 mouky kompletně bio a když jsem se tím pochlubila, jedna kolegyně (dodejme notně protivná a mě nemající ráda) ho ochutnala a prohlásila s divným ksichtem něco v tom smyslu, že je "hodně bio" :-S Byl trošinku sušší (moje trouba, která běžně peče silně, pekla zrovna míň a trochu ho vysušila)) ,ale jinak OK, nevím, co to plantala, nehledě k tomu, že asi netuší, co bio vůbec znamená ]-(
Odpovědět
:-D :-D hermi, my zkouseli prave ty globule..nenapadlo by me, ze by u kremu nemusel byt problem, pocitala jsem, ze to bude mit skoro stejne slozeni..kez by byl ten krem ok, pac nic proti aspirinu nemam, ale polovici by mohl taky stipat :-D :-D k tomu strudlu - to je evidentne problem te kolegyne, by si vymyslela cokoli, jen aby ti pokazila naladu, jak to tak ctu..a bio chut..to je taky vtipny.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
inak musím pochváliť ten rakytníkový sirup od weledy :-) večer som si dala jeden čaj s ním, a ráno bolo omnoho lepšie...ďalšie tri dni miernejšie dávkovanie (namiesto 3 veľkých lyžíc 1 čajová), chuťovo mi to vyhovovalo viac, a už som úplne zdravá :-) inak som premýšľala, či môže jedna a tá istá firma (tami) mať bio aj nebio výrobky, myslím tým mlieko, tvaroh či zákys....hneď vedľa bio výrobkov výrobky od tej istej firmy nebio....trošku som zapochybovala... :-x
Odpovědět
Profilova fotka
a ešte ma napadlo, spomínali ste tu dávnejšie, že na čistenie v domácnosti používate ocot, na čo všetko vlastne? (pamätám si ho len ako náhradu za aviváž) :-) zajtra mám na pláne generálne upratovanie, tak by som ho chcela vyskúšať :-)
Odpovědět
Stázi, četla jsem víc ohlasů, že globule pálily a krém ne, ono má každé přece jen trochu jiné pomocné látky (a zřejmě ty právě dělají paseku), za vyzkoušení nic nedáte (tedy krom těch cca dvou stovek). Dívala jsem se na složení globulí a jako pomocné látky jsou uvedeny hydroxypropylcelulóza a ztužený tuk - hned jsem si předstaila takový ten klasický bílý tuk, co se používá v kuchyni :-D Možná to opravdu bude on :-D Jojo, kolegyně je protiva, moc se nad to neumím povznést, no :-|
Odpovědět
hermi, to bylo uzasny..kdyby nam zrovna vadily ty pomocny latky..ja puvodne krem nechtela, ale budu za nej nakonec rada (kdyz to klapne) :-D a k te kolegyni - proste ji stves, tim ze ti neco zavidi atd (coz asi vis), ale ona to proste neumi jinak, pac je sama nestastna, tak se snazi rejpat do ostatnich, aby ji bylo lip..v podstate to je jeji problem a je uplne zbytecny se tim zabyvat, ale chapu te a neomlouvam jeji chovani, protoze pracovat s takovou kolegyni musi bejt neprijemny..ale mne to treba pomaha..si uvedomit, ze jen proste nevi, jak dosahnout stesti, proste dela to jedinym zpusobem (a to blbym :-D), ktery zna..a furt ji to nepomaha..ja pak delam dobry prani, obzvlast lidem, kteri me serou, preju vsechno dobry, stesti atd.. :-)
Odpovědět
Stázi, to přesně si říkám - že má nějaký problém sama se sebou a ventiluje to takto. Její maminka je totiž hrozně fajn a nechce se mi věřit, že by jablko padlo tak daleko od stromu. Ale v první chvíli mě její řeči zamrzí. Naštěstí s ní už moc do styku nepřicházím a pokud ano, snažím se s ní bavit co nejmíň. No, konec mého psychoterapeutického okénka :-)
Odpovědět
kacenko, ja jsem si tautropfen lavovku v greenwavu objednala a dneska mi volali, ze uz ho maji..takze tam se poridit da taky... hani, mela jsem jako tvarenku fakt na mysli jeleni luj nebo rtenku(jak pise stazi) a klidne i barevny lesk..
Odpovědět
tak mi to odlitlo, jeste nez jsem to dokoncila.. k tomu lesku namisto pudru..mne to vzdycky pripadalo jako zdravejsi zdravicko nez pudr, ale ja nemam mastnou plet a u ni si dokazu predstavit, ze clovek nerad jeste dodava tvari mastnotu..ja mam jeste od lancasteru primo stick tmave jahodovy barvy, kterej je prave minenej jako zdravicko.. a treba po celym dni prace je dobry si necim vyzivnym takhle dodat vlahu do obliceje..teda pokud mozno ne chemickym.. marti, ja peru normalne ve slizu, manzel se mi spis smal, ze neco vubec takovyho delam, ja jsem totiz vsude za damu, takze naky vareni mejdla je v mem pripade pry nepredstavitelny, moje kamosky malem odpadly, kdyz jsem jim to rekla :-D ale jsem moc spokojena a jak jsem tu uz psala hodnekrat, prani si vic uzivam ;-) jinak muj m me podporuje..jeho to nijak neomezuje a je rad, ze hledam zdravejsi alternativy.. stazi, m pouziva silnou vuli ;-) a funguje to uz 9let :-D kessinka, mrkni dozadu kolem str 55, davala jsem tam tipy na bio cisteni domacnosti.. jo a co se tyce tech vyrobku bio a nebio od stejne firmy..tak mi tuhle kamaradka rikala, ze ji bio mleko od olmy vic chutna nez to normalní, ze na to prisla nahodou, ona neni zadny bio fajnsmekr
Odpovědět
hermi, kdyz to zjednodusim, tak vschni (at se chovaji jakkoli), tak jejich snahou je dosahnout stesti.. (jen na to jdou spatnym zpusobem, jsou zmateni, vidi stesti v pomijivych vecech, jenze to jim stesti proste neprinese)..kazdy se chova/dela to, co si mysli, ze je pro nej nejlepsi..jenze to vetsinou nejlepsi neni a nekdy to neni dobry ani pro to okoli :) a ja koncim s bud.okenkem :-D :-x catf, do lesku bych nesla..vetsinou lepi (mela bych krasny pejzy :-D), je mi to neprijemne i na puse, kdyz zafouka vitr, natoz na tvari.. a nektery ma trpytky (nemusim se blejskat vsude) :)
Odpovědět
Profilova fotka
Martina: mému muži je jedno jaké krémy, šampóny atd. si kupuju. Když jsem se zmínila, že chci ekologický prášek na praní, tak už se mu to nepozdávalo, že prý to je všechno na jedno brdo a biopotravinám nevěří vůbec. Ale to se musím přiznat i já, že jsem k biopotravinám ještě nezískala důvěru |-| . Takže mému muži to je jedno, ale se slizem bych asi neuspěla :-D
Odpovědět
stazi, to se nemusi blejskat..to se poklepe prstama na licnich kostech, az se to vsakne..ne aby zustaly leskly trpytivy fleky..to se musi umet, vis :-p :-D ;-)
Odpovědět
Stázi, díky za buddhist. okénko ;-) Blko, třeba by se manželovi sliz rovna zamlouval a byla bys překvapená ;-) Jinak mému manželovi je taky myslím celkem jedno, co na sebe plácám (a třeba trochu nechápal, když jsem mu zakázala používat chemický sprcháč, co dostal, bo mi děsně smrděl), ale snahy ekologicky prát a uklízet se mu líbí.
Odpovědět
catf, me nepresvedcis ;-) :-D a musis brat v potaz jaky ma kdo (treba hanka) lesk na rty..treba ten muj (chemicky juicy tubes od YSL) se proste nevsakne, ani kdybych ho mela na ksichte tyden a trpytky na tom taky drzi..si myslis, ze jako ty trpytky ta plet vstreba a ony zmizi? nene, sice budou pusobit jemneji a min vyrazneji, kdyz to poradne rozetres, ale proste tam budou porad, dokud se neodlicis a nekdy i potom ;-)
Odpovědět
stazi, tak jsem si sla rovnou napatlat svuj trpytkaty serikovy clinique a krasa krasa krasa 8-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi: tak to tomu mýmu je celkem fuk čím uklízím.
Odpovědět
jinak se nam doma premnozily panske prirodni vyrobky, takze nabizim (samo, ze zdarma): laveru after shave myci gel s peeling efektem taktez laveru a pak jsem si koupila neco, co uz asi nepouziju, takze tentokrat damske: lavera (basis sensitiv) cistici plet.mleko 2v1 a lavera skoro plna (mnou nekontaminovana :-D je to deo spray a je mi ho lito vyhodit) vanilka/kokos piste do IP, komu mam co poslat, pripadne, ze chcete vsechno, pac to bude asi nejjednodusi :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?