Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
josefko, s tema barvama na vlasy je to fakt pech..u me henna nehrozi, holt to 4x rocne musim absolvovat.. ..co se tyce samponu, co takova lavovka?..to je asi zdravejsi alternativa ..? ja to beru tak, ze budu delat maximum... specificky vymenim vsechno za prirodni produkty krome barvy na vlasy..u dekorativni kosmetiky to bude asi taky slozitejsi, protoze mam uz svoje opravdu oblibene produkty, ale na druhou stranu jsem ochotna vyzkouset vcelku cokoli prirodni :-) juju, k tem nazvum misto ecek, to je prave kvuli tomu, aby ty ecka schovali, delaji to schvalne, protoze presne jak pises, lidi si spis zapamatuji cislo nez dlouhy nazev :-| Ja uz nekupuju nic k jidlu, v cem je vic nez voda a sul..maximalne jeste kyselina citronova jako konzervat, o ktere jsem cetla, ze neni tak hrozna..ale i pres to, jakmile se v tom zacnou vyskytovat nesrozumitelne nazvy, nekupuju..
Odpovědět
Holky, ale ne každé Ečko je špatné. Je to jenom kodové označení látky, která může být chemická, ale i přírodní. Ony i ty názvy nemusí znít nejlíp. Nedávno jsem na něčem našla gumu guar a pak jsem se dívala do té příručky, kterou tu kdosi dával a ta guma je výtažek z nějaké rostliny. Celá ta příručka se mi líbí, u každé látky je rozepsané, z čeho se získává, jestli byly prokázány nějaké škodlivé účinky, v čem se obvykle používá a jestli je povolená i v jiných zemích.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, mám jednu otázočku.... Myslíte si že je možné a vhodné kombinovať bio výrobky s nebio??? Napr. Mydlo na umývanie mi vyhovuje od Clinique a pleťová voda a krém napr. Od Hauschku... Viem že možné je všetko, len uvažujem nad tým, či sa tým nezničí všetok profit s bio výrobkov do ktorých investujem... :-| :-| :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Petuli80: dívala jsem se na ten odkaz, co jsi mi sem dala a ze vzorků se mi líbila akorát lavera a tu si můžu koupit v každé DM drogerii. Takže nic. Ale děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Laveru prodávají v DM? Já ji tam včera nenašla?
Odpovědět
Profilova fotka
Blka: myslela jsem, že bys chtěla vyzkoušet třeba něco od toho Hauschky. Jasně, není zač, kdybys někdy potřebovala, klidně se ozvi ;-) Eimee: jasně, Lavera je v DM, na regálech společně s Alverde nebo Natuderm i Weledou. Z těch barev na vlasy mě taky pěkně otřáslo... Chtěla bych si je zkusit nechat obarvit na co nejpodobnější barvu mých vlasů a pak to nechat odrůstat, takže to bude lehké ztmavení. No a doufám, že to v pohodě chytne...
Odpovědět
Profilova fotka
martinka, podla mna prirodne latky su slabsie ako chemicke, takze tie prirodne mozno nedostanu "priestor" prejavit sa a posobit na plet. Toto iste mi hovoril aj kadernik, ze Loreal by bol fajn, lebo davaju do samponov dobre veci ale potom tam pimiesaju tolko chemikalii, ze ucinky tych dobrych veci pohltia. Inak mi povedal ze najhorsia je Nivea na vlasy, ze s tym sa dobre umyva len dlazka :-D ... ale my pozname lepsi prostriedok - prirodny ;-) MOzem po 2 mesiacoch pouzivania prirodnych samponov a kondicionerov, ich len vychvalit, lebo predtym som mala vlasy splasnute, hned mastne a teraz su nadychane a vyzeraju zdravo naprie meliru. jedina vec, ze sa mi tazsie rozcesavaju. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Hanka ma pravdu v tech Eckach - kdyz se uvedou jenom E cisla, tak to zakaznika zarucene odradi, pritom nektera opravdu nejsou spatna - proto si myslim, ze nazvy jsou lepsi - clovek ziska lepsi prehled, co je ve vyrobku. martinka, ucelem pouzivani prirodni kosmetiky je to, abychom snizily davku toxinu, ktere se nam vstrebavaji do tela - takze kazda nahrada klasickeho pripravku za prirodni pomuze, ale samozrejme neni to takove, jako kdyz vymenis vsechno za prirodni. Samozrejme treba chemicke kremy vytvari napr. synteticky film na pleti a kuze nemuze dychata regenerovat se, tak treba pak ty prirodni nemaji schopnost pusobit ja jsem vcera pred spanim promazala vlasy jojobovym olejem - dala jsem si trosicku do vlhkych dlani a vetrela to do vlasu a dneska je mam vazne hezke. catf - kdyz budes dobre jist a vsechno ostatni pouzivat prirodni, tak se snad telo bude schopne vzpamatovat z te barvy. - mozna by bylo dobre po barveni jist chvili nejake antioxidanty, aby se ty toxiny lepe vyplavily z tela (nejakou smes vit C, vit E, vit A atd ...).
Odpovědět
Profilova fotka
Petuli80: chtěla jsem zkusit něco jiného. Jenomže na těch stránkách mají vzorky jenom od Lavery, jinak nic. A kupovat si celé balení nechci |-| . Možná jsem to špatně pochopila. Třeba jde koupit vzorek od něčeho, co je velké balení a já jsem pochopila, že jen vzorky a to tam mají Laveru.
Odpovědět
josefko, a co treba vymackat stavu z jablek..myslim, zes to sem davala ty tu informaci, ze jablka jsou na tohle nejlepsi? ja totiz nerada beru jakekoli pilule.. s tema eckama mate holky pravdu..vicemene v tom clanku co jsem cetla bylo napsano, ze lidi kdyz vidi ecka, tak automaticky produkt neberou,ac jsou ta ecka ok..takze vyrobci se vratili zpet k plnym nazvum,coz na jednu stranu podfuk na lidi je..na druhou stranu je jasne, ze lidi se chovaj ve vetsine opravdu jako stado a vubec je nezajima, co vlastne v tom jidle je..
Odpovědět
martina, k tomu clinique mydlu..ktere pouzivas? to s pumpickou?..ja ted koukala na slozeni a je to plne sls, pegu, edta aj...ja ho taky ted dodelavam a pak se chystam na prirodu..zaujaly me veci od tautropfenu - lavovka na myti obliceje - uz jsem si ji objednala na doporuceni petuli.. petuli, pamatujes jak jsme psaly do clinique ohledne toho pore minimizeru..tak je to plny parabenu..no nic, az ho dodelam, poohlidnu se po nejake alternative..
Odpovědět
Josefko, docela ji mě vyděsila s tím barvením vlasů - kvůli mamince, ta si je barví cca 4-5x ročně :-( To tedy má člověk chodit ve vyšším věku šedivý? Někde šediví brzo a je škoda, že jinak vypadá dobře, ale vlasy má jako stařec... Ale zase má vyšší pravděpodobnost zůstat zdravý. Kessinko, henna taky není 100% jistota, může totiž být pěstována na místech, kde se dřív používalo DDT nebo obsahovat těžké kovy. Ale doufám, že henna od "renomovaných" přírodních firem (Urtekram, Logona) by měla být v pořádku. Je pěkné, že Tě přítel podporuje v přechodu na eko a bio, můj manžel je podobný a jsem tomu moc ráda! Ad šampóny - kdysi jsem si myslela, že čím víc ho dám, tím líp (vlasy budou hezčí a tím líp budou umyté), ale až časem jsem zjistila, že vůbec není nutné valit na hlavu šampónu kdovíkolik a hlavně že ho stačí nanést na pokožku hlavy, do délek steče při oplachování a to stačí. Řekla bych, že lávovka by měla být OK. Ad éčka - mám to podobně jako Josefka, zapamatuji si snáz název než číslo :-) Pěkná příručka o éčkách je tady: http://www.bionebio.cz/pub/Ecka.pdf
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
herminko, ja jsem kvuli mamince taky vydesena. Mamince je 60, tak uz by mozna mohla zkusit byt sediva ... ale takovou tchyni k tomu nepresvedcim, je jeste relativne mlada a sediva byt nebude chtit. Taky bych chtela presvedcit svagrovou, ta si barvi vlasy snad kazdy mesic nebo dva a kdyz se ji to nelibi, tak to po 14 dnech prebarvuje .... pritom ma imunitu na nic, ta si akorat tak neco uzene (a to nechci byt v zadnem pripade prorok). Ja myslim, ze kazdy se musi rozhodnout sam. Kdyz by to maminka delala tak jako catf, tak to riziko snizuje. catf, to zalezi na tobe, jablka jsou dobra, o tom zadna, ale nestaci - mozna bys tedy mohla pak po barveni pit tyden zeleninove dzusy, ktere by osahovali brokolici, kvetak, cervenou repu, mrkev, asparagus, celer, cesnek a cibuli (v ruzne kombinaci) a treba do toho primichat spirulinu. Jo a dneska rano jsem si na tebe vzpomela, protoze jsem mela sojove mleko - jak jsi se ptala, jestli muzes mit nalady ze sojoveho mleka - nemyslim si, ale nevim, jak moc soju jis. Taky to nejis az tak dlouho, aby se projevily jakekoliv ucinky soji .....ale jak jsem psala, ja bych soju kazdy den nejedla jeste k martince - myslis si, ze mydlo od clinique je opravdu neprekonatelne, ze bys nenasla zadnou nahradu????? dneska jsem poridila sipkovy olej tak jsem zvedava. Ty oleje jsou taky pekne drahy :-((((. juju, Loreal testuje na zviratech ]-(, vis to?
Odpovědět
josefko, ty mi davas :-D zeleninove stavy prodavaj v supermarketech,ale jeste jsem zadnou nezkusila..teda krome mrkvove..tu miluju :-) Co je to ta spirulina? to prodavaji v prodejnach zdrave vyzivy nebo jen v lekarnach? jeste nikdy jsem nezkousela mackat v odstavnovaci stavu ze zeleniny, krome zas te klasicke mrkve, takze bych to zkusit mohla, proc ne ;-) josefko, kde ty si ty oleje kupujes? to je nejaka specificka znacka nebo neco jako ten vom fass v praze? ten jojobovy pouzivas na oblicej i telo i vasy po umyti? ja se chystam na kokosak pro m, protoze jsem se docetla na odkazu od petuli, ze ma i antisepticke ucinky a jemu se delaj ekzemy z prstynku, tak treba by to pomohlo.. ted dodelavam alverde a uz bych si pro sebe chtela taky poridit telovy olej..premyslim o vom fass a nebo me ted zaujala primavera(ale je dost draha)..josefko, tys psala, ze je nejlepsi jojobovy a co byl ten druhy? ..a ten sipkovy je dobry na co? ..promin, to je milion otazek, vid... :-N
Odpovědět
Josefko, mojí mamince je taky přes 60 a měla by "nárok" být šedivá, ale asi by nechtěla. Poradím jí tu Tvou "antioxidantovou kúru", děkuji za námět! Catf, k tomu mazání oleji - na jiné diskusi měly holky problém, že jim po čase amzání olejem bylo prádlo (pyžamo, ložní) bylo cítit žluklým olejem a nešlo to vyprat. Jedna přišla na to, že když se amže jojobovým, tento problém nenastává (bude to proto, že to vlastně není olej, ale vosk) - to jen tak pro zamyšlení :-) Osobně s oleji nemám zkušenost, jen s levandulovým obličejovým od Salusu, na mazání těla jsem celkem lempl :-N Petuli, konečně jsem se podívala na fotky z ekofarem, vypadají hodně dobře, hned bych se tam taky vypravila. A na svatbě vám to moc slušelo! Všimla jsem si, že vás oddávala stejná paní jako mého kamaráda :-)
Odpovědět
mate niektora skusenosti s kozmetikou Sanoflore? je to nejak novinka v lekarni a dost draha, tak by am zaujimalo co je to zac.
Odpovědět
Profilova fotka
catf ..... nemyslim to spatne, jen kdyz uz do toho tak slapes, tak at udelas maximum :-D. Stavy jsme myslela spis doma delane z odstavnovace, ty kupovane asi budou nic moc ..... Delali jsme si je ve skole, kdyz jsme se ucili o jejich ucincich a nektere jsou dobre a nektere jsou hrozne :-p - ale zalezi na tobe, jak si je umichas. Spirulina je morska rasa a ma obrovske antioxidacni vlastnosti a protirakovinne a je dobra pro travici trakt a ma protizanetlive vlastnosti a detoxifikacni .... a vubec je vsechno na co si vzpomenes :-). Je to podobne chlorelle ;-) - existuje v tabletach, ale i v prasku, ktery se dava do vody .... ale byl to jenom nazor, samozrejme to delat nemusis :-D Olejicky kupuju ted na Malte, zadnou znacku to nema, jen jsou lisovane za studena :-). Kupuju ted male vzorky, abych je vyzkousela ..... jinak v CR jsem si jich nekolk objednala pres Nobillis. Takze k tem olejickum: Vyhodou oleju lisovanych za studena je, ze obsahuji vitaminy, mineraly a enzymy, jako obsahuji ty rostliny, ze kterych jsou extrahovane. Nektere, jako napr. jojobovy a emu olej jsou hodne blizke olejovemu slozeni kuze, takze jsou nedrazdive a nezanaseji pory a jsou velice vyzivujici. Obecne pravidlo je pouzit lehci olej pro normalni a mladou plet (kokos, apricot kernel (jeste jsem si nezjistila, co to je v cestine) a jojobovy. Pro starsi a suchou plet se mohou pouzit oleje jako je avokado, prvosenkovy nebo z psenicnych klicku (wheatgerm). Sipkovy olej je povazovan jako velice vyzivujici olej specialne vhodny pro osetreni pleti na obliceji. Oleje se daji pouzit na cokoliv, jen je asi dobre si je "osahat". S olejem se da odlicovat (vlhkym tamponem si omejes oblicej a pak na ten tampon das olej a odlicis se - vyhodou je, ze muzes pouzit jeden prostredek na oci a na plet) - tim nevysusujes plet a neporusujes jeji prirozenou tukovou vrstvu a dobre rozpustis vsechny necistoty, ktere jsou vetsinou ve vode nerozpustne. Olej pak muzes pouzit na vyziveni pokozky na obliceji i na telo. Daji se do nuch nakapat ruzne essence, takze me ted treba na moji problematickou plet pomaha jojobovy olej s levanduli. Na telo si mazu mandlovy olej smichany s jojobovym (2/3 mandloveho a 1/3 jojoboveho) se smesi levanduloveho a citronoveho essencialniho olejicku (1 kapka na 10 ml). POZOR, VZDY MAZU OLEJ NA VLHKOU AZ MOKROU POKOZKU, jinak muze vysusovat. Olej muzes spouzit i na vyziveni vlasu - do vlhkych dlani kapnes par kapek oleje a vetres do vlasu min pul hodiny pred mytim, ale muzes nechat i pres noc. Mam zkusenost ze vcerejska a dneska mam vlasy fakt moc pekne - leskle a pevne a nejsou rozlitane. Urcite najdu jeste dalsi rady, co delat s olejem :-D :-D :-D :-D potreba je
Odpovědět
Josefko, když už jsme u těch olejů, vrtá mi hlavou jedna věc. Měla jsem vždycky za to, že ideální pro skladování oleje je sklo, nejlépe tmavé. Tak to měl Salus, teď mají lahvičky průsvitné, ale pískované, tak snad taky zachovají vlastnosti oleje, ale zaráží mě, že Nobilis je považován za velice kvalitní o leje prodává v průhledném plastu :-.
Odpovědět
Profilova fotka
Zelinko, o Sanoflore tu už také byla řeč, ptala jsem se na ni, přírodní to je, ale patří to pod Loreal, a jak se zmiňuje i na této stránce, testují na zvířatech atd. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Hermi, díky moc za pochvalu. Paní oddávající byla super, byli jsme za její proslov rádi.
Odpovědět
Profilova fotka
Nechce se mi to číst vše zpětně, tak se jen zeptám jaké řasenky používáte? já doted jen Loreal ale nechci už nic testovaného ä nevím kam pro řasenku?:)
Odpovědět
petuli80 vdaka, to mi staci. ked to patri pod loreal tak uz viem kolka bije
Odpovědět
Profilova fotka
eimee: Já od Alverde... ale složení jsem zatím nijak důkladně neprostudovala, přiznám se...
Odpovědět
Profilova fotka
vilka a nepálí v očích? mám hrozně citlivé oči a navíc krátké neviditelné řasy takže je musím hodně "dokmovat" řasenkou:)?alverde zkusím...
Odpovědět
Eimee, mám ještě chemickou řasenku, moc často se nemaluji, tak mi vydrží dlouho. Ale brousím si zuby na Alverde. Vilko, řasenka Alverde má BDIH, měla by tedy být OK. Jsi s ní spokojená? Petuli, sice si nevzpomínám, co měla ta oddávající za projev, ale zůstalo mi v paměti to, že byl příjemný, ne žádný patetický.
Odpovědět
Profilova fotka
eimee: Mě ne, ale je pravda, že nemám citlivé oči, tak nevím... :-| Kupuji jí teď sestře k Ježíšku (celou ženskou část rodiny hodlám totiž obdarovat přírodní kosmetikou :-D ), ta citlivý zrak má, tak po Vánocích budu moudřejší, ale to je ještě daleko, viď... :-) Od Alverde používám spoustu věcí, třeba i odličovač, o němž právě mnohé ženy píší, že je v očích pálil, ale mě vůbec, tak nevím, možná mám divné oči... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To bud ráda :) tak já jdu do ní a pak napíšu:)
Odpovědět
Profilova fotka
herminka: Já vím, ale občas mi z přehršle nových informací trošku praská hlava a přestávám se vyznat v tom, co je opravdu dobré a co se jako dobré jen tváří... :-) Jinak kupuji už jen výhradně přírodní kosmetiku. A občas Lush, přiznávám, ale jen některé výrobky, třeba ty čerstvé pleťové masky. Občas. S tou řasenkou jsem spokojena, též s alverďáckými stíny a rtěnkou, teď jsem si pořídila i mejkap, ale ten denně nenosím (někdy ani tu řasenku, prostě si jen máznu lesk a jdu ven, nebaví mě se večer odličovat :-D), tak vyzkouším při nějaké extra příležitosti. :-) Alverde mohu doporučit, i když je pravda, že si každý musíme sama najít, co nám nejlépe sedí, že? Každá máme trošku jinou pleť a tak..... :-) Tak snad ti sedne, je to příjemná a navíc levná kosmetika...
Odpovědět
Eimee, a nepálí Tě řasenka, když ji používáš dýl? Jedna kmarádka používá líčidla na oči cca měsíc až dva a pak je rozdává :-D (myslím, že to dělá kvůli tomu, že nosí čočky).
Odpovědět
Profilova fotka
Herminko nemám to po delším používání to poznám hned:) takhle to mám s kosmetikou krémy odličovadla, že za nějaký čas si moje plet zvykne a už jí to nestačí, mám suchou atopickou plet takže musím často měnit a moc toho není co snesu:( a ještě nechci používat nic testovaného a jen bio tak je to dřina :-N zkousela jste některá deodorant od lavera s levandulí?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?