Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Teeeda, ta recenzia je mimo. ]-( Ja nie som zastanca TCM a mam svoj alternatovny smer, ale kto cital knihu tak vie, ze je to uplne o inom. Autorka praveze doporucuje denny pohyb, napr. na 1 urovni 20 minut /3-5x tyzdenne plavanie, bycikel a pod - je to len akoze hybanie. Doporucuje na 1. urovni jahnacinu 3xtyzdenne, ryby 5x tyzdenne a k tym pomarancom, tak citrusove plody doporucuje na konci, v 3.urovni, lebo v prvej su prilis agresivne pri detoxikacii, co nie je cielom prvych urovni, kedy sa telo pripravuje na hlbkovu detoxikaciu, podporou a stabilizaciou traviacej sustavy. V recenzii su riadne nezmysly. vzdy sa najde vo vsetkom nejaka namietka, ale myslim, ze ta kniha je fajn. Jedine s cim mam problem je papanie kdejakych plodin a bylin, ktore ani nepoznam :-p , ale vzdy ich je tam uvedenych vela a aj nasich ako mata, prhlava, pupava a pod. Navyse je to pisane v style, ze dava na vyber a nie musite a prisne zakazane. navyse na konci napisla, ze kazdy pocas diety zhresi a aby ste to nebrali tragicky. Josefko, mozes hodit nejake veci s cim s nou nesuhlasis? =-) petuli tesim sa na referenciu na mascaru
Odpovědět
Profilova fotka
juju, krasne jsi to napsala :-) - nechtelo se mi to psat :-). Nesouhlasim s ni v tom, ze ona treba pise, ze pres kuzi se vylucujou toxiny, to ale z fyziologickeho hlediska neni mozne. Pak taky moc nesouhlasim s tim, ze by se v te prvni fazi nemela jist cerstva zelenina :-) Jinak je ta kniha opravdu fajn a bezpecna cesta jak detoxifikovat telo :-)
Odpovědět
Josefko prosim te, tyhle slozky v aloe dzusu jsou OK nebo mam radsi hledat dal? V tom co pijes ty neni vubec nic? citric acid, potassium sorbate, sodium benzoate
Odpovědět
Profilova fotka
kaculienko, citric acid je v pohode, ty dalsi dve jsou konzervanty, ktere nejsou moc dobre ..... jeste zkus hledat dal. To co piju ja, tak v tom je jenom citric acid - na Novym Zelandu bys ji mohla sehnat.
Odpovědět
Diky moc .. Mistni google nic nenasel, tak to vidim blede... Zeptam se jeste nekde v lekarne...
Odpovědět
Tak jsem nasla primo jejich stranky. Maji to sice treba i v Saudske Arabii, JAR i CR, ale tady nic...
Odpovědět
teda mluvim ted o tom Pukka aloe, doufam, ze to je ono :))
Odpovědět
Profilova fotka
ano, je to on - to jsi me prekvapila. Myslela jsem, ze v CR nebude a u vas ano 8-( Nektere se delaji jenom s jednim z tech konzervantu (zrovna ten Just, ktery tady byl zminovany, ale je drahy :-( ). Zkus se jeste kouknout a kdyz nic jineho nesezenes, tak si klidne kup tamtu. Stejne se Aloe uziva dobu urcitou a tech latek je tam malinko ....
Odpovědět
No, taky jsem si rikala ze stejne kdovi co do sebe dostanu jinou cestou, nejim tak zdrave jako ty, takze je to asi jedno. Jedine ze by to omezovalo ten ucinek, ale to snad ne...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, chcu se zeptat, má Alverde tvářenku? Četla jsem na internetu, že tvářenka vytvoří zdravý vzhled, tak bych asi nějakou potřebovala, protože jsem hrozně bledá. Taťka mé bledosti říká zdravá lesní barva :-N
Odpovědět
blka, pouzivas nejaky barevny lesk na rty? nebo treba ta jahodova lavera by taky sla..mne se osvedcilo davat si na licni kosti lesk nez pudr..pripada mi to prirozenejsi a zdraveji vypadajici :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kaculi, můžeš mi prosím poslat odkaz, kde jsi našla Pukku v ČR? Já jsem byla neúspěšná :-( Děkuju! Juju: řasenku mám asi hodinu, nanáší se dobře, je tmavá, nesvítí nijak, ta fialová změkčuje pohled a že je fialová bude vidět na denním světle, což dneska v tom dešti je těžko prozkoumatelné ;-) Líbí se mi, jestli máš ráda zelenou, tak bych do ní šla, ale neboj se ani té fialové... Uvidím ještě, jak se bude chovat večer, jestli začne mizet 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
petuli, to mas tu od hauschky? a jaky je to typ? tak pak poreferuj... ja chci hlavne prirozenou, nesnasim ty, co silene prodluzujou nebo zahustujou..
Odpovědět
Profilova fotka
Catf: mám lesk (ještě chemický :-( ), ale on má v sobě třpytky, tak to by na tvářích asi nevypadalo dobře. A navíc lepí :-N
Odpovědět
Tak jsem si to pěkně přečetla a prostudovala a už jsem v děsu! Kosmetiku mám na svoji problematickou pleť jedině z lékárny, včetně make-upu (od La Roche Posay) a ejhle co v něm nenajdu!!! Existuje vůbec nějaký make-up, který by neměl v sobě jedovaté látky???? (protože bez make-upu to prostě nezvládnu.....) nemáte holky nějaký tip???
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím catf :-) Volume mascara Dr. Hauschka, 03 aubergine. Jak mrkací panna nevypadám, nenanáší příliš tlustou vrstvu, srovnala bych to s obyčejnými řasenkami, které jsem si kupovala od bourjois. Ale jestli chceš úplně přirozenou, tak bych spíš omrkla tu nezahušťovací, co má myslím stázi, ta psala, že se maskuje co nejvíc do přirozena ;-) Chci si koupit ještě i hnědou, tak pak zkusím právě tuhle.
Odpovědět
Profilova fotka
kacenak vitaj v kube ;-) , ja mam tiez problematicku plet a pouzivala som Laroche possay a trochu pomohlo ale nie uplne ale prirodna kozmetika mi pomaha neporovnatelne lepsie. makeupy maju Lavera, Alverde, Hauska a mozno aj ine ale neviem ci dobre kryju, lebo ja uz make up pouzivat nemusim 8-) tak sa tym nezaoberam. Baby, dnes sa mi snivalo x-) , ze nam chcela jedna baba zrusit temu, ze tu propagujeme firmy zeb zaplatenia a my sme tvrdo proti tomu bojovali. :-D :-D :-D Sranda ako sa cloveku iste veci az do snov premietnu :-) uz mi z toho bio asi trochu sibe :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Josefko ja cerstvu zeleninu jem ale pomenej varenu, takze si to trochu prisposobujem na svoje pomery a podmienky. A s tou kozou? Vo vela clankoch sa pise, ze toxiny sa vylucuju aj kozou a napr. vyrazky su akymsi prejavom. Takze nema tomu verit?
Odpovědět
petuli, no tak to si ji taky poridim, jsem rada, ze maji vyber barev..na doporuceni jsem si od clinique koupila jednu a je hrozna..teda skvela pro barbie :-D pred tim jsem mela takovou super prirozenou..proste akorat nabarvila moje vlastni rasy a bylo.. blka, tak chemii si na tvare nepatlej..ale ten jeleni luj od lavery by sel(jako alternativa)..mam ho doma a na rty je pro me malo mastnej, tak ho na ty tvare vyzkousim..ma peknou cervenou barvu a barvi jen jemne..
Odpovědět
kacenka, s prirodnim makeupem nadelas nejmin paseky.. nekdo tu mel taky dobre zkusenosti s makeupem od logony
Odpovědět
Profilova fotka
Petuli80: až vyzkoušíš tu hnědou, tak řekni, jak to vypadá. Pořád přemýšlím, že si místo černé koupím hnědou, ale nevím, jak to vypadá na očích. Aby to bylo poznat, že su namalovaná, ale tak přirozeně :-) Catf: díky za radu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, a nepamatujes si, kde se ta logona da sehnat? v greenwave ji nemaji, v dm taky ne, tak nevim. Nemuzu si koupit makeup po netu, netrefila bych barvu :-| A hlavne potrebuju trosku vic kryci - zatim jsem zkusila Hausku a ten moc kryci neni... Jinak ten Rhassoul, jak mam od Alvy - tak jsem ted z nej takouva rozpacita: cisteni pleti s nim je hrozne prijemne, potom si pripadam takova "hloubkove vycistena". Zel je to ale jen pocit, protoze ted opravdu nemam hezkou plet. Nejsem si jista, jestli to nepusobi spis tak, ze to ty pupinky trochu "vytahne" =-) Zkusila jsem si tim vcera umyt i dekolt - a trosku pupinky mam, tak jsem to uz chtela rovnou odsoudit, nez se mi "neco" vyrobilo i na zadech ]-( Tam jsem Rhassoul nenanasela :-) takze to asi bude z nejake vnitrni priciny, spis... Je fakt, ze posl. tyden mam nedostatek spanku a necitim se moc dobre, to pujde ruku v ruce asi... Na tu rasenku Hauska jsem koukala, vypada dobre... ja bych taky rada, aby byla zhustujici a vydrzela cely den. Tak pak, juju, poreferuj vecer, jo? :-) Jinak mam ted nove sampon Lavera pomeranc, prvni dojem ok, hlavne mi krasne voni! :-) uvidim, jak dlouho mi po nem vlasy vydrzi pekne a jestli se mi nebudou moc mastit.
Odpovědět
Profilova fotka
ninuoche, ja tiez cakam na referencie ;-) ale petuli poreferuje. Ja by som chcela vediet, ci sa s nou daju zvyraznit mihalnice, nie iba akoze nafarbit. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju, tak to jsem popleta :-N :-) Taky mam rada vyrazneji nalicene rasy - svoje mam cerne a docela i dlouhe, ale potrebuji zahustit - i kdyz samozrejme necekam nejakych dva tisice kalorii :-)
Odpovědět
Petuli, gratuluji k vlastnictví kalíšku :-) Doufám, že budeš spokojená. Josefko, jak dlouho by se cca mělo aloe užívat, prosím Tě? Už párkrát jsem o něm uvažovala. Blko, pokud si vzpomínám, tvářenku Alverde jsem viděla, myslím 2 odstíny. Kacenko2004, přírodní firmy (Alverde, Logona, ALvera, Dr. Hauschka...) vyrábějí make-upy, ale většinou asi nekryjí tolik jako chemické :-( Já mám Alverde a je příjemný, lehký, sjednotí, ale moc krycí není. Ninouche, našla jsem make up od Logony na www.biooo.cz - je to eshop, ale třeba to budou mít i v kamenných prodejnách v Palaiu a Kotvě. To zhoršení pleti může mít jako jednu z příčin nedostatek spánku, já ho na sobě poznám vždy :-( Lákáte mě na nějakou tu barevnou Hauschkovu řasenku, ale vzhledem k ceně a mé konzervativnosti mým příštím nákupem bude asi stejně černá Alverde :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Herminka: děkuji. Až někdy půjdu do města, skočím do DMky a mrknu na ně ;-) . Doufám, že to budou odstíny hodné mé bledé pleti :-D
Odpovědět
ninouche, v greenwavu maji dekorativku jenom hauschku? ja se na tyhle veci zatim neptala..akorat jsem zaregistrovala, ze v obchode toho maji mnohem vic nez na netu.. jeste jedna bio prodejna je Na Morani a ve Skolske..kdybych ho nekde objevila, tak dam vedet.. taky jsem na netu cetla v jedne diskuzi, ze sante ma hodne kryci makeup, ale nikdy jsem nic takoveho od sante nevidela.. pro info vsem, olivove mydlo je super na moherove svetry ;-) bez pridani jakekoli avivaze jsou bezva nadychane :-) normalne jsem si vsechny svetry(nektere z nich uz ve svetrovem kosi lezely skoro rok :-N ..) vyprala diky nove recepture s radosti ..v mem pracim koutku to vypada jako v nejake laboratori.. :-D
Odpovědět
jo v greenwavu se mi zalibily cedrove mydlove podlozky.. zas duvod tam zajit.. :-)
Odpovědět
juju, a co konkrétně používáš? nerada kupuju něco naslepo-máš nějaký tip,co ti nejvíc a opravdu pomohlo na tu problematickou pleť? a vybrala sis to sama,nebo ti někde poradili? nevím totiž, co přesně bych si měla vybrat. je toho moc:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte baby, nemáte nejaké skúsenosti s objednávaním cez yinyang.cz??? Aké tam majú ceny v porovnaní s inými kamennými obchodmi v ČR??? Mám tam vyhliadnutý jeden olej Monoi du Tahiti a možno by som prihodila aj niečo od Hauschku /možno tú maskaru, vaša debata ma celkom dosatala a čakám na referencie od Petuli/. Inak míňa sa mi pomaly ale isto púder od Lancome /chemický :-p :-p :-p / a tak sa chcem spýtať či nemáte nejkaý dobrý tip na bio kompaktný púder..pozerala som na Hauschku ale na nete niesú žiadne odtiene a neviem takto na diaľku či by mi sadol. Alverde je moc ligotavý a o iných značkách neviem...Mne ide hlavne o zmatnenie pleti. U Hauschku ma zaujal tiež tonovací fluid / už dávnejšie/ ale ešte som ho naživo nevidela. Nemáte s ním skúsenosti??? teraz mám alverde tonov. krém a zatiaľ som spokojná. 8-) 8-) 8-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?